Keresés

Részletes keresés

Shingitai Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8600
Dlala !
Respektálom a törekvéseid a harcművészetet illetően, de nehéz dolog szembe uszni az árral (de nem reménytelen )
:-)
Előzmény: DLala (8597)
DLala Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8599
Bassman,
tudom, hogy másféle ökölütésrol beszélünk.
A mienk az olyan, hogy a mutató- és a nagyujj feledzett felülete egy kissé kiáll, és nem fekszik fel a teljes ököl, hanem bizony behatol (és akkor még nem beszéltünk arról a csavaró irányú mozgásról, amit képzünk és amitol az átadott energia szinte belefúródik a testbe, ahelyett, hogy onnan visszapattanna). Pláne, ha az horog és enyhén felfelé tart.
Demonstrálni könnyebb, mint leírni. De a lényeg, hogy a támadó felület 2db bütyök.
Nyilván minden testrészt a megfelelo támadó felülettel érdemes támadni. Fejre egyenes ütés az orrgyökre tart (philtrum).
Előzmény: Bassman_ (8598)
Bassman_ Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8598

DLala

En okollel csak testre utok, ott az okol elulso feluletenek legalabb a fele felfekszik, alkalmasint meg nagyobb reszben. (kemenyebb reszeken valoban kisebb a felulet, de oda meg nem utunk fonixxel) Na most ehhez kepest a fonix okol a maga kb. 1-1.5 negyzetcentis feluletevel legalabb 10-15-od kulonbseget eredmenyez, (fugg a kez meretetol is) a ketszeres kulonbseg (megegyszer hangsulyozom: testre) semmikeppen nem fedi a valosagot.

UI: fejre tenyerrel, vagy a kezeles technikak valamelyikevel utok, ill. torokra-szemre dofes ujjakkal.

"Akkor tehat jojjon a jo oreg ultraeroszak..." :))

Kicsi Alex

Ez utobbibol nem kell messzemeno kovetkezteteseket levonni. :)))

Előzmény: DLala (8597)
DLala Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8597
Örülök, hogy mindenkire rájött az írhatnék, de tényleg. Néhány dolgot azonban rendbe kellene tenni.

Shingitai,
a magam részérol annyit tudok mondani, hogy igyekszem harcmuvészetet tanulni és igyekszem a tanulmányaimból merített tudást másoknak továbbadni.
Sommásan fogalmazol, aminek sajnos van alapja, de ne általánosíts, mert akkor saját magad esel általánosítás alá.

Bassman,
a rendes ökölütés és a fonix-ökölütés behatoló felülete közötti különbség mindössze kétszeres.

sokmindenkinek,
megint elojött ez a kell ez az erosítés-keményítés nekem vagy sem c. parttalan vita. A magam részérol ismét az arany középutat hirdetem. Tévúton jár, aki a teste felkeményítésének mindenhatóságában bízik. De még nagyobb tévúton jár, aki elhanyagolja megerosíteni a szervezetét, abban bízva, hogy majd o kitér/elvezet stb. Ez a két véglet az öngyilkosjelöltek klubja és nem a harcmuvészeké.
Minden harcmuvészetben elengedhetetlen a megfelelo edzettségi szint, az izmok-ízületek-csontozat megfelelo szintu megerosítése és karbantartása. És nem csak egy-egy kitüntetett testrészé, hanem az egész testé. Az edzettségnek ráadásul van egy járulékos önbizalomnövelo hatása, amely viszont már a pszichikai felkészüléshez tartozik.

sexmachinehead Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8596
"Amit a hasba ütésről írsz, éreztem már hasonlót, amikor az ember haja szála is rezeg az ütés erejétől. Annyira azért biztosan fel lehet edzeni ezeket az izmokat, hogy a szemem se rebbenjen tőle. "
vannak bizonyos pontok a testen, un. vitalis pontok amiket ha jol eltalalsz, igencsak megerzi az ellen. Ezeket nem igazan lehet edzeni:((
viszont jol eltalalni is nehez oket.
Előzmény: PINGYI (8572)
Bassman_ Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8595

Pingyi

A fonix okol az olyan furcsa szerzet, hogy
1. nagyjabol okolbe csukod a kezed
2. nagyjabol ugy tartod a mutatoujjad, mintha kopogni akarnal az ajton, tehat elorebb nyulik a tobbi ujjnal vagy 2-2.5 centivel
3. a huvelykujjaddal kitamasztod a mutatoujjad a legfolso ujjperc korom feloli oldalan (esetleg egy kicsit a belso resz fele orientalodva)

ime, gyakorlatilag a mutatoujjad kozepso percevel utsz. (egy kis feluletre koncentralodik az atadando ero) Ezt egeszen erdekes csuklomozdulatokkal lehet feldobni, amirol mar elsosorban a saskasok tudnanak meselni

Meg egy szot az erositesrol.
Nem az a problema, hogy idonkent van egy edzes, amely akar teljes egeszeben erosites, hanem hogy edzesrol edzesre rengeteg idot tolt el az ember erositessel. Ez az amit kifogasolunk a tobbiekkel.
Nehany iranyelv alapjan te magadnak is tudnod kell, mit kellene csinalni Otthon.

Amugy is minden nap kell gyakorolni. Hozza lehet szokni az otthoni, egyeduli erositeshez is. Az, hogy nincs eleg huzoero a kozosseg hianya miatt, nem lehet kifogas. Illetve most meg lehet, de kesobb nem. :))))

Mostanaban peldaul, hogy dicsekedjek kicsit :) ujra belehuztam, es megint 20 ora felett gyakorlok hetente. Kulonosen, amiota megvan a sajat kulonbejaratu fababum. :)))

Előzmény: PINGYI (8582)
PINGYI Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8594
Wazull
Igazán nics miért elnézést kérned.
Sajnálom, ha csak olyasmit láttál, amitől ez a vélemény alakult ki benned. Régebben én is megütköztem, amikor itt a topikban olyanokat olvastam, hogy micsoda disznóságok fordulnak elő edzés vagy harcművészet címén. Én csak a saját mesterem módszereit tapasztalom, a saját kis csapatunkat látom, a saját fejlődésemet kezdem látni. Ez alapján alakul ki a véleményem, és bele sem gondolok, hogy más edzéseken - ugyanezen stíluson belül - esetleg másképp van.

Most már azt is értem, miért írtad, hogy időpazarlás az erősítés, amikor a technikák elsajátítása is hosszú éveket vesz igénybe. Ilyen értelemben persze igazad van, és Bassmannak is.

PINGYI Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8593
Mire megszülök egy hozzászólást, itt egy másik. Tegnap is fél háromkor szakadt vége a beszélgetésnek. :)

Shingitai
Nem vagyok sértődős. :)
Amit a kyokushin karatéról írtál, szerintem igaz. Ha mindezektől sport, hát legyen. Lehet, hogy én nem látom még a különbséget sport és harcművészet között. Mindenesetre kitűnően megfogalmaztad azt, amit én Bassmannak próbáltam elmondani.
Továbbra is az a véleményem, hogy ennek a stílusnak a technikáihoz szükség van egy bizonyos szintű erőnlétre és hajlékonyságra, amit azon a szinten kell összeszedni, amelyen most én vagyok. És mivel igyekszem a technikákat legjobb tudásom szerint csinálni, belátom, hogy ehhez néhány zsírpárnát izomra kell cserélnem.
Talán tényleg kevesebb a nő, mint más stílusokban. Bár a statisztikák szerint igen sok nőt vernek otthon, úgyhogy nem értem őket, az mennyivel jobb? :)

Kiket látsz magad előtt reményként ?
Nagydarab férfiakat?

Igen, meg sok kisdarab férfit, néhány aprócska nőt, és kevés velem egy súlycsoportban lévő nőt.

Mutass nekem 7 - 8 danos női Kyokushin mestereket!

Nem tudok, a legmagasabb fokozatú, akit ismerek, Babi sensei, kb 50 éves. Ezt Unsui pontosan is meg tudná mondani.

Miért nincsenek ?
Ne piszkáld fel a feminista énemet! :)
Azért nincsenek, mert elmennek szülni, gyerek mellől meg nem oly egyszerú visszarázódni az edzésekbe, főleg nem olyan mértékben, hogy 3., 4., sokadik danos vizsgára felkészüljenek. A kyora ez valószínűleg fokozottan igaz. Mindig is irigyeltem a férfiakat, mert nem kell félbeszakítani semmilyen tanulmányukat gyerekszülés, aztán a család miatt. De hogy ezt még a nők szemére is vessék és érvként felhozzák ellenük? Ha egy nőnek gyereke születik, családja lesz, onnantól nem vetheti bele magát teljesen egyetlen dologba, mert a hátamögött ott a család, a felelősség irántuk, ami megosztja a figyelmét, elveszi az ideje nagy részét. Ha meg le se tojja az egész családot és a gyerekeket, és próbál a hivatásának élni, akkor meg karrierista. Na ezt nem folytatom, mert nagyon off.

Wazull Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8592
Kedves Pingyi,

csak hogy meg jartassam a szamat... :-)))
Epp most estem be edzesrol. Amikor a Mesterrel vivtam (ezt mindig idezojelbe kellene tennem, hiszen mindig arrol szol a dolog, hogy O tanit engem, segit meglatni a hibaimat...), egeszen "furcsa" stilusban vivott ellenem (bar ezt a dolgot en eleg jol ismerem mar...), allandoan jott elore, ugyhogy gyakran mar nem volt helyem egy epkezlab mozdulat vegrehajtasara sem. Hogy mi volt ennek az ertelme?
Habar O nem mondta, de tudom, hogy ez azert volt, hogy fejlessze bennem azt a kepesseget, hogy meg tudjam allitani az ellenfelet, ugy hogy kemenyen (nem gorcsosen!) tartom kozepen a kardomat, es kozben nyomom a kardom hegyevel, hogy eszebe ne jusson kozelebb jonni...
Persze nekem ez meg nem megy...
Ezert is EZT tanitja nekem most (anelkul, hogy egyetlen szoval is emlitene...)
Vannak olyan dolgok, amit az ember csak egy igazi Mestertol tud megtanulni, senki mastol. Hiaba van valakinek nalunk negy-ot danja, technikailag persze nagyon jo, sot ezt a nyomas-dolgot mar tudja is alkalmazni. Tanitani azonban biztos hogy nem (ez is sajat tapasztalatom).
Ezek utan nem tudom, kell-e meg magyaraznom, hogy miert erzem a MAGAM RESZEROL teljesen felesleges, kidobott idonek, azt ha valaki fekvotamaszokat nyomattat a tanitvanyaival a draga (es itt most termeszetesen NEM penzrol van szo...) edzesidoben?
Meg egyszer, es remelem utoljara: amit irtam, azt NE vedd ugy kerlek, hogy a Kyokushinkairol irtam, mert tenyleg nem arrol irtam. Mint ahogy mas stilusrol sem. En teljesen altalanossagban irtam amit irtam...

Előzmény: PINGYI (8582)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8591
leha:
akkor olyan, aki utannad megy:))))
Előzmény: leha (8585)
Wazull Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8590
Pingyi,

tehat akkor nyilvanosan elnezest kerek Toled itt a topicban. Meg egyszer: nem volt szandekomban, hogy minositsem a Kyokushin Karatet. Merthogy gyakorlatilag nem tudok rola semmit.
Amit leirtam, azokon a dolgokon alapszik amit a sajat szememmel lattam eddig. Ez vagy igaz, vagy nem. En igaznak gondolom...

Előzmény: PINGYI (8582)
Wazull Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8589
Orltran,

a magam reszerol nem akarok atmenni egyik (masik) stilus fikazasaba sem. Ezert is nem akartam Pingyinek valaszolni. A Kyo-hoz nem ertek, tehat nyilvan nem is minosithetem, hogy "jol" vagy "rosszul" csinalnak-e valamit, hiszen AZ A Kyo, amit ok csinalnak, es nyilvan ugy csinaljak, ahogy kell. Ezert ez a neve.
Amit leirtam a tovabbiakban, az az altalam emlitett dolgok tovabbgondolasa a reszemrol...

Előzmény: Törölt nick (8580)
PINGYI Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8588
leha
Szerintem ez így helyes, ha így gondoljuk, hogy a magunk számára -képességeinkhez, igényeinkhez,stb. - a legjobb stílust választottuk.
Ha fél év múlva szabadul valaki, akivel elkerülhetetlen a hirig: Ezen jót mosolyogtam, én sem kyokushinra járnék, lehet, hogy elmennék ving csunozni, vagy valamilyen övédelmi gyorstalpaló tanfolyamra, plusz minden reggel és este futnék. Én ezt azért érzem így, mert a karatéból még oly keveset tudok, hogy nem tudnám megvédeni magam. :)

bikanyaki - ez olyan, mint a Lázár Ervin mesében a bálömböki. :)

A kyokushintól sem fog úgy kinézni senki, mint egy body buildinges. A mesterem is inkább pocakosnak tűnik, bár most fogyózik. De vannak kifejezetten vékony testalkatúak is. És vannak súlycsoport nélküli bajnokságok is, decemberben egy ilyenen lett második otouto a 70 kilójával -remélem, nem haragszik meg, hogy ezt ideírtam, de szerintem ez nagy teljesítmény.

nekemmegkezdazagyamrahúzódnianátha :)))

Shingitai Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8587
Hasonló kérdéseket és érveket a no -contact bandáról is el lehet mondani (Shotokan, Wado, shito,goju - ryu ), ők is mindent alárendeltek a versenynek, hiszen ők engedték ki a szellemet a palackból.
Mi sem vagyunk jobbak :-)
Előzmény: Shingitai (8586)
Shingitai Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8586
Akár kioktatásnak is veheted, de tényleg nincs benne bántó szándék.
Akkor leszel kezdő harcművész, amikor belátod stílusod korlátait (gyakran túl későn ). Mas Oyama egy sikeres iskolát alapított, de akkor is csak sport az amit csinált, az egész kyokushin karatét áthatja Knock down szelleme, minden edzés és tanítás ennek van alárendelve, még akkor is ha nem valljátok be és nem látjátok be. A kyokushin egy speciális testi és lelki alkatú embernek szól, ezek ritkán nők. Élmény lehet minden edzés, lehet élvezni a társaságot, de ez akkor sem harcművészet. (nem azt mondtam, hogy rossz - oly nehéz semleges szavakat találni - csak nem harcművészet ). A kondicionális képességek javítása (erősítés, nyújtás ) látványos eredményeket hoz (főleg az edzetlen embereknél, de ehhez nem kell karatézni ) a lényeg a technika, taktika és stratégia kell hogy legyen.
Mondok néhány hasonlatot: ha a karate sakk lenne, akkor az ütések és rúgások végrehajtása olyan, mintha ismernéd a lépéseket a bábukkal, a sakkban úgye mégsem ez a lényeg, de mivel itt a technikák megtanulása éveket vesz igénybe, a végére elsikkad a cél.
Minden edzőnek egyszerűbb erősítenie, mint technikát oktatnia ( a tanítvány elfárad és úgy érzi kapott valamit, persze kapott, csak eredetileg nem ezért jött ).
Kérlek ne hidd azt, hogy én magas lovon ülök. 20 éve tanulom ezeket a keleti vackokat. a harcművészet ösvénye folyamatos kiábrándulás, azt hiszem ha van megvilágosodás,akkor az az illúziók folyamatos elvesztéséből áll ( hasonlóan a felnőtt léthez ).
Kiket látsz magad előtt reményként ?
Nagydarab férfiakat?
Mutass nekem 7 - 8 danos női Kyokushin mestereket!
Miért nincsenek ?
Előzmény: PINGYI (8582)
leha Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8585
"Hiaba tanulok meg ugyesen kiterni, ugyis van, aki jobban kitud."

és hol zavar az engem, ha ő jobban ki tud térni? : )))

Törölt nick Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8584
hiába keményítek, úgyis találni nálam keményebb, bikanyakibb embert
Hiaba fejlesztem a gyorsasagom, ugyis talalok nalam gyorsabb embert.
Hiaba fejlesztem az ugyessegem, ugyis talalok nalam ugyesebb embert.
Hiaba tanulok meg ugyesen kiterni, ugyis van, aki jobban kitud.
Hiaba tanulok meg gyorsan es sokaig futni, ugyis talalok gyorsabb es kitartobb futot.
Akkor minek is csinalom az egeszet?:)

Előzmény: leha (8583)
leha Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8583
PINGYI: nem hiszem, hogy itt bármelyikünk is lenne azon a szinten, hogy megmondhassa egy harcművészetről, hogy az jó, vagy jobb, mint a másik. én csak hiszem, hogy a legjobbat választottam. azt viszont tudom, hogy ha a karate/kempo/ju-jitsu/ilyesmi melett döntök, hamarabb érek el látványos eredményt. ha tudnám, hogy fél év múlva szabadul valaki, akivel elkerülhetetlen a hirig, nem aikidot tanulnék, hanem erősítenék, acéloznám magam.

hogy mi elől szaladnál el ... én minden elől elszaladnék, ha bírnék, de lassan is futok, meg hamar kifogyok a szuszból (és nem is lehet mindig mindenhonna elszaladni objektív okokból)

nem szeretnék állást foglalni se pro, se kontra, csak hangosan(látványosan?) gondolkodom:

az élet is lehet verseny és produkálhat olyan helyzeteket, hogy az segít ki, amit az edzésen tanultunk, de - a valódi versenyekkel ellentétben - ott se súlycsoport, se bíró, se szabályok, se semmi. én azt mondom, nem megengedhető számomra, hogy akár csak egyszer is megüssenek, tehát nem is szempont a hasfalam ütésállósága (bár azért ki van párnázva : )).
hiába keményítek, úgyis találni nálam keményebb, bikanyakibb embert

assetudommirőlbeszélek

PINGYI Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8582
leha
Én nem azért tanulok kyokushin karatét, hogy az utcán megvédjem magam. Főleg, ha előkerülne kés, üveg,stb., azt használnám ki, hogy én remélhetőleg gyorsabban és tovább tudok futni, mint a támadóm.
Az Aikidoban nem illik erőt használni, a Kyokushin karatéban nagyon is illik. Egyszerűen mást tanulunk, és én úgy gondolom, mindegyik stílus hatékony lehet, ha magas színvonalon művelik. Én nem tudom elvezetni az ütést, valószínűleg sosem fogom tudni, mert nem ezt tanultam. Nem látok ebben semmi kivetnivalót.
Nagyraértékelem, hogy te vasalsz! :)))

Oltran
Egyetértek. Biztos vagyok benne, hogy Oyama mester tudta, hogy mit csinál, amikor olyannak alkotta meg a Kyokushinkai-t, amilyen. Én innen a hegy lábától, ahol a mostani tudásszintemmel állok, csak elképzelni tudom mindezt. De látom, azokat, akik előttem mennek, ez reményt, kitartást és erőt ad az utam folytatásához.

Wazull
Bár lehának címezted, magamra vettem. :)

ha valaki mondjuk elmult 40 eves, akkor mar nincs radiatorhasa, nem donti be a kaput a vallaval. Barmennyire is szeretne. Nem fogja a huszoneves titanok vasoklevel mert uteseket a hasfalaval blokkolni, ebben biztos vagyok...

Én pedig nem vagyok benne biztos. Egyszerűen nem tudom. A saját tapasztalatom ezügyben nulla, majd ha vény nyanya leszek, meglátom. Bár akkor sem adhatok majd erre korrekt választ, mert én 30 évesen kezdtem karatét tanulni, ebből kifolyólag az én izmaim nem ugyanúgy fejlődnek, mint aki gyerekkorától kezdve ezzel foglalkozik. És talán 40 éves kor felett már nem is a radiátorhas a cél, hanem a kondíció, enrőnlét megtartása. Ősszel Chicagoban a világkupán volt öregfiúk korcsoport, nem hiszem, hogy ott csak simogatták egymást a mesterek.

Nem gondolom, hogy bármelyik kyokushint tanuló karatéka csak az izmaiban hinne, mint csodafegyverben, nem is állítottam ilyet. A megfelelő izomzat a stílus része, elválaszthatatlanul. Az én stílusomé, és soha nem állítottam, hogy más stílust tanulóknak is annyit kellene erősíteni, mint nekünk. Amiből ez a vita kiindult, az az általad és Bassman által megfogalmazott általánosítás, miszerint az erősít edzés ideje alatt, aki nem tud vagy nem akar tanítani. Nem vettétek figyelembe, hogy vannak stílusok, amelyben az erőnlétnek, az izmoknak nagyobb szerepe van. Az lenne az időpocsékolás, ha csupán a gyakorolt technikák által szeretnénk megerősödni - hangsúlyozom, hogy ez az én stílusomra igaz.

Bassman
Nem tudom, milyen a főnix ököl, kérlek írd le.
Te voltál az, aki megmutatta nekem, hogy erő nélkül is hatékony és szép technikákat lehet alkalmazni. Ez megerősített abban, hogy ne gondoljam a saját stílusomat az egyedüli üdvözítőnek. De kérlek, fogadd el, hogy amit én tanulok más elvekre épül, és attól még nem biztos, hogy roszz.
Nem azért kell feledzeni a testünket, hogy betonfalként álljunk az ütések elé. Hanem azért, hogy ha véletlenül betalál, ne legyen probléma. Nálunk is vannak azért technikák, csak egészen mások, egészen más elvre épülnek. Nem venném a szívemre, ha seppukut kellene elkövetned miattam, megnyugtatlak, ez a veszély még hosszú évegik nem fenyeget, sőt lehet, hogy életed végéig biztonságban leszel. :)))

Törölt nick Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8581
Azontul, hogy vajon tenyleg ez lenne a lenyeg?
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8580
Azert ne menjunk at mas stilusok fikazasaba, mert vannak kemeny es lagy stilusok, es a kemenyek amennyire en tudom igenis hangsulyt fektetnek arra is, h a test kemeny legyen. Akkor ezek a stilusok mar hasznalhatatlanok lennenek? Kotve hiszem. Csak masok. Biztos vannak idos Kyokushinkai mesterek is, akik lecsapnak az aikidokakat, wing chunosokat, mint a legyet, es vice versa.
Wazull Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8579
Leha,

ez az egyik gondom. A masik meg az, ha valaki mondjuk elmult 40 eves, akkor mar nincs radiatorhasa, nem donti be a kaput a vallaval. Barmennyire is szeretne. Nem fogja a huszoneves titanok vasoklevel mert uteseket a hasfalaval blokkolni, ebben biztos vagyok...
Es akkor mi van? Hagyja abba? Akkor kellene az addig osszegyujtott technikat, meg meg ki tudja mit, kamatoztatni. Persze, kell egyfajta allokepesseg, de ebben mint csodafegyverben hinni, enyhen szolva is: nem helyes...

Előzmény: leha (8578)
leha Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8578
Pingyi:ha netán Bassmant seppukuba is üldézné az ütésálló hasfalad, had mondjak valamit:
mifelénk - már az aikidoban - nem illik erőt használni. ha valaki egy ütést nem elvezetni, hanem blokkolni szeretne, azt szokás kérdezni: erős vagy? ha az illető erős, akkor pedig azt: akkor is arős vagy, ha kés/féltégla/törött üveg/miegymás van a kezében?
na, arra elég nehéz izmokat acélozni

Alexa: na, mert eddig nem vasaltam?

Wazull Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8577
Kedves Pingyi,

tegnap olvastam a valaszod, de nem tudtam mit irni ra. Ma olvastam a tovabbi valaszaidat is. Most sem tudok mit irni. Maradjunk ennyiben...
:-)))

Előzmény: PINGYI (8560)
Alexa Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8576
Sziasztok!

Pitzu: eddig 4 vizsgám volt, összegezve-
szerintem teljesen jól működik a dolog, főleg mostanában, mióta megemberelték magukat a vizsgáztatók is (ha esetleg valaki rosszul teljesít, kivágják a vizsgáról, mint macskát sz..ni). Megvilágították előttem, a tűrőképességem határát ki lehet tolni, rámutattak arra, kitartással, szorgalommal és önfegyelemmel bármit elérhetek s ezt nem csak a kempoban lehet kamatoztatni, hanem a magánéletben is.
Én úgy érzem, egyik övemet sem kaptam ingyen, vért izzadtam az edzőtábor végére - ezért, mondhatni büszke vagyok arra, hogy ezt elértem, nem úgy, hogy _átrúgdostak_ a két szép szemem miatt.
Amúgy meg égne a _pofám_, ha magamra akasztanék egy övet úgy, hogy nincsen meg mögötte a tudás.
A kedvesemmel szoktunk azon poénkodni, hogy bárki lehet feketeöves, csak be kell menni egy budo shopba és venni kell egy feketeövet :o))) Na, ez az, ahogyan én nem szeretnék mester fokozatot _szerezni_. Inkább leszek életem végéig 2-3 kyus, mintsem azért kapjak meg egy övet, mert már hatodszorra nyomulok azért az övszínért (és ez a 6 alkalom legalább 10 évet ölel fel :o))))
OFF
Leha: emlegetted, nálunk nincsen férfi meg női munka :o)) Akkor mától szeretném a vasalót többször látni a kezedben :o)))

Előzmény: Pitzu (8545)
Bassman_ Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8575

A fonix okolnel kb a tizenotod reszere csokken a tamadofelulet a sima okoluteshez kepest, ezt keretik figyelembe venni.
Előzmény: Bassman_ (8574)
Bassman_ Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8574
PINGYI

"A cél - bár igen távoli -, hogy egyetlen rendítő erejű ütéssel vagy rúgással harcképtelenné váljon az ellenfél."

Nalunk ez nem cel. Sot az a cel, hogy tobb kisebb, de vedhetetlen tamadastol amortizalodjon le az ellenfel. Ennek ellenere persze nem tartom lehetetlennek, hogy mondjuk egy utessel leussek valakit, ha jo helyen talalom el.
Viszont kizarolag erre dolgozni szerintem nem helyes.

"Annyira azért biztosan fel lehet edzeni ezeket az izmokat, hogy a szemem se rebbenjen tőle."

Kerlek, ne higgy ebben. Ha mar - tegyuk fel - kemenyen feledzetted a tested, es elviseled az okoluteseket, akkor en meg nem vetettem be a fonix okol utest lengobordara (v. kulcscsont ala-fole, vagy a tenyerutest mondjuk szinten lengobordara vagy az emlitett alhasra.
Ha ezek barmelyiket, beleertve a standard okolutest, egy szemrebbenes nelkul elviseled valamikor is, akkor seppukut hajtok vegre magamon. :))))

5 perc alatt sokmindent meg lehet tanulni, de TUDNI... szoval ahhoz kell a tobb ido.
Ugyanezen oknal fogva mondtam, hogy mi tanulni jarunk kung fu cimszo alatt es nem edzeni. Talan ez jol megvilagitja, amit akarok mondani ezzel az egesz erosites dologgal.

Előzmény: PINGYI (8572)
PINGYI Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8573
Shingitai
Ezek szerint, amit én művelek, az sport, de ebben semmi sértőt nem találok, ahogyan Bassman írta nevezhetnénk mákos bejglinek is. Én csupán nem értem, miért kell kategórikusan kettéválasztani a két dolgot. Az egyik kizárja a másikat? Ezzel nem azt akarom mondani, hogy számomra a box vagy a bírkózás harcművészet. Továbbra is úgy érzem, az alapvető különbség a harcművészetek mögött rejlő szellemiségben van. A harcművészet az csak harcművészet lehet? Ha már tényleg harcolunk, akkor sport?
PINGYI Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8572
Bassman
Értem, amit írsz. Amit én tanulok, az egyszerűen más. Nálunk a hangsúly nem csupán a helyesen végrehajtott technikán van, bár természetesen azt kell megtanulni először. A cél - bár igen távoli -, hogy egyetlen rendítő erejű ütéssel vagy rúgással harcképtelenné váljon az ellenfél. Az erőstíő edzések megtanítanak a kitartásra, mert bárki bármit mond, ha otthon erősítesz, hamarabb abbahagyod, ha úgy érzed nem megy tovább. Edzésen meg egyszerűen muszáj tovább csinálni. És amikor otthon erősítek, és már sokadszorra jut eszembe, hogy tovább nem megy, és abbahagyom, később mindig lelkiismeretfuradlásom van: vajon tényleg nem bírtam volna még egyet megcsinálni? Edzésen nincsenek ilyen gondolatok. Aztán a technikák helyes kivitelezésében is nagy segítség az erősítés. Egy évembe telt, hogy mély zenkutsu dachiban úgy dolgozzak, hogy ne arra kelljen figyelnem, vajon elég mély-e az állás. Biztosan most sem tökéletes még (Oyama mester szerint három év az állásokra), de például haladásban már nem igényel külön koncentrálást, hogy szabályos állásban maradjak. Arról nem is beszélve, hogy azokra a technikákra tudok figyelni, amelyeket közben a kezemmel végzek. Erősítés nélkül ennek az elsajátítása biztosan sokkal több időt vett volna igénybe. Biztos vagyok abban, hogy az erősítés és a technika gyakorlásának gyakorisága el fog tolódni a technika javára. Sőt, abban is biztos vagyok, hogy eljön az az idő, amikor csak a kondícióm megörzése érdekében fogok erősíteni, és teljes figyelmemet a technikáknak szentelhetem.
Amit a hasba ütésről írsz, éreztem már hasonlót, amikor az ember haja szála is rezeg az ütés erejétől. Annyira azért biztosan fel lehet edzeni ezeket az izmokat, hogy a szemem se rebbenjen tőle. Majd pár év múlva kiderül, bár valami fejlődést már most is tapasztalok magamon. De vizsgán is kapnak a tanulók iszonyú erejű ütéseket, mégsem esnek össze. Ha másnak sikerült, nekem is fog. Az utcán pedig egészen biztosan elszaladnék.
A véleményem továbbra is az, hogy öt perc alatt nem lehet megtanulni a helyes erősítést. Én úgy érzem, a mesterem nagyon jól látja, mikor van szükség az edzés ideje alatt erősítésre, mert mondjuk egy technikát vagy egy katát azért nem tudunk szabályosan megcsinálni, mert nem bírja a karunk vagy a lábunk.

Vesper
Én is úgy érzem, nem lehet általános igazságot megfogalmazni, kell-e az erősítés vagy sem, vagy milyen típusú erősítés szükséges. Ez minden sítlusban különböző lehet.

Shingitai Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8571
Egyébként a hozzászólásom azoknak szólt, akik a sportról akarják bebizonyítani, hogy harcművészet.
Kokó művésze a boxnak, de azért nem minden boxoló boxművész.:-)
Viszont mindenki, aki már legalább 1 napja karatézik, az már harcművész. :-(
Előzmény: Shingitai (8570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!