Keresés

Részletes keresés

Ypszi Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8289
Hát nemtom.. ha az ember eljut egy szintig, akkor oké, hogy tanulgat ilyesmiket is..
Én nem hitetlenkedek, eccerüen csak tényleg nem látom értelmét, hogy mikor tűsarkúban tipegek hazafelé, mondjuk van egy táskám is, akkor majd pont repdesni fogok összevissza, mikor közelebb is van érzékeny testrész, mint pl. egy 2 méter magas ember feje..

Én azért kezdtem ezt tanulni, hogy megvédjem magam.. meglepni meg nemcsak ilyennel lehet egy embert, hanem már azzal, hogy fellépek ellene - mint gyenge, törékeny nő.. öö.. :)

Viszonylag ritkán látod..én ugyanezt elmondhatnám más rendszerről, de nem teszem, mert nem biztos, hogy csak az létezik, amit látok, vagy harmadkézből értesülök róla..

Előzmény: DLala (8282)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8288
DLala
"Én tisztelem a vcs rendszert, de viszonylag ritkán látom, hogy ok bármilyen más rendszert is tisztelnének."
Nálunk (Trad. Wing Chun) egyetlen becsmérlő szó sem hangozhatna el egyetlen más stílusra sem. Nem azért, mert megtiltották, hanem azért, mert ilyesmi eszébe sem jutna senkinek. A TWCK-sok még közös 24 órás edzést is szerveztek karatésokkal, thai boxosokkal, tai chi-sokkal, stb. a stílusok ismerkedése és barátkozása jegyében.
Előzmény: DLala (8282)
praclee Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8287
", eszébe sem jut, hogy ott sebezheto, nem is készül rá."

Egy megoldás azért akad:lásd.Rágógumi.Szeretettel használják az amerikai bádis mácsók,ja meg a magyar bádis macsók!

Előzmény: DLala (8281)
Shingitai Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8286
Mindent lehet csak akarni kell ? De hogyan lehet akarni, ha nem tudok akarni ( teljesen komolyan, sokaknál nem a szándék, hanem folyamatos akarat hiányzik ) :-)
Előzmény: praclee (8285)
praclee Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8285
Jaaajj ne a matektanárom is ezt mondja!!!
Előzmény: BLaca (8273)
praclee Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8284
Én egyiket se holnap vizsgázom.Jackie játszik a tv2?Nem is írták ki bár én asszem azt a filmet már láttam!
Előzmény: Pitzu (8272)
praclee Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8283
Csak ragd át a harcművészet képekben c oladalra ha megkérhetlek.
Előzmény: Bassman_ (8269)
DLala Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8282
Opp, lemaradt...
Tanult belole, ezért tisztelem. Képes volt befogadni az újat, a mást.

Ypszi, olvasd el elejétol a gondolatmenetet. Lassan. És gondolkodj el rajta.

vcs-osokat nem akartam izélgetni, csak valahogy mindig tolük jön a legtöbb hitetlenkedés. Én tisztelem a vcs rendszert, de viszonylag ritkán látom, hogy ok bármilyen más rendszert is tisztelnének.

DLala Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8281
Leírtam. Gondold végig. Ha nem érted, nem érted. Sose kerülj olyan helyzetbe, amikor esetleg ez húzna ki a szarból.
Egy kempós barátom szintén kételkedett. Minek az az ugrabugra, lerúglak combra oszt fekszel. Aha. Gyere. Amikor felkenodött a falra, majd lecsúszott a fal tövébe, tágra nyílt szemmel bámult vagy öt percig és meg sem tudott szólalni. Utána csak ennyit nyögött ki: asszem már értem... Tanult belole, ezért

Akik nagyon magabiztosak a tudásukban, és el sem tudják képzelni, hogy valami extra is muködhet, azokat szokta érni nagy meglepetés.
(Tessék már elfelejteni ezt a filmes marháskodást. Ott, meg bemutatón persze jól mutat. A lényeg, a valós alkalmazás azonban elsikkad.)
Téged nem támad meg lovaskatona. Rendben. (Lovasrendor sem? :-), bemutatón gyakran használnak autót vagy motort, ami azért elofordul ) Esetleg nálad két fejjel magasabb kigyúrt szekrény?
Na azok például szép nagyot tudnak esni, ha megkoccoljuk a halántékukat sarokkal kissé.
Nesze egy mai modern alkalmazás.
Fejteto, kulcscsont, tarkó, mind olyan támadási felületek, amik valamilyen ugrórúgással támadhatóak. Mivel a delikvens hitetlen, eszébe sem jut, hogy ott sebezheto, nem is készül rá. És ez a veszte lehet, ha ellenfele ügyes.

Ha akarod hitetlenkedj, csak tudod van pár millió ember a világon, aki belátja, hogy az adott dolognak van valós harci alkalmazása és emiatt gyakorolja is. Nem mindenhol és nem minden körülmények között. De van helyzet, ahol jól jön az ilyen tudás.

Egy visszakérdezés: minek gyakorolsz olyan alapállást, ami azért alakult ki, hogy a ladikban állva (bizonytalan talajon) is tudj hadakozni? Hol van itt mocsár? Hol van itt dzsunka?
Mégsem kérdezem, mert tudom, hogy valós harci alkalmazása van.
Ennyi példabeszéd elég is volt mára, megyek dolgozni.

Előzmény: Ypszi (8280)
Ypszi Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8280
Az ugró rúgásoknak, ennek a repülősdinek. Engem nem fog lovaskatona megtámadni. És megnyugtatlak, nem feltétlen kell vingcsunosnak lenni ahhoz, hogy kételkedjek az értelmében.. az általánosítást elhagyhatod nyugodtan..
Előzmény: DLala (8279)
DLala Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8279
Minek mi értelme?
(Összefoglaló hitetlen vingcsunosoknak)
A rúgásoknak?
A lábad hasonló végtag, mint a kezed. Ha a lábadat is tudod használni, több esélyed van a túlélésre (szerepjátékosoknak: több a támadásod). Voltál már olyan helyzetben, hogy nem használhattad a kezed? Csak gondolj bele, pl. össze van kötve, fogja valaki/valami, kapaszkodsz valamibe amit nem engedhetsz el, esetleg épp a gyerekedet tartod a kezedben. Elfutni nem tudsz. Akkor mit csinálsz?
A magas rúgásoknak?
A fejet igen nehéz edzeni. Egy jó találat és dol az ellen. Kézzel védeni egy eros fejrúgást doreség, könnyen eltörhet a kezed.
Az ugró rúgásoknak?
Eredetileg arra találták ki, hogy az alacsony harcos valahogy le tudja szedni a lovaskatonát a lováról.
Az egyszerre több célpontra tartó akrobatikus ugrórúgásoknak (special technique)?
Az elobbiek több támadó ellen, egyszerre.

Minél nagyobb a repertoárod, annál több esélyed van a túlélésre. Komoly meglepetést okozhatsz az ellenfeleknek. Saját példámból tudom, mekkorát nézett x.y, amikor számukra érthetetlen módon telibe kapták... Aki pedig már ismeri ezt a harcmodort, eleve nagyon óvatosan viselkedik ilyenkor. Máris megvan a respekt, ami fél gyozelem.
Az ilyen mozgásforma kimunkálása megköveteli a folyamatos jó eronlétet, aki ilyet gyakorol, nem puhulhat el.
Meglehetosen egyoldalú szemlélet a testnek csak bizonyos részeit használni. Univerzálisnak kell lenni, amennyire csak lehet.

Előzmény: Ypszi (8277)
Ypszi Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8278
Pápa akarok lenni, Pápa akarok lenni... :))
Előzmény: BLaca (8273)
Ypszi Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8277
Az oké, hogy van rá esély, hogy megtanuljuk..
De mi értelme?? Mert erre még nem jöttem rá..
Előzmény: DLala (8274)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8276
Az "ortodox" jelző ezek mellett a fotók mellett igencsak meglepő.
Félreértések elkerülése végett: tegnapi hozzászólásom nem ezekre, hanem a pénteki hozzászólásomban említett GM William Cheung fotókra vonatkozott.
Előzmény: Bassman_ (8269)
Sama Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8275
Sziasztok, reg jartam erre :)
Az az elso kep, nem lehet igaz, szerintem photoshoppal csinaltak, egyszeruen hihetetlen szamomra ( nekem meg a terpeszallassal is vannak gondjaim :)))

Sama

DLala Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8274
Kis kiegészítés, ha szabad.
Ha nem akarod, nem is fogod soha megtanulni.
De!
Az nem igaz, hogy nem is tudnád! (ha akarnád)

A képeken mutatottakból az elso (amelyiken függolegesen fölfelé rúg az ipse) az olyan, hogy születni kell rá. Talán országonként egy-két ember van, aki képes erre. Ezt tehát nyugodtan ignorálhatjuk. Az utolsó egy szimpla akrobatika, bármely tornász tudja. Az összes többi meg nem igazán nagy durranás, némi gyakorlással bármelyik megy bárkinek. Egyedül a spárgázó rúgással kell sokat szenvedni, ezzel még én is kínlódok (igaz, azért, mert a térdemet kímélem). Nálunk az egyik srác két hónapja állt neki ezt gyakorolgatni, elotte sohasem csinálta. Már majdnem jól megy neki. Minden edzésen gyakorolja öt-tíz percet.
Ennyi az egész.

Visszatérve erre a mixtúra stílusra. Nem tunt fel, hogy ugyanaz az ipse szerepel mindegyiken? Ráadásul nem is tunik ferdeszemunek. Szvsz neki különleges adottságai vannak, hát gyúrt rá egy kicsit, nehogy szégyenben maradjanak egy bemutatón. Kétlem, hogy a magas technikák valós alkalmazása ügyében képben lennének.

Előzmény: Bassman_ (8270)
BLaca Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8273
Mindent lehet, csak akarni kell. Akarok repülni, akarok repülni...
Előzmény: Bassman_ (8270)
Pitzu Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8272
Szerintem ez inkább SHAOLIN® Wing Chun...

Este ki mit néz? Az egyik TV-n Jackie Chan, a másikon Jet Li. Én a Jet Li-set. Ugye ő volt a Halálos fegyver 4-ben?!

Előzmény: Bassman_ (8269)
Ypszi Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8271
Szerintem teljesen felesleges is.. én pl. megvédeni xeretném magam, nem pedig megtanulni repülni..

:)

Előzmény: Bassman_ (8270)
Bassman_ Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8270

DLala

Ezek közül én bizony egyiket sem fogom megtanulni. :))))

Előzmény: Bassman_ (8269)
Bassman_ Creative Commons License 2001.01.23 0 0 8269

Többek között ezekről a képekről beszéltem.
Tehát a site-on az olvasható, hogy Ők a vingcsun ortodox ágát képviselik!!!!
Elnézést a sok képért, de nem tudtam megállni, hogy be ne rakjam.






Előzmény: Fődhözragatt (8256)
bout Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8268
Az a suburito lesz.
A bokken és a bokuto lényegében ugyanaz.

bout

Előzmény: hiryu (8267)
hiryu Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8267
Lehet, hogy tévedek, de elmondás és fénykép alapján:
a boken egy fakard.
a bokuto szintén fából, markolata mint a kardé, de fölött egy kb
tizegynéhány centi vastag "henger", hossza mint a bokené, és az izmok erősítését szolgálja. KB mintha egy nehéz sulyokkal gyakorolnál.
Előzmény: Rorimack (8253)
Sumo Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8266
:)
Előzmény: praclee (8265)
praclee Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8265
Az Iszten ágyon meg kedvesszégedért!juhééé
Előzmény: Sumo (8263)
praclee Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8264
Előzmény: Sumo (8263)
Sumo Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8263
<a href=http://link_url>linkszoveg</a>
Előzmény: praclee (8261)
praclee Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8261
vki sugja már meg hogy hogy kell linket csinálni mert elfelejtettem:((((
praclee Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8260
Áhhh az kizárt.Én mindig ilyen őrült vidám ember leszek.Ha csak vmi el nem rontja a kedvem:-)))

Egyszerűen csak nem ízlik bár nem sokat kóstoltam,ja és a dohánnyal is így vagyok.
Egy nagy nagy bió vagyok.

Előzmény: leha (8259)
leha Creative Commons License 2001.01.22 0 0 8259
öreg hiba! de még megkomolyodhatsz : )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!