Keresés

Részletes keresés

LBM Creative Commons License 2012.01.04 0 0 9418
Fájdalom mentes szép napot! Két napja ocsmányul vagyok,de nagyon. Ilyen az idő,és más is megérzi? Kedves Gica, jobbulást :-(
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.04 0 0 9417
Olyan isiaszom van, hogy megorulok.:-(
similis Creative Commons License 2012.01.04 0 0 9416

Ezt jó hallani,, de azért másfél hét múlva melóban.... Hmmm nehezen hihető :S

Előzmény: Törölt nick (9412)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9415

rokkon Te is nagyon el vagy tünve, jelentkezz mi van veled?

 

Hol vannak a régiek? Remélem azért nem jelentkeznek, mert jól vannak.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9414

Ka-la, Malvin mi van veletek, hogy vagytok? Írjatok egy pár sort.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9413

Szia!

 

Gondolom kiszakadt a sérve. Azért aki időbe kerül műtőasztalra annak nagyobb az esélye az ilyen sikeres műtéthez, nincs hosszan tartó izomspazmus, leépülés, antalgiás testtartás, ezek mind tovább rontják a gerincet.

Előzmény: Törölt nick (9412)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9412

Üdv csoporttársak.

Milyen az élet. Ma hívom a cimborámat -szombathelyi- furcsa is volt hogy nem beszéltünk az ünnepek alat.Részemről tudtam az okát dec 17 óta L-V  el töltöttem az időm.

Mint kderült a srác dec 15 én lett rosszúl ( tüsszentett egy jót majd összeesett. 23-án már műtötték is. Fájdalom megszünt kicsit zsibbad a lábújja.

Mondanom sem kell már a melóhelyén találtam.

Sajnáltam de jó volt ilyen példárol is hallani.

 

Fájdalommentes estét.

 

luci71 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9411

Sziasztok!

BÚÉK mindenkinek!

Szeretném megkérdezni hogy a neuropathias vizsgálaton volt e valaki közületek.

Milyen a jó és rossz eredmény,utána olvastam már hogy milyen vizsgálatból áll de ez még számomra nem sokat mond.Kb.lassan 2 hónapja zsibbadnak a kezeim,azt mondták ez több betegség jele is lehet,plussz az hogy feszült vagyok.A gerinc az biztos mert azzal bajom is van.Cukros vagyok és a diabéteszes dokim küld a vizsgálatra. Előre is köszönöm ha valaki hozzá tud szólni.

angelina111 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 9410

Jaj ez borzasztó!Mi a fenéért nem javul a te állapotod sem?Én ma a napi itthoni teendők után ágynak döltem a mosogatást a párom fejezte be mert majd leszakadt a derekam!Estére a nyakam kezdte és a jobb karom mintha tépnék!Baromira elegem van!Már sosem leszek a régi úgy látom!Ilyenkor azt hiszem mégis csak müteni kéne a nyakam,mert elegem van a fájdalomból!De a derekam meg mütét óta nem bírja a terhelést! 1-1 óra menés vagy állás vagy ülés után le kell feküdnöm mert szétszakad a derekam! :-(

Előzmény: Törölt nick (9409)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.02 0 0 9409

Szia!

 

Hát elszomorító ez is amit Te írsz. Tegnap mind a 2 lábam ismét elkezdett comtőből fájni a görcs húzta a vádlim, éjszaka arra ébredtem, hogy a baloldali medencémbe akkorákat nyilal, hogy alig bírtam kimenni wc-re, reggel ugyanerre ébredtem, délbe már alig bírtam lábra állni, ahogy felálltam mint a villámcsapás hasított bele és elsötétült előttem minden, kijött a háziorvos, kaptam szteroid injekciót meg demalgont. Csütörtökön megyek neurológiára. Fájdalom ambulanciára az Oitibe február 19 re kaptam időpontot, addig mi a fenét csináljak?

Előzmény: Kris3 (9405)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.02 0 0 9408

Szia. 

MegneB6 ot szedem de nem tudom hogy segit-e.Én mászkálni tudok akkor " meg is szünik " ha megpihen akkor indúl a fájdalom.Olyan mélyről jövő görcs, mintha a csontob robbanna szét.

Előzmény: LBM (9407)
LBM Creative Commons License 2012.01.02 0 0 9407
Nagyon Boldog Uj Évet mindenkinek! Remélem valamennyire jól sikerültek az ünnepek. A vádlim szokott begörcsölni, amióta a betegség meg van,és nem múlik el pár perc alatt, mint normális esetben, nekem sem. Például tegnap is ez volt,,szinte egész nap. Kínomban végül meg ittam egy mg pezsgőtablettát,mert nehéz így járkálni. Egyenlőre bevált. Szerintem próbáld ki te is. Hátha segít.
Előzmény: Törölt nick (9406)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.02 0 0 9406

Sziasztok.

 

Az állandósult lábikra görcsökre ( belül görcsöl mintha felrobbanna ) nincs valami tippetek, hogy lehet  " megszüntetni " elviselhetővé tenni. 

Izomlazítók semmit nem használnak ( mideton, sirdalud ) .Kezdem unni de nagyon . 

Kris3 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 9405

Boldog fájdalommentes Új évet kívánok mindenkinek!

 

Gica elszomorodtam, hogy nem vagy jobban! remélem ha nem is javul, de legalább nem romlik tovább az állapotod.

 

Bassetos, jó a cikk, csak sajnos nem az az általános. bár nekem volt szobatársam is visszament triatlonozni, és versenyeken is indul.

 

Xover neked is jó dokid van, én kedvelem.

 

Similis akkor én valószínű kivétel vagyok, mert nekem 2002-ben úgyanezt a technikát csinálták és 2 hónap várakozás után. más dolog, h nem jött be nekem :( így idén kivették, de az idei műtétnél is csak 5 hónapot vártam, azt is saját kérésre, mert áprilisban mondta a doki hogy műtét kell. én viszont kértem hogy nyáron ne, mert a gyerekek felügyeletét nagy nehezen megszerveztük,és a 4 hetet amit én vigyáztam rájuk, nem lehetett volna megoldani (dolgozó nagyszülők mellett)

 

én a január közepét várom.. mikor kontrollra megyek. 28-n nagyon rosszul voltam, mintha állandóan begörcsölt volna a gerincem, hátrafele húzta (hídba a derekam) este már sírtam annyira fájt, és hiába vettem be fájdalomcsillapítót + mydetont, nem használt... :( ) 29-n már az ügyelet állított talpra, mert felkellni se tudtam, azóta se jó, de legalább fel tudok kellni, és nem kaparom a falat egész nap.. volt vkinek ilyen görcs szerű fájdalma?

most úgy vagyok, hogy bánom hogy megműtőttek, mert jobban fáj már most mint műtét előtt, lábam is nagyon gáz, bár nem tűnik el..(ez az egy előnye van a műtétnek..) ráadásul január végén mennem kell dolgozni, ha azt  akarom h legyen munkahelyem, és ne rúgjanak ki.  

real_geri Creative Commons License 2012.01.01 0 0 9404
Es csak fel-egy ev varakozas utan :(
Előzmény: similis (9402)
similis Creative Commons License 2012.01.01 0 0 9402

Meg az hogy hétköznapi embert alapból nem stabilizálnak, "majd legfeljebb ha így nem lesz jó...", meg az is hogy ha mégis, akkor sem ezzel a módszerrel mint a cikkben említetteket. (Max. ha van 2 millád + jó kapcsolataid :S)

 

BUÉK!

Előzmény: Bassetos (9399)
real_geri Creative Commons License 2012.01.01 0 0 9401
Csak az a baj, ez nem altalanos tendencia :(

Boldog új évet mindenkinek!
Előzmény: Bassetos (9399)
xover Creative Commons License 2011.12.31 0 0 9400

jó cikk ez év végére! :D amúgy ez a doki műtött engem! 

jobbulást mindenkinek. BUÉK!

Előzmény: Bassetos (9399)
Bassetos Creative Commons License 2011.12.31 0 0 9399

BUÉK.

Gerinccsavarok után is van élet, érem

Fazekas Róbert műtéte után mázsával nyomott fekve, a műugró Barta Nóra karrierje sem tört meg, Steinmetz is visszatért a pólóválogatottba. Tovább »

forrás: sportgeza.hu

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 9398

Úgy legyen ! BUÉK

Előzmény: angelina111 (9397)
angelina111 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 9397

Nagyon Boldog Új Esztendőt Kívánok Minden kedves sorstársamnak!Hozzon nekünk az Új esztendő Örömöt, Boldogságot,Leginkább amire szükségünk van  EGÉSZSÉGET!!!!!!!Kívánom ,hogy az Új évben már csak emlékezzünk a betegségre!ÁMEN!

luci71 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 9396

luci71 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 9395

Mindenkinek Boldog és fájdalommmentes Új Évet kívánok!!!!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 9394

Boldog fájdalom mentes Új Évet Kívánok Mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 9393

Elősször konzervatív kezelés szokott lenni, ha az nem javít az állapotodon, akkor jöhet szóba a műtét lehetősége. Maga a fájdalom nem műtéti indikáció, viszont amit a lábadról írsz az már elgondolkodtató.

Előzmény: csupa6os (9389)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 9392

Korábban a Péterffy S utcai korházban folytak olyan kisérletek, hogy cobtól ( farizom alól ) a sérült porckorongig felvezettek egy csövet ( bovdent ) amibe naponta adták az injekciót. Állítólag  jelentősen gyorsította a sérvek felszivodását,visszahúzódását.

 

Ezzel kapcsolatosan van valakinek  érdemi infója ? 

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 9391

Szia. Több az esélyed mint gondolnád. Torna és majd elmúlik a fájdalom.

 

Előzmény: csupa6os (9389)
Bassetos Creative Commons License 2011.12.30 0 0 9390

Szerintem a műtéttel kapcsolatban te döntesz, fájdalomtűrés és a tünetek alapján (pl. tudsz wczni vagy sem). A doki max. ajánlani fogja vagy sem. Ha döntöttél, hogy "műtét igen", akkor a fájdalmad súlyosságán, a várólistán (vagy a pénzeden = kb. 2 milla a legdrágább műtét) múlik, hogy mikor kerülsz sorra. Ha nem műtét, akkor konzervatív módszerek, amelyek egy része segíti a visszahúzódást, a másik része pedig megelőzi a további kiboltosulást, terhelést. Keress egy gyógytornászt, azt javaslom és menj úszni. 

Előzmény: csupa6os (9389)
csupa6os Creative Commons License 2011.12.30 0 0 9389

Na nekem tegnap megvolt az MR vizsgálat. Előljáróban annyit, hogy november 24 óta vagyok itthon betegácsin, viszonylag hamar 1 hónap után eljutottam MRIre. A panaszaim úgy érzem javultak. Az első 2 hét volt bitang rossz, akkor se állni, se ülni se semmit nem tudtam szinte, Contramal Tramadol Mydeton mindenféle fájdalomcsillapító sem segített. Mára a helyzet jobb, már menni, aludni tudok. Egy dolog állandósult, a bal láb zsibbadása térdtől bokáig. Ami nagyon zavaró, hogy eléggé bizonytalan vagy inkább úgy érzem labilis lett a bal lábam. Előfordult nemegyszer hogy egyszer csak fogta magát és összecsuklott. Az MR szerint:" L.IV.discus körkörösen megnyúlt, rajta bal foraminalis hernia látható, mely kifejezett stenosist okoz. Az L.V.discuson jobb foraminalis protrusio van, mérsékelt stenosissal." Ez ha jól értelmezem azt jelenti, hogy a 4es csigolyánál porckorongsérv látható, ami kifejezett szűkülést okoz, illetve az 5ös csigolyánál van egy kiboltosulás. Jól gondolom? Mennyi esélyem van hogy műtét nélkül megúszom szerintetek?

angelina111 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 9388

Szia!

Nagyon sajnálom,hát nem egyszerű az biztos!Mit mond az orvos,mit kell tenni?Mennyit birsz menni ,állni,ülni?Én gondolkodom,hogy megpróbálom a leszázalékolást,mert nemhogy javulnék egyre roszabb megint!Ma annyit csináltam,hogy főztem ettől úgy kikészült a derekam hogy azóta is csak fekszek!Mindkét karom hasogat mellé,hát tök jól érzem magam.....:-(((

Előzmény: Törölt nick (9387)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!