Keresés

Részletes keresés

runner 125 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25820

Sziasztok!

 

Kicsit off, de visszaolvasva láttam, hogy volt téma.

 

Födémet ('75-ben épült ház, kb. nulla szigeteléssel) mivel érdemes szigetelni? A padlás nincs használva, én kőzetgyapotra gondoltam, úgy 15cm vastagságban leterítve.

Van ennél jobb ár/érték arányú alternatíva?

 

Köszönöm.

 

kingoftailor Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25819

Konkrétan én nem értem, hogy akkor mennyi is a fogyasztásod.

Nekem  november 20 óta napi átlag 11,5 köbméter (eddig 196 köbméter fogyott).

 

Szerintem inkább szigetelned kellene, mint a vegyestüzelésre váltani.

 

Na de ha ragaszkodsz hozzá, akkor 25KW-os kazán kell neked szerintem.

Előzmény: Tomasman1985 (25809)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25818

Van otthon kettő is. A készülő sörkollektorhoz. De az nagy és műanyag. ;-)

Előzmény: negativ0001 (25817)
negativ0001 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25817

Az autokban a futeshez hasznalt ventik milyenek? az nem lenne jo neked? ha igen akkor autobontokban keresgelhetsz...

Előzmény: Blue_Sky_007 (25641)
patopal Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25816

Első lépéskéne ki kéne tisztítani és beszabályozni azt a kazánt, az is okozhat jelentős túlfogyasztást. Ha utánna is sok  akkor lehetene továbblépni.

Előzmény: Tomasman1985 (25809)
kék1 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25815

A 13 egy napra tényleg sok. Nekem lényegesen nagyobb m2-re ment egyik nap el ennyi, mikor nem értem rá a vegyessel tüzelni.

 

Szigetelések rendben vannak? Milyen a gázkazán?

Előzmény: Tomasman1985 (25809)
sönby Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25814

Na ja,a fa a legfontosabb;))Arra is gondoltam,hogy csinálok elkerülő szakaszt,amivel az esbét kikerülöm, és csapokkal kizárom ha megvan a megfelelő hőmérséklet,de elvetettem,mert az autómata utántöltő ha engedi a hálózati vizet baj esetén,akkor legalább az esbe miatt nem megy bele a kazánba csak bekevert víz,szerintem.....

Ugyhogy akkor kerítek egy ilyen 45C-os patront.Köszi.

Előzmény: joevagyok68 (25802)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25813

Én azért elgondolkodtam rajta.

 

Nem véletlen, hogy a cserépkályhákat telepakolják samottal. Pedig ott nincs lemez, amit védeni kellene.

 

Nagy tömeg, / volt itt szó tömegkályháról is / ha felmelegszik, fokozatosan adja le a hőt. Kb hasonló elven működik , mint a puffer. / csak nem lehet mérni a bevitt hőmennyiséget, és nem lehet szabályozni/.

 

A kandallókba sem a lemez miatt teszik bele.

 

Az én apám , még az üstházat is kitapasztja, mert szerinte úgy jobb.

És nem azért, hogy ne égjen szét.

 

Előzmény: unomma (25810)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25812

Nem csinál az semmit. Csak begyullad.

Előzmény: unomma (25808)
ja nyugi Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25811

A samottlap nem ismeri, a szentségtörés fogalmát.

Nem viszi el a hőt, csak tárolja.

Biztos, hogy nem olyan hamar adja át a hőt, mint az öntöttvas, dehát engem nem zavar.

Üdv:

Józsi

Előzmény: unomma (25810)
unomma Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25810

Lehet hogy szentségtörés, amit leirok, de szerintem egy vegyeskazánt samottal kibélelni nem sok értelme van, sőt! A berakott samottlapok hőtárolása minimális, elhanyagolható. Viszont jelentős területen elszigeteli a tüzet attól a felülettől aminek közvetlenül érintkeznie kéne vele, tehát ott, a legfontosabb ponton biztosan romlik a hőleadás!! Nem véletlen, hogy a kazángyártók nem alkalmazzák. Olyan készülékekben használják elsősorban, ahol vékony lemezből van a masina, és azt kell megvédeni, mert nincs benne viz ami hűtené. Kályhák, kandallók stb.

Tomasman1985 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25809

Nem 155m3 eszik meg!

 

Hanem a fölött volt olyan nap amikor a napi 5-6m3 (átlag) helyett 13 m3 evett meg! Még hideg nem volt és most járok olyan 150m3 túlfogyasztásnál!:S Itt még csak néha volt minusz 1-2:S Nah akkor mekkora kazán kell nekem?:)

Előzmény: kék1 (25799)
unomma Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25808

Igy van, begyujtáskor nincs parázs.  De a gázolaj parázsra locsolását azért nem nagyon tanácsolnám, mert az akkor keletkező gőz az már akármit csinálhat..

Előzmény: nagykunsági (25800)
unomma Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25807

Mivel sajna nem vagyok 18,- hidd el van némi rutinom begyujtásilag.  Az emlitett koktél hulladék gázolaj, maradt a HTO-s időkből, ez keverve az autóim motorolajával, kiválóan ég, egyáltalán nem tűz és robbanásveszélyes, önmagában meg sem gyújtható!! A mennyiségéből adódóan,max 1 deci,- pedig valószinüleg nem emiatt ül össze a klima konferencia! Láthatóan semmivel sem termelek több füstöt, mint a környezetemben bárki. Sőt némelyik szomszédom vizes fája úgy ontja a füstöt, és szagot, mint egy krematórium.  Sokkal jobb ez, mint a begyujtós kockák,-hidd el,- pedig forgalmazom azokat.

Előzmény: tibcsi42 (25793)
ja nyugi Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25806

Hali!

Szokatlan, hogy hétfő reggel óta nem kell begyújtanom, mert mindig van parázs.

Az is szokatlan, hogy a radiátorok éjjel nem a hideget sugározzák.

Meg, hát az sem utolsó szempont, hogy a pillangó szelepet lehet sőt kell használni, mivel az első pillanattól kezdve füstölt, ha elzártam. Most, meg lazán egész napot végig fűtöttem zárt szelepnél.

A hamu mennyiség csökkenése, sem hátrány.

Örülök, ahogy a Trakis Bandi javasolta, pedig csak ideiglenes egyelőre a megoldás.

Üdv:

Józsi

Sandor Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25805

étolaj! :-)

legalább az is elfogy és nem a csatornába ;-)

én azzal szoktam rásegíteni, ha elbénázom a begyújtást (szinte soha), de mostanában inkábbcsak rálocsoltam a fahulladékra, hogy fogyjon már el..

Előzmény: kazánördög (25798)
Amperszag Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25804
Igen, leírtatok már néhány lehetséges következményt a biztonsági elemek hiányáról ès ezt tényleg komolyan kell venni, én is komolyan veszem. Egyenlőre szerintem az lesz, hogy beteszek mindkét ágba1-1 biztonsági szelepet és nem hagyom magára a kazánt. A hőfokokat és a rendszernyomást amúgy felviszem a lakásba, szeretem tudni mi folyik körülöttem. A jelzések tehát meglesznek ha "gáz" készülődik és akkor be tudok avatkozni. Van megfelelő szünetmentes rendszetem így az áramszünet miatti hibalehetőség esélye kb. megegyezik a szivattyú elromlásával vagy pl a kémény eltömődésével.
Az ESBE szelepet én csak a kazán miatt tenném be, a radiátorokat most is legalább 75 fokos vízzel kell küldeni hogy tisztességgel fűtsék a lakást. Alul lettek méretezve erre már rég rájöttem. Aki tervezte a a gyárilag megadott 90/70-es vízzel számolt mint utólag kiderült. Az petsze a gyártóknak sem tűnt fel hogy nem túl életszerű 90 fokos vízzel fűteni. Úgyhogy nekem egyenlőre jól fog jönni a 70-75 fokos víz, nem fogunk megfőni a lakásban.
Előzmény: tibcsi42 (25796)
moonshadow Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25803

 

szerintem:

A biztonsági nyomáshatároló szelep nem = a nyomás "elengedésével"

 Amikor zárt rendszernél elkezd rotyogni a teknika, és a nyomás emelkedése eléri a biztonsági nyomáshatárolót, akkor nem engedi tovább növekedni a nyomást, mert a keletkező felesleget elereszti. Durrog, fortyog, ijesztő, de egybe marad.

Szó sincs arról, hogy elejtené nullára az összes nyomást.

 

Ami a nyomást eleresztené, az a Watts STS 20 97C fokos biztonsági termosztatikus szelep, de az meg ugye 97 foknál elereszt, így nem tud felmenni 100 C fok fölé a hőmérséklet. Meg a párhuzamosan beállított víz utántöltő pótolja a nyomást.

 

Egyébként az egy egyensúlyi helyzet, hogy valamekora nyomásnál cseppfolyós a víz.

Ha 120 fokos zárt rendszerben elereszted a nyomást akkor igaz, hogy a víz egy része megforr, de attól nem lesz nagyobb a kinetikus energiája, mint az elengedés előtti nyomáson forrás előtt volt.

Magyarul ha mondjuk egy nyugalomban lévő 120 C fokos 2,5 baros rendszerben elengeded a nyomást, akkor az adott hőmérséken a víz csak addig tud gőzállapotba kerülni, amíg újfent el nem éri a 2,5 bar-t.

Repedni meg akkor fog, ha a nyomás akkorára növekedik, hogy a kazán anyaga nem bírja 6-7 bar ....

Előzmény: t.zsolti (25771)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 25802

Szerintem NEM

A folymatos fejlődés miatt én 3 féle képpen is próbáltam.

Celsius PV27 lemezkazán + 14x20-as béleletlen , 10 m magas kémény

 

- első év

csak kazán, esbe nélkül,  +kondis kazánhoz méretezett radiátorok.

előremenő a nagy raiátorok miatt általában 50...max 55 fok

visszatérő eleinte 25-30, majd a vége felé 40.

Csak a hideg visszatérő csonk környékén (átmérő 20cm-es körben) kátrányosodott egy picit.

igaz a fa nem volt vizet ÉS fojtva se volt a kazán..

 

- második év

Indirekt tároló lett rákötve a kazánra

Meleg előre közvetlen a kazán előremenőből lett kivéve, az indirekt visszatérő pedig a vegyes szivattyúja elé lett bekötve. Így az keringette át a vizet a zindirekten.

A "szabályzás" kimerült a golyóscsapzárogatásban....:-))

Viszont így a visszatérő már az elejétől kezdve 35 fokos volt, mert hamar megfordult a víz az indirekt hőcserélőjében

Kátrány nuku  !

 

- harmadik év

kapott a kazán esbe VTC511 50 fokos szelepet és puffert.

kátrány nuku, viszont a puffert csak a 2. ütemben tudtam 60-65 fok fölé tornázni.

 

 

Ezért írtma, hogy puffer nélkül a legkisebb esbe is elég.....szerintem

régebben volt 45 fokos is...

Meghát sokminden múlik a fán is.....

 

 

Előzmény: sönby (25794)
kazánördög Creative Commons License 2011.12.07 0 0 25801

 

Hát a fickónak volt parázs, de égni nem akart... (A vizes fa...)

Persze a parázs elgőzölte a benzint, az meg szépen keveredett a levegővel a huzat hatására, és akkor jött a gyufa...

 

Eszembe sem jutna a drága gázolajat a kazánba locsolni.

 

 

Előzmény: nagykunsági (25800)
nagykunsági Creative Commons License 2011.12.07 0 0 25800

Gázolaj nem robban.

 

Azt locsolhatod a parázsra.

 

De begyújtáskor nincs parázs:)

 

A benzin sem robban. Csak a benzingőz. Azzal azért ne locsolgasd.

Előzmény: kazánördög (25798)
kék1 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 25799

Dőlj hátra, az nem sok.

Előzmény: Tomasman1985 (25790)
kazánördög Creative Commons License 2011.12.07 0 0 25798

Apropó... benzines begyújtás...

Egy szomszédunk megpróbálta, miután megunta a sikertelen próbálkozásokat...

Az eredmény?

A parázsra löttyentett benzin nem lobbant lángra...

Erre az illető mit csinált?

Fogott egy szál gyufát és bedobta...

Ebből az következett, hogy a forró parázs által elpárologtatott benzingőz szépen robbant egyet, és mivel az ajtó nyitva volt, meg is találta a kivezető utat... Begyulladt a  fickó műszálas pulóvere... A többit gondolom nem kell elmondanom...

Úgyhogy ezt inkább hanyagolnám... Meg a gázolajat is...

Agyrém.

 

Kb 350 Ft-ért a legtöbb vegyi vagy fűtéstechnikai kiskerben lehet kapni "Pepo" (rózsaszín) táblás begyújtóst.

Egy kocka (kb mint két kockacukor) úgy 10 percig ég, és minimális gyújtóssal a szenet is képes meggyújtani.

Én ezt használom fához is, nekem nagyon bevált.

Előzmény: tibcsi42 (25793)
zoolee10 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 25797

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni tőletek! Kazánvásárlás előtt állok!

Öntöttvas kazánt szeretnék, az olcsóbb kategóriából!

Hunor 4S, Solidmax 4 tagú, maximus, szerintetek ezek közül van megbizható és jó kazán, vagy ezek nem sokat érnek?

 

Köszönöm a megtisztelő válszokat, segítségeket!

 

Üdv Zoli!

tibcsi42 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 25796

Az előbb emlitettekből leszürheted, hogy mit lehet tenni. A villany mamár ojan természetes mint a levegő vétel, de azért előfordul árram szünet, namost ha nem gravitációs a rendszerünk a keringető le áll és jön a túlmelegedés, ilyenkor lép be a vészhőtő. Ha a kazán eléri a 96°ot a biztonsági szelep kinyit és a vezetékes vizet ereszt egy külön álló hűtő körbe és a másik végén a csatornába ereszti. Ha lehűl a kazán a szelep lezár és nincs tovább hűtés.

Előzmény: Amperszag (25769)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 25795

Sajnos vannak ilyen emberek, most is bent éget egy család a begyujtásnál. De ahogy a fótót elnézem nem egy iparművész vólt aki ezt a fűtésnek nevezett valamit összegányolta. A biztonsági cuccokat nem lehet el bagaterizálni, tehát ha nincs biztonsági hűtő csak nyitott rendszert lehet alkalmazni, egy biztonsági nem elég (2-3e. Ft /db.) ezen ne sporoljunk a kazán előre menőjébe és alul a visszatérőbe is rakjunk, a huzat szab. termót (láncos) probáljuk gondosan beszabályozni (90°felett le kellene zárnia). Ha valaki most vásáról kazánt csak biztonsági hűtővel vegyen!

Előzmény: gmkiev (25787)
sönby Creative Commons License 2011.12.07 0 0 25794

Üdv Joe.A 45-50C-os esbe miatt nem kátrányosodik jobban a kazán mint a 60C-tól?Csak mert nekem 60-as van,most egész jól működik a cucc(nincs puffer még) csak tök sok meleg marad benn a kazánban,ezért gondolkozom a patron cserén.

Előzmény: joevagyok68 (25777)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 25793

Na eből a tipből már csak egy kis benzin v. netán egykis trotil hiányzik (gondolom imádnak a szomszédok).

Egyébként ahogy kezdted nem rosz, tehát alulra vastagabb majd főléje vékonyabbak és papir rá a gyujtos. A lényeg alul a huzat ajtót nem szabad becsukni mig be nem gyullad a fa. Alul (primér) levegőt mindig kell adni de ha nagyon dübörög lehet finoman csökkenteni, begyujtásnál a fűstkijáratnál lévő pillanó szelepnek nyitva kell leni. (ezt azért irtam így mert én sem az anyatejjel tanultam meg fűteni)

Előzmény: unomma (25785)
pajaci Creative Commons License 2011.12.07 0 0 25792

Vegyessel a feléből jössz ki kb, ha "bolti" fát veszel.

Ha komfortosra szeretnéd, akkor kell hozzá puffer, hőcserélő, szelepek, szivattyúk, vezérlés stb....

Ha nem akkor olcsóbb lessz, csak állandóan foglalkozni kell vele.

Előzmény: Tomasman1985 (25790)
t.zsolti Creative Commons License 2011.12.07 0 0 25791

rendben,

az ilyen esetekhez több egymásra rakódó hiba kell , hogy elszáljon.

az előző kazánnal már én is bekostoltam a 120 feletti hőfokba , és úgy derült ki hogy elkezdett kalapálni a rendszer, a 2.5 baros biztonsági akkor sem fújt le,  a higganyos 125-130ig van skálázva és maxot mért, kiolvadt egy kézi légtelenítő és fújta a gőzt( majdnem híradó lett )

Előzmény: trakisbandi (25784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!