Keresés

Részletes keresés

tucatnyi Creative Commons License 2011.03.12 0 0 51853

nem reklám hanem tanács!!!!!!!!

de leszarom

itt aki segitteni akar az ép ügyeletes okoska leosztja.

ement a kedvem,törlöm magam . további jó szorakozást

 

Előzmény: M63FUN (51851)
Nesty Creative Commons License 2011.03.12 0 0 51852

Cirkot es indirekt melegviztarozot falon kivul milyen es mekkora csovel erdemes osszeszerelni kb 6-8m tavolsagon?

Rezzel vagy vmi 5 regetu fexibilis alucsovel mint pl a superpipe?

M63FUN Creative Commons License 2011.03.12 0 0 51851

mintha ez is parapettes lenne. vagy rosszul látom? ha nem akkor kb a reklám kategória ez a hsz.

Előzmény: tucatnyi (51850)
tucatnyi Creative Commons License 2011.03.12 0 0 51850

megoldás adott a konvektor helyére felrakni egy mika tipusu kazánt és leszarni a szolgáltatókat a kéményseprövel az élen.

Előzmény: M63FUN (51849)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.12 0 0 51849

igazából pont ez a felháborító (és szerintem a tetű kéményseprők a pénz miatt intézték el) hogy mellettem a lakó a saját 60 éves ablaka alá bepufoghat parapettel mert az ott van vagy 40 éve de egy új nyílászárós lakásnál az ablak feletti parapett az halálos vétek és tiltva van. és az egészben a vicc hogy a korrupció kedvéért kierőszakolták ezt a szabályozást, de egy belvárosi házban egy földszinti lakó nem tud fűtést modernizálni. a turbósnak túl hosszú a kémény, nyílt égésterű cirkót nem lehet már telepíteni vagyis sikerült a régi rossz megoldást konzerválni. én a helyedben ha megtudom úgy oldani hogy ne legyen feltűnő a ház homlokzatán hogy friss telepítés simán kiengedném a +1,2 parapett-et.  (ha mellette frissen van vakolva akkor szemet szúr) de nem hinném hogy számolgatja a sok kéményes köcsög hány db van. hiszen még a dolgukat sem végzik el csak a pénzt szedik be. de persze hangsúlyozom hogy nekem mint kibicnek semmi sem drága.....

Előzmény: Dunit (51842)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.12 0 0 51848

Igen, ellenben azt ne felejtsük el, hogy amit anno a GMBSZ is engedélyezett, az nem biztos, hogy ma is engedélyezett....

 

Tehát, ami már megvan, az maradhat, ha újat csinál az ember, akkor nem biztos, hogy az új szabályoknak megfelel....

 

Lényeg a lényeg, hogy kár nézegetni "régi" építéseket, mert közel sem biztos, hogy az még mindig szerelhető/kivitelezhető úgy....

Előzmény: Dunit (51842)
kendu Creative Commons License 2011.03.12 0 0 51847

Köszönöm mindenkinek!

Pompiere Creative Commons License 2011.03.12 0 0 51846

Ha maradsz az áramnál, akkor akár a jelenlegi villanybojlered is átalakítható egy utólag beépített hőcserélővel, melyre már ráköthető a kollektor.

 

25-30 ezer Ft körül valóban lehet kapni olyan - Hajdú bojlerhez - való fedlapot amelybe utólag van bele aplikálva a réz csőkígyó, csak az a baj vele, hogy kicsi a felülete. Nem vetekedhet a gyárival.

Előzmény: Törölt nick (51841)
Pompiere Creative Commons License 2011.03.12 0 0 51845

Napkollektoros rendszerekhez tároló ügyében itt érdemes nézelődni.

Előzmény: kendu (51833)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51844

A légkondinál használatos szivattyúk elég drágák.

A zsompszivattyút javasolnám./Úszókapcsolós szivattyú/.Barkács áruházakban tízezer körül már lehet kapni.

Kivitelezése  a vödör vagy más tároló.

Ha nincs hely sjnos az ajzatba kell vésni vagy fúrni egy gödröt, kibetonozni és bele a szivattyú.

Előzmény: pavarotti (51836)
SolnesMM Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51843

 Neköszönj semmit,  hanem kisérletezz !

 Az első észrevétel :

 

 "hogy egy fém vagy rézcső egyik oldalát lezárom,"

 

  Az a cső legjobb ha vasból van.

 Az injektorról. !

 Az égőcsöved legyen egy 3/4 collos cső ennek a belseje olyan 15 mm. Ez megfukálod és a gázt egy vékonyabb csövön vezeted beléje kb.  1/4 ig. Tehát egy 200 mm-es csőnél 40 -50 mm -t. A vékonyabb cső külső részénél hézagnak kell lenni és itt beszivja az égéshez a levegőt. A nyomást szabályozni kell és megfelelőszámú juknak kell lenni az égőcsövön , külöben visszatorlódik /vissza ég !

 És mint írtam nehogy felrobbanj !!

Előzmény: laci19791202 (51840)
Dunit Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51842

 Köszönöm az aggodalmat írántam és a figyelmeztetést. !

 A gázkazánnál,  a turbósnál valószinű nem uszom meg a kéménybevezetést ( habár kielégíti a parapet kivezetés minden követelményét, de a seprők sommásan fogalmazva szar emberek ), így marad a konvektor + ban. És itt a kivezetés nem egy körfolyósora nézne (akár a kazánnál ), hanem egy lakatlan parkra, a legközelebbi ház kb. 15 méter, de talán 20 is megvan.

 A napokban jártam egy társasház körfolyósóján. Az udvar zárt, nagyjából 8x 10 méter. 19 db parapet kivezetést számoltam !!

Előzmény: M63FUN (51828)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51841

Üdv!

 

Szerintem nem érdemes áramban gondolkodni. Amennyiben rövid távon gondolkodsz és egy egy hőcserélős indirekt tárolót akarsz venni (pl. 125 literes Drazice 90e, + 20e a beszerelés), az is kb. 3-4 év alatt behozza az árát.

 

Viszont ha rendelkezésre áll a fejlesztésre keret, akkor minden eshetőségre be tudod magad biztosítani a következővel: 2 hőcserélős indirekt tároló felül kondenzációs gázkazán, alul szolár rendszer + elektromos fűtőpatron. A megtérülési időt állami támogatás igénybevételével jelentősen rövidítheted: ha egyébként minden határoló szerkezet rendben van a házon, akár az A+ kategóriát is megcélozhatod ezzel a rendszerrel, amire tavaly 60% támogatás járt.

 

Ha maradsz az áramnál, akkor akár a jelenlegi villanybojlered is átalakítható egy utólag beépített hőcserélővel, melyre már ráköthető a kollektor.

Előzmény: kendu (51833)
laci19791202 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51840

Előre is nagyon szépen köszike a segitséget!!!

 

                lACI.

Előzmény: SolnesMM (51832)
Lasermouse Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51839

Csinálhatod úgy is hogy raksz alá egy vödröt, majd ha megtelik elviszed a legközelebbi lefolyóig és kiöntöd.

 

De van olyan cucc is hogy kondenzszivattyú.

Keress rá!

Előzmény: pavarotti (51836)
pavarotti Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51838

köszi :)

Előzmény: halaloszto (51837)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51837

azt jelenti. van benne szifon, es be kell kotni a csatornaba, mint egy mosdot vagy mosogepet.

 

ha lentebb van mint a csatorna, akkor kell atemelo szivattyu. mint amilyet legkondiknal is hasznalnak. kicsi edeny, akar veder, benne a szivattyu uszoval. ha megno a szint, bekapcsol is kinyomja a vizet. ha megszorul az uszo, akkor meg arviz.

 

van meg a nagy veder, parnaponta kiont modszer, de avval is garantalt az arviz.

 

vajk

 

Előzmény: pavarotti (51836)
pavarotti Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51836

Bocs, ha buta a kérdés...:)

ez azt is jelenti, hogy kondenzációs kazánból csipp-csöppöt be kell vezetni szennyvízhálózatba?

Gravitációsan? Mi a helyzet, ha a kazán lejjebb van, mint a szennyvíz (pince)?

Előzmény: morgen66 (51830)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51835

ITT megadott nem itten XD

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51834

ment mail az itten megadott címre!

Előzmény: kendu (51833)
kendu Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51833

Urak! Megéri villanyról áttérni gázra a HMV előállítás szempontjából?

Jelenleg kb15ezret fizetünk villanyt és vezérelt bojlerrel állítjuk elő a melegvizet. Szerény számításaim szerint egy indirekt tároló és a hozzá tartozó alkatrészek megközelíthetik a 100 ezret és még azt be is kell szerelni. Ebben az esetben a villanyszámlánk kb megfeleződne, viszont a gázszámlánk nőne és nyáron a jelenlegi max 8-10 köbméter a többszörösére ugrana, tehát valószínüleg a haszon havi szinten nem érné el az 5000 forintot. Így az indirekt tároló több év alatt hozná vissza az árát, de ez is csak abban az esetben valósúlna meg, ha a gáz mindíg kisebb mértékben drágulna, mint a villany. Ez nem valószínű, mert szerintem a nem megújuló energia a jövőben elég nagy mértékben fog drágulni, lesznek itt még furcsa dolgok. Ezért komolyan elgondolkodtam azon, hogy megéri-e úgy fejleszteni, hogy a gázt állítsuk a középpontba...?

Nem lenne-e értelmesebb inkább hagyni a villanyt és esetleg a későbbiekben egy napkollektorral bővíteni a rendszert, így gyakorlatilag nyáron ingyen lenne hmv?

Van egyáltalán olyan villanybojler amire napkollektort lehet kötni, ezáltal mindkét energiaforrás melegíthetné ugyanazt a tartály vizet?

A mai sima villanybojlerek nem korszerűbbek, mint egy 10-15 éves Hajdu bojler, ezáltal nem csökkenthető ennek a cseréjével a villanyszámla?

Előzmény: SolnesMM (51832)
SolnesMM Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51832

 Helló !

 Ez ugyan nem gázszerelői probléma , de talán valaki ők közül ismeri. Egy égő kontsrukciós kérdés.

 Közel állsz a megoldáshoz. Még az injektor hatást kéne elérned.

 

Egy egyszerű trükk.

 Később megírom !!

Előzmény: laci19791202 (51831)
laci19791202 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 51831

Tiszteletem minden Viz-gáz szerelőnek.

Véleményt szeretnék kikérni egy szakitól,egy aprócska dologban kérném segitségeteket!

 

Van egy gázégőm (mint amivel a rézcsöveket forrasztjátok össze) és azt szeretném átalakitani olyanra hogy egy hosszabb sorba égjen.(kb 15cm)

 

Én arra gondoltam hogy egy fém vagy rézcső egyik oldalát lezárom,a másik oldalon pedig bevezetem a gázt a gázégőből majd ezt a csövet megfurkálom (kb 10 helyen fél mm -1mm es fúróval)

Legyenszives valaki irja meg,hogy ez igy kivitelezhető-e!

 

 

   Köszönöm a válaszokat és tanácsokat!

                                   Laci.

morgen66 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51830

Kondenzációs kazánról egy kis írás.

http://www.ezermester.hu/articles/article.php?getarticle=2446

M63FUN Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51829

illetve az jutott eszembe hogy egy régi házban sztem nincs nekik megszámolva hogy a folyosón hány parapett kivezetés van. nem tudom érdemes lenne esetleg erre rájátszani. (persze nekem mint kibicnek ugye..........)

Előzmény: M63FUN (51828)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51828

nem akarlak elkeseríteni de koepgepkft-vel ellenben (persze mint mondottam kéményadószedő mondotta 2 különböző kerületben) állítom hogy ha a lakás felett lakószint van akkor bukó a parapet (cirkó is parapetnek számít) nem engedik meg. (én megpróbálnék esetleg érdeklődni a tetű kéményseprőknél hogy mennyire meggyőző feléjük egy deákigazolvány (esetleg 2-3) mert ez az egész baromság csak pénzlehúzás, semmi köze ahhoz hogy mi biztonságos meg kik halnak meg......

Előzmény: Dunit (51799)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51827

Csak azért kérdem hogy érdemes-e hőcserélősre, nyitott rendszerre átalakítani a kályharészt?????

 

Ha jól működik szerintem nem.

Előzmény: csigaszeg (51826)
csigaszeg Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51826

Szia!!

 

Jelenleg csőtermosztát vezérli a rendszert,(a kályha részt)Nyáron nincs gond mert van egy 24 vákumcsöves vizmelegítő ami faszán műkszik, ha kifogy akkor nyomja a cirkó a melegvizet.A motoros szelep föladatát kiválóan megoldja 2 db golyóscsap, nem derogál átváltani.Csak azért kérdem hogy érdemes-e hőcserélősre, nyitott rendszerre átalakítani a kályharészt?????

Előzmény: morgen66 (51805)
Dunit Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51825

 Pl. használtat !

 Egyébként a Szatmárinál 68 eft a fég 850 -es a parapettel együtt - legyen 70.

 És az un. falifűtők lényegesen ólcsóbbak. 3 kW -os teljesítménnyel olyan 40 -45 lm -re ajánlják a fűtési térfogatot.

 Ime egy hirdetés :

 

  

Szerelési csomag tartalma

    - Régi készülék leszerelése 
    - Régi parapet kibontása (szükség esetén )
    - Új parapet befalazása
    - Új konvektor házhozszállítása felszerelése 
    - Konvektor garanciális beüzemelése
    - Konvektor bekötése gázhálózatba (hajlékony flexi csővel )

 

 De a lényeget megmondtad, mehet a konvektor  !!
 De alényeget megmondtad _ mehet a konvektor és ahol    

Előzmény: Törölt nick (51814)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.03.10 0 0 51824

Van több terület, amivel kapcsolatban a jelenlegihez hasonlóan több scenario él a fejemben, és nem nagyon tudok dönteni :-).

Előzmény: papesz28 (51774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!