Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Roadtrain Creative Commons License 2004.11.18 0 0 5906

Szerintem csak 2 köbméter mehet bele :o)))

Tudod mit??Mérjük meg a totoját :ĐĐĐĐĐĐ

Bár szerintem inkább valami FORD klón szerű céges doboz!! :o)))

 

Előzmény: Tector (5904)
Gasolin Creative Commons License 2004.11.18 0 0 5905
"Te merre csavarogtál napok óta??? :o))))"
Lélekben itt voltam (nem érezted?), csak fizikailag nem sikerült tiszteletemet tenni itt.
Előzmény: Roadtrain (5899)
Tector Creative Commons License 2004.11.18 0 0 5904

Fléjm ON:

:o)

 

"Azzal a kis libakergetővel is kiemelte volna ha letalpal,rendesen!!! :o)))))"

 

Igen. Ha nincs tele vízzel az a totoja.

Mennyi víz fér úgy sacc/kb az utastérbe? 3-4 köbméter...?

Az úgy minnyá 3-4 tonnával több. És ez a kis libakergető, teljes gémkinyúlásnál nem emel többet (hatósági daruvizsgán sem) mint 1500 kiló...Talán 2 tonna.

 

tector.badewanne

Előzmény: Roadtrain (5892)
_Gabesz Creative Commons License 2004.11.18 0 0 5903
KODI,
Mire gondolsz?
Matrica kelleni fog, ha pályán akarsz menni. Ez nem egy nagy összeg, de most meg nem mondom fejből, hogy mennyi (jó olcsó). A súlyra figyelj még oda, ne legyen túlsúlyod (hallottam már olyat, hogy valakit +30kg-ért nem engedtek át). Meghát készülj fel arra is, hogy nagyon szeretik a magyarokat.
Lengyeleknél még sose voltam, ott nem tudom mi van.
Előzmény: KODI (5902)
KODI Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5902

sziasztok!

 

lengyelbe mennék ki a héten egy 3,5t tgkával nem tudnátok segíteni abban, hogy a szlovákoknál kell-e figyelni valamire? olyan sokmindent mondanak.

 

 

Kodi

Roadtrain Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5901
Az a csihuhu felszállni készül??Vagy csak kiállítási darab??
Előzmény: MALWIN (5900)
MALWIN Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5900

Kamionost nem.Leginkább a vezetéssel voltam elfoglalva:-))(azért Rábáért megálltam volna)

Van viszont egy, ami izgalmas, igaz, nem kamion:

 

Meg még egy, ez a pályán jött jobbról:

Előzmény: Gasolin (5898)
Roadtrain Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5899

Te merre csavarogtál napok óta??? :o))))

Remélem nem egy nyitott napon vettél részt a SCANIA-nál mert akkor végem :ĐĐĐĐĐĐĐĐ

Előzmény: Gasolin (5898)
Gasolin Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5898
Malwin


Semmilyen kamionos képet nem hoztál Lyon-ból? Csalódnom kell benned?
MALWIN Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5897

Offg

A teljes sztori mélben érkezett, a hajósok szórták(közismerten mindenről a vizek jutnak eszükbe, itt se a kocsik voltak először a favoritok, sejtheted), de egyrészt az index nem engedte a befejezést, nameg én sem erőltettem.

On

Előzmény: Tector (5891)
Gasolin Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5896
"BOSCH a teljes üzemanyag rendszer, és az összes elektronika...

az a nagy helyzet, kevés a megfelelő technológiát felmutatni tudó beszállító, így nagyrészt ugyanazon alkatrészekből épülnek fel manapság a teherautók (is), esetleg más a címke rajta...

meg egyes műszaki paraméterek...
na még Németo.-ban gyártják a nyergeseket is. Tech Star Stralis."



Nem biztos, hogy aki Eurostar-t, vagy Stralist vesz (vagy vett) az biztosan németországban gyártott teherautót vesz, mert a régi Pegaso gyárban spanyolhonban is gyártották a terméket.

Hiába van esetleg egy jó nevű beszállítótól részegység v. termék, ha hanyag az összeszerelés, vagy beszerelés...
A jó nevű gyártók is gyártanak olcsóbb terméket, ha a vevő ezt igényeli, és ez a feltétele annak, hogy beszállító legyen.
Sokszor az is előfordul, hogy a fejlesztés a haszongépjármű gyártónál történik, csak a gyártást adják ki valamelyik beszállítónak.

Előzmény: D H (5872)
Gasolin Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5895
Csak a pontosság kedvéért.
Az alapítókból kimaradt a Lancia és az Unic az francia volt igaz Fiat tulajdon volt és ezért az ő autóikat gyártotta franciaföldön.
Az angol Ford később került a céghez (talán 1982 körül), nem volt az alapítók közt.
Az alapító a Fiat (a 4 márkájával) és a KHD (Klöckner-Humbold-Deutz) volt akinek a tulajdona volt a Magirus gyár aki Deutz motorokat használt a tgk.-ban.
Később az Iveco felvásárolta a Spanyol Pegaso-t, akinek volt egy angliai leányvállalata a Seddon Atkinson.
Sokan nem tudják, amikor a Pegaso bajba került, akkor az MAN és a Mercedes 50-50%-ban meg akarta venni a céget, de a német kartellhívatal nem adta áldását az üzletre. Ezután jött az Iveco.
Sokan azt sem tudják, hogy a Pegaso és az MAN közt volt üzleti kapcsolat, mert a Pegaso-nak nem volt kisebb teherautója, ezért az MAN G sorozatot forgalmazta saját neve alatt (kb. 2 hónapja tettem is be róla egy szkennelt képet találós kérdésként, hogy mi a kép érdekessége, de senkinek sem tünt fel semmi).
A DAF Pegaso kapcsolatról pedig sokan tudnak, ezért most erre nem térek ki.
Ha valakit tényleg érdekel az Iveco, az valóban visszaolvashatja a legelső hozzászólásaimat mert ott volt tényleg róla szó részletesebben.
Előzmény: Tector (5871)
D H Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5894

ja, vagy pechje volt, és betankolt...

szívás..:(((

Előzmény: Roadtrain (5883)
_Gabesz Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5893
www.topiq.hu

A piros Scaniassal taliztam is tegnap (itt még nem volt kivilágitva az eleje, de most olyasmi mint a fehér :-)), jajj de nagyon szép az a verda...
Roadtrain Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5892
Azzal a kis libakergetővel is kiemelte volna ha letalpal,rendesen!!! :o)))))
Előzmény: Tector (5891)
Tector Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5891

Üdv!

 

Kiegészíteném a Malwin által korábban linkelt vízbeesős daruzás képsorozatát...

 

A cicástopikban találtam a teljes sztorit.

 

Látszik az utolsó képeken, hogy csak olyan "tessék -lássék" módjára volt kitalpalva a Mercedes.

No meg, alapból olyan darubal kellett volna kezdeni, ami befejezte a mentést...

 

:o))

 

T.

Roadtrain Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5890

Akkor kijavítanám a kedvedért,hogy akik ITT ebben a topicban vannak azok NEM a reflektoros,kürtös csapathoz tartoznak.

Mivel az 5-ösön közlekedtél így elég nagy valószínűséggel merem állítani,hogy nem magyar kamionos volt,de bármi megtörténhet manapság.

Megnyugtatlak én is voltam ilyen helyzetben mikor rávillantottam egy 7,5-re mert refin jött.Erre a paraszt nem levette,hanem felkapcsolta az összes csillárt a járművén és úgy is hagyta!!!!Kiordítottam az ablakon,hogy : Lángvágóval nyissák ki az ajtaját!!!!!!!!Pedig én sem személyautóval voltam :o(((

Hát ennyit a gyökerekről!!

Előzmény: CeltiC (5887)
_Gabesz Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5889
Jó kis cikk.
Előzmény: Pisti_hb (5888)
Pisti_hb Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5888
Egy cikk a 60t-s szerelvényekről.
CeltiC Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5887

üdv

nem akarok vitatkozni, sem háborúzni... ez nem egyedi eset volt... ezt Te is tudod... rengeteg sofőr visszaél a kocsijának nagyságával. nem csak a kamionosoknak van rutinja. lehet én többet vezetek párotoknál, és néha én is türelmetlen vagyok ha egy rettentő bután vezető, láthatóan tapasztalat hiányában szenvedő sofőrrel találkozom. sőt, mondhatni agresszíven vezetek, de még soha nem okoztam akarattal veszélyhelyzetet!!!

szal a lényeg, nem ősi ellenségként kellene viselkedni, hanem VIGYÁZNOTOK KELLENE RÁNK, A GYALOGOSOKRA, A BICIKLISEKRE!!! természetesen nekünk is így kellene gondolkodni, még ha nehéz is!

tudod, egyből bevillant az a pár éve történt eset a kamionos vs trabantos... fegyver került elő... hm, ez nagyon gáz, de ha esetleg akkor este elérem a kamionost, én is elővettem volna a pisztolyomat ( nem azt... =) ).

nya, mivel már kiírtam magamból, és ellenségeskedni sem akarok, ez volt az utolsó hozzászólásom a témához... elnézést ha nem egészen témába vágtam...

további sok százezer balesetmentest mkinek!

Előzmény: vikiviki (5886)
vikiviki Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5886
nem kéne általánosítani. Ez egy köcsög volt. A többség (tapasztalatom alapján) nem az.
Előzmény: CeltiC (5884)
_Gabesz Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5885
Road,
Nem sajnos (ott tényleg gyorsabbak), az Exelnél voltam. Ha jól emlékszem régebben voltam már 1x, de akkor is hasonló élményem volt...szóval nem egyedi az esetünk.
A 10-ből 2 rampa működik és egy rampa kb. 1 óra+1 óra papirmunka (a "szerencsésebbeknek").
A kép nekem is tetszett, azért csináltam ;-)

Celtic,
Sajnálom ami történt, de szerintem emiatt ne keseredjen el a párod. Jól csinálta, hogy nem a kamiont választotta. DE. Arra fel kell készűlnie, hogy ilyesmik több 100x elő fognak fordulni vele, ha vezetni fog. És nem feltétlenül kamionosoktól, buszosoktól.
Mondjuk az áthúzás meg a kürt tényleg túlzás volt a kamionos résziről, de hát vannak ilyenek nagy autón is. Legalább magyar volt?

Egyébként ha már áthúzásoknál tartunk.
Tegnap mikor mentünk a 0-son, Halászteleknél a felhajtónál kicsit lassitanom kellett mert jöttek volna fel a pályára. A belsőben folyamatosan jöttek, nem tudtam beljebb menni. Kb. 3-4 személyautó be is fért elém, de látva ezt egy nagytudásúbkvs a maradék FÉL személyautónyi helyre simán betette elém a csuklós kék bádog dobozt a megszokott 45-50es tempójával...nem tudtam mit csinálni beleálltam a fékbe (rakottan persze, mert az olyan jó), azt vártam, hogy a kolléga az Ivecoval kikenődjön a hátfalamon. Nem értem az ilyen embereket. Gondolom nem először járt ő se arra, meg tudja, hogy milyen délután/estefele a 0-s, meg amúgy is. Ráadásul utasokkal...
Előzmény: Roadtrain (5883)
CeltiC Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5884

Üdv a kamionosoknak..

 

Egy kicsit magamról: 32 éves vagyok,

18 éves koromtól van jogsim, igaz úgymond úrvezetőim csak, mkp.-ról és

szgk.-ról. 23 éves koromig a motorozás vonzott, így kocsival csak ritkánközlekedtem. tíz éve viszont folyamatosan úton vagyok, éjjel nappal autóban ülök, vezetek. mert ez a hobbim, a mániám, és mert úgy érzem csak ehhez értek igazán. a véremben van. (arra már nem térek ki h versenyszerűen motoroztam, illetve elég sok közöm van, volt az amatőr autóversenyekhez. nos. mivel ezt a fórumot találtam, ami kimondottan kamionos, ezért írok ide. tegnap este a barátnőmmel jöttem haza, nem

messziről, csak 250 kilóméterre voltam otthontól, és hogy tanulja az éjszakai vezetést, átadtam páromnak a volánt. mint utólag kiderült, jól tettem... kecskemétet elhagyva a 42-es úton mentünk, a szembejövő forgalom már kilométerekről látszik, mivel szinte nyílegyenes az út. szembe jött vmi nagy fény, mondtam páromnak, villantson refit, tudassa hogy nemigazán lát... reakció: NULLA!!! hm... aztán mivel az ég világon nem reagált semmit, nyomattam a refit a csajommal... no, erre kb 300 méterre a tali előtt felnyomott a kamionon, mivel az volt, MINDEN FÉNYT amit csak

talált, áthúzódott a sávunkba, és nyomta a kűrtöt, eszement módon... egy villantás elég lett volna tudatósítani, hogy tompítottal jön, csak szarul van beállítva... barátnőm lement az útról, megállt, és sírógörcs jött rá... ezért nem fordultam vissza a kamion után csak... ha én vezetek, lehet nem ússzuk... eléggé hárklis vagyok, sok közöm van kamionos, teherautós sofőrökhöz. amikor nem vezetnek, mintha emberek lennének, aztán mikor beül a vasba, akkor megváltozik... könyörgöm... ha már az utak "királyai" vagytok... hm... egy picikét ésszel... a király foglalkozzon az alattvalóival... elvégre azokat szolgáljaki... nem? jelezze ha ami világít, nem refi... mindíg próbálok odafigyelni a

kamionokra... buszokra... de sajna az a tapasztalatom, hogy nagy ívben leszarnak engem az utakon... =((((

tehát, csak mégegyszer, ha Ti vagytok az utak királyai, úgy is viselkedjetek!!! ez az eset kicsit megváltoztatta a véleményemet Rólatok... elnézést az általánosításért,

de

 

rettentően

 

el

 

vagyok

 

keseredve... =(


viszlát, az utakon...

Roadtrain Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5883

DHL-nél voltál ott?? :o))

Én 1hónapja voltam M1 Ipari parkban és 30 perc alatt végeztem az árúfelvétellel :ĐĐĐ valamit rosszul csináltál .

A kép nagyon komoly,bár ha belegondolunk jó,hogy oda van írva :o)))

A Boxer adagoló nem tudom miért adta meg magát,de teljes csere volt aztán 1hónap és az is összefosta magát.Szóval egy hónap alatt két adagoló csere.Darabja akkor volt 180000-HUF.Ettől mondjuk lehet jó autó.Az is lehet,hogy pont egy rossz szériát fogott ki a srác :o((

Előzmény: _Gabesz (5881)
_Gabesz Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5882
Ezeket ma, vagyis tegnap csináltam:
http://gabesz.atw.hu/forum/Index/Shell1.jpg
http://gabesz.atw.hu/forum/Index/Shell2.jpg

Jóéjt.
_Gabesz Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5881
MALWIN,
Az tényleg szép környék. Nappal is láttad azért? Olyankor még szebb ;-)

Road,
A Boxerban is Bosch adagoló van és Garrett turbó.
Mondjuk én nem hiszem, hogy amiatt lesz megbizhatatlanabb (de szép szó) egy autó mert sok német cucc van benne. Sőtt...
Még az is meglehet, hogy nem ugyanaz kerül egy Ivecoba és egy Mercibe. Persze az is lehet, hogy nem igy van.
Más.
Az M1 ipari parkot (Páty) messzire kerüld el. Most sikerült hazaérnem, pedig este 6 elött már ott voltam(tunk). Jó mi?
Ráadásul a Manciba sehogy se tudtam meleget csinálni....ezt élveztem a legjobban. Ezt csak amiatt irom, hogy ha nézel 7.5-est akkor jó az ha van benne állófűtés (pillanatok alatt kihűl a motor álló helyben :-( )
vikiviki Creative Commons License 2004.11.16 0 0 5880
nem, a kocsim már tökéletes. Viszont mivel új "agyat" (azaz számítógépet) kapott, ezért elég sokat eljátszadoztak vele... Meg jövő héten vagy az után megy vizsgára, és kicsit rendbe kellett hozatni.
És semmiféle pasi nincs a dologban....
Előzmény: Roadtrain (5868)
Tector Creative Commons License 2004.11.16 0 0 5879

Beáll a kapuba, s véd.

 

(copyright by Hajdu B. István vagy Faragó Ricsi?)

 

:o))

Előzmény: Roadtrain (5878)
Roadtrain Creative Commons License 2004.11.16 0 0 5878
De most ,hogy jön ide a SVÉD ????????? :ĐĐĐĐĐĐĐĐĐ
Előzmény: Tector (5876)
Roadtrain Creative Commons License 2004.11.16 0 0 5877
Na!!Hát így már érthetőbb a dolog.Azt én is aláírom,hogy a mai világ eléggé felgyorsult és sokkal több a gond ezekkel.A haverom Peugeot Boxer-ján is megadta magát az adagoló,teljesen.Nem tudom ezeket milyen tipusúval szerelték.De 2évesen az elég durva.Az én Mercim 89'-es és eddig még megy (kopp-kopp) :o)))
Előzmény: D H (5875)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!