Keresés

Részletes keresés

morgen66 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52172

Szia!

 

A kazánról nemtudok nyilatkozni ,még ilyet nem szereltem.

Melegvíz készítésnek jó a tároló.Persze megfelelő szabájzással.

 

Ökölszabály szerint,négyzetméter x belmagasság x 60=radiátor mérete/wattban/

De ha nagyon pontosan kell akkor szélpótlék égtájpótlék stb.

Szerintem ha a radiátor egy kicsit nagyobb az nem baj,leszabájozni lelehet.

Előzmény: ZAL81 (52158)
trofimov Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52171

Szia,

 

nincs visszacsapó szelep.

 

honnan tudom, hogy melyik oldalon levegős?

 

rakjak fel képeket...?

Előzmény: trakisbandi (52116)
Dunit Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52169

 Helló !

 Már neharagudj de ezt írod :

 

 

 "A vegyes kazánhoz  kéményt a helyiség külső falára szeretném felhúzatni, így nem kell födémet és tetőt bontani.  A gázcső jelenleg a ház külső falán keresztezi az építendő kémény nyomvonalát, ezt módosítatni szándékozom."

 

  Egy épület fala vagy tűzfal szerü, vagy olyan ahol a tető túlnyúlik a falsikjától kijebbere, néha 30 -40 cm -re is .

 

 A gázcsövek meg általában 2 -4 cm -re mennek a falsíktók, a cső közép olyan 5 cm a faltól.

 Nem akarlak a szerelt kéményre rábeszélni, de annak elvileg nem kell csillógni - villogni, azt be lehet festeni - akár az épület szinével azonosra is.

 És  mint az idézetből kiderül : födémet nem akarsz bontani, de ereszt csak kell és ekkor már elég távolra kerül a fal sikjától. Sőt maga az eresz bontás se praktikus, de azt általában megbontják , (mivel túlnagy távnál hosszú konzolok kellenek ). A bontás  még mindig egyszerűbb mint egy gázcső áthelyezés. Az terveztetni kell, gázóra le, majd ha kész újra MEÓ. Szvsz egyszerűbb a következő : külső falsik--- gázcső a faltól pár centire ,  --- majd szerelt kémény, ami közvetlen hozzá is érhet a csőhöz. A szerelt kéményt konzolok tarják a faltól tetszőleges távra és mint írtam azt a kéményt be lehet festeni.

 De a megoldásra még más számtalan variáció lehet.

 

Előzmény: Törölt nick (52168)
julesf Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52167

Üdvözlök  mindenkit a fórumon!

 

Néhány kérdésben szeretnék segítésget kérni minden lelkes hozzászólótól, és főként hozzáértőtől.

Fűtésünkön szeretnék módosítani, de csak apránként. Jelenleg egy turbó fali gázkazán dolgozik a pincében, és nyolc radiátort hajt meg. A fűtéscsövek heggesztett műanyagból vannak. Mivel a két szoba felújítása van soron, szeretném lecserélni a csövezést ötrétegű műanyag csőre, és a falban a radiártorokhoz vezetni. Mire kell figyelnem a falban való vezetésnél?  Remélhetőleg megtudom úgy oldani, hogy nem kell csatlkazást a falba tennem, és 16-os 6 mm-es szigeteléssel ellátott csőről lenne szó. Tudom hogy ennek is van tágulása és e miatt a kanyarokban lazán kell elhelyezni őket. De  kell valamivel rögzítenem, vagy a vakolat elgendő?

Egy további kérdés az lenne, hogy osztó-gyűjtővel ki tudom-e váltani a mostani 20/16-os fűtéscső rendszert?  Néhány radiátor esetében ez, csak 2, 3 méterrel növelné meg a 16-os cső hosszát, viszont van három olyan radiátor, melyeknél plusz 9-10 méterrel is hosszabb lenne. Ez mennyiben változtat ezen radiátorok melegvízzel való ellátásán, nem nő meg nagyon az áramlási ellenálás, vagy egyéb problémára számíthatok?

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek!!

 

julesf

Dunit Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52166

 A gázfogyasztásra ott a gázóra !

 Az egy pontos műszer. Csak meg kell nézni mikor szerelték fel, mennyi a nem fűtési célú gázfogyasztás, az esetleges nagyobb fűtetlen téli időszakok, majd számolni. Éves átlag, fajlagos gázfogyasztás és végül egy prognosztizált szilárd tüzelő felhasználás. A lakosság már nagyon régen jó közelítéssel meg tudja állapítani az éves tüzelő fogyasztását - feltéve ha ismeri a házát.

Előzmény: joevagyok68 (52160)
Dunit Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52165

 Van pár kérdésed, de azért van a fórum !

 Tehát : miért ne lehetne egy helyiségben kétféle kazán ??

 Nekem az egyik rokonnál a 'kazánház ' nem más mint a pince és ott is engedték, ráadásul ugyanabba a kéménybe dolgozik a gázkazán és a vegyestüzelésű is  - már 20 éve minden probléma nélkül. Ez persze azt még nem jelenti, hogy engedik. De az hogy szabad és az , hogy lehet két külön dolog.

 

 Biztonság szempontjából ez nem oszt - szoroz.

 

 A gázcső és a kémény közelsége ?

 

 Hát kémény testbe ne menjen, mellette szerintem igen mehet  - még hozzá is érhet.

 Mennyi fa fog fogyni ?

 Jó kérdés !

 Első közelítésben ahány m2, annyi mázsa  !!

 

 

 És mond milyen szakértő ??

 Nekem van  szakértői papírom vagy 6 területre (igaz már régen lejárt a szavatossága, megújítani nem érdemes ).

 

 

 

"Ennyi pénzem nincs, hogy a házhoz egy újabb helyiséget építettsek, tervezés, engedélyezés, kivitelezés,  milliókba kerülne."

 Kerüld el ezt a szitut !

 

 

 Sőt ne verd nagydobra akémény építést se. ha szerelt valószinű nem kell semmi engedély, így a kéményseperőt is kihagyhatod /azok úgyse sepernek csak szakvélekednek !! /

 

 

Előzmény: Törölt nick (52157)
ZAL81 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52164

Lelkesen próbálom az infókat beszerezni . Volt már pár "szakember" aki csak meresztette a szemét mikor rákérdeztem valamire .........

 

Én a Tiemme rendszerént néztem ki magamnak az átmenős falikorongok tetszenek . 

Az tény hogy kellemetlen ha alul méretezett a rendszer én vacilálok mert nem szeretnék fölöslegesen pénz beruházni viszont az is 

baromi bosszantó lenne ha fürdésközben elmegy a vízhőfok mert vizet vesz a misógép vagy valaki mosogat .

 

Eszméletlen hogy mi kavarás megy a fűtés körül is senki nem tud vagy nem akari infót adni , megy a ködösítés azért hogy valakinek pénz kerüljön a zsebébe .

Már lassan nem vagyok meglepve hogy ez ígymegy nálunk.

 

Üdv  

 

Előzmény: joci12 (52163)
joci12 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52163

Szia!

 

Hát én csak azt tudom elmondani amit eddig kibogoztam és itt olvasgattam a fórumon.

A házépítés ezen szakaszában járok, de megmondom őszintén a vízre eddig nem fordítottam akkora energiát, mert nem tartottam olyan bonyolultnak. (kicsit tévedtem, van itt is min agyalni)

Amúgy a (HÖ)szigetelés és a falfűtés fórumokból többet tanultam mint a sok könyvből és a gépészemtől.

Nekem Uponor lesz a vízvezeték és a fűtésrendszerem is, mert így nagyon jó árat sikerült kapnom.

Amúgy itt olvasott koepgepkft érvei engem meggyőztek, így mindenhol 20-assal szerelem a rendszert.

Sajnos a cirkulációs vezetéket is azzal kell, de azon még gondolkodom, hogy leszűkítem 16-osra.

Ha nagy a nyomás akkor azt tudom csökkenteni az osztón lévő áramlásszabályzó szeleppel, de ha valahol sikerül alulméretezni a rendszert, akkor azt már bajos javítani.

Előzmény: ZAL81 (52159)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52162

"Természetesen van aki vigyázza a tüzet napközben is."

Azért nem annyira természetes.... nálunk sem...ezért lett puffer is beépítve... :-))

 

De amúgy jobban jársz, ha "átnézel" a vegyeskazános topikba, és ott érdeklődsz a faigénnyel kapcsolatban..

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147701&la=108885442

Előzmény: Törölt nick (52161)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52160

Ez így elég kevés.....

Ház falazata, hőszigeteltsége, ablakok milyensége?

Éves vagy  fűtési szezonra vetített gázfogyasztásotok (m3), vagy esetleg a leghidegebb napokon a napi gázfigyasztás ?

Ha csak vegyessel akarsz fűteni, van-é aki napközben pakolja a kazánt ?

 

 

Előzmény: Törölt nick (52157)
ZAL81 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52159

Szia ! 

 

 Nem szeretnék zavarni de ahogy olvasom egy cipőben járunk én is vízszerelésre készülök épp . 

 Az átmenő falikorongokat szemeltem ki pont azért hogy ne legyen kötés lebetonozva. 

 Szerinted indokolt a 20 as cső ? 16 osra hány vizelvételi helyet lehet problémamentesen felfűzni ?

 Te milyen rendszerrel szerelnéd ,mit szemeltél ki ?

 

 Köszi :

 

  ZAL81 

Előzmény: joci12 (52156)
ZAL81 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52158

Tisztelt Fórumozók ! 

 

Szeretnék érdeklődni hogy mi a véleményetek a http://www.technorgaz.hu/  MIKA 6E kazánról ? 

Van e valakinek véleménye  netán tapasztalata a készülékkel kapcsolatban ? 

Egy 39m2 es lakásba szeretném lecserélni a 2db konvektor + bojler kombinációt . 

A melegvízkészítést is rábíznám egy indirekt tároló segítségével . Jó ötlet ez ? 

 

Nagyon sok kérdésem lenne így ha esetleg van köztetek aki vállalna tanácsadást azt is szívesen venném ! :) 

 

Ami szorosan kapcsolódik a kazánhoz az a radiátorok méretezése : 

Nagyon kíváncsi lennék , hogy egy profi hogyan is méretezi a radiátorokat ? 

A lakás egy 3 emeletes lapostetős téglaház 3. emeletén található, 38cm fal kisméretű téglából ,

két fal közvetlen a szabadba egy a szomszéd felé és egy a lépcsőház felé , szigetelés nincs ,nyílászárók cserére szorulnak . 

Nem szeretném sem túl sem alulméretezni a rendszert . 

 

 Előre is köszönettel : 

 

   ZAL81! 

 

joci12 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52156

Igazad van.

De elvileg az osztón be tudom szabályozni az áramlást nemde, vagyis tudok csinálni kisebb keresztmetszetet.

(mondjuk ettől még a csőben ugyanannyi a víz mennyisége)

Sajnos muszály 20-al dolgoznom, mert az átmenő falikorongnak mindkét fele 20-as.

Lehet balgaságokat kérdezgetek, de ez lesz az első vízszerelésem.

Amúgy ha a melegvíz ágam mindenhol 20-as, akkor elvileg ezt a vízmennyiséget kell megforgatnom, de lehet rosszul okoskodom.

Előzmény: M63FUN (52155)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52155

nem vagyok szakértő a témában de egy dolog tuti. a 20-as cső űrtartalma szinte a duplája a 16-osnak. ebből kifolyólag ha a keringető ágad is 20-as akkor majd 2 szer annyi vizet kell melegen tartani, ami viszont gázban nagyon nem mind1. (pláne ahogy megy fel a gáz ára)

Előzmény: joci12 (52152)
nixon70 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52154

Nekem MMG van elég régen,az oxigénen romlott el a nagynyomású,egyéb baja nem volt.

A fesztelenítés elmulasztása előbb-utóbb mindet hazavágja.

 

Előzmény: ZoeCsokvaomány (52149)
KalásziM Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52153

 Sziasztok !

 

 Tényleg a kéményes konvektor a leggazdaságtalanabb ??

 A sorrend :

 

 kondenzációs kazán  (legjobb), zárt égésterű kazán (jó ), nyilt égésterű kazán (még jó), parapet konvektor  (gyenge),  és a kéményes konvektor (leggyengébb ).

 

 

 % -ot ha ne írjak (cigány is a magalovát ...  )

joci12 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52152

Köszönöm a segítségeket!

 

Korábban kellett volna betévednem erre a fórumra is.

Vettem könyveket, de itt praktikusabb tanácsokat kapok.

 

Melegvíznél aszthiszem maradok a 13mm-es szigetelésnél.

Egy szerelő régebben tanácsolta azt, hogy tegyem le a 3cm-es hőszigeteklést és erre fektessem a vízvezetékeket.

( Még jön majd rá 2x4cm lépésálló)

Hőszigetelés szempontjábol biztosan jobb lenne, csak így amikor lefogatom az ajzathoz a csöveket (hilti szalag), akkor a fúrások helyén már nem tudom kijavítani a vízszigetelést.

Mi erről a véleményetek, hogy szokták ezt csinálni?

 

A szabvány azt írja, hogy a 20-as melegvizes vezeték mellé 16-os cirkulációs vezeték kell.

Mennyire gond az, ha a cirkulációs is 20-as lenne.

Milyen következményekkel járna ez azon kívül, hogy drágább a vezeték, mert máshogy nem nagyon tudom megoldani.

 

Előzmény: Törölt nick (52142)
gmkiev Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52151

A tárolós bojler esetében, alacsonyabb. Meg komfortosabb is!

Előzmény: Kapitány Zoltán (52144)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 52150

"ha a melegvizet napelem adná"

És ez biztos...:-))

Előzmény: Törölt nick (52147)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2011.03.27 0 0 52149

Hát azt konkrét nem tudom, de nem hiszem hogy lenne, nem is az ára érdekel, tudom hogy fele annyi az MMG a másiknak, de ez csak pár ezer pénz, a lényeg hogy strapabíró legyen, Rhonával már jártam úgy, hogy kölcsön kaptam egyet, munka végén fesztelenítettem és mikor a koléga újra beálította a nyomást, eltört benne a mebrán alatti alátét, ami szerintem a rendszeres fesztelenítés elmulasztása miatt történt, mert véleményem szerint a rugó elfáradt és mikor visszatekerte, az nem nyúlt ki és nem tartotta a helyén az alátétet, ami elmozdult majd az újabb terheléstől ami rossz helyen érte, eltört. De ettől még nem szar, nem vonok le rossz következtetést, érdekel mások véleménye is.

Előzmény: nixon70 (51898)
flaci70 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 52148

nekem ennnyi,és ezt sokallom, éves gázfogyi 1500 m3, nyáron 11m3 hetente (írom hetente) a melegvíz+főzés.Előző lakásban vilanybojler volt cirkuláció nélkül és ott ha jól emlékszem havi 200 kW volt a vezérelt fogyasztás a melegvízre .Most az indirekt tartály kondis kazánnal csak a cirkulációs veszteségek miatt fogyaszthat majd a dupláját.Lehet hogy a jól szigetelt ház alacsony fűtésköltségéhez képest nagy ez a százalék...

Előzmény: Törölt nick (52147)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.27 0 0 52147

Biztos ez a 30-40% ?

 

Kikalkuláltattam hogy mennyit takaritanék meg ha a melegvizet napelem adná egy ilyen ceg weblapján es havonta 4 före átfolyósan 3000 Ft jött ki. Vagyis a cég szerint én ennyit költök egy hónapban melegvizre.

 

 

Előzmény: flaci70 (52145)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.27 0 0 52146

Hmmm... nehézkes kérdés, de talán a gázboyler a jobb megoldás, vagy egy indirekt tároló...

Előzmény: Kapitány Zoltán (52144)
flaci70 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 52145

hi

A melegvíz és cirkulációs vezetékre a lehető legvastagabb szigetelést rakd,nekem 13mm es van a kb 50m melegvízhálózaton és ez kevés,mert egy nyári hónapban kb 45-50 m3 gáz elmegy (ez azért sok,mert  az éves fogyasztás 30-40%-a melegvízre megy el). ja és nem megy állandóan,csak nappal és a cirkulációs szivattyú is csak addig megy amíg a kör végén is megjelenik a melegvíz ami 45 °C-os

Előzmény: joci12 (52139)
Kapitány Zoltán Creative Commons License 2011.03.27 0 0 52144

Szisztok lenne egy kérdésem gázbolylert vagy átfolyós gáz vízmelegítőt csináltassak melyiknél lessz kevesebb a gázszámla ?

morgen66 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 52143

Szia!

Lehet hogy már későn írom,de az Uponor szigetelése egy "kicsit" drága szerintem.

Gépész boltokban olcsóbban megtudod venni a rávaló szigetelést.

Nem ajánlom a barkácsáruházakat mert ott drágább a szigetelés,kivétel ha akciós.

Szerintem a 4mm és a 9mm szig.elég.

 

Tetőtérbe én osztót tennék, és még egy osztóról egy fogyasztóhoz szerintem elég a 16-os cső.

Persze ha 20-as az se baj .

 

Előzmény: joci12 (52139)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.27 0 0 52142

Én a felszállót 26osból csinálnám, az osztóvég 1"os szokott lenni az osztó esetében, vagy 3/4"os vagy esetleg 5/4"os is létezik.

 

Tehát az osztó kötés (szerintem) minimum 26os a lekötések mehetnek 20assal.

 

Na, akkor előről:

 

Szerintem legyen egy min. 26os felszálló (gerinc), abból ki lehetne venni a földszinti osztót 26ossal, földszinti lekötések 20asok (a 8-10méteres távolságra sem ártana a 20as)

majd ezzel a felszállóval (26os) felmennék az emeletre és megkötném a másik osztót is, bár lehet, hogy nem ártana már ebben az esetben a 32-es felszálló az első osztóig, oda egy 32-26-26 "T" és mehetne az emeletre a 26os megkötni a 2. osztót... :S

 

Jó lenne látni a házat, hogy mekkorák a távolságok, stb., stb.

Előzmény: joci12 (52134)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.27 0 0 52141

Nos, nézd... Nem vitatom sok a kókler ebben a szakmában is, illetve más szakmákban is, DE én szart nem adok ki a kezemből.

 

Mindig is lelkiismeretesen dolgoztam úgy, hogy az esztétikus is legyen (szép) és jól is működjön, ezért merek minden munkámra garanciát is vállalni. Természetesen vannak a megrendelő érdekei is...

 

gmkiev: én minden munkámra "alkotásként" tekintek és lehet, hogy mindenki meg tudja ugyanazt csinálni, csak nem mindegy, hogy hogyan.

Én simán tudok "gyönyörködni" is a munkámban, illetve büszke is vagyok a munkáimra.

 

És nem vagyok híve az összecsapott dolgoknak, inkább tartson egy munka 1-2nappal tovább, de az legyen tisztességes, esztétikus és hibátlanul működjön és ne csak addig, amíg ott vagyok, hanem hosszú éveken keresztül is.

 

Lehet, hogy bennem van a hiba, de szerintem a becsületesség az első, főleg ha munkáról van szó, és így én is nyugodtabban alszom...

Előzmény: Törölt nick (52133)
NRZ Creative Commons License 2011.03.27 0 0 52140
Előzmény: joci12 (52138)
joci12 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 52139

Sziasztok!

 

Egy utolsó kérdés ha lehet.

A vízszigetelésen a földön vekvő vízvezeték esetében hideg vízre 4mm-es szigetelést gondoltam, melegre és cirkulációs vezetékre 9mm-et. Az Uponornak még 13-as csőszigetelése van. Kell az? Gyanítom, hogy kellene a 13-as.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!