Keresés

Részletes keresés

morgen66 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52325

Igen kaszkád.

Bocs a 40 méterre koncentráltam,de lehet hogy a Remeha is tudja.

Előzmény: X20XEVmérfoglaltmán? (52321)
Zöldár Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52324

 Ügyes ez a leírás !

 Igaz ez egy kicsit hülyeség ::

 

 

"(Figyelem! Az

épület f

 

 

��

4.

A levegő bevezető csőbe (A) be kell illeszteni az égéstermék kivezető

csövet (B), úgy hogy azokon,...."

falainak, illetve tartópilléreinek megbontásához statikus terv szükséges! Ez általában nem vonatkozik

ablak alatti falrészekre.)

 

 

 Én egy egész bejárati ajtót tettem át 2 m -rel arrébb   - 1300 mm  x 2100 mm volt a nyílás. Jó áthidalót tettem előzetesen a kivágás főlé.

Na ne,  egy   átmérő 150  -160 mm -es lyukhoz !!

 

 

Előzmény: dobro81 (52307)
köbükii Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52323

helló szakik !!

 

2db  3 -járatu szelepet kellene működtetnem 230V léptetőset (pt 100 -ra vezérelne)

kérném a tanácsaitokat,valami spec megoldás érdekelne(nem saia plc-re gondoltam.arany áron) :)))

 

Előre is kösz mindent !!!

morgen66 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52322

Szia!

Pontos adatok kellenek a lakásról v az épületről.

De ha Budapesti vagy a XV ker Szentmihályi úton van az üzletük.

Előzmény: Wattocsak (52316)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52321

kaszkádban? a furánflex nem éppen koaxiális elvezetés... mostand arról megyen nagyban a disputa...

Előzmény: morgen66 (52319)
Zöldár Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52320

 Miért bántod a kéményseprőket ??

 Olyan 'derék' emberek !

 Nálam az idén 2 perc volt az ellenőrzés - gyakorlatilag egy tükrőzés !  Persze ellenőrízni kell !

 Csak azt nem értem miért monopol helyzetben csinálják ??

 Fix vevőkör , semmi konkurencia, semmi jogorvoslati lehetőség !!

 Kell ennél jobb vállalkozás ??

Előzmény: M63FUN (52317)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52319

Ja és amit most szerelünk Remeha.

 2db kazán a pincében , kémény 38 méter furánflex.

halaloszto Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52318

Miattam ne tord magad, a haverom aki belefutott a pofonba mar talalt olyat ami tudja a sok metert. De nem trivialis ilyet talalni, alig letezik. Mar a 20m feletti is ritka. Te sem tudsz egyelore egyet sem. Ehhez kepest vidaman leirtad, hogy 

 

"Koaxiális rendszerben tudnak 30-40 métert a készülékek."

 

mintha ez tok altalanos lenne.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (52315)
M63FUN Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52317

hát tényleg nem akarok tűzet a semmire. a hsz. tartalmát tartom, és azt hiszem azóta ki lett vesézve hogy ha az ember igényes akkor ez nem egy ördöngős feladat (pl kazán javítást, méretezést beszabályozást nem ajánlanék senkinek)

aztán a marketing ugye a kapitálizmus egyik motorja. azért kell ajánlani hogy vegyék. de áramlástanból azért remélem megvan hogy minden arra szeret menni amerre a legkisebb ellenállás van. (persze ha eltömődik a parapett akkor lehet gond) de szinte mindíg kéményes készülékek miatt purcannak ki a co-sok. az hogy te egy spréből fújsz ki anyagot tömörségvizsgálat címszóval az igazán profi, csak meg kell nézni abban milyen anyag van. (kb a szappanos víz kategória) másrészt ugye bármilyen folyadék jó aminek van annyi "tartása" hogy nem egyből lefolyik a csövön hanem szétterül és láthatóvá tesz egy tömörtelenséget. kb annyira komoly aggályokat fogalmaztál meg mint a kéményseprők szoktak. nélkülük mindenki már rég halott lenne és az ördöggel cimborál aki nem engedi be őket. de persze nálam 3 éve csak a pénzt kérik, a tollon meg a mappán kívül semmi (!!!!!) nincs náluk. ha megvan a 3000 akkor jó minden ha nincs fenyegetnek hogy meghalok. a kéményt sosem nézték meg...........  (persze valóban a magyar ember nem német, van aki magának is igénytelenül csinál mindent, és még a loctite szalagra is sajnálja a pénzt. talán ezért van sok egyszerűbb dologtól is elriasztva a sok ember. így kevesebb házi mekk elek okoz gondot. mert az igaz hogy a gáz nem játék!)

Előzmény: Törölt nick (52290)
Wattocsak Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52316

Ezen a lapon rrengeteg kazán van. Melyikre gondoltál? Én átmazsoláztam, de nem találtam. Nekem kéne egy ilyen kazán. 

Előzmény: morgen66 (52314)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52315

Jó, holnap megérdeklődöm, hogy melyik Aristont mondta.

 

AMúgy ahogy látom, kezd kiderülni, hogy annyira nem is vagyok hülye... Ellenben úgy tudom, hogy Vaillantba is van ilyen, DE holnap összeiratom az összes olyan gyártót és típust, ami tudja ezt a hosszt...

 

Ellenben az S.D.-nek olyan készüléke is van, amelynek ventillátora állíthat, pont a hossz megnövelése érdekében...

Előzmény: halaloszto (52313)
morgen66 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52314

Bocs hogy beleszólok de van ilyen kazán.

http://www.buderus.hu/PDFs/arlista_2010_1.pdf

 

Itt megnézhetitek,mindent tartalmaz,kémények árak stb.

 

Tudom hogy nem olcsó de a VIII kerben sok helyen vannak ilyen kazánok 

amelyek a földszinten vannak és működnek,persze új kéménybéléssel.

 

Hozzá kell tennem nem állok semilyen kapcsolatban a céggel, mielőtt valaki meggyanusítana.

Szivesen segítek mindenkinek ha komolyan érdeklődik.

Előzmény: halaloszto (52305)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52313

azt jelenti, hogy hasaltal, hogy fogalmad sem volt arrol hogy igaz-e amit irsz, csak irtad meg jol hangzott.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (52311)
Wattocsak Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52312

Ez a 40-45 méter koax engem is érdekelne. :-)

Előzmény: Törölt nick (52311)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52311

Mit takar Nálad a vetítés? Hogy kereskedő ezt mondta katalógusból?

 

Amúgy szereltünk már jóval 10méter feletti füstgáz elvezetést + 2 könyök, 2 45fok + tetőátvezető.

 

De ha ennyire érdekel, akkor holnap megkérdem, hogy melyik típusúra mondta 40-45métert koaxiálisan...

Előzmény: halaloszto (52309)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52310

"Valami képzavar van, vagy valaki nagy butaságot mondott Neked...

 

Koaxiális rendszerben tudnak 30-40 métert a készülékek."

 

nézd meg az előzményt, hogy mire kérdeztem rá... csak arra lennék kiváncsi, hogy mekkora az általad (nem) említett készülékek ventillátor nyomásvesztesége, mert az alapján marha könnyen ki lehet számolni a kereskedelmi forgalomban levő elvezető rendszereknél hogyan jön ez ki... (mindegyiknek van bizonyos ellenállása)

 

 

az égéstermék elvezetés pedig kettő darab alternatívával indul vagy D60/100 vagy D80/125, erre írtam a lehetőségeket, de ha a "D80 mm Pps csőrendszer függőleges kéménykürtőben koaxilális D60/100 bekötéssel" mondat nem mond neked semmit... elég lenne mgnézni a Tricox, vagy bármelyik kazángyártó készülékkel együttminősített rendszerét (azaz saját égéstermék elvezető rendszerét) szerintem kukkantsd meg...

Előzmény: Törölt nick (52306)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52309

tehat akkor ez:

 

"Koaxiális rendszerben tudnak 30-40 métert a készülékek."

 

egy vetites volt?

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (52308)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52308

Tudomásom szerint van ilyen Aristonba,ami tudja a koaxiálisan. Mondta valamelyik(kereskedő), hogy valamelyik készüléke (Ariston) tud 40 vagy 45 métert...

 

Vaillantból csak szétválasztottba szereltem hasonló hosszt. kb. 15-17méter függőleges, 4 könyök, és vízszintesen kb 4méter. Mondjuk ott elhúzások miatt kellett rengeteg könyök :S

Kéményseprő szakvélemény megtörtént, beüzemelés is...

 

 

Előzmény: halaloszto (52305)
dobro81 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52307

http://www.feg.hu/dok/beszerelesi_beata.pdf

 

5-6 oldal! ezalapján trehányság ha nincsen teljes hosszában befalazva a cső :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52306

Most ez hogy jön a kérdéseimhez?

Előzmény: X20XEVmérfoglaltmán? (52302)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52305

meg mindig nem irtal olyan kazant, ami koaxialis elvezetessel tudna 30 metert. komolyan sokan vennenek azonnal!

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (52297)
dobro81 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52304

:))))) amugy ha szakit irok, az szakbarbár :)

 

hát akkor én egyiket se használtam:) mivel magyar vagyok így piros csapágyzsirt használtam :) gondolom akkor az se lesz jó:)))

 

nah parapet!

 

kiveszem, ha jól néztem két darabból áll. egyiket kintról másikat mentről, összeér itt bizonytalan vagyok egy kicsit, a külsöt felcsavarozom a belsőt meg begipszelem. most a csövet teljesen be kell gipszelni, tehát a likat kikenem gipszel, vagy a hötágulásra is gondoltak az előző emberkék, és csak azért van csak a cső a falban gipszeletlenűl, vagy trehányságból. tehát a cső ami afalban fut azt be kell teljesen gipszelnem?fullra? vagy csak valameddig? ah bonyolultan írom:)

 

a lenti felsorolásból asszem a gyufa kimaradt mint gázszivárgás vizsgáló :))))

Előzmény: Törölt nick (52300)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52303

Te, ennyi pénzért nem gondolkodtál pl egy Vaillantban? Vagy egy Viessmannban?

 

Előzmény: iminimin (52289)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52302

izé... mekkora ventillátor nyomásvesztesége van ezeknek a készülékeknek?

Előzmény: Törölt nick (52292)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52301

Ezt nem egészen értem... Elindulsz a kéménnyel és menet közben fogod szétválasztani? Vagy mi van? :S Aztán szükítés, bővítés, központosítás? :S

 

Most akkor te szétválasztott vagy koaxiális rendszerről beszélsz? Lehet, hogy csak az a baj, hogy fáradt vagyok :D

Előzmény: X20XEVmérfoglaltmán? (52299)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52300

Jah, én is autószerelőkről írtam :) Na, mindegy :) Minden esetre ebben a témában egyet értünk :D

 

Jah, azt hittem új csapokat vettél, de ha nem, akkor jó a régi ( kék karos Mofém ) ;)

 

Régen volt:

kender + lenolaj = nem jó

kender + faggyú = nem jó

kender + grafitos faggyú = nem jó

Loctite = kitalálták, hogy lassan az sem jó ( azt hiszem 2011 vége fele, 2012 elején tiltják be a gázzal való szerelést vele )

műraffia + szilikonzsír = nem jó

 

Csak akkor jó lenne megtudni, hogy a drága gázszolgáltatók és egyebek mit fognak kitalálni, hogy mégis mi a retekkel lehet majd megtömíteni a retkes gázt?!

 

A kendert kiszárítja gáz, a Loctiteról még nem tudom, hogy miért nem jó (vkinek van egy új cége, kifejlesztett valamit, vagy vmi hasonlóról lehet szó), raffia szilikonzsír, mindig is utáltam, és eléggé könnyen el lehet cseszni a tömítést vele (mármint h nem sikerül)...

 

MÉG a Loctite a legjobb megoldás, de jobb mihamarabb megcsinálni.

 

Amúgy hülyeség, mert a kender kiszáradásához kb. 30év kell :)

 

Mire vagy kíváncsi a parapettel kapcs.-ban?

 

Előzmény: dobro81 (52298)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52299

ha 150 mm a meglevő kéménykürtő, akkor számításba jöhet a D80 PPs rendszer meglevő kéménykürtőben (frisslevegő megoldás onnan)...

magyarán szólva koaxiális a kürtőig (mondjuk 60/100, vagy 80/125), ott benyúlik a 60 vagy a 80 kap egy könyököt felfelé (60-as még egy bővítést is, na meg mindkettő vagy konzolt, vagy a Tricox esetén a konzolos könyököt) onnantól átvált PPs-re (vagy fix, vagy flexi) kap néhány központosítót, oszt jöhet a a nyitott tető terminál... persze figyelembe véve az országosan eltérő kéményseprői előírásokat, ami még további tisztítóidomok és egyéb szörnyűségek beépítésével járhat...

Előzmény: iminimin (52289)
dobro81 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52298

amúgy autószerelőkről beszéltem, nem oldjuk meg occsóba szerelőket. de ebben teljesen igazad van, rakatra vannak a pancser magukat szerelőnek mondott emberkék. én kezüket vágnám a szakbarbáronak.

csapot? ha jó minek vegyek? nem eresztett! de ha eresztene van javítókészlet! :)

 

nem jó a kender? nah beszarok. :) milyen kenőanyagot kellett volna használnom? má meg se merem mondani.

 

a gipszel egyetértek, a cementet csak írtam.

 

de ha gázos vagy lenne pár kérdésem:)

 

hogyan kell a parapetet betenni? szakszerüen:)

 

Kösz

Előzmény: Törölt nick (52294)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52297

"A nem kondenzációsok álltalában 10 m tudnak névlegesen , minusz könyök. Nekem 2 könyök van. Köszönettel.."

 

Azt írta, hogy általában, nem, hogy a Baxiról ír, ezért írtam, hogy nem tudom, hogy honnan vette a 10métert. Akkor nem általában, hanem a Baxi....:S

 

Amúgy vannak szivárgást jelző műszerek is... Csak nem biztos, hogy a bérházi lakások mindegyike fog venni magának :D

Előzmény: halaloszto (52296)
halaloszto Creative Commons License 2011.03.30 0 0 52296

mutathatnal ilyet, mert a pesti berhazak elso emeletein sokan vagynak ra!

 

a hivatkozott baxi luna3 konyve pl 60/100-as koax csore 4metert, 80/125-osre meg 10 metert enged meg (plusz tetoatvezetes, minusz kanyarok miatti levonas)

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (52292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!