Keresés

Részletes keresés

Jox Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1948
Ha jól emléxem, KamenaVourlán kavicsos a tengerpart, de nagyon.  Viszont tiszta a víz... 
aszaly Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1947

Na ha már benne vagyok.

 

Lásd előzőleg, de! Toló nagyon szép, meg a környéke is, sok látnivalóval. Meleg a tenger, homokos. Egy hibája van, az hogy a jó appartmanoktól nagyon messze van a part. Szóval mi kocsival mentünk le a strandra. 1-2 sör belefér. De Eviát és Kamena vourlát jobban ajánlanám.

A másik: mindenkép autóval kell menni, de sajnálattal tudatom 15 óra múlva csak valahol parália környékén vagy. Vagy még ott sem.

Előzmény: Törölt nick (1941)
Fabien Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1946

Szia!

Egyértelműen Tolo. De a buszt, azt felejtsétek el sztem :) Ha nem akarsz annyit vezetni, akkor lehet Wizzair + bérlés, vagy charteres út.

Ha nem autókáztok, akkor Athénba be is lehet buszozni, kábé két óra helyi járattal.

Tolo nagy strandjának (egyik része :) homokos, és a szomszédos Assini öbölben (ami köves) lehet kismértékben búvárkodni.

 

Athén feletti részek is jók (mondjuk Evia v. Kamena Vourla), bár nem vagyok ott ismerős, de gondolom onnan is megy Ktel-nevű távolsági busz Athénba vagy autóbérlés. A 40 EUR az valóban gáz.

 

Amúgy az utazási irodák sztem az Utazás Kiállítás után jönnek elő az ajánlatokkal. Még egy-két hét és tele lesz a placc :)

Előzmény: Törölt nick (1941)
aszaly Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1945

Stupidog!

 

Nem néztem végig az összes hozzászólásodat, mert erre nincs időm, de látom tanácstalan vagy. Lmondhatom, hogy rutinos Görögország-utazó vagyok, sőt mániákus. Ugyanis ha véletlenül nem megyünk oda is az nekem nem nyár. Hál' istennek ez az utóbbi 15 évben kevésszer volt.

Na má most! Aki Görögorzságba akar menni felejtse el Paráliát, az annyira görög mint amennyire halászlé a bécsi gulasch.

Ha nem "csak" nyaralni akarsz, akkor lehet észak is,  mivel innen messze van miden, kivéve Athosz. Meg aztán télleg ez a rész is kezd elparáliásodni. Thassos az más, oda megyünk mi is az idén.

Ha meg látni akarsz akkor olyan helyre kell menni, amelyik központi, de szép. Ajánlanám az Evia észeki részét. Itt legjobb Pefki, de oda már nem szerveznek utakat, de szállást azt kapsz helyben. Vagy Kamena Vourlát. Innen elmehetsz Athénba, Korintoszba, Delfibe, és a meteórákhoz, meg mindenhova.

A másik: mi mindig kocsival megyünk. Nem nagy vasziszdasz és oda mész ahova akarsz.

Na ennyit. Ha érdekel valami, akkor e-mil rulez.

 

k.valcsi Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1944

Zoloúr!

Az alábbi honlapon találsz nagyon jó útleírásokat és gyönyörű képeket az előző hozzászólásomban említett látnivalók nagy részéről.

http://www.hellasz.hu/

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Törölt nick (1941)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1943

Szia zoloúr!

Utazási irodával Tolóba érdemes menni. (Délre, máshová nem is igen szerveznek utakat). A Peloponnészoszi félszigeten található, szép fekvésű kis falu. A partja homokos, de a kikötő irányába eléggé elkeskenyedik. A falu másik vége viszont szuper. A tengerpart melletti rész sík, de innét elég meredek kis utcák vezetnek fel a domboldalra. Nagyon klassz kirándulásokat lehet tenni innét pl. Athénba, Spártába, Olympiába, Epidauroszba, Naphlióba, Mükénébe, Hydrára, Spetcesre, stb. Elég messze van, busszal kb. 30-32 óra az út oda, de megéri. Egész más mint az északi rész, sokkal hangulatosabb. Szeptemberben is garantált a jó idő. Én szeptember közepétől voltam és kb. 30° volt a levegő, és a víz is kimondottan meleg volt.

Kérdezz, ha van még kérdésed.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Törölt nick (1941)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1942
Hát nem is 15-20 óra vezetés lenne.

Tolo.
Előzmény: Törölt nick (1941)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1941

Hello!

 

Kis segítséget szeretnék kérni (mint itt majdnem mindenki:-)

Szóval augusztus végén (utolsó hetében) szept. elején mennénk ketten a párommal Görögországba. Az érdekelne, hogy Athén környékére, vagy valahová viszonylag délre, és viszonylag távol az északi "magyarlakta" részektől (Paralia, Sarti....) hová érdemes menni? Van persze pár elvárásunk, mermé ne:-)

Szóval sóderes, kavicsos tengerpart szóba sem jöhet, csak homok. Nem vagyunk ilyen hátizsákos fajták, de azért egy két program biztos érdekelne. Szeretnék Athénba eljutni, egy két érdekességet megtekinteni, és főleg búvárkodni. Átnéztem az utazási irodák (éppen kettő) kínálatát...hm..elég szegényes, és szvsz drága is (mi a fene kerül a belépők nélkül Evia-ról Athénba 40 Eu/fő-be????). Ja igen, figyelgettem Eviai ajánlatokat is, apartmanokat (hotel az nekem drága) is, elég szegényes. A sziget északi részén van talán egy-két (de inkább egy) lehetőség.

Az önálló utazás nem jó, semmi kedvem 15-20 órán át vezetni....

Summárum summum: valami viszonylag déli nyugis hely érdekelne, ami még aug. végén is ok.

Tud vki segíteni?

Jox Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1940

 Sziasztok!

 

Níitottam itt egy "útitárs kereső" topikot: http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=28&sid=dc086892533746526ad1b4fe40ea6040

 

Ha szeretnétek útitársat találni, ide is beírhatjátok az utazásotok adatait.

Hátha sikerül olyan utazókat találni, aki ugyanabban az időpontban és útvonalom mennek Görögországba...

Fabien Creative Commons License 2005.03.09 0 0 1939

3 EUR. Gyerekeknek ingyenes. Infó innen: www.culture.gr

 

Itt a második menüpont: Museums, Monuments and Archeological Sites of Hellas.

Ezen belül van a The Cultural Map (ez most nem műxik szerintem).

Illetve a List of Archeological Sites.

 

A térképen megyére bökve lehet keresni, a listában pedig ábécében. Ugyanaz jön elő mindkét helyről: kimerítő leírás, fényképek, opening hours, tickets. Jól jön esetleg kinyomtatva is, mert egyes helyeken oda kell figyelni a nyitvatartásra. Főleg, ha célirányosan utazgat valaki. (Így maradtunk le Phüloszról a déli körút alkalmával.)

 

Jó nézegetést. Sztem ez nagyon király weboldal.

Előzmény: kardio1 (1935)
Lokator Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1938
Itt van egy boszme nagy kep is:
http://www.egnatia.gr/flash/images/PS_A3_JANUARY_05_BAL.jpg

A Metsovo ? Ioannina szakaszra par hete emailben kulon rakerdeztem, azt valaszoltak, hogy iden nyarra biztosan nem lesz kesz, hogy mikor azt meg nem arulta el. ("The section is under construction, the exact time that it will be given to traffic will be announced in due time.")

Előzmény: Törölt nick (1937)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1937
http://www.egnatia.gr/flash/en/progress_done_en.html
Előzmény: kardio1 (1936)
kardio1 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1936
Meddig van kész az autópálya Thesszaloniki és Kavala (ill. Keramoti) között? A Viamichelin.com-on jelölnek még bőven épülő szakaszokat, de az épülő autópálya és a régi országút közti összekötő utakat csak kis utaknak jelölik.
Előzmény: Törölt nick (1931)
kardio1 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1935
Köszi! Nem tudod véletlenül, hogy Philippibe mennyi a belépő? Vagy hogy hol lehet ennek utánanézni?
Előzmény: Fabien (1933)
Fabien Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1933

Teljesen okés, hogy végig béreltek kocsit. Lehet, hogy az apartman a falu egyik végében, a legjobb kajálda meg a másikban. Sőt, kis és nyugodt öblök, főleg gyerekkel, meg sem oldható másképp. (Az új útról nem én írtam, hanem füligdzsimi. Északon még jóval az építése előtt voltunk.)

Azért, ha mégis lenne csúszás a kocsi átvételnél, ne idegeskedj, végül általában megoldják a görögök :)

 

Filippibe abszolúte megéri elmenni. Jól fel van tárva.

Előzmény: kardio1 (1930)
nahat Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1932
Sarti szép, de nem szebb, mint Thassos. A komp egyébként egy útra (oda) két személyre és egy autóra kb 15 EUR. Naponta van vagy hét-nyolc komp, olyan egy-másfél óránként fordul egyet + szieszta :-).

Nem szeretném túlhangsúlyozni, de nem szabad szállást előre foglalni. Több okból is: lehet, hogy nem tetszik, lehet, hogy szeretnél mozogni, stb. Másrészt meg Görögoszágban (főleg Thassoson) mindig, a legnagyobb sáskajárás szezon közepén is van szabad szabad szállás. Lehet, hogy ez nem túl hihető számodra, de rosszul jársz, ha itthonról foglalsz szállást. Egy előnye van: elbukod azt a max. 5% árelőnyt, amit az utazási irodák a nagy tétel miatt adni tudnak. Viszont sokkal igazibb, el lehet beszélgetni a tulajdonossal, személyes kapcsolatok alakulnak ki, több helyen is lakhatsz. Thassost érdemes körbejárni, egykét-három napot tölteni, majd továbbálni. Úgy az igazi.
Előzmény: stupiddog (1928)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1931
Az autópálya a két (mesterséges?) tó északi oldalán vezet, majd Aspravoltánál kikandikál a tengerpartra.

http://www.roadtraffic-technology.com/projects/egnatia/egnatia1.html
Előzmény: kardio1 (1930)
kardio1 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1930

Igen, autót bérelünk.Tudom, hogy busszal is el lehet mennti Thesszalonikiből, Kavalába, de ez 2 gyerekkel, csomagokkal, nem túl kényelmes, me aztán akkor a reptérről a buszpályaudvarra is el kell jutni, vvalamint Kavalában nem egymás mellett van a buszpályaudvar és a kikötő. Eredetileg csak az oda- és a visszaútra kerestem autóbérlési lehetőséget, de az egész nyaralás időtartamára (9 nap) is max. a duplájába kerül, és akkor Thassoson is mobilisak vagyunk. Abból, amit írtál, arra következtetek, hogy a régi 2-es út mellett épült az autópálya. Ezek szerint falvakon nem is kell keresztülmenni?

Az autókölcsönzős azt írta, hogy egy alkalmazottja a reptéren fog várni minket. Remélem, nem lesz nagy csúszás...

Más: volt-e valaki már közületek Philippiben (ókori romváros)? Megéri oda elmenni?

Előzmény: Fabien (1926)
mbalintv Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1929
stupiddog Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1928

paraliát,asprovaltát első körben kilőttük,de azért sarti tudhat valamit,ha már ekkora forgalmú külön topikja is van...és hát a sartis fotók is szebbek,mint a thassosiak...és ha thassos mégse jön be a családnak,onnan nemigen tudunk majd elmozdulni...(tényleg,mennyi a komp?

Mindezek ellenére én továbbra is thassost favorizálom a nyugija,a viszonylagos érintetlensége,a "zöld"sége miatt.

Csak hát öten vagyunk a családban,nem csak engem kell meggyőzni...

Előzmény: Törölt nick (1921)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1927
Arra kell odafigyelni, hogy ne keveredjetek be a belvárosba. Van egy "Ring road"-nak nevezett többsávos körgyűrű, eköré az olimpia miatt építettek egy autópálya körgyűrűt is. A ring roadon is jó végigmenni, de az ÉK-i leágazásnál mindig tumultus van. Tavaly nyáron az autópáya ÉK-i csomópontjánál még nem volt megnyitva a "Chalkidiki" lehajtó. Lehet, hogy az autópálya sem volt még kész a keleti szektorban. A belvárost mindenesetre el kell kerülni, ugyanis rövid úton a vérnyomásod fel fog menni, mert időre mégy a komphoz. A reptértől az útirány: Efzoni (MAC határ), majd Kavala.
Előzmény: kardio1 (1925)
Fabien Creative Commons License 2005.03.08 0 0 1926

Ezekszerint bérelt kocsival mentek? A távolság miatt (még a régi úton is) tartható az időpont. Esetleg az autó elhozatalakor lehetnek kisebb csúszások :)

 

Mi tavaly már majdnem agyvérzést kaptunk Athénban az Avis pultnál. De azért mosolyogva várakoztam a kedves Jorgóra. Görögök és kész :) Édesek, ahogy letojnak mindent egyébként, ezért is szeretem az országukat. Semmi sem idegesíti fel őket. Viszont, mivel két órája hagytuk el Budapestet, és így szinte azonnal az athéni ügyintézésbe keveredtünk, még nem tudtunk akklimatizálódni, és majdnem ideges is lettem.

Előre ki volt fizetve a kocsi két hétre, voucher nálam, odaadom, aztán közölte, hogy nem jó a papír, mert nincs rajta a Thomas Cook fejléc... Mivel egy hőpapíros fax volt, és nem eredeti fejléces papír :) Mindezt reggel kilenckor, mivel a Wizz akkor ér oda. Magyarországon nyolc óra volt, a legjobb idő az ügyintézésre :) Na szóval, beletellett egy kis időbe, meg telefonálgatásba, meg faxolgatásba, mire kocsiban voltunk :)

Előzmény: kardio1 (1922)
kardio1 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1925

Köszönöm !   :-)

Biztatóan hangzik!

Előzmény: Törölt nick (1924)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1924
Az olimpia miatt tavaly nagy építkezések voltak. A Szaloniki melletti csúszdaparktól Asprovalta valamivel több, mit egy óra volt. Most már 3/4 óra. El lehet érni.

Lakott terület/országút/autópálya: 50/110/120
Előzmény: kardio1 (1922)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1923
Nem akarok flame-war-t, de a nagy arcodat ....

A Methoni=>Paralia és az Asprovalta=>Olymbiada vonal között azért van egy kis különbség.
Előzmény: Törölt nick (1921)
kardio1 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1922

Köszi szépen a válaszodat (és Fabien, neked is!)! Mennyi a sebességhatár Görögo.-ban országúton és autópályán? Kb. mennyi idő alatt lehet szerintetek a thessaloniki reptérről a kavalai, vagy keramoti kompig eljutni kocsival?

A repülőnk menetrend szerint 15.20-ra fog Thessalonikibe érni, és ha jól néztem, fél nyolckor van egy komp Keramotiból Thassosra. Ezt el lehet érni reálisan?

 

Előzmény: Törölt nick (1918)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1921

Itt többször próbáltak Téged figyelmeztetni, csak kissé süket vagy; paralia, sarti, asprovalta csak olyannak való, akinek a látótere nem terjed túl a pörköltön és a lóbányain.

Olvasd már ez az utánad következő "hozzászólást" és vond le nyugodtan a következtetést.

Már ha sikerül persze.

 

Előzmény: stupiddog (1915)
Gazsi101 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1920

Köszi a képet:))

Ma kaptam infot, mit tudsz Neos Marmaras-ról??? Azt mondták Jó hely és közel van aránylag mindenhez, ja és nincs nyüzsi!

Előzmény: Törölt nick (1903)
Fabien Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1919
Nem kell nemzetközi jogsi.
Előzmény: kardio1 (1917)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.07 0 0 1918
Már autópálya, és tavaly még nem kellett fizetni. De Görögországban egyébként sem kerül sokba.
Előzmény: kardio1 (1917)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!