Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

devisionhun Creative Commons License 2007.09.22 0 0 440
Én legalább minden második tankolásnál hozzákeverem az ólompótlót...
Ha gyárilag kellett az ápolás, akkor most miért ne kellene.
Előzmény: Skoda Octavia Super (439)
Skoda Octavia Super Creative Commons License 2007.09.21 0 0 439
Jam, hogy végre Tibi írtál akkor storyzom, de nem csak neked szól. Minap tankoltam a picibe 95-ös tunin benzint. Shellnél tankolom. mióta láttam kiönteni azóta csak az, mert gyönyorű tiszta a benzinük. So 95 V-power. Megyek. Az autó 1. 2.-ben füstől utána abbahagyja. Most mint az állat mindegyik sebességben okádta a füstöt. na mondom Prüntyőnek elrontottam a pocóját. Kicsit odaröffentettem vele. Aztán leálltam olomadalékot venni, mert Shellen nincsen csak OMW-n. Aztán megszűnt a füst sőt 1-2-ben sem csinálja. Lehet kitisztította az üzemanyag. Ha igen akkor havonta 1* érdemes lesz ilyent tankolni.

Várom a kommenteket esetleges tapasztalatokat. Valóban ezért van vagy csak abracadabra
Skoda Octavia Super Creative Commons License 2007.09.21 0 0 438
Akkor csak akkor és csak is akkor lesz meghackelve, ha kapok hozzá brand new gumikédereket különben marad úgy ahogy van.
Előzmény: copyfamily (436)
devisionhun Creative Commons License 2007.09.21 0 0 437
Most vettem észre, hogy az ablaktorlo elemre gondolsz.
Azon az a gáz, hogy a csavarfejet leszámítva az egy darab. és a menetes tag törött le.

Lehet ezt is esztergáltatni kell. =/
Előzmény: bano1 (434)
copyfamily Creative Commons License 2007.09.21 0 0 436
Az a cső a kuplung kinyomócsapágy olajozására szolgál. Elég szívás kiszedni a pillangó ablakot. Kárpit leszed, üveg kiszed, ajtó fogantyú leszed, szopós helyen lévő csavarok ki, ablak melletti gumik kívül-belül leszed, pillangó sinnel együtt ki. Aztán lehet szívni a kiszedett egységgel. Jó munkát. ( nekem a 2 db beszerelése az összeszereléssel együtt majdnem egy műszak)
Előzmény: Skoda Octavia Super (432)
devisionhun Creative Commons License 2007.09.21 0 0 435
A csavar, de a feje utan meg kb 3-4mm a menetbol is, szal nemtom, hogyan fogom kitekerni.
Maga a csavar nemgaz. veszek Faboryban pl.
Valaszoltam cegesrol... =) de a 110R forumot is olvasgatom rendszeresen.
Előzmény: bano1 (434)
bano1 Creative Commons License 2007.09.21 0 0 434

A csavar törött, vagy az a fém bizgentyű, amire rátekered? Ha csak csavar kell, abból egyet szerintem tudok majd adni.

 

Ja, írtam mélt...

Előzmény: devisionhun (428)
devisionhun Creative Commons License 2007.09.21 0 0 433
Hat nem allt meg a motor tole... nemtudom minek a mija.

Sztem tuti le kell szedni a karpitot is hozza. Kulonben honnan fernel hozza?
Előzmény: Skoda Octavia Super (432)
Skoda Octavia Super Creative Commons License 2007.09.21 0 0 432
Nem lehet, hogy az valami vákumos izénak az izéja? :) Mondjuk én nem értek hozzá csak felvetettem. Octin felül is van ilyen lyuk igaz azon van cső is nem tudom mit csinál, de a motor fele megy a gumicső.

Kérdés

Van valakinek tapasztalata az elefántfül ablakok kiszedésében? Aki olvassa rendszeresen a fórumot ő talán emlékszik, hogy beszéltem a 3szög ablakaim "beragasztásáról" Gumikkal van rögzítve így nem lehet nyit sem csukni. Szeretném kiszedni az egészet valmilyen gumianyagot betenni és vissza. Le kell szednem aj ajtókárpitot is ezért?

Várom a tapasztalt válaszokat :)


veteran.cz nagyon frankó kis oldal köszi Peti
devisionhun Creative Commons License 2007.09.21 0 0 431
Na tegnap megtalaltam az olajfolyas okat. Vagy helyet vagy mi...
Egy keves jott az oldaldekli csavarjainal, amit a meghuzasuk javareszt megoldott. Majd a gumialateteket kell kicserelni.

Nagyobbik gond az olajtekno, valto-feloli reszen volt/van. A rovidebbik oldalonnincsen rendesen a ket fem kozott a parafa. Kicsit meglazitottam a csavarokat es beljebb tologattam a tomitest. Meg nem lett az igazi, szal majd le kell szednem teljesen es uj parafa, ujra fel.
A legszebb az egeszben, hogy a visszaszoritasnal beszakitottam az egyik csavart. =((((
Nincs nekem szerencsem mostanaban a csavar meghuzasokkal!

Tehat a hetvegen "nagyszerviz". Es akkor azzal a lendulettel mar motorbakokat is cserelek, mert van amelyik mar rendesen behasadt.

Mas: amig az auto alatt fekudtem es figyeltem jaro motornal, hogy hol kezd el gyulni az olaj, arra figyeltem fel, hogy a valton, kozel a motorhoz, alul van egy jo felcentis kis luk, amin rendesen fujt kifele a "szel"... Ez mennyire normalis dolog? Mert en biztos ami tuti, egy kis forroragasztoval betomtem a lukat.
HPety Creative Commons License 2007.09.20 0 0 430
Hu, ezek de zsír dolgok ezek!!!!
Ilyenkor vagyok persze én is anyagilag lenullázva...
:(((
Előzmény: copyfamily (429)
copyfamily Creative Commons License 2007.09.19 0 0 429

HPety:

A veteran.cz oldalon az autodily rovatban van egy rakat Spartak desszert alkatrész, nem túl drágán. Lámpák első-hátsó, díszlécek, tükrök. Csemegézzél.

devisionhun Creative Commons License 2007.09.19 0 0 428
Ő az.
őaz
Előzmény: bano1 (427)
bano1 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 427
Fotózd le, mi kell. Csavart én is tudok adni...
Előzmény: devisionhun (426)
devisionhun Creative Commons License 2007.09.19 0 0 426
Szerintem ugyanaz... most a jobbost ugy forgattam, hogy egz kicsit elottem is toroljon. Igy ha picit jobbra csuszok az ulesen akkor mar esoben is kilatok. (tegnap "teszteltem" este)

Igazabol sztem az az egy darab csavar kell csak bele. Holnap kiszerelem es megnezem mennyire komplikalt. Hatha csak egy sima csavart kell benne cserelni.
Előzmény: HPety (424)
HPety Creative Commons License 2007.09.19 0 0 425
Van, csak ma nem járok felé, de holnap ha el nem felejtem és addig nem rak fel senki, akkor lefotózom.
Kicsit sok a ha, de mostanában ez van sajnos....
Előzmény: Skoda Octavia Super (422)
HPety Creative Commons License 2007.09.19 0 0 424
Ha ugyan az mint az S110-é akkor van egy zsír új mechanikám még valahol. Nem tudom, hogy egyezik-e, nem volt MB-m sose. :)
Előzmény: devisionhun (421)
devisionhun Creative Commons License 2007.09.19 0 0 423
Na, meg ne haljunk mar itten... =P

Vegulis ki az aki autoval jonne brnoba? (Ertsd kihez lehet becsatlakozni... =P)
Mennek en az MBvel, csak sokara ernek ki, draga lenne a benzin es meg csak sok cuccot se tudnek elhozni...
Skoda Octavia Super Creative Commons License 2007.09.18 0 0 422
Akinek van az Octihoz olajszűrője kitudna segíteni egy fényképpel? Tudni kéne hogyan is néz ki. Köszi előre is!
devisionhun Creative Commons License 2007.09.18 0 0 421
Állítottam az ablaktörlő lapátokat, mert mindkettő a legalsó ponton már lefutott az üvegről.
Nah a baloladlinak sikerült letörnöm a csavarját, szal csak jobbos ablaktörlőm van most.

Meddig egyeznek ezek a forgó elemek későbbi típusokban?
Van esetleg valakinek?

(zindex monnyon le)
HPety Creative Commons License 2007.09.17 0 0 420
Elvileg igen.
GYakorlatilag meg nem írt még semmit a fickó, hogy hogy tudnánk elintézni a dolgot...
Előzmény: bano1 (416)
Skoda Octavia Super Creative Commons License 2007.09.17 0 0 419
Szia!

Légyszíves írj nekem egy mailt a djfuture@freemail.hu-ra
aztán vázolom a helyzetet Amúgy mi már szerintem beszéltünk 1* csak szereléssel kapcsolatban csak akkor az én Skodrim is bedobta a törölközőt.
Előzmény: devisionhun (418)
devisionhun Creative Commons License 2007.09.17 0 0 418
En.
Baratnoi csaladi ebed/vacsit mondtam le miatta... =P
Előzmény: Skoda Octavia Super (417)
Skoda Octavia Super Creative Commons License 2007.09.17 0 0 417

Sziasztok!

Ki az aki biztosan megy innen Brnoba?

bano1 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 416
Megvan a spartak lámpa?
Előzmény: HPety (415)
HPety Creative Commons License 2007.09.16 0 0 415
Kiscsit keverék a verda, de annyit simán megér. :)
Előzmény: Skoda Octavia Super (413)
Skoda Octavia Super Creative Commons License 2007.09.14 0 0 414
19000 sk= cca 580 euros az ára
Skoda Octavia Super Creative Commons License 2007.09.14 0 0 413
Eladó ez a Skodu, ha valakit érdekel megadom az illető elérhetőségét. CSak angolul beszél, Bratislava közelében van az autó, papírjai megvannak, indul, járóképes.aaasefsdgfsdgtrs
HPety Creative Commons License 2007.09.14 0 0 412
Köszi, de ma Dzsó bácsi segítségével sikerült licitálni, mostmár csak drukkolni kell, hogy sikerüljön. Legalább mostmár tudunk venni dolgokat onnan is. :)
Előzmény: bano1 (411)
bano1 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 411
Talán van megoldás. Hívj fel és elmondom, ki tudhat segíteni...
Előzmény: HPety (408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!