Keresés

Részletes keresés

pele_nka Creative Commons License 2009.03.05 0 0 3264

Én 10 éve gondolkodom azon, hogy "de mi van, ha kedvet kapok nagyobb túrákhoz" - de még sose vettem a Tesco-snál komolyabb táskát. Tény, hogy roppant kényelmes és vízbiztos a borsos árú, jó márkájú táska (nem tiltakoznék, ha hozzámvágnák), de egyik túratársam anno két hétig folyamatosan ázott, míg Belgiumba ért és Himalaya táskánál komolyabbja neki se volt sose.

 

Valóban sokat segíthet egy nagy fólia és néhány nagyobb zsák, bár tény, hogy nem olyan esztétikus és a cucc is némileg nehezebben érhető el - de költséghatékony.

 

Lakatoljunk vagy ne, bepakoljunk vagy ne? Ez is részben vérmérséklet függvénye. Van, aki olyan nagyfokú bizalommal bír embertársai iránt, hogy gyakorlatilag soha nem lakatol le semmit, és csak a főbb értékeket viszi magával aludni - van (pl én), aki szinte minden este lekopasztja a bringát. Igaz, ez plusz idő, de nyugodtabb vagyok és kész. Persze sok függ a tereptől (és lakosságtól); van, ahol egy idő után én is elengedem magam és nem aggódom lopáson.

 

Kempingben, sátoron belülről viszont szerintem minimális eséllyel lopnak.

 

De azért a józan észt teljesen elaltatni nem szabad (ha majd eljutok az utolsó napig a korzikai mesémben, mondok erre buta példát). Zsúfolt helyeken, lepukkant külvárosban, gettókban, kikötőkben, hipermarketek környékén érdemes leginkább résen lenni - normál (értse mindenki ahogy akarja) falusi szatócsbolt környékén ellenben nem érdemes halálraaggódni magunkat.

Előzmény: Sopron-Sly (3253)
vizus Creative Commons License 2009.03.05 0 0 3263
A 180-200, meg a ne álljak meg pihenni az oké, a fordítottja meg nyilván csak vicc volt.
Előzmény: Sopron-Sly (3258)
koller andor Creative Commons License 2009.03.05 0 0 3262
Erdélyben már sokat bicajoztam. (igaz montival és a hegyekben)

Néha mentem országúton egy kicsit. Nem volt veszélyes.

Ókirályság az más tészta. Amint átérsz a Kárpátokon, más kultúrába jutsz. Arrafelé jobban vigyáznod kell az értékeidre, meg magadra is.
Előzmény: Birdpix (3259)
Sopron-Sly Creative Commons License 2009.03.05 0 0 3261
Ennyit szoktam meg...;)
Előzmény: Birdpix (3260)
Birdpix Creative Commons License 2009.03.04 0 0 3260
Napi 180-200km/nap??? Te elég komolyan nyomod! :-)))
Előzmény: Sopron-Sly (3258)
Birdpix Creative Commons License 2009.03.04 0 0 3259

Sziasztok!

 

Előkésületekben vagyok egy Balkán túrához, ehez kellene néhány infó.

Útvonal: Erdély, Románia, Bulgária, Törökország( Isztanbulig), Görögország, Macedónia, Albánia, Montenegró, Horvátok, Szerbek, majd haza.

Tekert már valaki közülletek esetleg egy ehez hasonló kört?

Mindenféle infót szívesen fogadok!

 

Ez lenne az első szakasz:

 

 

Sopron-Sly Creative Commons License 2009.03.04 0 0 3258
Azé 1edű,mert ha többen mennénk,akkor alkalmazkodni kellene 1máshoz. Ha én menni akarok,akkor ne álljak meg pihenni... ha pihenni akarok,akkor ne kelljen még tekerni tovább. Ha 180-200 kilométert szeretnék menni 1 nap,akkor az ne 60-80 legyen 1 nap... vagy fordítva:).
Előzmény: vizus (3257)
vizus Creative Commons License 2009.03.04 0 0 3257

Én szoktam csinálni, hogy este tízkor ledűtöm a bicajt, lekapom a polifomot, hálózsákot, és melléfekszem valahol a medvementes erdőben.

 

Aztán mért egyedül kószálsz, miért nem jössz velem Velencébe?

Előzmény: Sopron-Sly (3254)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 3256
Szegényember 100% vízálló túratáskája úgy készül, hogy a "gazdaságos" túratáskába belülre tesz egy kukazsákot, aminek a hosszát méretre vágja úgy, hogy a száját fel lehessen csavarni mint a profi táskákét.

Előzmény: Sopron-Sly (3253)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 3255
Hogy külföldön történt-e a lopás? Ajjaj, most mit mondjak? Felvidéken.
:-)
Előzmény: Sopron-Sly (3252)
Sopron-Sly Creative Commons License 2009.03.04 0 0 3254
Jaa és még valami:). A kemping "ellen" még az is szól,hogy mivel 1edül megyek, a napi tisztálkodás közben nem szeretném,ha lábakélnea cuccaimnak vagy csak 1 részüknek;).
Sopron-Sly Creative Commons License 2009.03.04 0 0 3253
Bár,eddig csak a Kellys táskákat volt lehetőségem jobban megnézni,de majd a többire is sort kerítttek...;). Azokra is azt mondta az eladó a "bevezető" bemutatásban,hogy viszonylag vízálló,de mikor rákérdeztem,hogy valami elleni fóliát lehet-e hozzá kapni,akkor igent mondott... akkor most mennyire vízálló;)? Tulajdonképpen azt nem tudom,mennyire vegyek komoly táskát. 1enlőre csak erre az útra kellene (akkor jobb az 1xűbb,olcsóbb is), de mi van ha kedvet kapok az ilyen túrákhoz (akkor viszont érdemesebb valami komolyabban gondolkodnom)? Igazából valami apartman,illetve vendégház-szerűségre gondoltam szállásnak (ahol mégis zártabb helyen lehet a bringa), de ez függ az áraktól is. Ez a kismotoros ponyva sem rossz 5let;)! Csak-csak jönnek tippek,tanácsok:). Köszönöm az eddigi tanácsokat mindenkinek!
Előzmény: exko (3251)
Sopron-Sly Creative Commons License 2009.03.04 0 0 3252
Külföldön...:o? Azt hittem ott annyira nem jellemző ez a "tevékenység"...;)?
Előzmény: Törölt nick (3250)
exko Creative Commons License 2009.03.02 0 0 3251
Az, hogy melyik táska jó, szerintem csak akkor derül ki, amikor már úton vagy, és beleszaladsz egy kiadós esőbe! Ha este a sátorban száraz cuccot tudsz elővenni belőle, akkor már az első próbát kiállta... A "zip-zár" nálam kizáró tényező, mert fix, hogy becsípődik, szétugrik, megszorul, stb., és persze átereszti a vizet. A felszerelés egyszerűsége, a "málházás", szintén időrabló mulatság, a csatokkal és tépőzárakkal bíbelődve repül az idő. Vannak táskák, amik egy mozdulattal biztonságosan rögzíthetőek a csomagtartóhoz. A kempingben egy olcsó pillesúlyú müa. teflonos kismotor-takaróval (max. egy ezres a multi áruházakban) mindég letakarom az előzőleg már lezárt! biciglit. Amúgy az alább említett "MSX" táskákhoz 700Ft-ért lehet vállpántot kapni, így a cipelésük könnyedén megoldható. Remélem tudtam segíteni, és persze jó túrázást kívánok!
Előzmény: Sopron-Sly (3246)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.02 0 0 3250
Egy cimborámnak az éjjelre a sátor előtt hagyott cipőjét is ellopták...
Előzmény: Sopron-Sly (3246)
Viktor\'92 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 3249

Előre is köszi az infókat!

 

 Szép napot!

Viktor\'92 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 3248

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e köztetek dunaújvárosi és/vagy környéki bringás, illetve, hogy tud-e valaki dunaújvárosi kerékpáros szervezetekről?

Kisharesz Creative Commons License 2009.02.27 0 0 3247
"Honnan lehet tudni,hogy 1 kerékpáros táska valóban jó minőségű-e?"
A, használod évekig, és kiderül róla, bevált-e... :)
B, megkérdezel másokat, ezt tetted Te is! :)

Nekem eddig Observe Caravan-om volt, végülis 6500 Forintért bevált, ha azt nézzük, mit megjárt. De állandóan mocskos lett, idő ment el vele amíg fel-le szereltem, és ezalatt még én koszos is lettem. Kicsit kilyukadt, kicsit beázott, kicsit szétszakadt, mert lusta voltam egyenletesen megpakolni és/vagy mert relatíve gyenge anyagból volt. De ha azt nézzük, hogy mindezt több 1000km után tette, akkor összességében igazán jó vétel volt.

De ha konkrétan ajánlanom kell egy táskát, szívvel és örömmel mutatom Neked leendő támogatóm márkáját:
MSX bringástákák
Bár a puding próbája az evés, de én előljáróban merem állítani, ezek nagyon patent táskák, mind minőségben, mind "teljesítmény"/ár viszonylatában. Én még csak jót hallottam róluk, nekem is itt ajánlotta őket Exko kolléga... De ha megkérdezel újra agusztusban, saját tapasztalatom is lesz velük :)

Azt, hogy hátizsákká alakítható bringástáskára van-e szükséged, Neked kell tudni... De ha alapvetően csak bringatúrázni szeretnél vele, akkor jó a sima bringás táska, nekem még sose volt belőle bajom, hogy elcipeltem kézben a sátorig/házig, majd reggel vissza.

Táskát ne hagyd éjszakára a bringán, elázik, ellopján, belepakolnak, nem jó... Én sokszor még a bringákat is bepakoltam a sátor előterébe, de a táskákat mindenképp, általában még a hálófülkébe is... Hisz benne vannak a cuccaim, a pizsama, a borsdaráló, a tűzhely, stb... Ezek jó ha kéznél vannak.

Remélem segítettem. Ha kérdésed van még, bátran! :o)
Hátszelet és napsütést a nyeregben minden Kedves sporttársnak!
Üdv,
Rp
Előzmény: Sopron-Sly (3246)
Sopron-Sly Creative Commons License 2009.02.27 0 0 3246
Sziasztok! Honnan lehet tudni,hogy 1 kerékpáros táska valóban jó minőségű-e? Van-e jelentősége annak,hogy a táská(ka)t kézben,illetve vállon is lehet hordozni? Kempingekben, illetve 1ébb helyeken éjszakára rajta lehet hagyni a bringán a cuccot vagy ajánlatos lepakolni?
exko Creative Commons License 2009.02.26 0 0 3245
Elegem van már a hóbol meg a hidegből..... Ja, meg a viharos északi szélből is! Az érintettek címére -portósan- ma feladtam a térképeket!
Kisharesz Creative Commons License 2009.02.26 0 0 3244
Sziasztok!

Akit érdekel egy rövidített (7 oldal fotókkal) változat az athéni kerékpártúránkról, az holnap (02.27. - péntek) szaladjon/guruljon el egy újságárushoz, ugyanis megjelenik a HTM, azaz a Hegyisport és Turista Magazin legújabb száma, amiben benne lesz egy ilyen beszámoló. A címlapon pedig állítólag egy biciklis lány... :o


Szép napot,
Árpesz
gabriel8 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 3243

Most 7végén lesz utazás kiállítás, ott talán Ausztria összes tartományáról lehet ingyen térképet szerezni, bár úgyis, ha írsz az Osztrák idegenforgalmi képviseletnek.

 

G

gabriel8 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 3242

http://port.hu/verseny_amerikan_at_race_across_america/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=9538595&i_where=1&i_where_tv=1

 

Akit érdekel és még el tudja csípni holnap (kedden), a RAAM-ról, a Race Across Americáról volt egy egy órás műsor a Viasat Exploreren.

reggel 8-kor és du 2-kor adják.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 3241
"Tiltakoznak a kerékpáros civil szervezetek az uniós források átcsoportosítása ellen, ezért petíciót adtak át az illetékes minisztériumok képviselőinek.

A Magyar Kerékpárosklub és a Critical Mass mozgalom elsősorban azt kifogásolja, hogy a kormány csökkentené a kerékpáros infrastruktúra fejlesztésére szánt pénzeket. (A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség január végén jelentette be, hogy az uniós források átcsoportosítása a már kiírt pályázatok közül csak a Közlekedési Operatív Programban a kerékpárút-hálózat fejlesztésére kiírt tendert érinti."

(Inforadio.hu)
gyuri62 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 3240
Sőt, van aki csak úgy szórakozásból jár ilyenkor bringával :) 
Előzmény: pele_nka (3239)
pele_nka Creative Commons License 2009.02.17 0 0 3239
Igen, ilyen napfénytöltője van egyik túratársamnak is, talán made in Lidl.
Akinek nincs bérlete, az kénytelen hóban-fagyban bicajjal járni :)
Előzmény: Kisharesz (3236)
vizus Creative Commons License 2009.02.17 0 0 3238
Hallottam valami napfénytöltőről is.
Előzmény: Törölt nick (3237)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.17 0 0 3237
Szerintem egy agyGENERÁTOR üresjárat környékén le tud adni 12V-hoz közeli delejt, és bármilyen szivargyújtós USB töltőt meg tud hajtani egy Graetz-hídon és egy nagy pufferkondin keresztül. Ha nem, akkor kell még elé egy pár wattos 6/12V trafó.

Nem nagy ügy, egy szappantartóba belefér az egész.
Előzmény: Kisharesz (3236)
Kisharesz Creative Commons License 2009.02.17 0 0 3236
Valaki aki villanyt végzett! Én hülye vagyok hozzá, mert sosem érdekelt igazán a téma...

Agydinamóval nem lehetne aksikat tölteni? Hiszen egész nap tekerek basszus :) Ha igen, milyen hatékonysággal? Aksik nem mennének vele tönkre? USB-s eszközt esetleg lehetne róla tölteni? Az mp3 lejátszómra gondoltam, ami ugye majd diktafonként lesz az audiónaplóm. :)

Köszi előre is a válaszokat!
Akinek van, jó görgőzést a szobában! :D (Van aki ilyen hóesésben bringával jár?)

Üdv,
Rp
Előzmény: exko (3234)
exko Creative Commons License 2009.02.16 0 0 3235
Apropó! Passau! Az Inn partján "beparkoltam", persze néztek is a németek, de nem tették szóvá.....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!