Keresés

Részletes keresés

tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 49553

Sziasztok!

Labrador tenyésztőt keresek Nógrádban esteleg szomszédos megyékben.

Előre is köszönöm.

Szepi bá Creative Commons License 2012.03.25 0 0 49552

Nincs , még nem etettem vele . Fokozatos átállással probáld ki . Egy tápról véleményt mondani egyébként is csak több hónapos etetés után lehetséges .

Előzmény: driver20 (49551)
driver20 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 49551

Szia Szepi bá,

 

Brit Premium Adult L tápra gondoltam, hogy kipróbálom. Van tapasztalatod erről a tápról?

 

Üdv,

Norbi

Előzmény: Szepi bá (49550)
Szepi bá Creative Commons License 2012.03.24 0 0 49550

Szia Norbi !    Igen most már át lehet felnött tápra váltani  de továbra is a nagytestű kutyáknak gyártott tápokat tudom ajánlani . Ne haragudj , hogy csak most válaszolok de nem volt netem .

Előzmény: driver20 (49540)
AnnaRóza Creative Commons License 2012.03.20 0 0 49548

Sziasztok! 

Szeretnék egy goldie kölyköt és sok honlapot végig böngésztem már,de nem igazán tudom megállapítani melyiknek hihetek és melyiknek nem. A családom nem szeretne 100 ezer Ft-nál többet költeni egy kutyusra, de én úgymond egy "jó családból(kennelből)" származó kutyust szeretnék. Esetleg tudtok, olyan kennelt vagy ismerőst, ahol jó idegrendszerű szülőktől, egészséges, törzskönyvvel és felelős gazdival ellátott kölykök vannak ennyiért? 

Előre is köszi a válaszokat!

Hó-pici Bendegúz Creative Commons License 2012.03.20 0 0 49547

Idéznék a retrieversport honlapról:

 

"Mit etessünk a kiskutyával?

A minőségi kutyatápok (Royal Canin, Eukanuba, Hills, Purina stb.) minden olyan szükséges tápanyagot és vitamint tartalmaznak, mely a kiskutya egészséges fejlődéséhez kell. Tapasztalataink szerint a retriever kölykök kiegyensúlyozottabban fejlődnek, ha nem kölyök és junior, hanem felnőtt (normál) tápot etetünk velük. Nem nőnek olyan gyorsan, így nem kaphatnak csonthártya gyulladást; a lassabb növekedés biztosítja, hogy a csont és ízületi rendszer követni tudja a testtömeg gyarapodását. A táp mellett kapnak konyhai maradékot és főtt kutyaeledelt (marhagégét, pulykanyakat, stb.) is, hogy emésztési rendszerük ehhez is hozzászokjon, de csak alkalmi jelleggel.

Természetesen lehet főzni is a kutyusnak, ez azonban rengeteg idő és nem biztos, hogy az olcsó kutyaeledel a megfőzéséhez és fagyasztásához felhasznált árammal, a tárolási gondokkal feltétlenül olcsóbb, mint a táp. Ráadásul a főtt ételekhez nem árt vitaminos-kalciumos kiegészítőket etetni."

 

Én Dorkám januárban elmúlt 6 éves. Amikor vásároltuk, még nem volt internetünk, ezért én is kölyök, illetve 8 hónapos korától növendék táppal etettem. Éppen 9 hónapos korára lett csonthártya gyulladása, amivel pár hónapig nyüglődtünk, mert egy kamasz labrador nem épp a nyugodt pihenésre vágyik. Szerencsére tökéletes csípő és könyök ízületekkel rendelkezett, így más baja nem történt.

Szerencsére abban az időben megismertem a perro tápot (sajnos már nem hozzák be az országba), így sokáig tudtam azzal etetni, remekül megfelelt az igényeinek és árban is megfelelő volt.

Előzmény: donci2 (49544)
donci2 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 49546

jaja! szintén tenyésztői tanácsra mi adtunk neki rendszeresen rizst. A dobozon levő ajánlott tápmennyiséget pedig 10%-kal csökkentettük. +száraz kajánál bőségesen beáztatva adtuk a kaját. ha szárazon kapja, a veséjét kikészítheti, mert nem iszik hozzá eleget! Két hónaposan hoztuk el. Utána majdnem egy éves koráig a napi adagját két részletben kapta meg. Reggel 1/3, este 2/3 adagokat. A pocakját nem terheltük egyszerre.

Előzmény: Törölt nick (49545)
donci2 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 49544

Sziasztok!

Csak egy gondolat: a nagytestűeknek készült kölyöktápok pont úgy vannak beállítva, hogy a növekedést lassítsák. Adjanak időt a csontozat kialakulására és ne keményedjenek fel idő előtt az izületek. Nem vagyok szaki, de pont a csontozat miatt nem szabad felnőtt tápot adni a nagytestű kölyöknek, hanem a +25kg felnőtt tömegűnek való kölyöktápot. Szerintem az tévedés, hogy a kölyöktápban feltétlenül több energia van a növekedés serkentésére... (egyébként én a tenyésztőm tanácsára anno pro pac nagytestű kölyöktápot adtam neki.) most meg ami épp akciós. átalában eukanuba vagy hill's. most épp egy 18kg-os eukanuba csirkés van. a pro pac valami miatt nem nagyon terjed a környékünkön...

Előzmény: Hó-pici Bendegúz (49541)
Hó-pici Bendegúz Creative Commons License 2012.03.20 0 0 49543

Nincs mit:)

Küldtem Neked emailt!

Előzmény: driver20 (49542)
driver20 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 49542

Köszi a segítséget! :)

Előzmény: Hó-pici Bendegúz (49541)
Hó-pici Bendegúz Creative Commons License 2012.03.19 0 0 49541

Szia!

 

Emlékeim szerint Szepi bá pro pac táppal etet. Nagyon sokan már a kölyök kutyákat is felnőtt táppal etetik, ezzel elkerülhető a hirtelen, túl gyors növekedés. A multiknál kapható tápok nem a legjobb minőségűek. Érdemes körbenézni a neten, a webshopokban. Ugyanabban az árban jobb minőséget kaphatsz.

 

Pl: Acanashop, webkutya, retrieversport webshop, cudleys, brit tápok, cibau stb.

Előzmény: driver20 (49540)
driver20 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 49540

Sziasztok,

 

Egy kérdést szeretnék feltenni. (főként Szepi bá véleményét várnám, de elolvasom mindenki tanácsát)

Szóval a kishölgy 10 napja volt 1 esztendős. Most vagyok tápvásárlás előtt. Eddig Purina Dog Chow Puppy tápja volt (csirkés). Vehetem már neki az adult tápot, vagy még maradjon a puppy/junior? Esetleg keverve?

Vagy egyáltalán milyen tápot ajánlotok? (Royal Canin, Eukanuba és társaik felejtősek)

 

Köszi,

Norbi

Pisces72 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 49539
lustica Creative Commons License 2012.03.16 0 0 49538

Hát ha nem ismerném az előéletét, akkor nem mondanám meg ezekről a képekről, hogy vak! Mint minden más kutya, úgy játszik és ugrál. Az egyedüli feltűnő a fotókon, hogy nagyon tükröződik a szeme, sajnos ez a PRA-s kutyáknál jellemző :-(

Előzmény: Pisces72 (49536)
coriella Creative Commons License 2012.03.16 0 0 49537

Ó, de szépek! :-)

Előzmény: lustica (49534)
Pisces72 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 49536

Mennyire látszik a fényképen... Ennyiből meg tudod mondani, h mi "hiányzik" neki? Nem azt, h mitől lett, hanem h most mi van.

Előzmény: lustica (49535)
lustica Creative Commons License 2012.03.15 0 0 49535

sokat kellett válrnia a gazdira, de megérte!!! :-)

Előzmény: Pisces72 (49533)
lustica Creative Commons License 2012.03.15 0 0 49534

Hát azért nem a súlyra értem:-)))

az 95%-ban gazdifüggő. (amúgy ha kicsit soknak látod, nyugodtan vedd vissza picit az adagják, inkább legyen ebben a korban sovány, mint sok. Meg azt tudd, hogy amit a tápos zacsin olvasol, az a nagyon max legyen, annál érdemesebb kevesebbet adni)

 

Amire konkrétan gondoltam, hogy aki már picit jobban otthon van a témában, az a kölyök felépítésén, testarányain, csontozatán látja, mire lehet számítani felnőtt korában. (persze a hibalehetőség benne van, de nagy számban be szokott válni)

Mutatok egy példát, hátha azon látszik (alomtesók):

Rori 7 hetesen: és Rorka 2 évesen:

 

Mara 7 hetesen:  és 2 évesen:

egészen mások az arányaik, más típusúak. És ez felnőtt korban is megmaradt :)

Előzmény: Törölt nick (49527)
Pisces72 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 49533
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.14 0 0 49532

Ma találkoztunk egy Curly coated retrieverrel!!! 

Pisces72 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 49531

Nana, csak óvatosan! :) Nem kevés munkát igényelt a későbbiekben a dolog... :):):)

Előzmény: Törölt nick (49529)
Kiyya Creative Commons License 2012.03.14 0 0 49530

Köszönöm, ismét tanultam :-)

Nem fogjuk elkapkodni a választást.

Igyekszem majd minden tanácsot hasznosítani.

Előzmény: lustica (49526)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.14 0 0 49529

Igen? Akkor jó! :D

Előzmény: Pisces72 (49528)
Pisces72 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 49528

Mienk is ilyen volt. Kölyöknek is, meg kamasznak is.

Előzmény: Törölt nick (49527)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.13 0 0 49527

Szia! Hú... akkor én nem tudom, mi van a Leila fogaival.... lehet így marad?!?? :DDD

Köszi, ha leírod, várom!

Ahogy kinéz kicsinek, olyan lesz nagyban is, hát akkor az én kutyám nem lesz egy karcsú típus... :ooo

Erről a dominanciáról olvasva egyre többet... hozzátéve azt, mit művel az én kutyám... lehet pórul jártam! Azt veszem észre, hogy nagyon dominánsan viselkedik! Kétszer akkora kutyákkal is, hát nem tudom, ez mennyire normális kölyöknél... de a futtatóban mindenki csak néz vagy mosolyog, hogy milyen kis életrevaló, egyszerűen senkitől nincs betojva, de már nem biztos, hogy ez nekem annyira tetszik, ma pl végig morogva játszott egy 1 éves kan goldennel, és folyton felül van. Tudom játékból fekszenek le neki, de ha kölykökkel játszik, akkor is felül van, pedig kis dugó még! Vagy ez a kölyök retrieverekre általánosságban jellemző, hogy ennyire magabiztosak?

Előzmény: lustica (49526)
lustica Creative Commons License 2012.03.13 0 0 49526

Pont ez a lényeg benne :-)

hogy mindkettő törzskönyves. Elő tudod venni a papírokat és végignézni 4 generációig az ősöket, és tudod, mire számíts!

első lépés a szülők és a nagyszülők megnézése, mert az meghatározza, hogy milyenek lesznek a picik.

Hiába akarsz te egy bucifejű, erős stoppú picit, ha a vonal nem olyan. Vagy éppen extra szögeléssel és dús szőrrel, ha alapvetően egy gyengébben szögellt és vékonyabb szőrtípusú szülőpárról van szó. Szóval ez már egy nagy ugródeszka.

Mást fognak hozni a svéd elegánsabb kutyát és mást a sötétebb, tömzsibb angol típusok. Ahogy mást a munkavonalak és a kiállítási vonalak.

 

Hogy melyiket válaszd küllemre azt nehéz leírni így. Igazából egy laikusnak hiába mondja az ember, nem látnak úgy bele.

Ha viszont van beállításos képed az apróságokról, akkor nagyon sok mindent el lehet róluk mondani! Ahogy picinek kinéznek, olyanok lesznek felnőttnek is a körvonalaik.

 

A tenyésztőnél mindenképp érdeklődj, melyik pici lenne hozzátok való. Ő látja az almot 8 héten keresztül, tudja milyen a személyiségük (remélhetőleg). Ez sokkal fontosabb szempont szerintem egy családi kutyánál, mint a külleme :-)))

Előzmény: Kiyya (49519)
lustica Creative Commons License 2012.03.13 0 0 49525

Bocsánat fent vagyok Bp.-en, itt csak anatómia könyv van, az mostanra nem elég pontos :-) holnap este hazaesek és akkor előszedem a fogászat jegyzeteimet és megnézem!

 

én úgy emlékszem amúgy, hogy 11-12 hetes korban már elkezdődnek az első metszők váltódni.

Labiban nem vagyok annyira otthon, ha golden lenne vállalkoznék a tippelésre, de így inkább nem :-P

Előzmény: Törölt nick (49510)
nettomazsola Creative Commons License 2012.03.13 0 0 49524

több mint 7millio kattintas. megnyugodtam, h nem vagyok hülye, sokan vagyunk hülyek?

 

http://www.youtube.com/watch?v=B8ISzf2pryI

 

Pisces72 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 49523

Tanácsot nem tudok adni, csak kíváncsi voltam. :)

Előzmény: Kiyya (49519)
Kiyya Creative Commons License 2012.03.13 0 0 49522

...én is írtam

Előzmény: Törölt nick (49520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!