Keresés

Részletes keresés

vackor11 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2186

Szia!

Már megírtam neki (180-at) :o)

 

v11

Előzmény: dpek (2185)
dpek Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2185

Szia!

 

Kb. 150-170db kell a dánhoz.

Legalább is én ennyit épitek be.

külső falnak meg kb. 400db kell.

Attól is függ hogy falra épited, és csak három oldalt, vagy teljesen körbe.

 

Hasonló méretű harang kályhát lehet 100 samottból is.

 

Üdv.

 

 

Előzmény: maguborka (2179)
salgabeC Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2183

Sziasztok.Nem szeretnék okoskodni, de szerintem az a tag, aki használta Vackor szavait,mondatait, csak annyit írt volna, ...ne haragudj Vackor, hogy átvettem a gondolataidat, én nem tudtam volna így összehozni... vagy valami ilyesmit, nem kerekedett volna ekkora "ügy" belőle..

De hát azt neeeeem!!

Inkább támadjunk vissza..

 

Hát ez tényleg Magyarország..

Ja, és ettől még mindannyian MAGYAROK vagyunk.

 

 Már be is fejeztem..

 

Tiszteletem..

sancibácsi Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2182

Ne érts félre, nem rosszindulatból mondom. Csak tele a bírkózószőnyeg, nekem meg nincs kedvem újabb menethez:-))

A konkrét kérdésedre azért mégis beválalom, régebbi pzitív hozzászólásaid miatt. Ilyen fal dumával nem jönnék, hogy attól függ mekkora, meg milyen.....:-(( Úgyis gondolom dán kályhát szeretnél.

Amiért nem szívesen válaszolnék:

-ha kályhás építi a kályhát, az úgyis viszi az anyagot, vagy megmondja miből mennyit vegyél,

-ha te szeretnéd építeni, akkor csak csinálnod kéne valami tervet/rajzot/számítást magadnak... Újra mondom, ha nem tudod kiszámolni, szerintem ne fogj hozzá kályhát építeni:-((

Saját példából mondom, régebben barkácsolgattam dolgokat. Pl gyerekeimnek fenyő emeletes ágyat. De akár ezt, vagy mást szerettem voln csinálni, sosem fogtam hozzá, amíg 'fejben össze nem álltt' minden részlet. Amikor elterveztem minden apróságot/csatlakozást,..... kiszámoltam az anyag mennyiséget, csak akkor álltam neki......

Elég gáz, amikor építés közben derülnek ki a hiányzó ismeretek, stb. Sajna arra is láttunk már itt példát:-((

Előzmény: maguborka (2179)
sancibácsi Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2181

Erre nem is tudom merjek-e (akarjak-e; mittudomén????) válaszolni!

BOCS!

Előzmény: maguborka (2179)
Durcás 56 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2180

Kályharajongó: Hogy őszínte legyek én sem.   Ha csak az nem , hogy volt aki kifizette Heikki mesternek  a tanfolyam dílyát, hogy a megélhetést bíztosítsa. Az elmúlt két hónapban elég sokat olvastam útána ki mit ír de nem hiszem, hogy összetudnék rakni egy kályhát. Igaz a képzetségem sincs meg hozzá.Meg rengeteg betétes kályhát láttam téglával körbe építve.  Valódi Finn tömegkályhát annál kevesebbet.   Gondolom ezek után ahány építmény annyiféle hozzávaló. Ígérem ,hogy kérdésedet  ne hagyjam válasz nélkül, utána érdeklődöm, és összegyűjtöm a válaszokat.Üdv: Durcás

Előzmény: Kályharajongó (2175)
maguborka Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2179

Más. urak! kb hány db samott és tégla kell egy általatok már megépített kályhához? 400 - 500 samott és téglára emlékszem. sajna nincs meg a korábban Vackor által megadott adat. költségtervet készítem..

sancibácsi Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2178

Akinek nem inge, ne vegye magára!!!

:-))

Kályharajongó Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2177

Te miért nem költözöl el egy másik országba? Vagy akár a Holdra?!?!

Előzmény: sancibácsi (2176)
sancibácsi Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2176

Ismeritek a viccet???

A német, az amerikai, és a magyar parasztnak megdöglik a tehene!

A jó tündér pont arra jár. Kérdezi őket: Mit tehetnék Értetek?

Mire a német: legyen egy másik tehén az udvaromon!

Erre az amcsi: Legyen 10 tehén helyette az udvaromon!

A magyar: Dögöljön meg a szomszéd tehene is!!!

A vicc, hogy ez nem vicc :-((

EZ MAGYARORSZÁG!

Akinek nem inge, ne öltse magára.

Kályharajongó Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2175

Szervusz.

 

Nem mindent értek. Azt, hogy ki miért épít milyen kályhát, azt értem. A más oldalának minősítését is értem, sőt: egyetértek. Ez az adalék anyag, vagy tartozék dolog nem világos.

Előzmény: Durcás 56 (2169)
Durcás 56 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2174

Részemről  vége.

Előzmény: Törölt nick (2173)
Durcás 56 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2172

Csak az idióták kedvéért legközelebb több színnel is akár !!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (2170)
vackor11 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2171

Köszönöm.

Elnézést kérek, hogy változtatás nélkül használják sz írásaimat és hogy

a tömegkályhákkal foglalkozom.

Előzmény: Durcás 56 (2169)
Durcás 56 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2169

Kedves kályharajonó.A vackor azért látogatja az oldalakat, hogy saját magára felhívja a figyelmet. Mert ha valaki kiváncsi meg nézi az oldalát (ami nem egy nagy durranás) elégé igénytelen és felszines. Mindenen esetre ismeretségi kömben felhívtam Péterre (vackor11)  a figyelmüket. Én láttam az első kályháját személyesen nálla , beszéltem is vele tudom mire képes. Mindenkinek felhívom a figyelmét hogy a megadott kályha összetevőkből ,hagyjanak ki egy egy adalék anyagot vagy tartozékot. Az első kályhát sem ő hanem Heikki mester és emberei készítették.Azt hogy szórakozásból és nem a megélhetés miatt foglalkozik a kályhákkal, nem jogossítja fel arra ,hogy másokat lejárasson és lehetetlen helyzetbe hozzon. Aki nap elemmel füti a házát annál csak disz egy ilyen kandlló. Sok ember viszont a spórolás miatt készített, a mesterek meg a megélhetés miatt készítenek kissebb ngyobb tűzhelyeket kandallókat vagy akár kemencéket. Üdv neked kályha rajongó. Durcás ,de nagyon.

Előzmény: Kályharajongó (2168)
Kályharajongó Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2168

http://www.hydro-sol.eoldal.hu/fenykepek/cserepkalyha/amire-buszkek-vagyunk/

 

Azt nem mondanám, hogy Vackor nem vállalja a nevét (lásd a fenti linket, ill. a hozzászólásokat), de a más oldalának minősítése tényleg kedvenc elfoglaltságai közé tartozik. Nem csodálkozom, hogy a honlap tulajdonosának elszakadt a cérna...

 

...és ez igaz az egész fórumra is. Sokaknak elszakadt már. Akik itt utólag kötekedőnek lettek kikiáltva.

 

@Sancibácsi: köszönöm, hogy módosítottad a hirdetést. És mielőtt megvádolsz: nem én minősítettem a hirdetést kifogásolhatónak. Az egy másik rajongód lehetett.

 

 

Előzmény: Durcás 56 (2166)
vackor11 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 2167

Bátor hozzászólás, így elsőre.

Várom a tényeket.

Előzmény: Durcás 56 (2166)
Durcás 56 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 2166

Kedves Vackor11. Érdekesnek találtam a más oldaláró kimásolt levelezésed. Csak azért látogatsz meg oldalakat , hogy gyalázkodj , meg ócsárold a más munkályát. Én az úriembernek láttam személyesen kész munkályát , mondhatom nekem tetszettek úgy a kandalló mint a csikó tüzhely. Az  oldalnak   webadminja  van nem igazán tisztességes ezért az a partizán akciód, ahogy próbálsz mást lehetetlen helyzetbe hozzni. A mester becsületesen  minden nap dolgozik, nem ér rá egésznap más weboldalában turkálni és azt kritikán alul minősíteni. És mind ezt agy login névvel, nem válalva  saját neved. Hozzá szólásnak nem minősíthető jellemzésed én is kimásoltam és továbbítottam , mert a hitelrontást úgy mond súrolod. Vajon hány ilyen webb oldalt láttogattál meg csak azért , hogy magad vagy a céged előnyösebb helyzetbe hozd .

 

 

 

 

 

MOTTÓ:  <  ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI  > Magyar közmondás

 

 

MA TE PISZKÁLSZ MÁS  >>>>  HOLNAP TÉGED PISZKÁLNAK

Előzmény: vackor11 (2152)
sancibácsi Creative Commons License 2011.05.05 0 0 2164

Nos elgondolkodva a dolgon kijavítottam azt a hirdetést.

Ha valaki csak a képeket nézegeti, és nem olvas (hogy EZEK ÉSZAK-AMERIKAI TÖMEGKÁLYHÁK), nehogy azt gondolja én építettem:-))

Viccet félretéve, kösz kályharajogó a kritikát: mellékeltem hozzá az itt is bemutatott két kályhát; így bizonyára mindenkinek egyértelmű!

Előzmény: sancibácsi (2163)
sancibácsi Creative Commons License 2011.05.03 0 0 2163

No egy újabb gyöngyszem! És egy újabb 'kedves' fórumozó!

Név nuku, mail nem publikus.....

És erről ennyit, ilyen stílussal nem foglalkozom.

Az: "Ez Magyarország" kijelentéssel kapcs-ban csak annyit: szeretem a Magyarországot, és természetesen nem is az Országra vonatkozott, hanem az itteni állapotokra. Egyébként csak Vackortól idéztem, Ő fogalmazta meg kicsit régebben -ha ráérek megkeresem-, és telibe talált vele!

Kályharajongó Creative Commons License 2011.05.03 0 0 2162

Részemről ez így OK.

 

Neked is szép napokat!

Előzmény: vackor11 (2161)
vackor11 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 2161

Félreértettél. Én nem szálltam ki.

Te szálltál ki a párbeszédpanelemből.

Az általad használt karakterkészlet színe

vált számomra azonossá mindenkori hátterével.

 

 

További szép napokat.

Előzmény: vackor11 (2159)
Kályharajongó Creative Commons License 2011.05.03 0 0 2160

Kedves Kereszteslovag!

 

Nem értelek, hogy miért is Te reagálsz Sancibácsi helyett; nem Téged szólított meg a "lelkiismeret hangja".

 

Sancibácsi a fórum ügyeletes Magyarország-rágalmazója és általános mindenbenigazamvan megmondóembere.

 

Nem neked kell kiszállíni!

Előzmény: vackor11 (2159)
vackor11 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 2159

"Ctrl+C Ctrl+V"

tudjuk, ebben jó vagy.

 

De ez egy kis ország, és a hírek gyorsan terjednek.

A Te híred is jóval (évekkel) megelőzött, szóval

ez a "Ctrl+C Ctrl+V" már csak hab volt a tortán.

Volt már itt iszapbirkózás elég.

Részemről búcsúzom, üdv a a láthatatlan emberek kubjában.

 

v11

 

Előzmény: Kályharajongó (2158)
Kályharajongó Creative Commons License 2011.05.03 0 0 2158
Előzmény: Kályharajongó (2157)
Kályharajongó Creative Commons License 2011.05.03 0 0 2157

Ne terelj. Ezek tények.

 

Várj, segítek:

 

 

Marcus Flynn oldala:

 

http://www.pyromasse.ca/introe.html

Előzmény: vackor11 (2156)
vackor11 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 2156

1816

Előzmény: Kályharajongó (2155)
Kályharajongó Creative Commons License 2011.05.02 0 0 2155

http://ingyeneshirdetes.net/szolg%C3%A1ltat%C3%A1s-v%C3%A1llalkoz%C3%A1s/%C3%A9p%C3%ADt%C5%91ipar/hirdet%C3%A9s-81845.html

 

A hirdetéshez csatolt képeken vajon Sancibácsi saját kályhája látható?

Előzmény: sancibácsi (2153)
bjanoss Creative Commons License 2011.04.29 0 0 2154

Nekem már volt dolgom hasonlóval. Írtunk a tárhely szolgáltatónak, megkérdeztem hogy mit lehet tenni ilyen esetben. Válasz helyett pillanatok alatt megszüntették a rendetlenkedő weboldalát. Nem kérdeztek semmit, nem kezdtek egyeztetni, nem volt felszólítás, nem volt türelmi idő. Én magam is meglepődtem.

Előzmény: vackor11 (2152)
sancibácsi Creative Commons License 2011.04.28 0 0 2153

Hát igen 'Ez Magyarország!'  ahogy már írtuk itt egy párszor :-(

A nagytiszteletű mester úr az elveket nem tudja saját kútfőből (Mit, Miért, Miből, ???), de a kályhákat profi szinten nyomja.....

Vagy felmerül az emberben a kérdés, ha a szöveget 'kivágás-másolás-beillesztéssel' készíti, akkor lehet a kályhákat is képek másolásával :-)))

Előzmény: vackor11 (2152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!