Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 51898

MMG.

Gari van rá?

Előzmény: Mihály Épületgépészet (51890)
gbezzegi2 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 51897

Sziasztok,

 

kérdésem a következő: WC-tartályt szeretnék kútvízről (is) üzemeltetni. Létezik olyan tartály amibe 2 szelepet is be lehet kötni (vagy alapból benne van)?

Amennyiben nem, hogy kössem be, hogy ne találkozzon a vezetékes és kútvíz?

 

Köszi, Gábor

gmkiev Creative Commons License 2011.03.16 0 0 51896

És mit tenne a szerencsétlen egy hétvégi ház fagyállóval töltött rendszerével, vagy ha házi vízellátó rendszer van?

Mert ezekben az esetekben igencsak bajban lenne szaki-fogyi egyaránt.

De ettől függetlenül, találkoztam már többször ilyen "átgondolt" megoldásokkal.

A kandallós "fószerek" szépészek! A gépészethez legtöbb esetben lövésük sincs.

 

Előzmény: morgen66 (51894)
arnoldj Creative Commons License 2011.03.16 0 0 51895

Úgy, hogy csapvizet kever hozzá, a meleget meg kifolyatja valahol. Szerintem ez biztonsági funkciónak OK, de hogy tudatosan erre építeni...

Előzmény: morgen66 (51894)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51894

Egy ismerősöm puffer nélkül csak hőcserélővel oldotta meg a padlófűtést és a vízteres kandallót,

nyitott tágulásival,de ha jól emlékszem a hidegvízzel valahogy tudja hűteni a kandallót mielőtt felforrna.

Egy kandallós fószerrel beszélt az javasolta neki ezt a megoldást.

 

Előzmény: papesz28 (51893)
papesz28 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51893

Az én véleményem , hőtároló puffer nélkül semmi képen ne rakj padlófűtésre kandallót, és hasonlót, mert ha lekeverteted, márpedig le kell, akkor a plusz hővel nem tudsz mit csinálni, tehát annyi hőt nem tudsz kivenni, amennyit a kandalló előállít, ezért pikk-pakk rottyra forralod, aztán jöhet a mindenféle biztonsági berendezés

 

 

 

 

Előzmény: NeomatiK (51874)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51892

van. ket keringtetoszivattyunak hivjak.

 

vajk

Előzmény: NeomatiK (51886)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51891

a csrepkalyha a 20 fokos levegot a kulsejevel melegiti. a belseje meg lehet siman 200 fokos.

 

viszont a vizcsovezest nem a kulsejebe szokas tenni, mert nem 30 fokos vizet csinalni a cel begyujtas utan 3 oraval. mivel a vizter kozel van a tuzterhez, ha 30 fokos a visszatero, akkor a tuzter fala is 30 fokos lesz. es csurogni fog rajta a katrany.

 

vajk

Előzmény: NeomatiK (51885)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51890

Kicsit OFF kérdés, de azért van aki tud itt hozzászólni. Szal. reduktort akarok venni és az lenne a kérdésem hogy szerintetek melyik a jobb. Egy új Rhona vagy egy felújított MMG?

Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51889

Nem mind1, mert ha a 20 fokos levegőt fűti, a fala akk. is nagyon forró, nem hűl le a füstgáz harmatpontja alá. Ha nem hiszed, fogd meg! xD

Előzmény: NeomatiK (51885)
Wattocsak Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51888

Talán nem kéne szakembert megbízni a tervezéssel? Szerintem, ha mindent összevetünk ingyen lesz a terv:-)

Előzmény: NeomatiK (51886)
KalásziM Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51887

 Kazánháznak ! Az miért nem merült fel ??

 

 Az én gararázsom anno tüzelő tárolónak épült, aztán garázs lett,  mostmár viszont egyik sem !

 Akkor a garázsra engedély kellett a tüzelőtárolóra nem,  ilyen eccerű !

 Igaz  ez gázkazánnak nem felelne meg,  mivel pala és deszka. Most kertigép tároló és lomtár !!

Előzmény: NeomatiK (51884)
NeomatiK Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51886

Van olyan keringtető szivattyú, aminek két járókereke van két kör áramoltatásáho?

NeomatiK Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51885

Miért mondod, hogy nem szereti a kandalló és a cserépkályha a 30 fokos visszatérőt?

Szerintem tők mindegy neki, hogy a 20 fokos levegőt melegíti vagy a 30 fokos vizet.

 

 

Elkezdtem tervezni a rendszert, bonyolódik az ügy és ezzel együtt drágul is :)) Végülis csak egyszer kell jól megcsinálni. Utána viszont olcsóbb üzemelést biztosít és a választás lehetőségét.

Előzmény: halaloszto (51882)
NeomatiK Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51884

Na igen, valami ilyesmit olvastam.

 

Nem tudom, hogy mikortól változott, de 4 éve még a víz-fűtés szerelő akivel beszéltem és csinálta a szennyvíz csatornázást, ő javasolta, hogy a garázsban legyen a kombikazán. Én eredetileg a fürdőszobába terveztem (a fürdő másik oldalán van a garázs, tehát lényegében a fal másik oldala lett kinézve.) és maradok is a fürdőszobában való kialakításnál.

 

Mondjuk annyit még meg lehetne csinálni ilyen esetben egy tervmódosítással, hogy nem gépkocsitárolónak hanem szobának, hobbihelységnek ,kamrának, raktárnak mittudoménminek lenne elnevezve.

Előzmény: halaloszto (51883)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51883

nezz utanna, de mintha mostanaban nem nagyon engedelyeznenek gepkocsitaroloba semmilyen futoeszkozt.

 

vajk

Előzmény: NeomatiK (51880)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51882

Ha a kandallot nyitottra teszed, akkor kell hocserelo es sallangjai a zart futesrendszerhez csatlakozashoz. Es kell magasan levo kiegyenlito tartaly. Ha zartra, akkor meg tobb biztonsagi szerelveny kell.

 

A kazan sem szereti a 30 fokos visszaterot, a kandallo sem, a cserepkalyha meg kifejezetten nagyonnagyon nem. Ezert kell egy bypass, ami osszekoti az eloremenot a visszaterovel amig a visszatero el nem eri az 50 fokot.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (51879)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51881

95fokig bírják és 10bar nyomást.

Ha réz, akkor nem ajánlom a félkeményt vagy a keményet, mivel nem igen tanácsos a padlóba forrasztgatni, préselgetni.... falon belül vagy falon kívüli szereléshez mehet a réz is.

 

 

Előzmény: NeomatiK (51880)
NeomatiK Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51880

Ez nem volt betervezve, de mint menekülőmegoldásként gondolok erre, ha a gázt el kell felejteni a drágasága miatt. Vagy mert nem lesz, mert valaki elzárja a csapot.

A fürdőszobában lesz a gázos kombikazán.

 

Gondoltam rá, hogy a garázsba tennék valami nemgázos fűtőalkalmatosságot, az közelebb is lenne az osztó-gyűjtőhöz, meg a velejáró kosz is elviselhetőbb ott. De ha a nappaliba tenném, ott közvetlenül éreztetné a hatását egy kandalló vagy cserépkályha.

 

Kőgépkft 5-rétegű csövet ajánlott. Mekkora vízhőfokot bír egy ilyen ötrétegű?

 

Előzmény: halaloszto (51877)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51879

Igen, sorry , ha téged zavar.... Akkor majd már csak ide írok.

 

Amúgy érdekelne, hogy mi ez a nagy bypass termosztát, nem először olvasom már itt ezen kifejezést!

Kiegyenlítő tartály? Hidraulikus váltóra gondolsz?

Amúgy ezen "cuccok" felét meg lehet spórolni, ha nyitottra teszed a kandallót, vagy nem?

 

És akkor már annyira talán nem is biztos, hogy bonyolult a "cucc"?!

Előzmény: halaloszto (51877)
NeomatiK Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51878

Köszi! Olvastam az emailedet.

 

De egyetértek halálosztóval, ide a fórumba szeretném a hozzászólásokat. Már csak azért is, mert itt többen tudunk hozzászólni a témához - hiszen ezért fórum.

 

(Ha reklámozod a szolgáltatásodat, engem nem zavar. Mostanában nem leszek potenciális megrendelő.)

Előzmény: Törölt nick (51875)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51877

1. szerintem felejtsd el. ha nem cserepkalyhat akarsz, hanem kandallot, akkor talan erdemes. Hogy miert felejtsd el?

 

Egyreszt bazi bonyolult a cucc. Kiegyenlito tartaly, szivattyu, termosztat, bypass termosztat, veszhuto, UPS, biztosagi szelep, miazmas. 

Masreszt haszna csak akkor van, ha rendszeresen tuzelsz is benne. Ha csak neha, a hangulat kedveert, akkor minek elbonyolitani. Megtakaritast hozzon ahhoz egy evben minimum 2tonna fat kell behordj el elegess, de ez tenyleg a minimum.

 

2. oda kell allni az eloremenovel meg a visszaterovel, legalabb 22-es csovel, a hidegvizzel, csatornaval, izles szerint a kulso levego bevezetessel. Arammal, plusz csovel vagy drottal a futesvezerlestol/hoz. 

 

vajk

Előzmény: NeomatiK (51874)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51876

Regota huzodik ez mar, belecsapnek a kozepebe.

 

Kedves Kogepkft, legyel szives eszrevenni, hogy ez egy nyilt forum. A kerdesek, es a valaszok is nyiltak. Ha nem mered vallalni a valaszodat a nyilvanossag elott, es maganlevelben valaszolsz, akkor kerlek szepen tedd ezt csendben. 

 

koszonettel

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (51875)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51875

Ment egy mail az itt megadott címre!

Előzmény: NeomatiK (51874)
NeomatiK Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51874

Helló!

 

Tanácsot szeretnék. Lehetőleg jó (helytálló) tanácsot :)

 

Lesz egy padlófűtésrendszer, egy osztó-gyújtő feletti gáz kombicirkóval.

Viszont a nappali-étkező részre egy cserépkályhát vagy kandallót is beterveznék. Mostani elgondolás szerint olyat, amiben lenne hőcserélő és rá tudnék csatlakozni a padlófűtésre.

Szóval a lényeg, hogy a gázkazántól ez a másik fűtőberendezés kb 5-7 méterre lenne.

 

A kérdés a következő:

milyen csővel (átmérő, anyag, szigetlés) kell (ajánlatos) a padlóban kialakítani az összeköttetést az osztógyűjtőhöz?

Figyelembevéve, hogy innen valószínűleg melegebb víz menne, mint ami egyébkétn a padlófűtéshez kell.

 

M63FUN Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51873

nah leesett a tantusz!

szóval elég lenne + 1 konvektor is.(azt hittem kéne még vagy 2, és ezek lennének ezek a mika csodák) mivel beszéltük hogy a parapett-et nem fogják engedélyezni hivatalosan, még ha beleszakadsz akkor sem akkor valóban a legkönnyebb út ez a mika kazán ami viszont szintén engedély nélküli lesz mert ezt sem fogják engedélyezni mivel saccra tuti nagyobb teljesítményű mint a mostani konvektor. vagyis ha belevágsz a lakásvételbe akkor vagy jogkövető leszel és zárt égésterű cirkód lesz kéménnyel ( nekik mind1 hogy az mennyibe fáj, vagy egyáltalán megoldható-e) vagy marad a sunnyogás meg lapítás. viszont ha eleve esélytelen a cirkó akkor meg se probálj beszélni a kéményes tetvekkel mert akkor figyelni fogják a kecót, így meg csak kicseréled a kazánt a parapett mögött és kész. kéményes brigáddal meg tényleg óvatosan mert azok "jatt"-ot kapnak minden bélelt kémény után (künönben nem veszik át) ezért mindent meg fognak tenni hogy ez a pénz ne essen ki a zsebükből. (ha ezt nem éltem volna át el sem hinném, az én bélelésem után 20 ropi "járt" nekik zsebbe + a hivatalos díjak természetesen merthogy ez mégiscsak egy komoly cég....)

Előzmény: Dunit (51861)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51872
Előzmény: pajaci (51871)
pajaci Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51871

Mi az a "Gmbsz" ?

Előzmény: tucatnyi (51864)
pajaci Creative Commons License 2011.03.15 0 0 51870

Melegvíztároló - indirekt tároló, így már értem.

Előzmény: tucatnyi (51869)
tucatnyi Creative Commons License 2011.03.14 0 0 51869

csökigyos az az indirekt tároló esetén nem kell.

 

Előzmény: pajaci (51867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!