Keresés

Részletes keresés

Nemozoli Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158346
Nem is a szivacsot eszi meg, hanem a sisak anyagát...
Előzmény: halaloszto (158338)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158345
Apropó bringaexpo... az milyen, hogy van olyan cég akinél '05-ös katalógust kaptunk? :-D
hefi Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158344
Szia Topik!

Tavaly decemberben úgy gondoltam, hogy új szolgáltatásokkal kellene bővíteni a TestBike nevű bringás oldalamat. Mivel a site alapja 2002-ben készült, és azóta is csak annyit javítottam rajta, hogy "még működjön", ezért elég gány lett szegény, így a bővítéshez teljesen újra kellett írni :(

3 hónap kemény fejlesztés után mára használhatónak minősítettem, így végre beindult a TestBike 2!

fontosabb változások:

- új design :)
- REGISZRÁCIÓ
- vélemény irásnál formázási lehetőségek
- kép csatolás a véleményhez
- könyvjelző a termékekhez
- bicikliszerkesztő

egyelőre ennyi, de kis pihenő után fejlesztem az újabb szolgáltatásokat.

Nézzétek, regisztráljatok, véleményezzetek :)

(ha már irtál a TestBike-ra akkor azt az e-mail címedet add meg regisztrációkor, amit a véleményeknél használtál, mert akkor az oldal autómatikusan hozzád rendeli a regi hozzászólásokat)

testbike :)
halaloszto Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158343
ugyanugy kell mint a nemkilukadtat.

vajk
Előzmény: Nemo (158342)
Nemo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158342
Olyan trükkötök nincsen, ami a kilukadt végű markolatot is leszedi? Én már annyit nyúztam a magamét, hogy már átlátok a saját kormányomon. (Valamikor sikerült már leszednem, de csak satuval.)
adam-85 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158341
egyik szerelőismerősöm kompesszorral fújja levegőt a markolat alá, a leggyorsabb, leghatásosabb, és legbiztosabb módszer:)
Előzmény: taligamajom (158331)
Stms Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158340
A maps.google.com-ban van egy "path profiler" nevű segédcucc, azzal meg tudod csinálni. Most vacakszik nekem a böngészőm, de ha ráér, este megrajzolom.
Előzmény: 73Kacsa (158339)
73Kacsa Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158339

Tegnap a jóidőre való tekintettel tekertem egy Óbuda-Solymár-Piliscsaba-Zsámbék-Biatorbágy-Páty-Budakeszi-Óbuda szakaszt. Egyben :D

 

Nem tudja véletlenül valaki [akár adott szakaszra], hogy kb mennyi lehet itt a szint? Végig aszfalt.

halaloszto Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158338
a palmatex nem eszi meg a szivacsot, mert a szivacs altalaban poliuretan. (a hungarocell meg polisztirol)

vajk
Előzmény: totnes (158336)
Butch Cassidy Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158337
Kétoldalas szőnyegragasztó?
Előzmény: totnes (158336)
totnes Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158336
Ma két dolgot szerettem volna megkérdezni, de az egyikre már kiderült a válasz, így csak egy maradt:
a sisakom szivacsa egy részen kettévált, pontosabban levált a szivacsról a vászon, ami a sisak belsején lévő tépőzárhoz rögzíti az egészet.
Van olyan ragasztó, ami újra összerakja a szivacsot a vászonnal, anélkül, hogy megenné a szivacsot, mint pl a palmatex a hungarocellt?
kivi Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158335
WD40-et, mosogatószert inkább ne, mert az nem párolog el, és a markolat forogni fog. A víz jó megoldás, én féktisztító sprayt használok, ez végülis hajtógázas palackba csomagolt izopropil alkohol. Csak annyiban jobb ez mint a víz, hogy pár perc alatt maradéktalanul elillan, és a felrakás után markolat máris megszorul. Ha vízzel teszem fel, akkor kell neki idő, akár egy nap is, mire a víz eltűnik.
Előzmény: halaloszto (158333)
Fishtax Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158334

Az ott tényleg rossz megoldás, ahogy a budai/pesti rakparti út egyes szakaszai is. Valóban nagyfokú tolerancia szükséges minden egyes érintettől a helyzet normális elviseléséhez, vagy a sportcélú kerékpárosoktól annak felvállalása, hogy az úttestet használják közlekedésre. Én ez utóbbit tenném.

 

robi

Előzmény: Törölt nick (158328)
halaloszto Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158333
fujj ala vizet. vagy wd40-et. vagy mosogatoszert. ha van kompresszorod, akkor levego is eleg, csak vegig fujni kell amig mozgatod.

En injekciostuvel csinaltam, de Kivinek van valami speci modszere, csak nem jut eszembe.

vajk
Előzmény: taligamajom (158331)
Fishtax Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158332

Pedig úgy kell! Eü-fecskendővel kevés vizet alá, forgatni, beljebb tolni/leszedni, s nem aggódni, hogy utána csúszni fog.

 

robi

Előzmény: taligamajom (158331)
taligamajom Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158331

hello,

 

ki mondja meg nekem, hogy hogy lehet egy mtb-kormányról leszedni, de inkább beljebb tolni a markolatot? (szarvacskát szerelnék fel)

 

fújjak alá valamit? de akkor utána is csúszni fog...

 

köszi

Theorista Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158330
Félreértés elkerüléséért.

Úgy gondolom, hogy az a jó, ha a népek a szabadban közösen családjukkal töltik el a szép délutánokat. Valóban nincs rendesen megcsinálva az a hely, ezért hétvégén délután nyilván el kell kerülni, ha lehet.

Odafelé, mivel nem vagyok túlzottan ismerős a környéken, Vác belvárosáig az úton mentem, s csak a házak között találtam meg a bringautat. (így sokkal gyorsabban haladtam, bár tilosban...)


Ja, és Sződligeten (?) az a kanyargós összevisszaság is aranyos.
Előzmény: Stms (158327)
Friczy Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158329
Pedig ez esetben az út a hibás. Túl szűk az ennyi (és ennyi különféle sebességű) embernek. Tegnapelőtt ezen a szakaszon a közlekedők többésge normális volt, csak sokan voltak/voltunk. Mégse tolhatom le a harminc-negyven éves single-speed bringán ( :)) tekergő kb. 70 éves öregurat, mert 10-zel vagy alatta teker, neki az a tempó. Csak kellemetlen pont akkor mögéérni, amikor épp hárman jönnek szembe. (és az aznapi 160 km-en túl már én sem voltam száguldozós tempóban)

Volt olyan is, teljesen meglepődtem, aki a kicsit kanyargósabb részen, amikor ő már belátta az előtte lévő szakaszt, hátraszólt, hogy most tudok elmenni mellette.

Egyszerűen túl kevés az az út ennyi biciklisnek/gyalogosnak.
Előzmény: Törölt nick (158328)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158328
Akkor sem hiszem, hogy az út a hibás. És még egyszer szeretném hangsúlyozni: nem a topictagokat vádolom, hanem elmeséltem valamit. Ha mégis úgy tünt, elnézést kérek mindenkitől.
Viszont az tény, -és ez igaz az egész országra- mindenki helyet akar magának, és türelmetlen. Bár kik is jöttek szembe, nem voltak hajlandók tudomásul venni a csúcsforgalmat. Ilyen van pesten is, amikor a villamos sínen előznek stb...
Egyszóval sok volt az agresszív. Ennyit akartam mondani.
Egyébként a gyalogosok, meg tartsák tiszteletbe azt, hogy azok akik kerékpározni akarnak, azon az egy keskeny sávon tehetik. Csak azért, mert mi nem vagyunk 22 tonnásak és nem vagyunk olyan fenyegetőek, mint egy 160-nal közeledő terepjáró. Attól még nem kéne járdának nézni a bicikliutat.
Ki merem mondani, én se kedvelem a bambán lődörgő gyalogosokat. Önkormányzat ide, bicikli út oda, az egyénnek a felelőssége, hogy mit csinál. Kíváncsi lennék, hogy az M7-esen bódorognak-e a szép idő és a kilátás reményében. Ott ugye ott nem sétáltatnak gyereket meg kutyát?
Előzmény: Stms (158327)
Stms Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158327
Azzal az egész bringaúttal egy gond van (a gödi gáttól Vácig): a Duna partján halad, úgy, hogy az arra élőknek nincsen sétaút csinálva. Magyarán ez az egyetlen hely, ahol lehetőségük van mozogni. Ezt meg kell emészteni, amíg az önkormányzatok rájönnek, hogy kicsivel jobban is meg lehetne oldani ezt.
Előzmény: Theorista (158324)
Nemo Creative Commons License 2008.04.01 0 0 158326

Kedves Van Helsing!

 

Városi közlekedőként mélységesen egyet tudok érteni írásodnak azzal a részével, hogy kinyílt az idő, és megjelentek a bizonytalanabb mozgású kerékpárostársaink is az utakon, és rájuk figyelni kell. A Bringaexpóra igyekezve én is belefutottam egy-két nagy csoportba a Tatai útnál: szépen lassítottam és így mentem el mellettük. Visszafelé meg az úttestre kényszerültem - a Kresz engedélyével, mert külön járda nem volt az autóik felé ballagó tömeg számára stb. (Ezt már sokszor tárgyaltuk, ezért van itt a "stb.")

 

Az egésznek azonban semmi hangulati hasonlósága nem volt az edzéssel. Edzeni az itteni közönség olyan helyeken szokott, ahol inkább autók, mint gyalogosok felbukkanása várható: a Margitszigeten, a Pilisben, bizonyos budai emelkedőkön, elővárosi utakon stb. Talán a Vác felé menő kerékpárút lehet olyan, ahol még edzésről beszélhetnénk, mert a szentendrei sokkal régibb és ramatyabb állapotú. De a többségünk kirándulni megy ezen az úton is.

Előzmény: Törölt nick (158315)
kingA Creative Commons License 2008.03.31 0 0 158325
Kösz.
Előzmény: dhpage (158299)
Theorista Creative Commons License 2008.03.31 0 0 158324
Tegnap visszafelé én botor a bicikliúton jöttem Gödig. Nekem is kijutott a váci sétabicajozásból. :))

A csúcs az volt, amikor egy anyuka a babakocsit tolta, szemből egy hölgy jött, mindez körítve egy tekintélyesebb úrral, aki az úton keresztbe (!) állva, hatástalanul próbálta két ebét magához parancsolni, mivel azok a bicajút másik oldalán ténfergő idegen ebet szerették volna szemügyre venni. (ez már a ligetes részen törént a stadion felé)
Előzmény: Törölt nick (158315)
koller andor Creative Commons License 2008.03.31 0 0 158323
Jött a horda szemben?
Előzmény: Törölt nick (158321)
SzeZo Creative Commons License 2008.03.31 0 0 158322
Ma megnéztem az UVH végén a táblát. Még 25 nap az élet, azaz a gyalog/bringás átkelés. Ezután, november 10-ig csak a nagyon-nagyon ballonos, lehetőleg héliummal töltött gumikkal lehet átjutni a túloldalra, de akkor is nagy csapásszám kell. (Szerintem az átkelő hajó nem igazi alternatíva egy kerékpárosnak.)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.31 0 0 158321
Senkit sem gyanusítottam, csak élménybeszámolót tartottam. Ha Ti ilyet még sohasem láttatok, akkor mondjátok el merre mentek, mert ezentúl én is arra közlekedek.
Előzmény: dhpage (158319)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2008.03.31 0 0 158320
Én meg jól megnéztem aszt a raszta hajas egyedet... kis skalp-auuuuuuutóóómata
Előzmény: dhpage (158301)
dhpage Creative Commons License 2008.03.31 0 0 158319
de ki írt olyat, hogy bringaúton edzett?
Előzmény: Törölt nick (158315)
SzeZo Creative Commons License 2008.03.31 0 0 158318
Egyes helyeken semmire nem alkalmas a bicikliút.
Tegnap Vác vonzáskörzetében volt alkalmunk élvezni a tömeget. Kettőnél több ember képtelen "bolyban" tekerni, de sokszor még ennyien sem tudnak együtt maradni.
Azért nem csak rossz oldala van a dolognak. Tegnap pl. egy görkoris leányzó jött szemből és - a meleg idő ellenére, talán a menetszéltől - fázott. Szemmel láthatóan, nagggyon fázott.:-)
Előzmény: Törölt nick (158315)
-Henger- Creative Commons License 2008.03.31 0 0 158317
Keress e-mail-ben, háthas tudok segíteni!
Előzmény: Törölt nick (158166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!