Keresés

Részletes keresés

Bluehotel Creative Commons License 2006.12.27 0 0 540

 

Ciao tutti,

 

Udvozlet a napos, de kicsit huvos Veneziabol!

 

Sajnos az utazas nagyon szornyu volt vonattal, ugyanis tel van es nem volt futes, igy kibirni 13 oràt....... el tudjatok kepzelni?    Mindenki nagykabatban, sapkaban, kesztyuben  ..... ja es mindezert fizettem egy csomo penzt, brrrrrrrrrr

 

De Velence kàrpotol mindenert:-)

 

Buona giornata!

auray1 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 539

Szia Bluehotel,

 

level a reszletekkel ment az itt megadott e-mail cimedre.

A.

Előzmény: Bluehotel (537)
auray1 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 538

Ciao Bluehotel,

nekem mar ugyis remenytelen. Ha ugy gondolod, eladom neked a repjegyemet. Oda dec 29, vissza jan 1. Az ara 11,742 Ft atiras nelkul.

En mar oreg vagyok ahhoz, hogy vegyes dormitoriumokban szalljak meg. Egynemut meg mos kedvenc helyem sem tudtak (akartak) garantalni. Egyagyas meg egyaltalan nics elfogadhato aron.

Udv.

A.

Előzmény: Bluehotel (537)
Bluehotel Creative Commons License 2006.12.20 0 0 537

 

Ciao Auray1,

 

Igen, az én szállásom már le van zsírozva...

Sajnos ajánlani nem tudok, próbáld meg, amit a többiek írtak!

 

Én viszont repjegyet nem tudtam szerezni, úgyhogy 13 óra zötykölődés a vonaton oda és vissza:-(...    Mamma mia:-)

Előzmény: auray1 (534)
santa scala Creative Commons License 2006.12.20 0 0 536

Szia!

 ALBA D' ORO kemping 16,5 euro/ fő.

Előzmény: auray1 (534)
igus Creative Commons License 2006.12.20 0 0 535

Van màr szàllàsod ?

 

Ha nincs még, es beéred alacsony komfortfokozattal is, akkor a www.hostels.it oldalon keress ra a Venecia-ra, az a Judecca-n van, es 19.5 euro egy éjszakára reggelivel együtt.

 

 

Ha legalább 3 napig maradsz Velencében, akkor érdemes vásárolni a Venecia Card 3 napos változatot, mert korlátlan utazási lehetőség az összes vizibuszra (Muranoba, Buranoba, Lido-ra is)

Előzmény: auray1 (534)
auray1 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 534

Szia,

van mar szallasod? En is a jovo heten utaznek Velencebe. Megvan a repulojegyem, de nem talalok szallast. Kiegyeznek mar 70 eurosban is, csak legyen. Vagy teljesen foglalt minden hely, vagy 130 euro. Lehet, hogy bukom a repulojegyet.

Udv

Előzmény: Bluehotel (533)
Bluehotel Creative Commons License 2006.12.19 0 0 533

Ciao Din!

Én idén nyáron utaztam Velencébe hálókocsiban. Eléggé lerobbant volt a hálókocsi, nem valami bizalomgerjesztő.... Egyedül voltam a fülkében egy darabig, aztán Zágrábban kaptam 1 női, bagós hálótársat.

Szóval ha 2-3 ember van a fülkében, az elviselhetö, de ha esetleg 6-an is összejönnek, mert 6 hely van összesen, az már nem túl kellemes, föleg téli idöszakban.

Adnak lepedöt, takarót, párnát...

Egyébként elég húzós ára van ám a hálófülkének.

 

Én 1 hét múlva megyek 6 napra Velencébe éjszakai vonattal (mert már csak ilyen közlekedik Velencébe), de ezúttal ülöhelyet vettem, ki lehet birni ülve is és jobb állapotunak tünt, mint a hálókocsis részleg. 85 Euroért vettem a jegyet oda-vissza.

 

Az EUROLINES busz sem rossz, gyorsabb mint a vonat és olcsóbb,

persze a Skyeurope a legjobb ha van megfelelö idöpontban és árban.

Üdv.

 

 

Előzmény: LDin (531)
Hungary25 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 532

Sziasztok!

Barátokkal kollégék tánccsoportokkla megyünk haveri társaság szervezi VELENCEI karneválra utat!!!!!11ezer ért!!Luxuskategoriájú busszal!Nyitóünnepségre!!!!!!!Feb9-11ig Este indulás reggel otvagyunk szabadprogram szombaton éjfél fele,után hazaindulás.és Vasárnap dél körül ithon vagyunk!!

Akit érdekel irjon Hungary002@freemail. hu cimre!!küldök anyagot róla!!!!

LDin Creative Commons License 2006.12.19 0 0 531

Szia Laci!

 

Van SkyEurope járat, csak nem a nekünk megfelelő napon, illetve du megy és du jön, tehát +1 éj szállást kellene fizetni, és az ugyebár nem olcsó. És a most található Sky jegy sem az. szóval ezért gondolkodtam vonatban.

Én pont azért gondoltam hálókocsira, mert anélkül tényleg iszonyat lenne 13 óra. Főleg,hogy az ülések nem a páromra vannak méretezve (leginkább talán modellekre méretezték őket).

De köszönöm a válaszod.

 

Még valaki? Vonatos hálókocsis élménnyel?

Din

Előzmény: FLaci (530)
FLaci Creative Commons License 2006.12.19 0 0 530

Hi,

 

Nagyon-nagyon régen egy 1 hónapos InterRail-es nyaralás második állomása volt Velence... (Az elsõ Bécs volt.) Hálókocsi nélkül, elsõ éjszaka a vonaton -> nem sokat aludtunk...

 

Más: SkyEurope nem játszik? Most van valami 0 illeték akciójuk, lehet hogy olcsóbb is lenne mint a vonat...

 

Bye, L.

Előzmény: LDin (529)
LDin Creative Commons License 2006.12.19 0 0 529

Sziasztok!

 

Beleolvastam a topikba, nagyon hasznos dolgokat tudtam meg tőletek, és örömmel olvastam a rövidebb-hosszabb élménybeszámolókat, köszönöm az íróknak.

 

Szeretném megkérdezni, hogy utazott-e már valaki éjszakai vonattal Velencébe. Illetve bárkinek a véleményét, élményeit szívesen fogadom hálókocsis utazással kapcsolatban. Szeretnénk menni a Karneválra februárban és egy olyan megoldásra gondoltam,hogy éjjel vonattal oda, 2 nap Velencében és vissza éjjel vonattal. Igy csak 1 éj szállást fizet az ember, nincs elvesztegetett nap és szállás. Kicsit azonban tartok a hálókocsis utazástól, sajnos kicsit bizalmatlan vagyok az ilyen típusú (idegennek összezárva) utazásokkal szemben.

 

Előre is köszönök minden infót és véleményt!

Din

tefi Creative Commons License 2006.11.21 0 0 528

Csak logikusan próbálok gondolkodni :)

 

Mivel beszálláskor senki nem kéri a jegyet - 1 későbbi ellenőr honnan tudná,hogy hányadik járaton vagy éppen ez alatt a 60 perc alatt ? /amúgy pár éve az 5 €-os jegy még 90 percig volt érvényes !! /

 

Szvsz. sehogy nem tudja és nem is érdekli - benne vagy az időben vagy nem -ezt nézi .

Előzmény: FLaci (527)
FLaci Creative Commons License 2006.11.20 0 0 527
Jut eszembe... Az 5 eurós menetjegyre az van ráírva, hogy 60 percig érvényes. Ezalatt átszállásra is? Innen-onnan összeszedett információ-morzsákból én úgy gondolom hogy igen, de nem vagyok benne biztos. Van itt valaki aki meg tudja mondani a tutit? Thx, L.
Előzmény: cativa (526)
cativa Creative Commons License 2006.11.20 0 0 526
FLaci

Nagyon szépen köszönöm.
Előzmény: FLaci (525)
FLaci Creative Commons License 2006.11.19 0 0 525

Hi,

 

Egy vaporettó jegy 5 euro, napijegy 12 euro, 3 napos jegy 25 euro. Kivétel 3 járat, amikre külön díjszabás van. Ezek az Alilaguna (reptéri járat), a Clodia (Velence-Chioggia) és a Fusina.

 

Azaz: Punta Sabbioni - Velence 5 euro, oda-vissza 10 euro. Vagy, 12 euro egy 24 órás jegy, amivel annyit utazol amennyit akarsz.

 

L.

Előzmény: cativa (524)
cativa Creative Commons License 2006.11.19 0 0 524
Aki tudja légyszi írja meg, hogy a buszról ha leszászállok és a kompra veszek jegyet 10-12 euró az retúr vagy csak be a szigetre, vagy hogy van ez?
Köszönöm szépen előre is a tájékoztatást.
cativa Creative Commons License 2006.11.17 0 0 523
Értem már, akkor nem viszünk csizmát. Köszi szépen.
Előzmény: honey_26 (521)
cativa Creative Commons License 2006.11.17 0 0 522
Köszönöm szépen.
Előzmény: igus (520)
honey_26 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 521
Jellemzően a nov-febr. időszakban fordul elő dagály, amikor elönti a szent márk teret a víz. Viszont ha az víz alatt áll, Velence nagy része még nem, mert magasabban fekszik.
Ha mégis mentek és elötni a víz, már felkészültek, mert hamar körbepallózzák a teret, meg azokat a részeket, ahol víz van.
Időjárást is figyeld, mert jellemzően akkor kerül víz a szent márk térre, ha nagyon sok esőt mondanak arra területre. Okt. végén is így volt, esett, elöntötte a teret, de 2 nap múlva már semmi nem látszott belőle.
Előzmény: cativa (519)
igus Creative Commons License 2006.11.16 0 0 520
cativa Creative Commons License 2006.11.16 0 0 519
Most olvastam egy másik fórumon hogy lehet dagály ebbe az időszakba. Akkor nem árt a gumi csizma, szóval ledöbbentem, mit tudtok ti a dagályról mekkora az esély a gumicsizma használatára.
cativa Creative Commons License 2006.11.16 0 0 518
Köszi szépen . Valószínő kipróbáljuk az "egybugyis" utat. Van egy 20 000ft-os utalványunk csak le kell utazni, veszni csak nem engedjük, de sokat nem is akarunk rá költeni mert a nyarálási keretünk már kiürítetük Tunéziára. A 12 euró az retúr vagy csak oda a kompra?
Előzmény: cwtrans (516)
cativa Creative Commons License 2006.11.16 0 0 517
Köszi a választ, még azt szeretném tudni milyen szokott az idő lenni februárba a karnevál nyitására , milyen ruhába tanácsos menni. Azért kérdem tölled mert írtad hogy többször is voltál biztos nem mindíg egyforma de mennyire van még hideg.
Előzmény: santa scala (515)
cwtrans Creative Commons License 2006.11.15 0 0 516
szia!

Pestről általában este 8-9 körül indulnak és reggel 7-9 körül érnek punta sabbioniba.

onnan kell átkompolni kb. 12 euróért. és utána egész napos szabad kóválygás velencébe.

majd általában este megvárni minden utast... kb 22-0 óra körül indulás haza, haza érkezés déltájt.

a legolcsóbb ilyen 11.990 ft, a legdrágább kb. 17000 ft-ba kerül.

fontos: ne dőlj be luxus buszos dumának. általában jók a buszok, de aludni nehéz mindegyiken..

nem csoda, hogy más népeknél nem nagyon dívik ez az "egybugyis" értsd egy napos/két éj buszos karneválozás.

kb. 20-25 ezerért már van egyéjszakás szállásos megoldás is. sokkalta jobb.

de azért nem akarlak lebeszélni se róla. egyszer mindent ki kell próbálni.
Előzmény: cativa (514)
santa scala Creative Commons License 2006.11.14 0 0 515

Szia!

 Mi kipróbáltuk néhányszor a buszos utat. Általában este 8 körül szoktak indulni, ha minden simán megy  8 és 9 körül van Velencében. Tapasztalat, hogy aludni / már aki tud / inkább hazafele szoktak. Odafele nem igen, és ez azzal jár együtt, hogy elég fáradt és nyűgös az ember. Nem valami felüdítő. Mi februárban repcsivel megyünk / fejenként 7800 forint volt, kempingbe fogunk megszállni 16 euroért fejenként, tehát annyit fizetünk, mintha busszal mennénk. Ha még kiváncsi vagy valamire, szívesen válaszolok

Előzmény: cativa (514)
cativa Creative Commons License 2006.11.14 0 0 514
Sziasztok.


Szoktatom magam a gondolathoz hogy talán elkéne menni a karneválra, voltatok már a NON STOP útón mennyire fáraszt? Nekem elég fárasztónak tünik két éjszaka a buszon és egy nap talpalás. Hány óra az út? Kérnék pár infót aki tudd segíteni.
Szedő Tördelő Creative Commons License 2006.11.06 0 0 513
Fel tudnál rakni egy kis térképet, megjelölve az önkiszolgáló étterem kb. helyét?
Előzmény: fiola (509)
Szedő Tördelő Creative Commons License 2006.11.06 0 0 512
Kispiramis. Mi Izabellától béreltünk egy lakást, ez 80 EUR naponta 2 személynek, s ebben benne van a rezsi és takarítás is. Már írtam, hogy nagyon jó helyen van, a Rialtótól 8 percre a régi negyedben, s a repülőtéri Alilaguna állomáshoz is közel. Tud még Izabella 110 EUR/nap áron egy másik lakást, ahol 4 ember fér el, ez is az előbb említett kis stúdiólakás mellett van. Ez is komplett ár, benne van minden. A kis lakásról tudok küldeni képet, ha kell. Elvileg még videót is, mert csináltam róla :-))

Nem lebeszélni akarlak az ajánlott apartmanról, csak választási lehetőséget nyújtani. A bérelt lakás kétségtelen előnye, hogy egyedül vagy és megcsinálhatod magadnak a reggelit, főzhetsz (ha nem sajnálod rá az időt), kávét teát csinálhatsz, na és olcsóbb, mint az apartman.
Előzmény: Törölt nick (510)
fiola Creative Commons License 2006.11.04 0 0 511

Az apartmanért naponta 110-et fizettünk + 30 Eu takarítás.

 

Ezen az oldalon megnézhetsz még párat.

www.VeniceApartments.ORG
Ha kitöltöd a tablicskut, 1-2 napon belül küldenek egy hosszú, részletes listát, amin az összes aktuális apartmant feltüntetik.

Előzmény: Törölt nick (510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!