Keresés

Részletes keresés

SolnesMM Creative Commons License 2011.12.07 0 0 9774

  

Aztán lett volna egy harmadik kéménybélelő vállalkozó, de ő 3 időpont egyeztetésre se jött ki.  Végül a kft -és  ajánlat elhalt, visszahívtamaz első ajánlót szóban egyeztettetünk, pontosítottunk meg is egyeztünk egy uag közepi határidőben, de a kezdés előtt 3 nappal közli nem tud jönni nincs az un. szétválasztó idom. Tény utána jártam, aug. ban az a kereskedés  2 hétig leltározott. Peh. Végül pont szept. elsején jöttek és kibélelték a kéményt, majd   3 nap múlva közli, hogy pont egy hét múlva jön a magasságos  műszeres felülvizsgáló. Az adott időpontban pont 8 órát vártunk - nem jöttek. Újabb 3 nap és kiderült nem tudtak bejönni a házba - mondták ők.  36 lakás,    ebből 2 ügyvédi iroda   2 fogászati rendelő,  vagy 16  otthon ülő vénassszony,  1 alapítvány stb. Mondák nem tudtak bejönni. Mire van a telefon ?

 Mindegy a kijelölt időpont után újabb 1 hét és megérkeztek.

  Első kérdésük az volt : volt é előzetes szakvélemény, mondom nem, szerencsétlenségemre hozzátettem,  minek ?

 Gondoltam a kémény bélelő csak ért annyit, hogy  megtudja állapítani mivel kell bélelni  és jó az anyag  és magasság.

 Mindegy sunnyognak és elmennek.  Újabb,  mán nem 3 hanem 4 nap és közli a bélelő - nem vették át, valahol szelel, hogy hol azt nem mondták - újra csinálják. Ok. jöjjenek amint tudnak, jöttek kb. egy hét múlva újra csinálták - a lényeg  a könyöknél,  ahol átmegy a merev cső a flexibe újra betekerték,  mostmár vagy 10 rétegben - alul felül. ( Amúgy műszakilag nem értem a felső légtömör zárást. Ott ha véletlen kijön a füstgáz,  már azt a  30 - 40 cm csak megteszi kifelé, ugyanis ennyi van a kémény végéig .  7 m flexi cső után  az átmenet,   a 30 -40 cm majd a külvilág -ezt a csatlakozást  bandázsolták alaposan.

 Aztán vagy 2 hét és megérkeztek a "műszeresek". Ekkor már ott volt a bélelő is, nagy csend,  áhítat, mértek motyogtak valamit azt persze nem mondák, hogy jó vagy sem, majd kiértékelik. Kiértékelték vagy újabb 2 hét után. Jött a bélelő nagy örömmel, hogy mindent jónak találtak hozta a papírt, amit én azon mód elküldtem a gáztervezőnek - hogy haladjon a munka. A bélelő is megkapta a járandóságát , azt a 240 ezret.

 Csak később már a sikeres gázmeó után néztem meg mi is van abban a szakvéleményben.

 Hát  ! Hát !

 3 oldal helyett  3 sor elég lett volna - a lényeg megfelel.  Ezt a szakvéleményt egyébként a gázművek lefüzi.

 Közben elmentem 3 hétre  világot látni, gondoltam addig elkészül a gázterv.

 Nem készült el , annak is kellett 4 hét.

 Megjegyzés : szegény gáztervező  3 x volt nálam, 3 x a gázműveknél , mindig  valami változást ráírattak, p. azt hogyha valamikor nyilászáró csere lesz, akkor méretezett légbejtők kellenek, nem egy db. hanem így többesszámban. Az lehet 2 , de akár 5 db. is.

 szerencsére a légbeejtőt megúsztam.

 És a gáztervező volt eddig a lególcsóbb, olyan ólcsó, hogy le se merem írni mennyit kért  !!

SolnesMM Creative Commons License 2011.12.07 0 0 9773

 A mesémből a végén kb. 4 sor lemaradt,  melyik átvétel ?

 A kémény vagy a burkolás ?

 A burkolás tegnap megtörtént - átvettem, szép munkát végzett az illető !!

  Ja a kémény ? Hát a végén kijött 240  eft -ból. Ebben benne volt a szakvélemény  sőt a senkinek se szükséges méretezés is, mert minek oda ahol, valami evidens - kivéve a bürokratákat, azoknak kell.

  De a történet hosszú - hol is hagytam abba ??

Előzmény: kod1111 (9769)
gmkiev Creative Commons License 2011.12.07 0 0 9772

Karbantartásról, biztonsági felülvizsgálatról, és új kiépítésről minden esetben.

Teszem ezt azért, mert ne velem akarjon "csalatni" a megrendelő. Tegye azt a saját vállalkozásában. Megjegyzem,itt sem szeretnék "számlaadási kötelezettség elmulasztása" címszóval fogyasztó szájra vett lenni! :)

"meg jonehany ev tapasztalat" Vizsgákkal együtt, vagy a nélkül?

 

"A Berettas ember se adott, pedig az markaszerviz volt, akkor ?"

Aki a karbantartásról, ami ráadásul a jótállás feltétele nem ad számlát az csak azzal magyarázható:

1, azt hiszi örökéletű

2, azt hiszi mindig őt hívod

3, meggyőződése hogy nem lesz baj még egy évig

4, segít néki ebben a fogyasztó.

Mellesleg mivel igazolnád vita setén, hogy az előírt karbantartás el volt végezve?

Hát a fogyasztó csak ilyen.

Idézem újból egy "közeli" ismerősöm könyvének címét.

"FOGYASZTÓ-tól, nincs VÉDELEM"

:)

Előzmény: efendi1973 (9765)
nagy ivó Creative Commons License 2011.12.07 0 0 9771

Ahhoz idő kell, amíg minden lapot átkopogtat:D

Előzmény: kod1111 (9769)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 9770

 

számlát senki sem adott - kivéve a főgázt !!

 Majd folytatom, most egy burkolást kell átvennem számla nélkül

 

Bocs.... mert biztos nem is kértél... hogy occsóbb legyen.

 

 

Előzmény: SolnesMM (9768)
kod1111 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 9769

Még mindog tart az átvétel? :-) Végül mennyiből jött ki a kémény?

Előzmény: SolnesMM (9768)
SolnesMM Creative Commons License 2011.12.06 0 0 9768

Számla ??

 Nekem most fejeződött be egy 6 hónapos lakás felújítás, itt a fűtés tartott csak 5 hónapig    számlát senki sem adott - kivéve a főgázt !!

 A kémény  ? 

 hát az külön móka volt a mag a2,5 hónapjával.

 

 

Röviden : egy bélet kéménybe csatlakoztunk volna be . Ide korábban a vízmelegítő és egy kalor II kismelegítő csat lakozott. Alú bélés 130 mm átmérő, kb. 7 m magas kémény.

 Döntés jún. közepén, hogy ide egy zárt égésterű csoda kazán lesz kötve. Méghozzá szétválasztott rendszerű füst elvezetés  80 -a csövön be  a levgő, 80 -a csövön a kéményen kerestül kifelé a füst.

 Árajaánlattot még júniusban kértem : az első kijött méregetett, problámázott, hogy nem fér be a 130 -as csőbe a  80 -as, me4rt lehet ott kilógó szegesz. Mondám majd elszakítja.

 És kb. másfél óra múla jön telefonon az ajánlat  : 300eft   - nonem ennyi csak 298,5 eft.

 Jó mondom majd még gondolkodom rajta. Harmadnap jön valami kft -től 2 fiatal ember felmérni.

 ők alézeres távolság méréssel akartak elkápráztatni. Meg , hogy majd jön emilben az írtásos ajánlat.

 Jött is kb. egyhét múlva  - 3 lapos fontoskodás. Jó az írásos ajánlat mindig konkrétabb, mint a szóbeli. Ez jó volt arra,hogy képbe legyek tudjam milyen alkatrészek kellenek - felvolt sorolva, de pechükre nem építési vagy áramlási sorrendbe, így kételkedtem.

 

 Hát az anyaggal fontoskodtak : megadták, hogy epolnox lesz. Mi fán terem - nagy nehezen rájöttem ez nem más mint az EPO  - Inox, egy talján gyártású saválló anyag. meg minden áron központosítót akartak a  130 -a  alú csőbe rakni. Mikor kérdeeztem minek  csak annyit mondtak kell.

 Majd folytatom, most egy burkolást kell átvennem számla nélkül

efendi1973 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 9767

Egy szosszenet a rokon topicbol:

 

Na most ma számomra meglepetésre kiderült, hogy FŐKÉTÜSZ engedély akkor is kell, ha ugyanolyan teljesítményű és besorolású cirkóra cserélnéd az elromlott régi cirkót.

 

 Ami azért megint idióta jogalkotói magatartás, mert arra ösztönzi a pógárt, hogy inkább javíttassa meg a régi elavult cirkóját, mert ahhoz nem kell semmiféle engedély.

 

 A dolog praktikusan úgy néz ki, hogy pógárnak elromlik a cirkója, se melegvíz, se fűtés, babát nem lehet fürdetni, ha még tél is van, akkor mindenki megfagy, víz szétfagy, ésatöbbi; javíttatni a cirkot gazdaságilag indokolatlan, felmerülne a pógárban, hogy inkább lecseréli újra, de nem lehet, mert FŐKÉTÜSZ átfutása 3 hét. (1 hét az időpont, majd 2 hét az engedély) [ most hivatalos utakról beszélünk, tegyük fel a pógár jogkövető, nem híve a csókos megoldásoknak, mert Európába szeretne tartani ]  -- addig akkor nincs fűtés, melegvíz. Lényegében rá van hát kényszerítve, hogy javíttassa meg a 10-15 éves berendezést, adott esetben közel egy új áráért.

 

 És a 3 hét is csak akkor igaz, ha a FŐKÉTÜSZnek nincs kifogása az amúgy saválló koracél csővel bélelt kéménnyel szemben, mert még az is lehet, hogy megint változott a jogszabály és a 10 évvel ezelőtt sok pénzért megcsináltatott kémény ma már nem is jó.

 

 Jogalkotó szándéka nemes, de a magatartás eredménye minden épeszű szándékkal ellentétes: a kémény nem lett jobb (nem is igen lehetne jobb), viszont legalább a cirkó is szar maradt.

 

 


efendi1973 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 9766

En pechemre mindig ugyanazt hivtam es meg azt hittem korrekt volt. Igy vegul is 3 evet ment a cucc mindenfele karbantartas nelkul, azert olyan rossz vetel talan nem volt. :)

Előzmény: Gyurco78 (9760)
efendi1973 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 9765

Szakiranyu vegzettseg az meg van, meg jonehany ev tapasztalat, plusz egy jobaratom ajanlotta, nekem ez eleg. Szamla nekem nem kell, de tedd a szivedre a kezed: te mindig mindenrol szamlat kersz, ugye ? Nanemar ...  A Berettas ember se adott, pedig az markaszerviz volt, akkor ?

Előzmény: gmkiev (9762)
efendi1973 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 9764

Na ez az, amit nem tudok. Barkit kerdezek, mindenki mas markara eskuszik. Egy 28 KW-os Beretta futi a kerot es csinalja a meleg vizet mar lassan 7 eve, nekem nem volt vele gondom.

Előzmény: tunderlala-3 (9759)
gmkiev Creative Commons License 2011.12.06 0 0 9763

Szerintem erre a 8 ef.-os embered tudja a választ.

Mármint a szabálytalan cserére vonatkozót! :)

Előzmény: efendi1973 (9755)
gmkiev Creative Commons License 2011.12.06 0 0 9762

És elfelejtetted hozzátenni.

Szakirányú végzettség és szla nélkül!

Ha ilyennel dolgoztatsz az a Ptk. szerint nem szabálysértés.

Egy fokozattal beljebb!

 

Előzmény: efendi1973 (9758)
kazánördög Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9761

Sziasztok!

Szerelt kémény vásárlás előtt állok. Meg tudnátok mondani hogy a KO3T vagy a KO36-os anyagból készült béléscső a jobb? Egyáltalán mi a különbség?

Érdemes 0,8-as vastagságút venni, vagy csak az 1mm-es vastagságú a jó?

Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi... Mit? Hogyan? Honnan?

 

Gyurco78 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9760

Ez ugyanazon a cégen belül is változhat..az enyémhez aki az első év végén jött, az vagy 3x annyit elmolyolt vele, mint aki a a második év végén.

Előzmény: efendi1973 (9758)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9759

Más márkához más szerelő jár, vagy uyganaz a márka lesz megint?

Előzmény: efendi1973 (9758)
efendi1973 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9758

Koszonom az infokat ! Ezekkel az "akkreditalt" gazszerelokkel az a bajom, hogy ugye a garancia megtartasahoz eloirtak nekem az evenkenti kotelezo karbantartast. Na most ez "szerelokemnel" ugy nezett ki, hogy lekapta a kazan boritolemezt es egy ecsettel leporolta itt-ott es kesz, tizenotezer lesz. :) Miutan lejart a gari, utana hivtam egy ismeros szerelot, aki atomjaira szedte a kazant, kipucolta a rostelyt vagy mit, ami mar kelloen el volt dugulva a kosztol ( eleg babra munka volt, mert kb. 30 percig reszelgette a reseket) plusz atnezett mindent. Miutan eloadtam neki az elobbi sztorit, utana vilagositott fel, hogy az evenkenti kotelezo karbantartasnak valahogy igy kellene kineznie.

Na ezek utan mondtam, hogy inkabb bukom a garit, de ilyen szerelo hozzam ne jojjon, ja es emberunk ezert mindossze 8 ezer Ft-ot kert, szoval ot fogom hivni ehhez is.

Előzmény: tunderlala-3 (9757)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9757

Mi még a másik lakásban egyszer cseréltünk... annyi volt, hogy "akkreditált gázszerelő" (nem tudom, mi a pontos megnevezése az olyan szerelőknek, akik komplett gázfűtésrendszert építhetnek, ő olyan volt... de az is lehet, hogy minden gázszerelő ilyen, nem tudom, nem másztam bele a témába) kijött, levette a régit, felrakta, bekötötte az újat, papír, pecsét, aláírás, utána telefon a vaillant-nak, mert csak az ő szerelőjük üzemelheti be. Az kijött, bemért ezt-azt, begyújtotta, megint pecsét-aláírás és annyi.

A "sima" gázszerelővel nem üzemeltetheted be, mert akkor elveszíti a garanciát a készülék.

Előzmény: efendi1973 (9755)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9756

Igen, végül is igazad van teljesen.... tény, hogy nem volt a falban fent szellőző. Azóta van. Meg ablakszellőző is van beépítve.

Előzmény: Törölt nick (9753)
efendi1973 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9755

A kerdesem az lenne, hogy hogyan nez ki a gyakorlatban egy kazan csere ? Egyelore nincs bajom a cirkoval, szepen teszi a dolgat, evente latja szerelo, kemenyesek is szorogosan lehuznak minden evben, stb.

 

Egyaltalan mi van akkor, ha csak egyszeruen lekapom a kazant es folteszek a helyebe egy korszerubbet, szebbet, jobbat ? Persze szerelovel.

A kemenyesek vagy a gazosok honnan veszik eszre a cseret ? Kerdezem ezt azert, mert kicsit utanajartam a koltsegeknek es egy ilyen tranzakciobol, ha mindent hivatalt megjarok, akkor meg egy kazant tudnek venni.

Felhaboritonak tartom ezt a penzlehuzast, amit ez a csere megkovetel, hiszen csak annyi tortenik, hogy egy ugyanolyan parameterekkel rendelkezo, de korszerubb kazan teszek fel a regi helyere.

 

Tud valaki ebben segiteni ?

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9752

MOndjuk ennek legalább van szaga, ha valami visszajön, de a gázüzemnél SEMMIT nem érzékelsz a visszaáramló CO-ból, illetve amikor igen, akkor már véged... gyilkos.

 

(ez nem csak fatüzlés topik... nem?:)

Előzmény: Törölt nick (9750)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9751

Persze, egyetértek, egy riasztó nem helyettesíti a berendezések, kémény rendszeres ellenőrzését.

Nekünk akkor a HOneywell riasztót ajánlották, 20 ezer körül volt, de egy kéményhez, kandallóhoz, kazánhoz képest mindenképpen bagatell összegnek mondanám. Egy élet meg pláne megfizethetetlen.

 

A bolygók állásának olyan konstellációja jött létre :o :D az adott légköri viszonyok miatt, hogy a visszaáramló fütsgáz "megkerülte" az érzékelőt, az nem tiltott le, a többit már tudod, úgy emlékszem meséltem a másik fórumon, hogy az akkor még szinte baba kislányom volt a "riasztó"... szerencse, hogy ő is ott volt.

Előzmény: Törölt nick (9748)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9749

Akkor ontopic, kértem ajánlatot a kéményshop-tól leier és schiedel kéményekre pénteken, ma meg is érkezett a válaszmail.

 

Aztán eszembe jutott az itt sokszor felpanaszolt kéményrepedés, ill., hogy kivitelezési hibára hivatkozva elutasították a garanciát.

 

Ezért megkérdeztem ezt:

Azt még hadd kérdezzem meg (mivel gondolom a 30 év garancia csak megfelelő kivitelezés esetén áll), hogy olyan szakembert is tudnak ajánlani a közelben (Eger), akinek van "jogosítványa" Schiedel, ill. Leier kémény építésére?

 A kérdés amiatt merült fel bennem, mert az interneten egy fórumon olvastam egy olyan panaszt, hogy valakinek  elrepedt a Leier kéménye és a Leier nem vállalta a garanciát kivitelezési hibára hivatkozva. 

Ez gondolom elkerülhető, ha egy általuk is "jóváhagyott" szakember állítja össze a kéményt. Nem szeretnénk hasonló problémába belefutni, egy kémény csere, ill. javítás nem kis összeg. 

 

Ez jött válaszban:

Kivitelezéssel mi nem foglalkozunk, illetve sajnos szakembert sem tudunk javasolni Önnek. Ezeknek a kéményeknek a felépítése roppant egyszerű, az alapvető utasításokat betartva megfelelő módon lehet felépíteni. A kémények kivitelezése kőművesmunkát igényel. A Schiedel gyár egyik ingyenes (teljesen díjmentes) szolgáltatása, hogy az építkezés ideje alatt személyesen a helyszínen szakmai tanácsokkal segíti az kivitelezést a biztonságos, helyes megépítés érdekében. A Schiedel gyár már a vásárlást követően biztosítja a garanciát, míg a Leier gyár csak a kéményseprő hatóság által átvett használatbavételi engedély kézhezvételétől.

 

 

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9747

Évente ellenőrzött gázkazán, kémény mellett volt "probléma". Pedig van benne füstgáz visszaáramlás érzékelő, és mégis.  

Ez a topik nem csak szilárd tüzelésű kéményekről szól, nem?

 

Csecsemőhalállal összehasonlítani teljesen értelmetlen...

Lepottyanó virágcserépre, villámcsapásra, atomtámadásra stb. hivatkozni, ilyennel eltolni magunktól még a gondolatot is, ahelyett, hogy egy bagatell összeget beruházzon bárki egy CO riasztóra, hát, nem is tudom... mert amikor már megtörtént a baj, utólag hiába veri az ember a falba a fejét, már késő.

 

De amúgy abszolút erre számítottam... amikor velünk megtörtént, a családon belül is hiába "kampányoltam", SENKI nem vett riasztót... mert tudom, mindenki úgy van vele, vele ez  nem történhet meg... én is így voltam amúgy, új ház,korszerű minden, überfaca, nem lehet baj.

 

Aztán rá pár évre férjem nagynénje az élettársával együtt halt meg CO mérgezésben... most erre mit mondjak? Ők sem vettek...

 

Na jó, többet eldugulok ezzel kapcsolatban, mert ha kéményügynek nem is, de co-riasztó ügynöknek tuti ki leszek kiáltva.:s :D

Előzmény: Törölt nick (9746)
tunderlala-3 Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9745

Szerintem elég sok az, ha egy éjszaka CO mérgezésben egy ilyen kis országban, meghalnak vagy 3-an, szerencsére mi nem gyarapítottuk ezt a számot... egyetlen halál is sok emiatt. :((

2004-ben, vagy 2005-ben történt, ha jól emlékszem februárban.

Előzmény: Zöldár (9743)
Zöldár Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9744

  "Gázkészülékből származó szénmonoxid mérgezésben évente sokan vesztik életüket"

 Naja,  meg mindegy egyéb égésen alapuló készülékkel lehet olyan szituációt produkálni, hogy pár szerencsételen meghal.

 

 pl.  CO mérgezés  az is, amikor zárt helyiségben, pl. garázsban üzemeltetnek ótómobilt  - hogy ne fázzanak, majd örökre elaludnak.

  Minden évben előfordul ilyen eset is.

 Az még érhető, ha az ürge egyedül van - néha nem gondol a veszélyre, de amikor ketten esnek ebbe  a csapdába - elgondolkodtató.

 Mondjuk az emberi hüjeség néha határtalan.

Előzmény: gmkiev (9742)
Zöldár Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9743

  "sokan meghaltak az országban"

 

 

 Miben haltak meg ? infarktusban ??

 

 Szóval a CO mérgezést eltúlózni nem szabad.

Persze figyelni kell.

 A lakosság fizikai ismeretei elég szerények és ez még fokozódni fog. Olvasom, hogy  fizikatanárnak gyakorlatilag senki sem akar menni . Érthető,  éhbérért csak a hüje  dolgozik.

  Nem árt a lakosságot felvílágosítani, de azért a ló túlsó oldalára se árt átesni.

 

 Nézzük a tényeket :

 

 Balesetben sokan meghalnak  M.o-on, de  a Co  mérgezés  elhanyagolható számú.

 Most hogy mindet felsorolnám csak egy adat :

 Mo.-on az un. csecsemő halálban   kb. 6 -7 hónapos korig meghal  15 - 16 csecsemő évente, CO mérgezésben kb. ugyan ennyi fő.

 A merítés viszont az elsőnél  100 ezer fő (vagy mán annyi sem, hiszen egyre kevesebb gyerek születik ), a másodiknál pedig 10 millió.

 

  Ennek a CO mérgezéses dolognak  az eltúlózásában a kémény seprők járnak az élen - érthető !   Az ő biztos,  kockázatmentes iparáguk épül erre.

 Mint írtam a csecsemő halál valószinűsége kb. 100 szoros, a bébicsősz  készüléket gyártók mégsem tolakodnak úgy mint ahogy a "derék" seprők teszik.

 

 Természetesen lehet cáfolni !!!

Előzmény: tunderlala-3 (9741)
gmkiev Creative Commons License 2011.12.05 0 0 9742

                                 Szilárd tüzelés, a fűtéstechnika fehér foltja.

                                           (oxigén is kell az élethez)

Jelenkori fogyasztói reklamáció.

Igazából én, mint szervizes, nagyon szeretek dolgozni.

A gázkészülékekkel nincs is igazi probléma. Ott a folyamat bejárt, kimunkált.

Dönt a fogyasztó, új bekötés, vagy csere. Mindenképpen, (kivéve egykét potenciális öngyilkos jelöltet) szakemberek végzik a feladatot.

Tervezéstől az üzembe helyezésig.

De mi a helyzet a szilárdtüzelésű berendezésekkel?

Elmondom.

Ez senki földje, a fűtés technikában.

Egyedi fűtő eszközöket vesz, beköt, üzemeltet bárki.

Figyelmen kívül hagyva időnként még a józanész diktálta megoldásokat is.

Némely ember azt hiszi, központi fűtés az a fűtő berendezés, amelyet a fűtendő épület középpontjában helyezett el.

Itt nem veszi senki figyelembe a teljesítményhez tartozó, maximális helység nagyságokat.

Azt, hogy egy légteret, vagy egy fűtőberendezéssel, több helységet akar fűteni.

Figyelmen kívül hagynak olyan alapvető dolgokat, állapotokat, mint a hőszigetelés, vagy a fokozott zárású nyílászárók.

Volt eset mikor többszörös életveszélyes helyzetbe sodorták saját magukat.

Erről egyszer egy cikket is írtam.

Saját pénzemen jelentettem meg, éppen egy olyan valós eset után, ami a cikkben szerepel.

 

 

 

 

 

A cikk:

 

Tisztelt Olvasó.

 

Gázkészülékből származó szénmonoxid mérgezésben évente sokan vesztik életüket. Ez egyrészt következhet kémény hibából, gázkészülék hibájából de bekövetkezhet egy teljes véletlenből, ami a lakáskorszerűsítésekkel hozható közvetlen kapcsolatba. Energia felhasználásunkat szeretnénk kisebb számla értékekkel megoldani és ezért korszerű hőszigeteléseket, fokozottan záródó nyílászárókat építünk, építtetünk házainkba, lakásainkba.

A törekvés természetes, de ki figyelmeztette már a tulajdonosokat arra a veszélyre, amit akaratlanul idézhetünk elő egy ilyen pótlólagos beépítéssel, korszerűsítéssel. Továbbiakban megemlíteném, hogy gázkészülékeinket sem igazán akkor vizsgáltatjuk meg, amikor még a gyári értékek, fogyasztás vagy hatásfok komolyabb beavatkozás nélkül biztosíthatóak. Megvárjuk a teljes működés képtelenséget, és akkor fordulunk szervizhez.

Két példa arra, hogy lehet közvetlen életveszélyt elő idéznünk saját magunknak.

Garzonlakás. Adva van egy kéményes gázkonvektor, mint egyetlen fűtési lehetőség. Korszerűsítés alkalmával modern ablak, ajtó kerül beépítésre.

Konyha illatainak elvezetésére szabadba távozó kivezetéssel páraelszívót építenek be. Ezek mind tervezés, engedélyezés nélkül beépíthető tárgyak.

Következmény: a páraelszívó első fűtésszezonban történt bekapcsolása alkalmával a helységbe tartózkodók enyhe mérgezést szenvednek, ugyanis a megjelenő vákuum csak a kéményen át tud kiegyenlítődni, így visszajuttatva a gázkonvektor égéstermékét a lakóhelységbe.

A következő esetben nem történt baleset, de nagyon könnyen lehetett volna.

Gyönyörűen felújított pestkörnyéki épület, hőszigetelés, fokozottan záródó ablakok, az egyik legmodernebb kémény technológiával épített égéstermék elvezetés. Őszi - tavaszi fűtés kiegészítésre a nappaliba vásárolnak egy 9 kW teljesítményű, vegyes tüzelésű kandallót. Nappali egy légtér a konyhával, ott páraelszívó melynek bekapcsolásával akkora léghiány keletkezett, hogy a kandalló kialudt, de ezzel egy időben a párhuzamosan épített kémény gázos ágán a fürdőszoba megtelt égéstermékkel.

Ezért érdeke és törvény előírta kötelezettsége minden fogyasztónak az ötévenkénti, minősítő biztonsági felülvizsgálat.

Pillanatnyilag ezt a fajta vizsgálatot kerületünkben csak szervizünk végzi, a lehető legnagyobb kedvezményeket adva a.....- kerületi lakosoknak. Átalakítások, lakás felújítások elvégzéséhez fűtéstechnikai szaktanácsadással is segítjük a fogyasztókat.

Hogy nyugodtan hajtsuk álomra a fejünket.

 

                                                                                               Kovács István

                                                                                               Szerviz vezető

 

Ez a cikk megjelenése nem kis pénzbe került.  

Hogy megérte e?                   

Üzleti szempontból, egyértelműen nem.

De az én lelkemen segített.

Itt, e területen sok az okoskodó, figyelmeztető, magyarázó, de erre áldozni is hajlandó, az nem sok.

tunderlala-3 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 9741

Amikor nálunk megtörtént a baj, pár hétre rá megkeresett egy újságírónő egy neves országos laptól, hogy lejönnének interjút készíteni... köszöntük, nem kértünk belőle.... mert inkább hatásvadásznak gondoltam az egészet.

 

Pedig egy pillanatra eszembe jutott, hogy beleegyezem, már csak azért is, hátha elkezdenének "lobbizni" azért, hogy a fűtési módtól függetlenül (távfűtés más persze), kötelező legyen riasztót beszerelni minden házba/lakásba... hiszen a mi éghajlatunkon mindenki fűt valahogy. Legalább az új építkezéseknél legyen feltétele a használatba vételi engedélynek a riasztó megléte. MInimális költség és sok tragédia elkerülhető lenne így, mert arra nem lehet számítvani, hgoy mindenhol minden tip-top üzemel.

 

Azon a napon/éjszakán, amikor mi is kórházba kerültünk, sokan meghaltak az országban... olyan légköri viszonyok voltak biztosan... amikor még egy egyidejűleg üzemelő páraelszívóra sem volt "szükség" a bajhoz.:(

Előzmény: Törölt nick (9737)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 9740

Természetesen.

Előzmény: Törölt nick (9739)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!