Keresés

Részletes keresés

praclee Creative Commons License 2001.02.12 0 0 8709
nEKEM NEM JÖN LE A LINK!
Előzmény: Gemini (8704)
praclee Creative Commons License 2001.02.12 0 0 8708
Szerintem nem szerencsés pont erre tenni.Legallább is szvsz!Esteleg tavaszi szünet vagy vmi!
Előzmény: Gemini (8704)
praclee Creative Commons License 2001.02.12 0 0 8707
FIGYELEM!!!!
Vírus veszély van!
Nekem jött egy fogallma sincs kitől,de azt hiszem a rendszergazda leírtotta.De nem tudom hogy mik a mellékhatásai hogfy terjed stb.tehát vigyázzatok.
A cím helyén HeHehe van és vmi angol szöveg a hóval kapcsolatban a címben!
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.12 0 0 8706
Sziasztok!

Uj vagyok itt a topicon es a temajaban is. Uj, de mindenre elszant. :)

Az lenne a kerdesem, tudtok-e olyan (nem gyerek) klubot, ahol shotokant lehetne tanulni Szegeden, hol/mikor lehet oket elerni. Ha valaki esetleg szemelyesen ismeri oket, reszt vett az edzeseiken, szivesen hallanek 1-2 szot a velemenyerol is...

Koszi

y.

Ypszi Creative Commons License 2001.02.11 0 0 8705
Nana.. ne személyeskedjünk :)))

Y

Huh.. de régen jártam erre.. alig győzöm olvasni.. :)

Előzmény: leha (8648)
Gemini Creative Commons License 2001.02.10 0 0 8704
Kedves Fórumlakó harcművészek,

Néhányszáz hozzászólással ezelőtt Bassman javasolta, hogy tavasszal szervezzünk közös kirándulást, ahol IRL (In Real Life) is találkozhatunk. Felmerült pár dátum, mindegyik a maga előnyével-hátrányával.
Most engedjétek meg, hogy kissé terrorisztikusan (eszi-nem eszi alapon) javasoljak egy kontrét dátumot: április 16., Húsvéthétfőt. Voltak ugyan hozászólások, melyek szerint ez családi ünnep, de tapasztalatom szerint tulajdonképpen a locsolást és az ezzel járó nyakló nélküli etanolfogyasztást kellene friss levegőre és jó dumákra cserélni. (Szombat-vasárnap nem érek rá, mert Ishimi Yasunari mester kurzusán veszek részt!).

Tehát javaslat:
Talákozás április 16-án 9 órakor a Nyugati Pályaudvar körúti frontján, indulás Zebegénybe 9:30-kor (ha legalább 10-en leszünk és együtt vesszük a jegyet, akkor 2*260 Ft-ba fog kerülni, egyébként 2*368), érkezés 10:43. A javasolt útvonalat feltettem a webre:

http://www.matmero.hu/Zebegeny/Zebegeny2.jpg

Kábé kétórás túra Nagymarosig, hacsak be nem nézünk a Szőnyi múzeumba (nagyon szép), és/vagy a Kós Károly által tervezett templomba (az is nagyon szép), mely esetben annyival több idő kell.

Nagymarosból óránként (óra 07-kor) indulnak vissza vonatok.

Akit érdekel, jelezze akár itt a fórumon, akár magánban.

Üdv:

Gemini

laja2 Creative Commons License 2001.02.09 0 0 8703
bout :
"Mintha nem lenne annyi más téma, amiről még beszélhetnénk. És nem mindig az "új" emberek miatt kezdődik elölről egy beszélgetésfonal. Valami más oka van ennek. Nemtommi. "

Az ember szeret olyanokkal beszelgetni akik legalabb ertik amit mond, megha nem is ertenek vele egyet. Meg az ember szereti olyan emberek beszelgeteset hallgatni amibol megert valamit meg ha nem is ert mindennel egyet.Edzesen meg nincs sok ido beszelgetesre...

Meg altalaban az ember szeret jo fej emberekkel beszelgetni akarmirol :)

Bassman : A zsakolas nalunk sem a kezdok elfoglaltsaga ;-)

Előzmény: bout (8702)
bout Creative Commons License 2001.02.09 0 0 8702
Szia Gemini!

Pont tegnap keztem azon filózni, hogy vajon azért tűntél-e el, mert nem jött össze a Popper-HM találkozó, vagy csak sok a dolgod? :-)
Természetesen nem zavar, ha valamit mégegyszer le kell írnom, (vagy olvasnom) még akkor sem, ha majdnem pont ugyanazt (ráadásul ugyanannak a topictársnak). Az csak egy amolyan szabadkozás volt, mert észrevettem, hogy ha nem is minden témát, de sokmindent kitárgyaltunk már és valamit többször is. Mintha nem lenne annyi más téma, amiről még beszélhetnénk. És nem mindig az "új" emberek miatt kezdődik elölről egy beszélgetésfonal. Valami más oka van ennek. Nemtommi.

bout

Előzmény: Gemini (8700)
Darth Bane Creative Commons License 2001.02.09 0 0 8701
Sziasztok!

Kendos v. akarki segitseget kerem, ha lehet. Vmikor a National geographic Channel-en volt egy film, az volt a cime, hogy "Hachi Dan, the highest level in Kendo". Nincs ez meg vkinek, aki hajlando azt vhogy lemasolni vagy valami?
Igazan megkosszonnem, mert nagyon erekes volt, csak felvenni nem tudtam.
Elore is koszi.
DB

Gemini Creative Commons License 2001.02.09 0 0 8700

Üdv, Harcművészek!
Hosszú idő után ismét volt egy pici időm beleolvasni a topicba (csak nagyon keveset, sajnos), és megütötte a szememet, hogy (bout) ugye már mindent kitárgyaltunk...
Hát, nagyon sok mindenről volt már szó, de... mondjátok csak, hányszor kell egy zenkutsudachit megcsinálni ahhoz, hogy hasonlitson az igazira? Wazull, hányszor kell egy kardvágást gyakorolni? (stb.stb.stb) A nagyságrend, ugye tudjuk, ezres vagy tízezres... másik "statisztikai csalódás" hogy azt hiszi az író, hogy mindenki mindent elolvasott, tehát nem szabad ismételni. Ez rám biztosan nem igaz, sajnos. Örömmel tapasztalom azt is, hogy sok új fórumtag csatlakozott, az Ő javukra miért ne ismételjük meg, ami a legfontosabb, ha az ő hozzászólásuk kívánja a választ... ha meg ismétlés, vagy érdektelen, UGORJUK ÁT (mint akár ezt is...)

Üdv:
Gemini

Wazull Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8699
madjoe,

jo ejszakat.

Ps.: Jo ejszakat... :-)))

Előzmény: madjoe (8698)
madjoe Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8698
;) Tantagylistat keszitek... azaz mit is csinaltam en az elmult hat ev alatt, mindezt ezernyi koddal, egy igen kodos brossura alapjan.. de most mar megyegetek hazafele, hogy kialudjam magam a hetvegi edzotabor elott, legalabb egy picurkat
ON
ps.: :) koszi az erdeklodest
Előzmény: Wazull (8696)
Bassman_ Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8697

Bout

OK

Laja2

Valoban erdemes nyitott szemmel megtanulni.

Ha csukott szemmel vezetsz hozza a babuhoz,akkor egy ropke kontaktus kereses utan tisztaban leszek a dimenzioival, meg mi, hol van. Ezert nagyon jo az erzekeles fejesztese. Kezdok peldaul nehany honap alatt olyan szintre fejleszthetik - formailag legalabbis - technikaikat, hogy megteveszthetnek vele barkit, hogy evek ota csinaljak a vcs-t. Azt tudni kell, hogy nagyon keves embernek adatik meg, hogy kezdo koraban fababuzhasson.

Előzmény: laja2 (8678)
Wazull Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8696
Tenyleg. Miert is uldogelsz este fel tizenegy fele benn a gep elott? :-)))
Előzmény: madjoe (8695)
madjoe Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8695
OFF
;) Hja kerem szepen, akinek baja van a rendszerrel...:) (mint most nekem, mert ugye nem am veletlenul uldogelek negyed tizenegy fele benn a gep elott)
Előzmény: Wazull (8693)
Wazull Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8694
OK, tudom: ez van...
Előzmény: Wazull (8693)
Wazull Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8693
Nem, nekem maga az elv nem tetszik...
Előzmény: madjoe (8692)
madjoe Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8692
Miert :(. A szalmakutyak hadd ugassanak csak. ;)
Előzmény: Wazull (8691)
Wazull Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8691
madjoe,

OK, most mar ertem.
:-(((

Előzmény: madjoe (8690)
madjoe Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8690
;)
Ugyan nem O, de en is. Szoval en a sajat fokozatomat (az ovemet sajna nem :) )Moritheru Ueshibatol kaptam (azaz O irta ala vegso soron a papirt, az O szovetsege, iranyzata, ahogy tetszik), DE ettol meg nem mindegyik szervezet ismeri el azt. A kulonbsegek lehetnek egeszen paranyiak is, de oriasiak is, attol fuggoen, hol kinel, mikor vizsgazik valaki egy adott fokozatra. Itt (sem) olyan tiszta a helyzet, mint a kendoban. Igy fordulhat az is elo, hogy sokan "nem tudjak, hol a helyuk" a sorban. :). En altalaban barhova idegen helyre megyek, tiszta lappal szeretek indulni, aztan majd csak lesz valahogy. (psszt titok: raadasul a hivatalos fekete ovem sokkal kenyelmetlenebb, mint a kedvencem, ami viszont "matt"feher, es foltozott, viszont jol tart latszani meg ugy sem latszik :) )
Előzmény: Wazull (8687)
Alexfux Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8689
Ezt itt most nem ertem. Fejtsd ki legy szives!
Előzmény: hiryu (8684)
bout Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8688
Ezt tényleg jól "elfogalmaztam". :-)

Mindegy, remélem értitek, mire gondoltam.

bout

Előzmény: Wazull (8686)
Wazull Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8687
D.B.,

"Vagy a feketeoves sor legvegere allok ha egy uj helyre megyek gyakorolni, es megengedik, hogy hordjam az ovemet."
Ezt fejtsd mar ki bovebben, legy szives...
Amit nem ertek, miert ne hordhatnad az ovedet. Levizsgaztal, a tied, akarhova mesz...

Előzmény: Darth Bane (8683)
Wazull Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8686
bout,

"Igérem, most utoljára mondom azt, hogy erről már volt szó, hiszen a topic egyre jobban magábab fordul, szinte minden lehetséges témát kitárgyaltunk már legalább egyszer."
Ez ugye vicc volt...
:-)))

Előzmény: bout (8679)
hiryu Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8685
Ez a filozófia: tiszteljük a változások könyvét:-)

Előzmény: Samis (8656)
hiryu Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8684
Egy nézőpont: Egymás verését, az agressziót megszelidítették- ld aiki -jutsu és aikido- ehhez képest visszafejlődés: már megint a fizikai sík dominál.
Előzmény: Alexfux (8653)
Darth Bane Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8683
vki irta itt par nappal ezelott, hogy az a lenyeg, hogy mindenki tiudja, hogy hol a helye a rangsorban. Szerintem is ez a lenyeg. Hiaba van akarhany danom, nem allok be bizonyos emberek ele a sorba koszonesnel. Vagy a feketeoves sor legvegere allok ha egy uj helyre megyek gyakorolni, es megengedik, hogy hordjam az ovemet.

A gond akkor kelzdodik, ha nem mindenki tudja hol a helye...

Előzmény: bout (8679)
praclee Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8682
PINGYI
Én sak azt nem tudom hogy léphet rá vki a hátulról a combodra mikor az elöl található!
(most atanultam bioszból!:-D)
Előzmény: PINGYI (8507)
bout Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8681
Végre valaki érti, hogy miről ködösítek. :-)

Egy nobel-díjas professzor, ha meglátogatja nyugalmazott általános iskolai tanítóját, még mindig "tanítóúr"-nak fogja szólítani és úgy is gondolja. És ez így megy minden normális emberi kapcsolatban (a HM-művelők közötti kapcsolatot én normálisnak tekintem :-) )

bout

Előzmény: Rorimack (8680)
Rorimack Creative Commons License 2001.02.08 0 0 8680
Haliho!

"cimek": egy teljesen off tortenet, ket magyar porfesszorror hallottam... (Jellemzo felmuveltsegemre, hogy a nevekelszalltak...) Szoval van ket oreg bacsi, s mar regotta nem lattak egymast. Egy konferencian az egyik meglatja a masikat, moge settenkedik, s rarivall: golya, vigyaz! A masik oregur meg osszerezzen,s vigyazba vagja magat. pedig hol van o amrattol, amikormeg elsoeveskent a masik porfesszor "szivathatta". Megis, sempaianak (csak hogy "elkeletiesuljon") elete vegeig alsobbeves marad...

Katonasag: itt amsrol van szo. Masa feladata egy tizedesnek, es mas egy tabornoknak. De egy sempai -sensei valtas nem mindig ilyen eles...

A senpaoi es a sensei nem fokozat. Tegyuk fel, hogy van ket "sensei fokozatu harcmuvesz". Ettol meg koztuk ott a senpai-kohai viszony, esetleg megmarad a sensei-tanitvany.

R.

Előzmény: laja2 (8672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!