Keresés

Részletes keresés

kardio1 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1917

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a 2. sz. út, ami Thesszaloniki felől Kavala felé megy, autópálya-e, ill. kell-e fizetni útdíjat? Nemeztközi jogosítvány kell-e vagy elfogadják a magyart is?

kardio1

ronney Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1916

Sziasztok!

 

Paralia-i szállodába keresek felszolgáló lányokat a szezonra, jó angol nyelvtudással.

Gyakorlat előnyt jelent.

 

A részletekről érdeklődhettek az urbantunci@freeemail.hu email címen, illetve a 0630/8588542-es mobilszámon esténként 18:00-20:00 között.

stupiddog Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1915

tényleg nagyon jó a hellasz,thassos és sarti honlap is!most már tuti,hogy ha a horvát-görög versenyt az utóbbi nyeri,thassoson vmi,ill.Toroni és Sarti közül fogunk választani.A férjem még meg akarja nézni az utazás kiállítást is.Szerintetek ott foglaljunk,vagy neten,vagy ráérünk majd kint keresgélni?5 fős apartmanra vízközelben(max.3-400 m.,de legjobb lenne tengerre néző)felszerelt konyha,2 háló,júni vége-júli eleje mennyi az elfogadható tól-ig ár?

Esetleg van vkinek konkrét ajánlata is,ami bevált?

(aztán ha a helyszín megvan,jön a többi kérdés,előre is köszi mindenkinek!)

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1914
Asprovaltán az idén már nem fog átmenni a tranzit. Az autópálya már kész volt tavaly is, csak a helyi vendéglátósok kikényszerítették, hogy ne lehessen használni, mert az nekik nagy érvágás.
Előzmény: Fabien (1913)
Fabien Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1913

A Meteoráknál adnak a lányokra szoknyát rögtön a bejáratnál, tehát ha valaki rövidgatyós típusú, akkor nem kell külön megsülnie, vagy plusz ruhát cipelnie. Mi hosszú vászon-nadrágban mentünk oda, de szoknyát arra is kellett húznunk. A fiúknak bőven elég egy térdigérős bermudagatya.

 

Az északi kérdéshez még annyit, hogy Asprovaltával azért van annyi probléma, hogy a főút az sztem nagyon gáz. Konkrétan hangos. A tengerpartja egyébként nekem bejött. Jók a kajáldák is.

Stavros pont fordított: nyugodtabb környék, de sztem nem olyan jó a part. Viszont közelebb van a természet, és az ahhoz vezető bármilyen túrák.

Ha ezt a környéket választjátok, akkor tényleg belefér Delphi, Meteora, Szaloniki. És szerintem érdemes megnézni Kavalát és Filippit. Ezek keletre vannak.

Előzmény: k.valcsi (1908)
Jox Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1912

Szerintem Toroni megfelelő választás lenne neked.

 

Toroni a Halkidiki-félsziget Szithónia részének délnyugati részén van.

Nyugodt kis település, még nincs "felkapva". Üzletek, tavernák természetesen itt is vannak, és a tengerpartja szuper!

 

Szállást foglalhatsz egy nagyon szép apartmanban a Hellasz.hu "Ajánló" oldaláról.

http://www.hellasz.hu/

 

   Jox

www.hellasz.hu

Előzmény: stupiddog (1880)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1911

Szia kkinga79!

Köszi az infót. Lehet, hogy Neo Pori lesz akkor belőle, mert a homokos-aprókavicsos tengerpartokat szeretjük. Platamonra azért gondoltunk, mert ott a vár. A férjem ráadásul ragaszkodik általában a tengerre néző apartmanokhoz, és amit kinéztünk az közvetlen a parton van, a prosi szerint homokos öblöknél. Ezek szerint nem igazak az ott leírtak? Majd meglátjuk milyen kínálat lesz az utázási kiállításon, csak sajnos kevés irodának vannak 10 éjszakás turnusai.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: kkinga79 (1909)
mia0704 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1910

én már 7szer voltam görögországban, többek között paralián és asprovaltán is. nekem az a véleményem, hogy semmi baj nincs ezekkel a helyekkel, ha valaki kikapcsolódni, bulizni, tengertlátni akar. aki szereti a nyüzsgést, annak ajánlott a főszezon, aki pihenni akar, annak az elő- és utószezon. mi is így voltunk egy barátnőmmel 2 éve szeptemberben: csak egy laza tengerparti pihentető nyaralást akartunk, és ahhoz fölösleges messzebb menni, drágább helyre.

 

aki pedig meg akarja ismerni görögországot, az menjen délebbre, vagy a szigetekre. :)

kkinga79 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1909

Szia!

 

99%ban igen köves a tengerpart!Ráadásul nem is nagyon tiszta ott a víz!Nekem nem tetszett Platamonas.

Neoi Poriban hosszú a tengerpart lassan mélyülő ja és végig homokos!

 

Előzmény: k.valcsi (1906)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1908

Szia Gazsi101!

A Meteórákat szerintem is feltétlen látni kell. Arra azonban vigyázz, hogy délben bezárnak a kolostorok. A belépéshez fiúknak hosszúnadrág, lányoknak térdet takaró szoknya, valamint a vállakat is elfedő pólót kell viselni.

Delphi, az ókori jósda is elérhető Paráliáról (bár ez szerintem is pocsék hely). Delphiben is sok a látnivaló, és fantasztikusan szép helyen fekszik. (Esetleg, ha megnézitek, feltétlen vigyél magaddal valami vizet, mert "vattát fogsz köpni" mire félérsz a stadionhoz.)

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Gazsi101 (1902)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1907

Szia stupiddog!

Bocsi, de csak most volt időm leülni a számítógép mellé. Az előző hozzászólásokra reagálva:

- Thasszosz: Én csak Limenasban voltam, az nagyon szép. Tiszta tenger, homokos-aprókavicsos part. Hátránya, ha lekésed az utolsó kompot, csak másnap tudsz átmenni. Kevesebb túrista van mint a felkapottabb helyeken.

- Apstrovalta: Szerintem túl nyüzsgő, partja homokos-aprókavicsos.

- Stavros: Sok magyar és szlovák, partja homokos aprókavicsos.

- Sarti: Sartit azért is ajánlottam múltkor, mert ez a legszebb fekvésű üdülőhely északon szerintem. Lehet, hogy már sokan vannak, de a falu két szélén csodálatos kis "családi öblök" találhatók. Mivel kocsival szeretnétek menni, nem jelenthet gondot esetleg keresni egy eldugott kis öblöt kicsit távolabb is. A Sithonia félsziget végén van Sarti, ezért inkább célforgalom van arrafelé és nem átmenő.

- Parália: Sokan vannak és nagyon zajos. Ez tényleg olyan mint Siófok.

 

Vrasnán 2003-ban voltam. Ez a falu Stavros és Apstrovalta között található. Partja homokos-aprókavicsos. Aránylag elég gyorsan mélyül a tenger. Sokkal kevesebben vannak, mint a másik két helyen. Kicsi falu, még Póstára is Apstrovaltára kell átsétálni (kb. 20-25 perc gyalog a tengerparti sétányon). Supermarket, pékség, butikok azért vannak, a parton pedig rengeteg taverna (étterem).

 

Kevesen vannak még Evia szigetén is, ide inkább a görögök járnak nyaralni éppen azért, mert aránylag túristamentes övezet. Inkább kavicsos partok jellemzőek. Pefkiben pl. (itt nyaraltunk) csak mi (2 busznyi) voltuk külföldiek. Hátránya szintén az, hogy Glifából komppal lehet átmenni (ami ugye időhöz kötött), vagy sokkal délebbre Halkisnál egy hídon.

 

Kérdezz nyugodtan, ha esetleg van kérdésed.

 

Üdv.: Valcsi

 

Előzmény: stupiddog (1880)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1906

Szia kkinga79!

Köszi az infót. Platamonasszal mi a probléma? Kavicsos a tengerpartja mindenhol? A prospektus szerint pont a Takisz apartman elött (ezt néztük ki) homokos öblök találhatók.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: kkinga79 (1879)
nahat Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1905
Szerintem akkor ne foglaljatok szállást előre, hanem csináljatok egy szép nagy körutazás-tervet, minden régióban megálltok egypár napot, és így jó lesz. Paraliának még csak a közelébe se, szerintem.
Előzmény: Gazsi101 (1898)
nahat Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1904
Krétán a déli partra kell menni, az nem nyüzsis, illetve vannak nem nyüzis helyek.
Előzmény: Törölt nick (1893)
Gazsi101 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1902

Köszi a tanácsokat!

Kakadu a te információd nagyon meggyőzőnek hangzik, valószinű ezt a megoldást fogjuk választani. Legelső látogatásunk alkalmával valószínű a sablon látnivalókat fogjuk felkeresni (pl meteorák). Ezekől ha tudnátok bővebb tájékoztatást adni az jó lenne.

Fabien Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1900
Sztem attól függ az egész, hogy miket akartok megnézni, merre akartok eljutni. Ha ezt leírod, akkor lehet jó tippeket adni :)
Előzmény: Gazsi101 (1898)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1899
Ha kirándulni akarnátok, Thassosról minden messze van.
Előzmény: Gazsi101 (1898)
Gazsi101 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 1898

Szevasztok!

 

Most csatlakoztam az oldalhoz és nagyon felkeltette az érdeklődésemet az amit stupiddog-nak irtatok. Ugyanebben a cipőben járok. Június környékén szeretnénk menni, két felnőtt, két gyerek, autóval, két soförrel szabadon utazási iroda nélkül.

Mi több nevezetességet is látni akarunk, kétnaponkét akarunk kirándulásokat szervezni, hogy pihenjünk is. Vajon Thassosból ez megoldható vagy inkább pár nap Thassos és előtte körutazás? 10-12 napot terveztünk, tudtok tippeket adni.

Köszi, egyébként Debrecenből indulunk.

stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1897
továbbra is itt figyelek,de közben sorra érkezik haza mindenki,úgyhogy reagálni hétfőig nemigen tudok...de jövök majd vissza,kösz az eddigieket is:))))))))
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1896
Ezt írtad:

2 felnőtt 3 közepes gyerek menne,autóval,apartmanba,ahol főzni is lehet.1 sofőr lévén nem akarunk túl sokat utazni.

Emiatt Lefkada ugrott.
Előzmény: stupiddog (1894)
Lokator Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1895
Lefkada messze van. Ill. nincs olyan messze, de mint Fülig.Di.St.James irta eleg hegyes-volgyes uton lehet megkozelteni, emiatt 1 nap alatt nem lehet lemenni. :-(
Amugy gyonyoru, nagyon nyugis, de errol inkabb valaki mas (Lefkada topik), mert bevallom, en ott meg nem voltam, iden megyunk. :-))

Peloponesszosz sokkal gorogosebb, mint az eszaki resz. Itt is tud sok nyaralo lenni (Tolo), de megis sokkal csondesebb az egesz, nincs futoszalag-turizmus erzese az embernek.
Kretan valoban regen voltam, de szerintem az eleg nagy, lehet meg ott talalni nyugis helyet, bar ez aztan vegkepp messze van.
Előzmény: stupiddog (1894)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1894

na akkor pl.Lefkada-ról is hallhatnék?

még minden versenyben van ám,egy újszülöttnek minden tipp új!

(Asprovalta,Stavros kis hátránnyal indult,mert minden utazási iroda első számú célpontjai közé tartozik,és még nem tudtam eldönteni,hogy ez hátrány vagy előny)

 

Előzmény: Lokator (1892)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1893
Pörkölttel még nem találkoztam Asprovaltán/Stavrosban. Van magyar nyelvű étlap/magyar pincér, de a kedvelt vendéglőim nem azok. Tavaly Korfura menet Makriagilosban (Paralia-feeling), hazafelé Stavrosban álltunk meg, ahol márr többször is voltunk. Tényleg szinte felüdülés volt Korfuhoz képest. Kréta sem a régi már. Nyüzsissé vált, mint Sarti.

Lefkadára hogyan mégy? Álmaimban se jöjjön elő a Pindos-hegység. A Peloponnészoszt egyszer még be fogjuk iktatni.
Előzmény: Lokator (1892)
Lokator Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1892
Nem akarok flame-et, de en is lebeszellek Asprovaltarol/Starvosrol.

Ugyanaz igaz ezekre is, mint amit "nahat" irt az elobb: a vendéglőkben pörkölt van és magyar étlap, gyakorlatilag kihelyezett Siófok.
Ket eve bejartuk (majdnem) egesz Gorogorszagot, 1-1 ejszakara aludni megalltunk Platamonasban es Asprovaltaban. Itt volt a legnagyobb a nyuzsi, itt a legrosszabb a kaja es a tengerparttol sem estunk hasra. Kihelyezett Siófok.
Ha nyugira vagysz es pihenni akarsz, akkor Thassos, Lefkada, a Peloponesszosz-felsziget vagy Kreta. Meg persze egyeb pici szigetek.
Előzmény: stupiddog (1887)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1891
http://www.forgotravel.hu/rovatok/nyaralas/asprovalta/
Előzmény: stupiddog (1886)
DAEWOO KALOS 1.4S Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1890
Csatlakozom Fülig.Di.St.James-hez:

Asprovalta!

2x voltunk, szuper. Homokos, de a durvább fajtából, kicsi település, ergo bolt, vendéglő stb. mind közel van, széles a part, aug. elején se volt tömegnyomor.
Pontosan 1250 kmre esett, de vedd figyelembe, hogy nekünk ebből éppen 300 km a Röszke felé vivő úton levő szegedi Shell kút.
Előzmény: stupiddog (1880)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1889
Aprókavicsos a partja. Punnyadni tökéletes. Van egy szép sétálóutcája. Lidl áruház a falu végén. A bolgár kitérő a legkevesebbet hosszabbít időben, távolságban. Ha mégis homokos partra vágynál, 5 km-re van Stavros.
Előzmény: stupiddog (1886)
nahat Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1888
Vannak emberek, de nem vészes a mennyiség. Van kavicsos part is, meg van homokos is, az emberek a homokot szeretik (általában), gondolom ezért azt teszik a prosikba.

Thásos azért jó, mert nincs se rendszeres repülőjárat (mivel nincs kikötő), se buszjárat sehonnan, azaz jószerivel csak magad tudsz odamenni. Görögországban az partmanok 90%-a konyhás, és a partközeliséget pedig szemrevételezéssel tudod ellenőrizni :-)

Egyébként van Thassos-topik itt az indexen, nézz be oda is.
Előzmény: stupiddog (1885)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1887

aztán ha még bárki benéz ide,további tippeket is adhat,legyen majd mit a férjem elé tárnom,hogy választhassunk!

 

stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1886
no,kedves Jamesz,Te is győzz meg,miért az...
Előzmény: Törölt nick (1884)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!