Keresés

Részletes keresés

laja2 Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8619
Pingyi : A kyokushinban a lenyeg : (ez benne van magaban a kyokushin szoban is ugyebar) A vegso igazsag keresese. Ehhez merten vannak technikak, erositesek, kuzdelmek miegymas.
Nem az a kyokushin celja, hogy : Mindenkit a leheto leggyorsabban legyozzunk. Ellenkezoleg : hogy magunkat legyozzuk. Minden gyakorlat ezt a celt szolgalja.Erositesek, kuzdelmek, technikak gyakorlasa.

A kyokushin celja elsosorban, hogy eros szellemet hozzon letre es nem az, hogy legyozhetetlen embereket.
A Budo lenyege nem a gyozelem vagy a vereseg ugyebar (ezt a Szaotome Micugi idezet jol megvilagitja)

A Ving chunban a cel, hogy minel elobb artalmatlanna tegyuk az elelnfelet es minden gyakorlat ezt a celt kell , hogy szolgalja. Az aikidoban teljesen mas a cel es ott masfajta gyakorlatok is vannak.Es meg sorolhatnam. Mindenhol mas a cel ezert masfajta gyakorlatok szuksegesek. es ez igy van jol.

Shingitai :

A kyokushin az nem sport. Nem vilagbajnoki cimekert megy a kuzdelem. Az csak egy resze/allomasa az utnak. Aki vilagbajnok lett es mar nem versenyez ugyanugy treningezik tovabb es nem vonul vissza mint pl a boxolok...

A Kyokushin vegso celja a "Spirit of Osu" (ezt nem tudom leforditani, mert nincs magyar megfeleloje. Talan a szellemi ero esszenciaja vagy valami ilyesminek lehet forditani)
A Spirit of Osu - ha ugy tetszik vegso probatetele - a 100 ember elleni kuzdelem.

Nem az, hogy vilagbajnok voltal-e vagy hogy hany danod van, hanem az, hogy 100 valtott ellenfel ellen is talpon tudsz-e maradni ugy, hogy kozben legalabb 50-et legyozol.
Aki ezt veghezviszi az mar bepillantast nyert a melysegekbe. Legalabbis a kyokushin muveloi szerint. Aki ugy gondolja, hogy ezt meg lehet csinalni, annak nyitva all a lehetoseg : rajta bizonyitsa be. Ez meg egyetlen magyar embernek sem sikerult igaz, sokan eleve meg se probaljak annyira nehez. Ez nem olyan mint lefutni egy maratonit (pedig az se konnyu)
100-szor nehezebb. Egy maratonit egy amerikai versenyen ezrek tudnak lefutni, pedig en ha most le kene futnom biztos osszeesnek a felenel. Viszont egy 100 emberes kuzdelemre nehany evente van csak egy-egy jelentkezo es nem mindig vegzodik sikeresen a misszio.

Ez a proba a stilus kialakulasa ota (kb 40 ev) kevesebb mint 20 embernek sikerult. Tobb vilagbajnok is megprobalta de nem sikerult nekik. Es volt olyan is akinek sikerult, de sosem volt vilagbajnok.
Egy viszont teny : akiknek sikerult ma meghatarozo alakja a stilusnak vagy eppen a sajat stilusunknak - ugyanis a probat teljesitok kozul sokan sajat stilust alapitottak amelyek ma is mukodnek. Nem mindennapi emberek es mesterek ok. A kyokushinban a legnagyobb tiszteletre erdemesek kortol es dantol fuggetlenul (bar javareszuk mar korosodo idos ember es a danoknak sincsenek hijan) Ok a peldakepek minden kyokushin-t uzo harcmuvesz szamara.

Aki ezt a probat ki akarja allni annak nem eleg, hogy a testi eronlete es a technikai felkeszultsege csucsan kell, hogy legyen meg egy olyan plusz szellemi elhivatottsag is kell ami keves embernben van meg. Eredetileg Sosai Oyama a 4-ik Dan probatetelenek szerette volna a 100 emberes kuzdelmet, de ra kellett jonnie, hogy ezt meg a japanok kozul is csak nagyon kevesen tudjak megcsinalni, igy ez csak amolyan kulon proba maradt azok szamara akik igazan elhivatottak. Eloszor nem is japan ember teljesitette a probat...

Egyszoval, a kulonbozo harcmuveszeti agakban mas-mas a cel es ezert termeszetes, hogy mas-mas modszert alkalmaznak edzes kozben.

A kyokuyshinban elofordul, hogy egesz edzesen csak erosito es allokepesseg fejleszto gyakorlatok vannak. A technika az valoszinuleg nem sokat fejlodik, viszont a szellem az igen.
Az akaratero, a kitartas a jellem az formalodik.

A kifogastalan technika egy eros szilard becsuletes es igazsagos szellemi hatter nelkul nagyon veszelyes tud lenni. Ha csak a technikara tanitasz valakit es nem tanitod erkolcsre es a szellemet nem fejleszted akkor csak egy harci gepet hozol letre amely elobb-utobb elszabadul es kart tesz masokban. A kung fu mesterei is tudtak ezt ezert is nem oktattak funek fanak az ismereteket...A shaolinban meg letezett egyfajta szellemi neveles - talan meg ma is megvan - e nelkul egy stilus nehezen lesz "harcmuveszet".

A magyar Wing Tsunban nekem leginkabb ez jelent problemat, hogy nincs egy lelki visszafogo ero mely a kitanult novendekeket visszatartana az allando agressziotol. Ezt az agressziot mar tobbszor meg is tapasztaltam itt a topikokon. NEM VELETLEN DOLOG EZ.
Mikor WT ill VT instruktorokat kerdeztem, hogy van-e valamifele Dojo-etikett, vagy tizparancsolat vagy barmi erkolcsi kodex amit a kezdok magukeva tudnak tenni, akkor nem tudtak egy ilyet eloadni. Marpedig a tudas es az ero tanitasa erkolcs nelkul egy bumerang amely elobb-utobb visszaut.

A "mai" kung-fu altalaban technikara oktat - bar lehet, hogy van ott is valamifele erkolcsi tanitas vagy szellemi elmelyules , esetleg a buddhista tanok es Konficiusz irasainak tanulmanyozasa . A kyokushin, de inkabb azt irom, hogy a BUDO pedig szellemi elmelyulesre tanit.
Nem veletlnul mondta Oyama, hogy :
"A karate a zen a zen a karate."
Ebben a kerdesben az osszes BUDO ag megegyezik legyen az karate, aikido, kendo vagy barmi mas. A Modszereik esetleg elteroek, de a cel ugyanaz : A belso fejlodes es nem a kulso.

Az eredeti kung-fu celja is ez volt, hisz buddhista szerzetesek fejlesztettek ki. De idokozben a technikai fejlodessel egyutt ahogy mondani szokas " A vizzel egyutt a gyereket is kiontottek..."

Senkit nem szerettem volna megbantani azzal amit irtam, de azert aki ugy gondolja szalljon magaba es nezze meg, hogy az amit csinal az mennyire fejleszti a jellemet es a szellemet, ugyanis a puszta technikai fejlodes sosem volt egyik osi harcmuveszetnek sem a celja...

Ez a fajta mentalitas legalabb annyira karos mint a versenyzeskozpontusag.
Sosai Oyama egyebkent nem is szerette a versenyeket. Csak egy szukseges velejarojanak tartotta az uton. A kyokushin versenyeken eredetileg nem is voltak sulycsoportok. volt 1 orszagos bajnoksag meg 4 evente vilagbajnoksag. ennyi eleg is volt. Ma mar vannak mindenfele versenyek, sot, talan kicsit tobb is a kelletenel, de nem kotelezo mindegyiken indulni. Inkabb a nepszerusites miatt van a sok verseny, semmint azert, hogy mindenkit mindegyiken valo reszvetelre kotelezzenek. Egyebkent a versenyek nepszerusito szerepe tenyleg jelentos. Abemutatokon kivul ez az egyetlen olyan esemeny amelyen a nagy nyilvanossag elott be lehet mutatni a stilus erejet/szepsegeit es kedvet lehet csinalni a fiatalok koreben. Japanban pl az orszagos bajnoksagot es a vilagbajnoksagot mindig telt haz elott tartjak a legnagyobb sportcsarnokokban. A versenyek a nepszerusites egyik eszkoze is ezert nem lehet teljesen elhanyagolni oket. Lehet persze bemutatokat is tartani, de arra azert nem jonnek el olyan sokan, mint egy orszagos esetleg vilag versenyre. Plusz a kyoban a verseny is egy probatetel tehat jellemfejleszto gyakorlat. Evente egy-ket alkalom meg senkinek sem artott meg.

Test es lelek egyutt er valamit barmelyiket elhanyagolja valaki akkor felborul az egyensuly es az nem teremt egy nyugodt boldog lelkiallapotot az biztos.

praclee Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8618
Előzmény: Vesper (8412)
praclee Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8617
sister moon
Egy óriási virtuális csók feléd.Jéééé hogy vki említi a zenekart és azon belül a cintányért mint ütős hangszert!:-)))heee ilyet se gondoltam volna hogy ti tudtok ilyen hasonlatokat:-D
Előzmény: sister moon (8403)
praclee Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8616
bout
A 8310-es képeket át tudnád rakni a harcművészetek képekben c. oldalra?
Előzmény: bout (8361)
BLaca Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8615
sexmachinehead

A judot sosem hívták ju-jutsu-nak. A ju-jutsut most is és mindig annak hívták. Jigoro Kano 5. danos ju-jitsu mester volt az egyik ryuban, amikor az 1880-as években megalkotta a judo-t.
Erről azt hiszem Jibiki többet tudna mondani.

Előzmény: sexmachinehead (8609)
BLaca Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8614
sport és harcművészet témához Van egy kis füzetecském, amit a kezdőknek odaadok, abban írom ezt:
-Versenysportnál általában a cél a versenyen a győzelem, ennek érdekében folynak az edzések, a versenyen alkalmazható technikákat gyakorolják és tökéletesítik a maximumig. A győztes versenyzők az igazán ’értékesek’.
-Harcművészet esetében az edzéseken nem csak a sportkörülmények közötti (teremben, tatamin, azonos súlycsoportú és nemű ellenféllel szemben) küzdelemre készülünk, hanem a különböző időjárási és talajviszonyok között, különböző ellenfelekkel szemben lezajlott küzdelemre. Mindenki a saját képességei és lehetőségei szerint halad előre az úton. Mindenki egyformán értékes, hiszen nem egymáshoz, hanem mindig önmagához képest kell fejlődnie a tanulónak.

Do és Jitsu ( jutsu ) közti különbség
Ezzel igen sokat foglalkozunk a stílusunkban, szerintem a fórumon is volt már szó róla. A leginkább sarkított megfogalmazás szerint ugyanaz a különbség, mint a szamuráj vívás ( ken-jitsu ) ( lásd pl. A hét szamuráj, vagy a Testőr című filmeket ) és a mai kendo között. Egész más a célja. Pitzu! Mindkettő harcművészet, nem itt van a különbség!

sister moon Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8613
Shingitai,
erről a „A kyo az sport, a fitty stílus meg harcművészet" féle eszmecseréről eszembe jut egy vicc. Amikor Kovács bemegy a szülészetre megnézni az újszülött gyermekét, és olvasgatja a feliratokat: Fiúk, Lányok, Kovács Dezsőke...
A kyo, az Dezsőke...:-)))
Egy külön fogalom, kategória, ha úgy tetszik. Adámy új könyve szerint nem stílus, hanem módszer... Maximálisan egyetértek vele.

„Kiket látsz magad előtt reményként ?"
Reményként senkit:-) Példaként mondjuk az IKO3 női (magyar!) Európa-bajnokát, aki még versenygivel együtt mérve sincs 60 kilo...

Akkorse’ nem nyugszok, amíg egyszer el nem jutok a kék tenger homokos partjára és nem katázhatok hófehér gibe’ a fekete övemmel a lenyugvó nap fényénél... nnnna!

:-)))

bout kedves,
köszönöm szépen a nevemnapi jókívánságokat!:-)

sm

Előzmény: Shingitai (8586)
Darth Bane Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8612
Sziasztok

Nyugodtan dobaljatok meg kovel, de en nem szegyellem, azt hogy versenyzek. Marmint karateban, amit az atlag harcmuveszetnek hiv. En csak azt probaltm mondani, hogy a harcmuveszetekben mindenki megtalalja szt amit, szeret. Es raadasul az ember minden korban (marmint a sajatjaban) mast es mast tart fontosnak. En most a versenyest. De mar most tudom, hogy egy par ev mulva mas lesz fontos. Es akkor is karatezni fogok. De ezt mar leirtam.

Erosites. En is azt irtam, hogy szigoruan a technikai edzesek mellett. Jo erzes neha ugy irni, hogy azzal probaltok megcafolni, amit ket oldallal lejjebb megirtam.

A technika es a sebesseg a lenyeg. Erosites edzesen nalunk sincs, max 5 perc.

DLala Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8611
Wazull,
nyertél, maradjunk a philtrumnál. A rosseb se tudja, mi a szabatos magyar orvosi neve.

Pitzu,
Na most eltaláltad szarva közt a togyit. Éppen azt próbáljuk elültetni az emberekbe, hogy lazán indötík, mintegy kilövöm a kezem, amelynek nem csak gyorsulnia kell, hanem egyre jobban kell gyorsulnia (eggyel magasabb derivált :) ), lényeg az elérheto maximális sebesség, merthogy E=1/2 mv2. Pontosan egyszerre érkezik ki a kéz és a láb, miáltal a teljes test benne van + hullámmozgás, miáltal kvázi mindig lefelé ütsz (ideális eset persze, nem minden helyzetben alkalmazható) és egy gravitációs összetevo is hozzáadódik az energiához stb. stb.

Pingyi,
szóval (lásd elobb) mégse ütünk pont ugyanúgy! Maximum az ököl helyzete azonos, de a többiben elvi eltérés van! Az ITF Taekwon-Do totál máshogy üt, mint a karatestílusok.

bout Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8610
OFF
sister moon!

Boldog sister moon napot kívánok!!!

bout
ON

sexmachinehead Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8609
Pitzu,
jitsu- anyag(substance),igazsag(truth), oszinteseg(sincerity), de ez szerintem nem az a kanji amire te gondolsz.
jutsu- muveszet(art), technika, trukk(trick) szerintem erre gondolsz, de majd meg utananezek.
Nem tudom, hogy segit e, de remelem igen. Regen a judo-t sem do(ut) nak hivtak, hanem jutsunek. jujutsu volt a neve nekije ami a hajlekonysag muveszete, vagy a hajlekonysag technikaja? altalam vegzett szabadforditasban.
udv, smh
Előzmény: Pitzu (8607)
Pitzu Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8608
"Vegy egy apro szilankot, aminek gyakorlatilag alig van tomege es gyorsitsd fel nehany szazezer km/orara."
Azért ekkora sebességnél már a tömegnövekedéssel is számolni kell... Speciális relativitáselmélet. :-)

A viccet félretéve, az 1/2mvv arra az esetre igaz, ha az öklödet hozzávágod az ellenfélhez. (Vagy kilövöd, mint Agy-man a Schwarzeneggeres filmben.) A valóságban az öklödtől a karodon, törzseden, lábadon és talpadon át a talajig tartó rendszert kéne fizikailag leírnod, ami szerintem lehetetlen. De nem is kell, mert okos emberek már kikísérletezték előtted, hogy kell ütni...

Előzmény: Bassman_ (8562)
Pitzu Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8607
Akkor talán én is hozzászólok a sport vs. harcművészet témához. Szerintem egy félrefordítás áldozatai vagyunk. A japán "jitsu"-t lefordították az angol "art"-ra, azt pedig továbbfordították a magyar "művészet"-re.
Rorimack, Sexmachinehead!
Mit jelent a "jitsu"?
A mesterem megmagyarázta már egy párszor a sport és a harc... közötti különbséget. Ez nagyjából egyezik azzal, amit itt többen leírtatok. Én sportoló vagyok, és ezt nem szégyenlem. Ugyanakkor harc...-ot is tanulok.
Példatörténet: Egy 2 m-es kigyúrt neandervölgyi odajön, hogy "lecsaplakmintalegyet!", és tényleg lecsap, mint a legyet. Mondhatom azt, hogy művészi szinten művelem a harcot?
PINGYI Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8606
Bandi-T
Semmi gond, jól esett! :)

Bassman
Nem az a problema, hogy idonkent van egy edzes, amely akar teljes egeszeben erosites, hanem hogy edzesrol edzesre rengeteg idot tolt el az ember erositessel. Ez az amit kifogasolunk a tobbiekkel.

Azért amiből kiindult a vita, az nem ezt sugallta, de már értem, mire gondoltatok Wazullal. Sőt, igazat is adtam nektek, és magam is azt írtam lentebb, hogy biztosan el fog tolódni az aránya nálam is edzésen az erősítésnek a technikai gyakorlás javára. Lehet, hogy csak évek múlva. Ahogy druss42 írta, nem vagyunk egy szinten, a stílusunk is különböző, nekem még erre van szükségem.
Köszönöm a főnix ökölről a leírást.
Mi pontosan úgy ütünk ököllel, ahogyan DLala leírta.

Bandi-T Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8605
Szegény Pingyi,

A lányok nem-kímélése jegyében jó kis szellemi-lelki erősítést tartanak neked a fiúk... :)

Shingitai,

Neked mi teszi a harcművészetet harcművészetté?

Wazull Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8604
Dlala,

bocsi, hogy mar megint kotozkodok. Csak a pontossag kedveert: az orrgyok az az orrhat felso reszen van, kozvetlenul a homlok alatt. A filtrum, az meg a felso ajak es az orrsoveny kozotti kis bevagas, kozepen.
Jol orrba kell vagni a tamadot, hogy mindkettot egyszerre eltalald... :-)))

Előzmény: DLala (8599)
Wazull Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8603
druss42,

OFF
""ezt a nyomas-dolgot mar tudja is alkalmazni"
Na latod nalatok is van nyomas , nem kell hogy hozzank gyere gyakorolni :) vagy csak a lanyok miatt akartal ? :)"
A fiuk miatt biztos nem akartam volna... :-)))
ON

Erosites:
Meg egyszer, mielott tullihegnenk:
Ugy gondolom, hogy a technikak gyakorlasa is erosit. Sot ez erositi igazan azokat az izmokat, amiket kell. Csinalj meg egy technikabol mondjuk 2000-t reggelente. Nem hiszem, hogy nem fogod erezni, hogy erosebb is lettel...
Fekvotamaszt az ember otthon is tud nyomni (foleg ha megmutattak neki edzesen mind a 29 fajtat...)
A technikakat is tudja otthon gyakorolni. Viszont kell egy mester, aki folyamatosan tanitja, javitja a technikajat. Egy vagast (nekunk osszesen van 3 fajta) mar 9 eve tanulok, es meg mindig nem tartom tul jonak. Es ez csak a technikai resze. Amit meg ezen felul irtam (lasd: lentebb), azt egymagad nem fogod soha megtanulni. Meg edzesen sem biztos, meg akkor sem, ha a mestered ejjel-nappal ezt sulykolja neked. Foleg ha nem is sulykolja...

Előzmény: druss42 (8602)
druss42 Creative Commons License 2001.02.05 0 0 8602
sziasztok

off
wazull
"ezt a nyomas-dolgot mar tudja is alkalmazni"
Na latod nalatok is van nyomas , nem kell hogy hozzank gyere gyakorolni :) vagy csak a lanyok miatt akartal ? :)
on

erosites
Hat en ugy gondolom , hogy nem art neha egy egy edzes ami erosites , a tobbit meg ugyis a technikak gyakorlasa meghozza. Itt inkabb arra gondolok , hogy nem veszitek a figyelembe , hogy ki hol tart a stilusanak gyakorlasaban , mert azt mar el tudom kepzelni hogy magasabb szinten egyre tobb a technika gyakorlasa, mig kezdobb szinten az erosites es allokepesseg javitas is boven belefer egy edzesbe.
Ezert erzem ugy kicsit elbeszelunk egymas mellett , mert nem ugyan arrol a szintrol latjuk a dolgokat.

Mindenesetre elfogadom , hogy van olyan stilus ahol nem kell erositeni

A versenyzesrol eszembejutott valami.Nalunk egyaltalan nem a versenyzesrol szol a dolog , pedig karate :) De ha valakinek kedve van versenyezni azoknak van kulkon edzes , ami csak es kimondottan a versenyekre valo gyakorlassal telik, de ez az edzeseken felul pluszban van.

druss42

Bassman_ Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8601

DLala

Valoban ket kulonbozo utesrol beszelunk :)))

Előzmény: DLala (8599)
Shingitai Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8600
Dlala !
Respektálom a törekvéseid a harcművészetet illetően, de nehéz dolog szembe uszni az árral (de nem reménytelen )
:-)
Előzmény: DLala (8597)
DLala Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8599
Bassman,
tudom, hogy másféle ökölütésrol beszélünk.
A mienk az olyan, hogy a mutató- és a nagyujj feledzett felülete egy kissé kiáll, és nem fekszik fel a teljes ököl, hanem bizony behatol (és akkor még nem beszéltünk arról a csavaró irányú mozgásról, amit képzünk és amitol az átadott energia szinte belefúródik a testbe, ahelyett, hogy onnan visszapattanna). Pláne, ha az horog és enyhén felfelé tart.
Demonstrálni könnyebb, mint leírni. De a lényeg, hogy a támadó felület 2db bütyök.
Nyilván minden testrészt a megfelelo támadó felülettel érdemes támadni. Fejre egyenes ütés az orrgyökre tart (philtrum).
Előzmény: Bassman_ (8598)
Bassman_ Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8598

DLala

En okollel csak testre utok, ott az okol elulso feluletenek legalabb a fele felfekszik, alkalmasint meg nagyobb reszben. (kemenyebb reszeken valoban kisebb a felulet, de oda meg nem utunk fonixxel) Na most ehhez kepest a fonix okol a maga kb. 1-1.5 negyzetcentis feluletevel legalabb 10-15-od kulonbseget eredmenyez, (fugg a kez meretetol is) a ketszeres kulonbseg (megegyszer hangsulyozom: testre) semmikeppen nem fedi a valosagot.

UI: fejre tenyerrel, vagy a kezeles technikak valamelyikevel utok, ill. torokra-szemre dofes ujjakkal.

"Akkor tehat jojjon a jo oreg ultraeroszak..." :))

Kicsi Alex

Ez utobbibol nem kell messzemeno kovetkezteteseket levonni. :)))

Előzmény: DLala (8597)
DLala Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8597
Örülök, hogy mindenkire rájött az írhatnék, de tényleg. Néhány dolgot azonban rendbe kellene tenni.

Shingitai,
a magam részérol annyit tudok mondani, hogy igyekszem harcmuvészetet tanulni és igyekszem a tanulmányaimból merített tudást másoknak továbbadni.
Sommásan fogalmazol, aminek sajnos van alapja, de ne általánosíts, mert akkor saját magad esel általánosítás alá.

Bassman,
a rendes ökölütés és a fonix-ökölütés behatoló felülete közötti különbség mindössze kétszeres.

sokmindenkinek,
megint elojött ez a kell ez az erosítés-keményítés nekem vagy sem c. parttalan vita. A magam részérol ismét az arany középutat hirdetem. Tévúton jár, aki a teste felkeményítésének mindenhatóságában bízik. De még nagyobb tévúton jár, aki elhanyagolja megerosíteni a szervezetét, abban bízva, hogy majd o kitér/elvezet stb. Ez a két véglet az öngyilkosjelöltek klubja és nem a harcmuvészeké.
Minden harcmuvészetben elengedhetetlen a megfelelo edzettségi szint, az izmok-ízületek-csontozat megfelelo szintu megerosítése és karbantartása. És nem csak egy-egy kitüntetett testrészé, hanem az egész testé. Az edzettségnek ráadásul van egy járulékos önbizalomnövelo hatása, amely viszont már a pszichikai felkészüléshez tartozik.

sexmachinehead Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8596
"Amit a hasba ütésről írsz, éreztem már hasonlót, amikor az ember haja szála is rezeg az ütés erejétől. Annyira azért biztosan fel lehet edzeni ezeket az izmokat, hogy a szemem se rebbenjen tőle. "
vannak bizonyos pontok a testen, un. vitalis pontok amiket ha jol eltalalsz, igencsak megerzi az ellen. Ezeket nem igazan lehet edzeni:((
viszont jol eltalalni is nehez oket.
Előzmény: PINGYI (8572)
Bassman_ Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8595

Pingyi

A fonix okol az olyan furcsa szerzet, hogy
1. nagyjabol okolbe csukod a kezed
2. nagyjabol ugy tartod a mutatoujjad, mintha kopogni akarnal az ajton, tehat elorebb nyulik a tobbi ujjnal vagy 2-2.5 centivel
3. a huvelykujjaddal kitamasztod a mutatoujjad a legfolso ujjperc korom feloli oldalan (esetleg egy kicsit a belso resz fele orientalodva)

ime, gyakorlatilag a mutatoujjad kozepso percevel utsz. (egy kis feluletre koncentralodik az atadando ero) Ezt egeszen erdekes csuklomozdulatokkal lehet feldobni, amirol mar elsosorban a saskasok tudnanak meselni

Meg egy szot az erositesrol.
Nem az a problema, hogy idonkent van egy edzes, amely akar teljes egeszeben erosites, hanem hogy edzesrol edzesre rengeteg idot tolt el az ember erositessel. Ez az amit kifogasolunk a tobbiekkel.
Nehany iranyelv alapjan te magadnak is tudnod kell, mit kellene csinalni Otthon.

Amugy is minden nap kell gyakorolni. Hozza lehet szokni az otthoni, egyeduli erositeshez is. Az, hogy nincs eleg huzoero a kozosseg hianya miatt, nem lehet kifogas. Illetve most meg lehet, de kesobb nem. :))))

Mostanaban peldaul, hogy dicsekedjek kicsit :) ujra belehuztam, es megint 20 ora felett gyakorlok hetente. Kulonosen, amiota megvan a sajat kulonbejaratu fababum. :)))

Előzmény: PINGYI (8582)
PINGYI Creative Commons License 2001.02.04 0 0 8594
Wazull
Igazán nics miért elnézést kérned.
Sajnálom, ha csak olyasmit láttál, amitől ez a vélemény alakult ki benned. Régebben én is megütköztem, amikor itt a topikban olyanokat olvastam, hogy micsoda disznóságok fordulnak elő edzés vagy harcművészet címén. Én csak a saját mesterem módszereit tapasztalom, a saját kis csapatunkat látom, a saját fejlődésemet kezdem látni. Ez alapján alakul ki a véleményem, és bele sem gondolok, hogy más edzéseken - ugyanezen stíluson belül - esetleg másképp van.

Most már azt is értem, miért írtad, hogy időpazarlás az erősítés, amikor a technikák elsajátítása is hosszú éveket vesz igénybe. Ilyen értelemben persze igazad van, és Bassmannak is.

PINGYI Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8593
Mire megszülök egy hozzászólást, itt egy másik. Tegnap is fél háromkor szakadt vége a beszélgetésnek. :)

Shingitai
Nem vagyok sértődős. :)
Amit a kyokushin karatéról írtál, szerintem igaz. Ha mindezektől sport, hát legyen. Lehet, hogy én nem látom még a különbséget sport és harcművészet között. Mindenesetre kitűnően megfogalmaztad azt, amit én Bassmannak próbáltam elmondani.
Továbbra is az a véleményem, hogy ennek a stílusnak a technikáihoz szükség van egy bizonyos szintű erőnlétre és hajlékonyságra, amit azon a szinten kell összeszedni, amelyen most én vagyok. És mivel igyekszem a technikákat legjobb tudásom szerint csinálni, belátom, hogy ehhez néhány zsírpárnát izomra kell cserélnem.
Talán tényleg kevesebb a nő, mint más stílusokban. Bár a statisztikák szerint igen sok nőt vernek otthon, úgyhogy nem értem őket, az mennyivel jobb? :)

Kiket látsz magad előtt reményként ?
Nagydarab férfiakat?

Igen, meg sok kisdarab férfit, néhány aprócska nőt, és kevés velem egy súlycsoportban lévő nőt.

Mutass nekem 7 - 8 danos női Kyokushin mestereket!

Nem tudok, a legmagasabb fokozatú, akit ismerek, Babi sensei, kb 50 éves. Ezt Unsui pontosan is meg tudná mondani.

Miért nincsenek ?
Ne piszkáld fel a feminista énemet! :)
Azért nincsenek, mert elmennek szülni, gyerek mellől meg nem oly egyszerú visszarázódni az edzésekbe, főleg nem olyan mértékben, hogy 3., 4., sokadik danos vizsgára felkészüljenek. A kyora ez valószínűleg fokozottan igaz. Mindig is irigyeltem a férfiakat, mert nem kell félbeszakítani semmilyen tanulmányukat gyerekszülés, aztán a család miatt. De hogy ezt még a nők szemére is vessék és érvként felhozzák ellenük? Ha egy nőnek gyereke születik, családja lesz, onnantól nem vetheti bele magát teljesen egyetlen dologba, mert a hátamögött ott a család, a felelősség irántuk, ami megosztja a figyelmét, elveszi az ideje nagy részét. Ha meg le se tojja az egész családot és a gyerekeket, és próbál a hivatásának élni, akkor meg karrierista. Na ezt nem folytatom, mert nagyon off.

Wazull Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8592
Kedves Pingyi,

csak hogy meg jartassam a szamat... :-)))
Epp most estem be edzesrol. Amikor a Mesterrel vivtam (ezt mindig idezojelbe kellene tennem, hiszen mindig arrol szol a dolog, hogy O tanit engem, segit meglatni a hibaimat...), egeszen "furcsa" stilusban vivott ellenem (bar ezt a dolgot en eleg jol ismerem mar...), allandoan jott elore, ugyhogy gyakran mar nem volt helyem egy epkezlab mozdulat vegrehajtasara sem. Hogy mi volt ennek az ertelme?
Habar O nem mondta, de tudom, hogy ez azert volt, hogy fejlessze bennem azt a kepesseget, hogy meg tudjam allitani az ellenfelet, ugy hogy kemenyen (nem gorcsosen!) tartom kozepen a kardomat, es kozben nyomom a kardom hegyevel, hogy eszebe ne jusson kozelebb jonni...
Persze nekem ez meg nem megy...
Ezert is EZT tanitja nekem most (anelkul, hogy egyetlen szoval is emlitene...)
Vannak olyan dolgok, amit az ember csak egy igazi Mestertol tud megtanulni, senki mastol. Hiaba van valakinek nalunk negy-ot danja, technikailag persze nagyon jo, sot ezt a nyomas-dolgot mar tudja is alkalmazni. Tanitani azonban biztos hogy nem (ez is sajat tapasztalatom).
Ezek utan nem tudom, kell-e meg magyaraznom, hogy miert erzem a MAGAM RESZEROL teljesen felesleges, kidobott idonek, azt ha valaki fekvotamaszokat nyomattat a tanitvanyaival a draga (es itt most termeszetesen NEM penzrol van szo...) edzesidoben?
Meg egyszer, es remelem utoljara: amit irtam, azt NE vedd ugy kerlek, hogy a Kyokushinkairol irtam, mert tenyleg nem arrol irtam. Mint ahogy mas stilusrol sem. En teljesen altalanossagban irtam amit irtam...

Előzmény: PINGYI (8582)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8591
leha:
akkor olyan, aki utannad megy:))))
Előzmény: leha (8585)
Wazull Creative Commons License 2001.02.03 0 0 8590
Pingyi,

tehat akkor nyilvanosan elnezest kerek Toled itt a topicban. Meg egyszer: nem volt szandekomban, hogy minositsem a Kyokushin Karatet. Merthogy gyakorlatilag nem tudok rola semmit.
Amit leirtam, azokon a dolgokon alapszik amit a sajat szememmel lattam eddig. Ez vagy igaz, vagy nem. En igaznak gondolom...

Előzmény: PINGYI (8582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!