Keresés

Részletes keresés

dzsaffar3 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9688

e Dzsaffar ! Nem veszed észre, hogy ezeknél a "régészeti emlékek" ügynél Te ténylegesen a LÓ SEGGE felé nézel ? (elnézést a trivialitásért, de értelme van).

Magyarán: visszafelé nézel. Azt nézed - ami egyébként nem lényegtelen - hogy eddig mi volt. S nem is jut eszedbe- így ülve,- hogy a jövő előtted van, nem utánad.(Persze Neked előtted, de valójában utánad) Tehát hogy eddig mit találtak, az volt, hogy ezután mit találhatnak - mondjuk ki tudja? - az meg a lesz, de az is meghatározza a voltot. Illetve végül az fogja meghatározni a voltot !

------------

Nos amint látom a nézetem iránya a rossz.

Vagyis a ló feje a fontos mint állítás vagyis az 'okos' duma.

 

Az már lényegtelen, hogy az állítás nem igazolható.

 

Tudod az a bajom, hogy nekem nagyon sok mindent megtanítottak és végig halgattam egy csomó előadást mert képzésem elleére megingottam és hittem a meséknek.

Amikor pedig keresni kezdtem a mesék igazolásait nem találtam semmit csak az üres meséket.

 

Üdv Safi

 

Nos ideteszek valamit:

 

 

Például ez az ember adott ki egy rakás könyvet a doktorijának a címe pedig:A Szovjetunió viztárolóinak szerepe a természet átalakításában, 1963,Szakdolgozat természet földrajzból, vezető tanár Miholics József.

 

És ez az ember adta ki magát antropológusnak és egy sor más szak tanárának.

Mit gondolsz a munkája mennyit ér amit összemásolt másoktól?

 

Sajnos nem tudom idetenni a kírása címlapját a nagysága miatt igazolásként. 3.4 Mb 

 

Safi 

Előzmény: kisharsány (9686)
dzsaffar3 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9687

Erre direkte, két válasz létezik: a.) piszok sokat dolgoztak - pici pénzért, míg a másikak keveset sok pénzért :))

                                                  b.) elmondanád, az aranyművességnél milyen salak keletkezik, s fajlagosan mennyi ? - mondjuk 1000 gr. feldolgozott aranyra vetítve.

                                                  c.) tudható valahonnan - Nálad - hogy az ötvösöknél speciel milyen salak keletkezik ?

                                                  d.) tudható valahonnan - régészeti emlék - hogy a görög műhelyek - fajlagosan - hol helyezkedtek el ? (ahol szétoszlik a millió tonnás mennyiség)

                                                  e.) beazonosítható ezek közül a legkevesebbet, és a legtöbbet "termelő" műhely/üzem ?

 

 

Tudod fordítva jártam, mint Pistike a hittanfelelésnél (: a négy evangelista a következő három: Máté és Márk)

------------

 

Mindig keletkezik salak.

Végül is olvasztanak. Aranyat is.

Az arany pedig külön téma.

Mivel tüzelnek?

Tehénszarral vagy lószarral a sztyeppén?

Görögország hatalmas erdeit végül is eltüzelték.

Ebből táplálkozott a görög csoda!

 

" f.)  nem lehet véletlenül, hogy tűzhányókitörés salakdombjára "izgult rá" a régész ?"

 

:-))

Gondolod mindenki úgy gondolkozik, ahogy ti?

Esetleg a régészek nem értenek a szakmához vagy hülyék?

 

:-))

 

Nos van az állítólagos műhelyekről forrás vagy beszélgetünk? 

Safi

Előzmény: kisharsány (9683)
kisharsány Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9686

Te Dzsaffar ! Nem veszed észre, hogy ezeknél a "régészeti emlékek" ügynél Te ténylegesen a LÓ SEGGE felé nézel ? (elnézést a trivialitásért, de értelme van).

Magyarán: visszafelé nézel. Azt nézed - ami egyébként nem lényegtelen - hogy eddig mi volt. S nem is jut eszedbe- így ülve,- hogy a jövő előtted van, nem utánad.(Persze Neked előtted, de valójában utánad) Tehát hogy eddig mit találtak, az volt, hogy ezután mit találhatnak - mondjuk ki tudja? - az meg a lesz, de az is meghatározza a voltot. Illetve végül az fogja meghatározni a voltot !

Előzmény: dzsaffar3 (9682)
kisharsány Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9685

Bocs.: elírtam: millió tonnás

Előzmény: kisharsány (9684)
kisharsány Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9684

Ja: g.) Be tudná mutatni képletesen valamelyik régész, hogy mekkora egy többmillió tonnás salakdomb ?

Előzmény: kisharsány (9683)
kisharsány Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9683

Hogyan lehetséges az, hogy csak a görög műhelyek, millió tonnás salakdombjai vannak meg más pedig nem létezik?

 

Erre direkte, két válasz létezik: a.) piszok sokat dolgoztak - pici pénzért, míg a másikak keveset sok pénzért :))

                                                  b.) elmondanád, az aranyművességnél milyen salak keletkezik, s fajlagosan mennyi ? - mondjuk 1000 gr. feldolgozott aranyra vetítve.

                                                  c.) tudható valahonnan - Nálad - hogy az ötvösöknél speciel milyen salak keletkezik ?

                                                  d.) tudható valahonnan - régészeti emlék - hogy a görög műhelyek - fajlagosan - hol helyezkedtek el ? (ahol szétoszlik a millió tonnás mennyiség)

                                                  e.) beazonosítható ezek közül a legkevesebbet, és a legtöbbet "termelő" műhely/üzem ?

                                                  f.)  nem lehet véletlenül, hogy tűzhányókitörés salakdombjára "izgult rá" a régész ?

 

Tudod fordítva jártam, mint Pistike a hittanfelelésnél (: a négy evangelista a következő három: Máté és Márk)

Előzmény: dzsaffar3 (9682)
dzsaffar3 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9682

Van régészeti adat kézműves műhelykről vagy sem?

 

Na látod ? Igaz, hogy Khorezm létét is mindenkicáfolta Tolsztovig...(Trójáról nem is beszélve) dehát ami punktum, a punktum. Capisco ?

------------

 

A mellébeszélés nem érdekel.

 

Nem érthető?

Hol vannak az állítólagos kézműves műhelyek régészeti nyomai, adatai?

 

A duma nem érdekel.

 

Minden valamire való műhelynek van régészeti nyoma.

A kárpát- medencében is még a 8-10 ezer éves kőkorszaki műhelyeknek is létezik régészeti nyoma.

 

Hogyan lehetséges az, hogy csak a görög műhelyek, millió tonnás salakdombjai vannak meg más pedig nem létezik? 

 

 

Sáfár István

Előzmény: kisharsány (9681)
kisharsány Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9681

Van régészeti adat kézműves műhelykről vagy sem?

 

Na látod ? Igaz, hogy Khorezm létét is mindenkicáfolta Tolsztovig...(Trójáról nem is beszélve) dehát ami punktum, a punktum. Capisco ?

Előzmény: enkies (9678)
kisharsány Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9680

 Fogadd már el egyszer - az Isten áldjon meg - hogy még a nyílhegyet is a vásárban vették, kardért Kievbe, szablyáért, meg Damaszkuszba mentek - rabszolgáért cserébe :))) Hát milyen lett volna, ha felbőg a marha, és a forró kovácstűzhelyet fel kellett volna tenni a hátára ! Hát nem abszurd ? Akkor meg mit rugózol itten ? :)

Előzmény: enkies (9678)
dzsaffar3 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9679

1.)

Úgy néz ki, hogy te forrás/adat-mániás vagy! Akkor is, ha azok falsok! (Mint Makkay)

2.)

Itt nem erről volt szó, hanem arról, hogy az un. nomád társadalmak összetettek voltak, s bár nomadizáltak/részben nomadizáltak, attól még jónéhány  területen tudtak/mutattak fel komoly eredményeket!

(Gondolj a szkítákra. Ők aztán már csak valóban nomádok voltak...és mit produkáltak aranyművesség terén!!!)

-------------

Van régészeti adat kézműves műhelykről vagy sem?

 

Ez az egyik adat.

Ha valamiről fogalmad sincs akkor mi alapján minősítesz?

Mondjuk egy régészt.

 

Safi

 

 

 

 

Előzmény: enkies (9678)
enkies Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9678

1.)

Úgy néz ki, hogy te forrás/adat-mániás vagy! Akkor is, ha azok falsok! (Mint Makkay)

2.)

Itt nem erről volt szó, hanem arról, hogy az un. nomád társadalmak összetettek voltak, s bár nomadizáltak/részben nomadizáltak, attól még jónéhány  területen tudtak/mutattak fel komoly eredményeket!

(Gondolj a szkítákra. Ők aztán már csak valóban nomádok voltak...és mit produkáltak aranyművesség terén!!!)

 

dzsaffar3 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9677

Itten találsz:

 

http://www.magyarvagyok.com/videok/listak/eloadasok/5258-Almos-kiraly-Akademia/#

 

-----------

Ne haragudj.

Forrást kértem nem meseelőadást.

Valamiről nem tudtok.

Bármilyen kézműves műhelynek régészeti nyoma van.

Egyetlen egyszer már írtam ezekről a nyomokról. Az állított műhelyekről nincs régészeti adat.

És nem kincsekről van szó a félreértés elkerülése végett írom.

 

Ami van az görög nyom.

 

 

Sáfár István

Előzmény: kisharsány (9676)
kisharsány Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9676
Előzmény: dzsaffar3 (9675)
dzsaffar3 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9675

Az lehet, ám még Dikktől függetlenűl is áll a tétel!

---------------

Milyen tétel.

A kaukázusi szabir meg a többi ötvösműhely?

 

Forrás, adat ezekről az állítólagos műhelyekről?

Régészeti adat?

 

A duma kevés 

 

Sáfár István 

Előzmény: enkies (9674)
enkies Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9674

Az lehet, ám még Dikktől függetlenűl is áll a tétel!

möndikk Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9673

Ez a te bajod:-)))

Előzmény: dzsaffar3 (9672)
dzsaffar3 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9672

Ez így -- már ne is haragudj -- bugyutaság!

Senki sem állította, hogy a lovász, harcos, tehénpásztor stb. ötvösködött!

Amint azt itt pl. Dikk szépen kifejtette, az un. nomád társadalmak sokkal összetettebbek voltak!

------------

Az, hogy 'dikk' mit mond engem nem befolyásol.

Safi

 

Előzmény: enkies (9669)
enkies Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9671

Ugy néz ki, hogy azt, hogy mit akarsz ezzel mondani....még te sem tudod!

enkies Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9670

a

enkies Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9669

Ez így -- már ne is haragudj -- bugyutaság!

Senki sem állította, hogy a lovász, harcos, tehénpásztor stb. ötvösködött!

Amint azt itt pl. Dikk szépen kifejtette, az un. nomád társadalmak sokkal összetettebbek voltak!

dzsaffar3 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9667

Azaz: amint eredetileg is ki óhajtottam fejteni, nem kell lebecsülni eleinket! Képesek lehettek/voltak viszonylag magas szintű ötvös/zománc-munkák készítésére. (Pláne, mivel köztük éltek/közéjük beolvadtak a kaukázusi műhelyek 'utódai' aszavárd mesterek-)

----------

Természetesen a lovászok, másodállásban poncoltak.

 

Safi

Előzmény: enkies (9666)
enkies Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9666

Ez nem bizonyított!

ISMERTÉK, használták...az is lehet, hogy ők maguk találták fel.

Minden esetre az a lényeg, hogy ezen dolgok tekintetében az akkori nyugateurópaiak előtt jártak.

Így feltételezhető, hogy TÖBB MÁS TERÜLETEN is előttük jártak. Példáúl az ötvösség terén.

Tudom, ez sem bizonyosság, ám erősen valószínüsitő!

Azaz: amint eredetileg is ki óhajtottam fejteni, nem kell lebecsülni eleinket! Képesek lehettek/voltak viszonylag magas szintű ötvös/zománc-munkák készítésére. (Pláne, mivel köztük éltek/közéjük beolvadtak a kaukázusi műhelyek 'utódai' aszavárd mesterek-)

 

Előzmény: Törölt nick (9665)
abani Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9664

Előzmény: kisharsány (9663)
kisharsány Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9663

abani a 21421-ben tette be a szomszéd témában:

 

Baráth Tibor „A magyar népek őstörténete”

 

A gepida temetőkből előkerült csontvázakról ugyanis kiderült, hogy azok átlagos koponyaindexe (85.2%- ban) a 78.56-os indexcsoportba tartozik, ami nem kimondottan a hosszúfejűek típusa. Hátrahagyott régészeti leleteik sem különböznek a hunok és magyarok régészeti emlékeitől, pl. meglepően sok közöttük a méhet ábrázoló, sajátosan hun-magyar biztostű, amely viselőjének népi hovatartozását, magyar voltát mondja. Amennyire a fennmaradt nyelvtöredékekből tehető valamelyes következtetés a gepidák kilétére, ezek az emlékek inkább ragozó jellegű nyelvet tükröznek, semmint analitikusat vagy hajlítottat. A gepidákat egyes források Gebidana Thiuda néven említik, ami az ikerhangok alapján magyarul Kapitány Törzse lehet.

 

amiért áthozásra érdemesnek találtam, az a Korona függőinek alakja. Tessenek alaposabban megnézni.

enkies Creative Commons License 2012.11.10 0 0 9662

Precízebben:

Azokat eleink hozták be ide és innen terjedt el azok ismerete Nyugateuróbában.

möndikk Creative Commons License 2012.11.09 0 0 9661

"Tehát rajta vol a koronán a XVII. század elején,"

 

Sztem igen.

Előzmény: Törölt nick (9658)
möndikk Creative Commons License 2012.11.09 0 0 9656

"Mi a helyzet a Révay által említett Konstantin-képpel?"

 

Kérdezhetted volna a "Géza királyunk koronájának" Károly Róbert kori említését is. Nyilván akkor már rajta volt a koronán Geobitzasz is.

És ha olvastad volna a mindikk összest, akkor tudnád, hogy ez a két kép az Ottó általi koronaelhagyáskor (1304?) bekövetkezett sérülések pótlására kerülhetett fel a koronára.

Előzmény: Törölt nick (9640)
altercator Creative Commons License 2012.11.09 0 0 9655

Egy viszonylag jól kinagyítható kép, Mária Terézia és a korona:

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3e/Kaiserin_Maria_Theresia_%28HRR%29.jpg

--------------

 

(erről van szó)

dzsaffar3 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 9654

Elnézést bagatur, hogy nem adtam meg a forrást.

 

Safi

 

 

 Károly Róbert magyar király egyenesen Geyza koronájának nevezi mostani szent koronánkat azon diplomájába, avagy függő petsétes levelében melly által Komáromot az ahoz tartozó falukkal és majorságokkal együtt Tamás esztergomi érdeknek ajándékozta, azon hűséges szolgálatytyáért, mellyet  Szent Koronánk László Erdélyi vajdától lett visszaszerzésében mutatott: "mivel, úgymond ő a' mi ősünknek GEYZA királynak koronája [az], melylyel a' magyar nemzet szokása szerént minden királyok meg szoktak koronáztatni".

 

Decsy Sámuel : A' magyar Szent Koronának és az ahoz tartozó tárgyaknak históriája. Béts, 1792.

 

Reprint, Értékőrző könyvtár. 204. old

enkies Creative Commons License 2012.11.09 0 0 9653

Igen.

Bocsánat!

Előzmény: Disznóföldelő Aggregátor (9633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!