Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2011.03.29 0 0 52183

 Üdv . !

 Nem értettél félre csak te a bélelésre koncentráltál.

 Tehát még egyszer :

 

 

"ha a gázrésze bélelt.

Ez volt 20 évvel ezelött.

Mai jogszabályok mást írnak elő."

 

  Abba a kéménybe  két kazán dolgozik. Egy szilárd tüzelésű és egy gázkazán. Anno engedték,  és ki is van bélelve.

 Viszont aláírom, ma már lehet nem engedik és ez nagyon helyes.

 

 De nem a miatt, hogy bélelve van vagy nincs, hanem amiatt, hogy a szilárd (vegyestüzelésnél ) gyors a kémények elkoszolódása. Ezzel semmi baj se lenne. Elvileg ugye  évente  kétszer kelle tisztítaniuk a seperőknek (amit nem nagyon tesznek meg ).

 Mindegy, nincs tisztítva a kémény. Mi történik ilyenkor a vegyes tüzelésnél ? Hát orrán száján jön a füst, az indikáció nagyon erős- Csak a hülye és a részeg nem veszi észre.

 Na de mi van ha egy eltömödött kéménybe dolgozik a gázkazán ?

 Hát szintén az orrán száján jön az égéstermék - csakhogy ezt nem vesszük észre - jön a csendes halál  !!!

 És akkor mi a probléma ezzel a béleléssel ??

 

 Azon kivül, hogy bélelés nélkül kisebb a kémények élettartalma, de ha nekem jó a tizévenként való átépítés (csak gázkazánnál ), akkor miért erőltetik rám ??

 Ja, hogy ebből sokan jól élnek?

 Akkor ezt kell mondani  !!! 

Más : topik társunk viszont nem ezen problémázott, hanem hogy lehet e egy helyiségbe kétféle kazán ?

 Szerintem semmi akadálya. Annak a helyiségnek megfelelően nagynak kell lenni, kell gondoskodni a levegő utánpótlásról  - pl. fix zsaluzattal, természetesen a tüzrendészeti szabályokat be kell tartani.

 És természetesen gáztömören kell szerelni - különben nem CO mérgezés lesz, hanem gázrobbanás !!

Előzmény: morgen66 (52176)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.29 0 0 52182

ez a lenyege! nem szempont hogy engedik-e, mert nem kerdezed meg.

 

6kW parapetes konvektort kicserelsz egy 6kW parapetes konvektorra. ami tortenetesen nem a levegot melegiti, hanem a vizet, na bumm.

 

vajk

Előzmény: SolnesMM (52181)
SolnesMM Creative Commons License 2011.03.29 0 0 52181

 Helló  !

 Ilyen nekem is jó lenne.

 Ez a mika nem olyan, amit egy konvektor helyére lehet szerelni ??

 És kérdés engedik e ??

 Üdv . SM

Előzmény: ZAL81 (52180)
ZAL81 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 52180

Köszönöm az építő jellegű hozzászólást ! 

 

Úgy kb egy hónapja keresgélek értelmes fűtési rendszer témában és így akadtam a MIKA kazánra , vízteres konvektort nem találtam pedig állítólag régen létezett és jó alternatíva lenne . 

Télen nem lenne zavaró készülék járulékos hőleadása és az infók szerint nyáron is kb. 30-40 perc alatt felfűti a tároló vizét  ezt sem nevezném embertelennek bár az tény hogy nem 

hiányzik 35 fokos nyári melegben . Nem  érzi biztonságosnak a váltószelepes megoldást ? 

Jelenleg két konvektor van a konyhában lévő helyére gondoltam beépíttetni a minikazánt esetleg nem pont oda ahol most van hanem úgy 60cm rel odébb. 

Égéstermék elvezetésére lenne lehetőség "fölöttem" már csak lapostető van ami állítólag átfúrható és a kémény kivezethető . 

Első körben kondenzációs kazánban gondolkodtam de egy 39m2 lakásba kissé rohejes a 12kW nem is beszélve a megtérülési időről . 

A villany bojler fogyasztása még érdekes lehet ha mehetne kapcsolt áramról talán még az is lehetne egy alternatíva. 

 

 Köszönettel: 

 

     ZAL81

Előzmény: X20XEVmérfoglaltmán? (52177)
joci12 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 52179

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék.

Tegnap esteb sokat töltöttem az Internet előtt a cirkulációs vezeték méretezésével kapcsolatban. Ma kellene leadnom a rendelést, mert hétvégén már szerelni akarom.

Háát nekem nem volt egyértelmű a dolog.

A házam két szintes, földszinten 4-es osztó, körök hossza (15-14-16-15 ezek a teljes csőhosszak) és minden leágazás 20-as vezetékkel.

Emelet 2 vagy 3 körös lesz rövidebb alapszakasz hoszakkal és a két osztó közti távolság 15m.

 

A kérdésem, hogy a földszinti alapszakasz cirkulációs vezetéke 20-as vagy 16-os legyen.

Az emeletre a másik osztóhoz menő cirkulációs vezeték mekkora legyen? A másik osztóhoz is csak 20-as MV -es vezetékkel megyek fel, de lehet abból 25-ös lesz.

Az osztók természetesen szabályozhatóak lesznek.

 

trakisbandi Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52178

"Egy képet feldobhatnál róla"

 

Már javasoltam egyszer, mert így csak találgatunk a sötétben.

Előzmény: trofimov (52171)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52177

A Termomax most hoz ki egy hasonló rendszert (Termomax Klasszik), csak kicsit más megközelítéssel. Azaz nem egy kazánt nyomorított be a parapetes konvektor helyére, hanem a jól bevált (hazai piacon az ára miat mellőzött, ám a külföldi piacokon igenis életképes árú) öntöttvas hőcserélős konvektort alakította át, úgynevezett "vízteres konvertorrá". Másik nagy különbség, hogy ahol a készülék el van helyezve, ott nem szükséges hőleadó felületet instalálni (radiátort beépíteni), hiszen az maga is hőleadóként funkcionál. HMV előállítás még függőben van, hiszen nyáron nem venné ki jól magát a melegvízkészítés közbeni helyiségfűtés. Ugyanez elmondható az ön által említett készülékről is, hiszen 0,5 Kw hőleadás jelentősnek mondható, én személy szerint nem erőltetném ezt a vonalat (HMV), mivel nem szükséges felesleges kényszermegoldásokat alkalmazni. Inkább legyen egy villanybojler, amely még mindig biztonságosabb és talán gazdaságosabb, mint egy gázbojler... Kérdés az, hogy önnél milyen megoldási lehetőségek adottak a korszerűsítésre, azaz milyen égéstermél elvezetési lehetőségekkel rendelkezik (fizikálisan és a GMBSZ által meghatározottak szerint). Sajnos tapasztalataim szerint az épületek egy (nagy) részénél egyszerűen megoldhatatlan eme probléma feloldása, ugyanis egyszerűen nincs hely ennek megvalósítására, vagy túl drága lene, vagy valamelyik kedves lakótárs torpedózza meg...stb. Emiatt jön számításba ez a megoldás, hiszen vannak vitahatalan előnyei: pl. három parapettes fordított hőleadó (amikor leáll a fűtés és a hideget kezdi sugározni)/nagy hőveszteség helyett csak egy darab van, a gázfogysztásról nem is beszélve, szabályozható fűtés lehetősége...stb. Az ön helyében megvárnám az általam emltett készülék kereskedelmi megjelenését (1-2 hónap), hiszen nem venné ki jól magát, ha utólag kellen bármit is megbánnia... ((akár árban, akár minőségben) :D

Előzmény: ZAL81 (52158)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52176

Te írtad

 

 Nekem az egyik rokonnál a 'kazánház ' nem más mint a pince és ott is engedték, ráadásul ugyanabba a kéménybe dolgozik a gázkazán és a vegyestüzelésű is .........

 

Bocs ha félre értettm de nekem úgy tünt hogy a gáz és a vegyes egy kéménybe van.

 

Igen láttam már kéményt meg szereltem is,és a tüzeléstechnikához is értek egy kicsit.

 

A héten raktam össze egy két kazánból álló kétszázas kaszkád rendszerű kéményt,

Furánflex kéménybéléssel.

Előzmény: morgen66 (52174)
Dunit Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52175

 Mongyadd ki mondta ,hogy nincs az a kémény bélelve  ? !!

Értesz egyáltalán a tüzeléstechnikához ??

 Gázszerelésről meg nem is igen volt szó !

Előzmény: morgen66 (52174)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52174

 Nekem az egyik rokonnál a 'kazánház ' nem más mint a pince és ott is engedték, ráadásul ugyanabba a kéménybe dolgozik a gázkazán és a vegyestüzelésű is  - már 20 éve minden probléma nélkül. Ez persze azt még nem jelenti, hogy engedik. De az hogy szabad és az , hogy lehet két külön dolog.

 

 

Azért ezzel az infóval én ahelyedben nagyon vigyáznék!!!!!!!!!!!

Lehet egy kéménybe kötni a gázt és a vegyestüzelést de csak abban az esetben,ha a gázrésze bélelt.

Ez volt 20 évvel ezelött.

Mai jogszabályok mást írnak elő.

 

Biztonság szempontjából ez nem oszt -szoroz.

 

Hát ez sem igaz első a biztonság.

 

Persze ha valaki megakar halni és nincs pénze nyugodtan menjen el a kocsmába,és szóljon egy

"mekmesternek"hogy csinálja meg a gáz szerelését meg dugjanak össze párméter csövet amin kimegy a füst.

 

Nem véletlen a sok szénmonoxid mérgezés.

 

Előzmény: Dunit (52165)
ZAL81 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52173

Szia Köszönöm az építő jellegű hozzászólást . 

A kazán leírása itt van ha esetleg lenne kedved és időd véleményezni : http://www.technorgaz.hu/doc/gepkonyv.pdf

 

Így számolgattam a légköbmétert szoroztam de a max 40W volt eddig 

tényleg szükséges lehet a 60W?

 

Olvasgattam és látom hogy lehetne tájolást figyelembevenni meg az

uralkodó széljárást és még jópár tényezőt de már kezdek

túlságosan belebonyolódni a dologba csak nem szeretnék egy

hibás fűtési rendszerrel bajlódni késöbb. 

 

Lehet hogy célszerűbb lenne megtartani a két konvektort és kalap. 

 

ZAL81 

 

Előzmény: morgen66 (52172)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52172

Szia!

 

A kazánról nemtudok nyilatkozni ,még ilyet nem szereltem.

Melegvíz készítésnek jó a tároló.Persze megfelelő szabájzással.

 

Ökölszabály szerint,négyzetméter x belmagasság x 60=radiátor mérete/wattban/

De ha nagyon pontosan kell akkor szélpótlék égtájpótlék stb.

Szerintem ha a radiátor egy kicsit nagyobb az nem baj,leszabájozni lelehet.

Előzmény: ZAL81 (52158)
trofimov Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52171

Szia,

 

nincs visszacsapó szelep.

 

honnan tudom, hogy melyik oldalon levegős?

 

rakjak fel képeket...?

Előzmény: trakisbandi (52116)
Dunit Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52169

 Helló !

 Már neharagudj de ezt írod :

 

 

 "A vegyes kazánhoz  kéményt a helyiség külső falára szeretném felhúzatni, így nem kell födémet és tetőt bontani.  A gázcső jelenleg a ház külső falán keresztezi az építendő kémény nyomvonalát, ezt módosítatni szándékozom."

 

  Egy épület fala vagy tűzfal szerü, vagy olyan ahol a tető túlnyúlik a falsikjától kijebbere, néha 30 -40 cm -re is .

 

 A gázcsövek meg általában 2 -4 cm -re mennek a falsíktók, a cső közép olyan 5 cm a faltól.

 Nem akarlak a szerelt kéményre rábeszélni, de annak elvileg nem kell csillógni - villogni, azt be lehet festeni - akár az épület szinével azonosra is.

 És  mint az idézetből kiderül : födémet nem akarsz bontani, de ereszt csak kell és ekkor már elég távolra kerül a fal sikjától. Sőt maga az eresz bontás se praktikus, de azt általában megbontják , (mivel túlnagy távnál hosszú konzolok kellenek ). A bontás  még mindig egyszerűbb mint egy gázcső áthelyezés. Az terveztetni kell, gázóra le, majd ha kész újra MEÓ. Szvsz egyszerűbb a következő : külső falsik--- gázcső a faltól pár centire ,  --- majd szerelt kémény, ami közvetlen hozzá is érhet a csőhöz. A szerelt kéményt konzolok tarják a faltól tetszőleges távra és mint írtam azt a kéményt be lehet festeni.

 De a megoldásra még más számtalan variáció lehet.

 

Előzmény: Törölt nick (52168)
julesf Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52167

Üdvözlök  mindenkit a fórumon!

 

Néhány kérdésben szeretnék segítésget kérni minden lelkes hozzászólótól, és főként hozzáértőtől.

Fűtésünkön szeretnék módosítani, de csak apránként. Jelenleg egy turbó fali gázkazán dolgozik a pincében, és nyolc radiátort hajt meg. A fűtéscsövek heggesztett műanyagból vannak. Mivel a két szoba felújítása van soron, szeretném lecserélni a csövezést ötrétegű műanyag csőre, és a falban a radiártorokhoz vezetni. Mire kell figyelnem a falban való vezetésnél?  Remélhetőleg megtudom úgy oldani, hogy nem kell csatlkazást a falba tennem, és 16-os 6 mm-es szigeteléssel ellátott csőről lenne szó. Tudom hogy ennek is van tágulása és e miatt a kanyarokban lazán kell elhelyezni őket. De  kell valamivel rögzítenem, vagy a vakolat elgendő?

Egy további kérdés az lenne, hogy osztó-gyűjtővel ki tudom-e váltani a mostani 20/16-os fűtéscső rendszert?  Néhány radiátor esetében ez, csak 2, 3 méterrel növelné meg a 16-os cső hosszát, viszont van három olyan radiátor, melyeknél plusz 9-10 méterrel is hosszabb lenne. Ez mennyiben változtat ezen radiátorok melegvízzel való ellátásán, nem nő meg nagyon az áramlási ellenálás, vagy egyéb problémára számíthatok?

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek!!

 

julesf

Dunit Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52166

 A gázfogyasztásra ott a gázóra !

 Az egy pontos műszer. Csak meg kell nézni mikor szerelték fel, mennyi a nem fűtési célú gázfogyasztás, az esetleges nagyobb fűtetlen téli időszakok, majd számolni. Éves átlag, fajlagos gázfogyasztás és végül egy prognosztizált szilárd tüzelő felhasználás. A lakosság már nagyon régen jó közelítéssel meg tudja állapítani az éves tüzelő fogyasztását - feltéve ha ismeri a házát.

Előzmény: joevagyok68 (52160)
Dunit Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52165

 Van pár kérdésed, de azért van a fórum !

 Tehát : miért ne lehetne egy helyiségben kétféle kazán ??

 Nekem az egyik rokonnál a 'kazánház ' nem más mint a pince és ott is engedték, ráadásul ugyanabba a kéménybe dolgozik a gázkazán és a vegyestüzelésű is  - már 20 éve minden probléma nélkül. Ez persze azt még nem jelenti, hogy engedik. De az hogy szabad és az , hogy lehet két külön dolog.

 

 Biztonság szempontjából ez nem oszt - szoroz.

 

 A gázcső és a kémény közelsége ?

 

 Hát kémény testbe ne menjen, mellette szerintem igen mehet  - még hozzá is érhet.

 Mennyi fa fog fogyni ?

 Jó kérdés !

 Első közelítésben ahány m2, annyi mázsa  !!

 

 

 És mond milyen szakértő ??

 Nekem van  szakértői papírom vagy 6 területre (igaz már régen lejárt a szavatossága, megújítani nem érdemes ).

 

 

 

"Ennyi pénzem nincs, hogy a házhoz egy újabb helyiséget építettsek, tervezés, engedélyezés, kivitelezés,  milliókba kerülne."

 Kerüld el ezt a szitut !

 

 

 Sőt ne verd nagydobra akémény építést se. ha szerelt valószinű nem kell semmi engedély, így a kéményseperőt is kihagyhatod /azok úgyse sepernek csak szakvélekednek !! /

 

 

Előzmény: Törölt nick (52157)
ZAL81 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52164

Lelkesen próbálom az infókat beszerezni . Volt már pár "szakember" aki csak meresztette a szemét mikor rákérdeztem valamire .........

 

Én a Tiemme rendszerént néztem ki magamnak az átmenős falikorongok tetszenek . 

Az tény hogy kellemetlen ha alul méretezett a rendszer én vacilálok mert nem szeretnék fölöslegesen pénz beruházni viszont az is 

baromi bosszantó lenne ha fürdésközben elmegy a vízhőfok mert vizet vesz a misógép vagy valaki mosogat .

 

Eszméletlen hogy mi kavarás megy a fűtés körül is senki nem tud vagy nem akari infót adni , megy a ködösítés azért hogy valakinek pénz kerüljön a zsebébe .

Már lassan nem vagyok meglepve hogy ez ígymegy nálunk.

 

Üdv  

 

Előzmény: joci12 (52163)
joci12 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52163

Szia!

 

Hát én csak azt tudom elmondani amit eddig kibogoztam és itt olvasgattam a fórumon.

A házépítés ezen szakaszában járok, de megmondom őszintén a vízre eddig nem fordítottam akkora energiát, mert nem tartottam olyan bonyolultnak. (kicsit tévedtem, van itt is min agyalni)

Amúgy a (HÖ)szigetelés és a falfűtés fórumokból többet tanultam mint a sok könyvből és a gépészemtől.

Nekem Uponor lesz a vízvezeték és a fűtésrendszerem is, mert így nagyon jó árat sikerült kapnom.

Amúgy itt olvasott koepgepkft érvei engem meggyőztek, így mindenhol 20-assal szerelem a rendszert.

Sajnos a cirkulációs vezetéket is azzal kell, de azon még gondolkodom, hogy leszűkítem 16-osra.

Ha nagy a nyomás akkor azt tudom csökkenteni az osztón lévő áramlásszabályzó szeleppel, de ha valahol sikerül alulméretezni a rendszert, akkor azt már bajos javítani.

Előzmény: ZAL81 (52159)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52162

"Természetesen van aki vigyázza a tüzet napközben is."

Azért nem annyira természetes.... nálunk sem...ezért lett puffer is beépítve... :-))

 

De amúgy jobban jársz, ha "átnézel" a vegyeskazános topikba, és ott érdeklődsz a faigénnyel kapcsolatban..

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147701&la=108885442

Előzmény: Törölt nick (52161)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52160

Ez így elég kevés.....

Ház falazata, hőszigeteltsége, ablakok milyensége?

Éves vagy  fűtési szezonra vetített gázfogyasztásotok (m3), vagy esetleg a leghidegebb napokon a napi gázfigyasztás ?

Ha csak vegyessel akarsz fűteni, van-é aki napközben pakolja a kazánt ?

 

 

Előzmény: Törölt nick (52157)
ZAL81 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52159

Szia ! 

 

 Nem szeretnék zavarni de ahogy olvasom egy cipőben járunk én is vízszerelésre készülök épp . 

 Az átmenő falikorongokat szemeltem ki pont azért hogy ne legyen kötés lebetonozva. 

 Szerinted indokolt a 20 as cső ? 16 osra hány vizelvételi helyet lehet problémamentesen felfűzni ?

 Te milyen rendszerrel szerelnéd ,mit szemeltél ki ?

 

 Köszi :

 

  ZAL81 

Előzmény: joci12 (52156)
ZAL81 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52158

Tisztelt Fórumozók ! 

 

Szeretnék érdeklődni hogy mi a véleményetek a http://www.technorgaz.hu/  MIKA 6E kazánról ? 

Van e valakinek véleménye  netán tapasztalata a készülékkel kapcsolatban ? 

Egy 39m2 es lakásba szeretném lecserélni a 2db konvektor + bojler kombinációt . 

A melegvízkészítést is rábíznám egy indirekt tároló segítségével . Jó ötlet ez ? 

 

Nagyon sok kérdésem lenne így ha esetleg van köztetek aki vállalna tanácsadást azt is szívesen venném ! :) 

 

Ami szorosan kapcsolódik a kazánhoz az a radiátorok méretezése : 

Nagyon kíváncsi lennék , hogy egy profi hogyan is méretezi a radiátorokat ? 

A lakás egy 3 emeletes lapostetős téglaház 3. emeletén található, 38cm fal kisméretű téglából ,

két fal közvetlen a szabadba egy a szomszéd felé és egy a lépcsőház felé , szigetelés nincs ,nyílászárók cserére szorulnak . 

Nem szeretném sem túl sem alulméretezni a rendszert . 

 

 Előre is köszönettel : 

 

   ZAL81! 

 

joci12 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52156

Igazad van.

De elvileg az osztón be tudom szabályozni az áramlást nemde, vagyis tudok csinálni kisebb keresztmetszetet.

(mondjuk ettől még a csőben ugyanannyi a víz mennyisége)

Sajnos muszály 20-al dolgoznom, mert az átmenő falikorongnak mindkét fele 20-as.

Lehet balgaságokat kérdezgetek, de ez lesz az első vízszerelésem.

Amúgy ha a melegvíz ágam mindenhol 20-as, akkor elvileg ezt a vízmennyiséget kell megforgatnom, de lehet rosszul okoskodom.

Előzmény: M63FUN (52155)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52155

nem vagyok szakértő a témában de egy dolog tuti. a 20-as cső űrtartalma szinte a duplája a 16-osnak. ebből kifolyólag ha a keringető ágad is 20-as akkor majd 2 szer annyi vizet kell melegen tartani, ami viszont gázban nagyon nem mind1. (pláne ahogy megy fel a gáz ára)

Előzmény: joci12 (52152)
nixon70 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52154

Nekem MMG van elég régen,az oxigénen romlott el a nagynyomású,egyéb baja nem volt.

A fesztelenítés elmulasztása előbb-utóbb mindet hazavágja.

 

Előzmény: ZoeCsokvaomány (52149)
KalásziM Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52153

 Sziasztok !

 

 Tényleg a kéményes konvektor a leggazdaságtalanabb ??

 A sorrend :

 

 kondenzációs kazán  (legjobb), zárt égésterű kazán (jó ), nyilt égésterű kazán (még jó), parapet konvektor  (gyenge),  és a kéményes konvektor (leggyengébb ).

 

 

 % -ot ha ne írjak (cigány is a magalovát ...  )

joci12 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52152

Köszönöm a segítségeket!

 

Korábban kellett volna betévednem erre a fórumra is.

Vettem könyveket, de itt praktikusabb tanácsokat kapok.

 

Melegvíznél aszthiszem maradok a 13mm-es szigetelésnél.

Egy szerelő régebben tanácsolta azt, hogy tegyem le a 3cm-es hőszigeteklést és erre fektessem a vízvezetékeket.

( Még jön majd rá 2x4cm lépésálló)

Hőszigetelés szempontjábol biztosan jobb lenne, csak így amikor lefogatom az ajzathoz a csöveket (hilti szalag), akkor a fúrások helyén már nem tudom kijavítani a vízszigetelést.

Mi erről a véleményetek, hogy szokták ezt csinálni?

 

A szabvány azt írja, hogy a 20-as melegvizes vezeték mellé 16-os cirkulációs vezeték kell.

Mennyire gond az, ha a cirkulációs is 20-as lenne.

Milyen következményekkel járna ez azon kívül, hogy drágább a vezeték, mert máshogy nem nagyon tudom megoldani.

 

Előzmény: Törölt nick (52142)
gmkiev Creative Commons License 2011.03.28 0 0 52151

A tárolós bojler esetében, alacsonyabb. Meg komfortosabb is!

Előzmény: Kapitány Zoltán (52144)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 52150

"ha a melegvizet napelem adná"

És ez biztos...:-))

Előzmény: Törölt nick (52147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!