Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

SzaboZE Creative Commons License 2002.05.23 0 0 100
Ez nálam is igy van (külső-belső mérő), szerintem normális, hogy nagy a hőtehetetlensége. Amikor 30-at mutat, akkor asszony már fázik. Pedig tartós idő alatt normális értéket mutat (reggelente, külső és belső hőmérő nagyjából azonosat mutat).

SzaboZE

Előzmény: eddieDSM (99)
eddieDSM Creative Commons License 2002.05.23 0 0 99
Nekem az volt a tapasztalatom, hogy a nem a befúvók közelében elhelyezett hőmérő által mutatott hőfok nem csökkent drasztikusan akkor, amikor a hőérzetem már normálissá vált. (szóval mutaott 35fokot, 10-15 perc után ment le 30fokra, pedig kb 22-nek éreztem. De ez lehet a hőmérő lassuságának a hibája is -ill a tok felhevülésének eredménye- ez egy külső-belső digit LCDs hőmérő)
Előzmény: SzaboZE (98)
SzaboZE Creative Commons License 2002.05.23 0 0 98
Nálam a szellőzőnyílásból kb 3-5 másodpercen belül elindul a hüvös levegő, viszont az utastér normális mértékre hűtéséhez azért kell egy kis idő (kb 5-10 perc). Ha egy picit lehúzod az ablakot, a meleg levegő könnyebben távozik a hűtés megkezdésekor.

SzaboZE

Előzmény: Törölt nick (97)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.23 0 0 97
Szerintetek, ha egy autó sokáig napon van és nagyon felhevül, akkor a utána a légkondi mennyi idővel kell, hogy normálisan hűtsön (vagyis, hogy 5-10 fokos levegő jöjjön belőle)?
BX_thomas Creative Commons License 2002.05.23 0 0 96
mert van egy folos autom, azert nem kell...
Előzmény: eddieDSM (89)
Gpeti Creative Commons License 2002.05.22 0 0 95
Jól hangzik, kipróbálom. Majd beszámolok.
Előzmény: SzaboZE (94)
SzaboZE Creative Commons License 2002.05.22 0 0 94
Én a budaörsi Tescoban vettem, az autóscikkek során volt. Jól befújtam minden szellőzőn (gégecsöves a spray feje, lemegy a csöveken) és várni kellett pár percet. Osztán be kell inditani a cuccost és kifújni, amig ki nem szárad. Még illatos is. A gomba szerintem nem a szellőzőrácson távozik, hanem megpusztul -> no bűz. Ezerpárszáz forint volt (1500 alatt) és még maradt is belőle egy kicsi.

Na ittvan előttem, asztirja hogy:

Airco Cleaner
Légkondicionáló tisztító aerosol

...A fűtőrűcsra és a szellőzőnyílásokba kell fújni a habot... A szűrőberendezést eltávolítjuk és ezután az összes levegőnyílásba befújjuk a tisztítót és hagyjuk 15 percig hatni.... Addig kell üzemeltetni a légkondicionáló berendezést, amíg teljesen el nem párolog a tisztító...

SzaboZE

Előzmény: eddieDSM (91)
eddieDSM Creative Commons License 2002.05.22 0 0 93
Gpeti!
Ezt a sprayt kell kipróbálni. Én úgy értettem, hogy a könnyen kivehető műanyag elemeket vedd ki, így jobban odaférsz a párologtatóhoz. Persze, a műszerfalat, meg a klímát nem kell megbontani!
Előzmény: Gpeti (92)
Gpeti Creative Commons License 2002.05.22 0 0 92
Eddie, szerintem szétszedni nem érdemes, mert a bűz központja az elpárologtatón van. Ugyanis az nedves állandóan a kondenzvíztől, abba meg beleragad a por. Ez a közeg kiváló melegágya a gombatenyészetnek.
Azért meg nem engedem ki a gázt, hogy azt kiszedhessem. Ráadásul valszeg ki kellene szedni az egész műszerfalat hozzá. Egy új(szerű) autón azt nem szívesen csinálnám meg.
Menet közben alatt azt értettem, hogy nem megy a klíma, csak a ventillátor nyomja a levegőt. Az a szétporlasztott permetet pillanatok alatt eljuttatja a szellőzőrendszer minden pontjára. A víz nem lehet probléma, nem literekre gondoltam, csak egy kis permetre, az meg hamar kiszárad.
Előzmény: eddieDSM (88)
eddieDSM Creative Commons License 2002.05.22 0 0 91
SzaboZE!
Ezt hol kell keresni?
Mindenestere nem árt szétszedni és kitajarítani, amit lehet. És kiszárítva visszarakni.
Előzmény: SzaboZE (86)
eddieDSM Creative Commons License 2002.05.22 0 0 90
..kicsit összekuszálódtak az ujjaim a reménytől ;)
Előzmény: eddieDSM (89)
eddieDSM Creative Commons License 2002.05.22 0 0 89
Thomas!
XM.ed van? És benne van? Miért vaszed ki? Nem használod?
Ja, annk is alacsony az orra. A 63/69 megoldható, csak a cső is érjen el. (az egyik flexi úgyhogy lehet hoyg összejön.)
Mikor tudod pontosan megmérni?
Előzmény: BX_thomas (84)
eddieDSM Creative Commons License 2002.05.22 0 0 88
Gpeti!
Szerintem nem menetközben kell bűvészkedni, hanem szét kell szedni a hűtőrendszert és amit ki tudsz szedni, azt moshatod bármivel, aztán jól szárítsd ki. Ami nem jön ki, azt meg valami alkoholos spray-vel kéne befújni, ami megöli a cuccot és elpárolog. A vízzel az a baj, hogy az bevisz mégtöbb bacilust.. Valami alkoholos kaontaktspray kellene, vagy pumpás üvegbe nagyonerős téli ablakmosó (abban van valami alkoholszerű cucc).
Nekem most nincs ilyen gondom... :(
Előzmény: Gpeti (81)
Gpeti Creative Commons License 2002.05.22 0 0 87
Mennyi az ára?
Akkor majd masíroznak ki a gombák a szellőzőrácsokon? Teszek alá kosarat, jó lesz vacsorára :-)
Előzmény: SzaboZE (86)
SzaboZE Creative Commons License 2002.05.22 0 0 86
Lehet kapni gombaölő sprayt bótba. Be kell fújni a szellőző csöveket az kihajtja a gombit. Auchan, Cora, Tesco is tele van vele, meg a varázsbót homasita :)

SzaboZE

Előzmény: Gpeti (81)
SzaboZE Creative Commons License 2002.05.22 0 0 85
Lehet kapni gombaölő sprayt bótba. Be kell fújni a szellőző csöveket az kihajtja a gombit.

SzaboZE

Előzmény: Gpeti (81)
BX_thomas Creative Commons License 2002.05.22 0 0 84
a magasságát csak saccolom mert be van dugva a vizhűtő elés és csak sejteni lehet a méretét, de a 40 nél jóval alacsonyabb, a vizhűtőm annyi... szerintem passzol... szerinted az enyém mags orrú? lapos mint a gutaütés... ha kell odatudom adni valami jelképes összegért.. amúgy ez 92-es autóból van kivéve.. kb 3 hónapja... teljsen hibátlan állapotban.
Előzmény: eddieDSM (82)
BX_thomas Creative Commons License 2002.05.22 0 0 83
rázós ötlet...ezhez nem értek... nekem még ilyen balyom nem volt... :(
Előzmény: Gpeti (81)
eddieDSM Creative Commons License 2002.05.22 0 0 82
Thomas!
A 40 az sok. Max 32 fér be szerintem.
Viszont elírtam, nem 79 hanem 69cm széles... szerintem nem lenne abból se gond ha kicsit kisebb.
Másik tipped nincs? Ilyen alacsonyabb orrúból kéne. És az sem baj ha valami olcsóbb vasból de fiatal..
Azt nem tudod, hogy a Galantokban mekkora van? Mivel a vízhűtőjük csak a tetején tér el, méretben u.az, lehet hogy a klímahűtő is u.olyan...
Előzmény: eddieDSM (77)
Gpeti Creative Commons License 2002.05.22 0 0 81
Van egy problémám. 2.5 éves az autóm, most vettem. Az a gondom, hogy amikor leállítom a klímát, borzasztóan büdös. Olyan csípős húgyszaga van. A korábbi autómon is volt ilyen probléma amikor megvettem, de azt úgy használtam, hogy mindig leállás előtt 2 perccel kikapcsoltam, és így néhány nap alatt kipusztultak belőle a büdösödést okozó baktériumok. De ennek a mostaninak nem akar elmúlni a bűze. Mit tegyek?
Tudtok valahol egy helyet, ahol klímafertőtlenítő spray-t árulnak normális áron?
Arra gondoltam, hogy esetleg vizzel higított Domestost kellene permetezni menet közben a pollenszűrő mögé. Milyen ötlet?
BX_thomas Creative Commons License 2002.05.22 0 0 80
63x40x2 durván.... mert bakker úgy el van dugva hogy rettenetes... pontosan hétfőre... mert már csak ma vagyok.
Előzmény: BX_thomas (79)
BX_thomas Creative Commons License 2002.05.22 0 0 79
no, megkérdeztem, ha nagyobb az nem baj, mert több gáz kell csak bele, ha kisebb akkor romlik a hatásfoka. Aztmondja haverom bontottak csak akkor vegyél ha bizti tudod mióta áll, mert az üresen állva tönkremegy...
Minggyá lemérem a mérettét.....
Előzmény: eddieDSM (77)
BX_thomas Creative Commons License 2002.05.22 0 0 78
megkérdem mit változtat ha más méretű a hűtő, mert azért annyira nem vagyok még otthon a hűtéstechnikában! :-)) fél pörc...
Előzmény: eddieDSM (77)
eddieDSM Creative Commons License 2002.05.22 0 0 77
Thomas!
30 x 79 x 2 cm. A csatlakozás szemből van, szemből nézve jobb szélén középen kb.18-es menet (nem metrikus) a másik kb.14-es. Ezeket biztos lehet variálni..
Ha kell, csinálok mórickarajzot ;)
Előzmény: eddieDSM (75)
BX_thomas Creative Commons License 2002.05.22 0 0 76
én a motortérben hordom! :-)))) bocsi...
Előzmény: eddieDSM (75)
eddieDSM Creative Commons License 2002.05.22 0 0 75
Thomas!
Mindjárt lemegyek a csomitartómhoz és lemérem OK?
Előzmény: BX_thomas (74)
BX_thomas Creative Commons License 2002.05.22 0 0 74
mekkora kell? pontos méretek? nekem van egy hibátlan, ha kell... 3 literes xm hűtő, japán klimás.
Előzmény: eddieDSM (73)
eddieDSM Creative Commons License 2002.05.22 0 0 73
Thomas!
Szerinted mennyiért kapok egy bontott nem lyukas hűtő kb.?
Előzmény: BX_thomas (72)
BX_thomas Creative Commons License 2002.05.22 0 0 72
egy hűtőért 30 ezret? :(
Előzmény: eddieDSM (69)
intarzia Creative Commons License 2002.05.22 0 0 71
Hali!

Azt mondták az okosok, hogy klímakompresszor, de amikor mutatni akarom nem csinálja.
Így nem foglalkozom vele. És mostanában egyre kevésbé fordul elő. De majdnem mindig járatom és nagyon rikán ad hülye hangot.
Ha gáz lesz vele megcsináltatom, ha nem akkor marad így. Egyébként nagyon jól hűt.

Üdv
Laci

Előzmény: kopaszgyik (68)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!