Keresés

Részletes keresés

luci71 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9428

Nagyon szerencsés,hogy ezek a kezelések használtak,abban meg főleg hogy csak ennyi idősen lett ilyen probléma.Az igaz hogy mi is sokat tehetünk tehetnénk vagyis most már csak mult időbe mondom hogy tehettünk volna én most magamról is beszélek.Nekem sajnos több mint 10 éve van problémám a gerincemmel,nagy valószinűséggel a munka miatt amit dolgoztam( kereskedelem) szerettem csinálni ezt tanultam,de valószinű a tulsúly is tetézte ami volt és van is.Én is nagyon sok mindent kiprobáltam gyógymasszázs,thait,tangentor,meckenzie és vizi torna,kiropraktőr,gerinckötő, MBT cipő,fürdős kezelések 3 hetes,rehab.3-4 hetes.stb.De sajnos akinek nem csak sérve van,hanem veleszületett rendellenesége,szalaggyengesége és esetleg 2-3 műtéte,Pl.mint Gicának,vagy mint nekem csigolyacsúszás és csigolyaív megszakadás az már nem igen ugrálhat a kezelések terén.Eddig én is tartottam a műtéttől sőt tartok még most is de sajnos amit 2 éve felajánlottak hogy igen ez már műtéti megoldást igényel lassan be kell látnom nincs más megoldás.Derékból csipőbe majd le lábba erős fájdalom,felállni sőt elindulni nem birok stb.Ugy hogy már ennél többet én se tudok magamért tenni.De még igen a fogyás amit még megkell oldanom majd.

Fájdalommentes napokat kívánok mindenkinek! 

Előzmény: Lala bá' (9426)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9427

Szia! 

 

Jó hallani, hogy neked ezek a kezelések beváltak az én kezelésem ára már több mint fél millióba van, nagyon sok mindent kipróbáltam sajnos sikertelenül, nem vártam az orvosok csodájára, főleg nem tb alapon, mert ahogy most is semmi nem történik. A saját költségemen jártam, manuálterápiára, akkupunkturára, gyógytornára. vizitorna, úszás, tangentor, masszőr. van derékövem, ülőpárnám, gyógycipőm a gerincemnek megfelelő matrac, fitness labdám. Denevérpadom az nincs, mert én azt nem használhatom, mert nem sérvem van.

Előzmény: Lala bá' (9426)
Lala bá' Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9426

Nekem egy éve jelentkezett a 4-5 -ös ágyékcsigolyámnál porckorong sérv. 66 éves vagyok, mérnöki végzetséggel. A lábam zsibbadása miatt alig tudtam járni.

Az MR lelet alapján, az idegsebész azt véleményezet, hogy  ha 10 napon belül nem javulna az állapotom akkor műteni kell. A gerinc idegcsatorna akkor 6mm-re szükült, ami a lábzsibbadást okozta. A csigoly melletti szalag se volt rendben, ott megnyúlást mutatott ki az MR vizsgálat.

Sok mindenbe belefogtam és kipróbáltam,  mert nem hittem a műtét mindenhatóságában:

- 20 akupunktúrás kezelés

- vizalatti torna, vizsugaras és hagyományos masszázs

- Kim prof csontkovács rángatása

- Inverziós (denvér) pad

- kosmodisc

- 30 napos periodusokban Proenzy tabletta szedése

-fitness labdán való ülés a számitógép előtt

-gerinctámasztó tépőzáras őv

- chung shi (nem MTB márka) gördülőtalpu cipő

 

Szerencsémre hál' istennek  fél éve jobban vagyok, nincsenek fájdalmaim.  A gerincem kezdődő spontán elferdülése visszaállt. A denevér padon itthoni, 45 fokban, napi 5 perces lógatás vált be legjobban , amit folyamatosan végzek . Amikor lehet a gyógycipőt is hordom.

Ma már a kertben dolgozom, láncfűrésszel is tudok fát kivágni. A sors kegyes hozzám és remélem hosszú ideig igy lesz.

Az a véleményem, hogy "csak" az orvoshoz járás nem hoz eredményt. Sajnos az orvosok többsége csak felületesen foglakozik a "nyavalyásokkal". Egyiküket sem érdekli igazából komolyan, hogy mi a te kórodnak az előzménye, találgatnak, hogy mit kellene csinálmod. Nincs rá idejük.  Mindenkinek magának is kézbe kell venni a lehetséges módszerek kipróbálását. 

Hogy mindez mennyibe kerül ? Nekem eddig cca. 250.000 forintomba került, de nem bánom.  

Előzmény: Törölt nick (9424)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9425

Jöttem ez vicc volt, férjem fekvő kocsin tolt, mert nem bírok ráállni a lábamra.

Előzmény: Törölt nick (9424)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9424

Sziasztok!

 

Örülök Malvin, hogy javulsz az viszont szomorú, hogy ka-la nem lettél jobban.

 

Ma voltam neurológián azzal kezdte az orvos, hogy én most mit kezdjek magával ez egy mozgásszervi betegség nem az Ő szakterülete, feküdjek szigorúan egy hétig még Wc re se menjek ki. Ennyi! Hát sírva jöttem haza.

 

Idegsebész nem kell műteni, reumatológus vissza kell menni az idegsebészetre, kórház ahol az infúziót kaptam fájdalom szindróma, neurológia ez nem fájdalom szindróma, hanem mozgásszervi betegség. Nagyon elegem van!

malvin82 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9423

Boldog új évet mindenkinek!

 

Eltelt másfél hónap a műtét óta és azt érzem, hogy a lábamat évekig gyötrő zsibbadás szinte elmúlt, vagyis csak néha érzem(ülés közben és után) . Persze nem sokat ülök, de mondjuk állni és menni egyre többet. Igaz, hogy fáj is tőle a derekam, de talán túlzásba nem vittem, csak egyszerűen rosszul vagyok a fekvéstől! Gyorsan lefekszem, amikor érzem a derékfájást. A napi tornát elvégzem, de már várom a jövő heti kontrollt, mert kíváncsi vagyok, hogy mit kell illetve lehet tennem a torna és a séta mellett. Meg egyáltalán: piszkosul izgat, hogy milyen állapotba kerülhetek és mikorra? Milyen munka jöhet szóba ezzel a csavarozás utáni állapottal? Remélem nem lesz nagyon szűkre szabva a lehetőségem, mert amit régebben dolgoztam, az tuti nem jöhet számításba. Viszont ahhoz, hogy dönthessek valami mellett, szeretném tudni az orvosi javaslatot.

 

Ka-La! Nehezen lehet szavakat találni az eljárásra! Mindenesetre egyelőre ne aggódj, a beszólásnak nem biztosan egyenes következménye, hogy a papírra elutasítás került. Szerintem a felülvizsgáló dokiknak már csak ilyen a modoruk élőszóban, de a papírokat a tények(orvosi leletek) alapján kell, hogy kezeljék.

 

Bassetos! Megírnád, hogy ne izguljak?- milyen terhelésnek lehet kitenni a csavarozás után a gerincet? Gondolok itt olyanra, hogy 12 órás álló, vagy ülőmunka belefér- e? Kösz!

 

Mindenkinek jobbulást! Malvin

similis Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9422

 

EZ nagyon durva!

Előzmény: ka-la (9420)
angelina111 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9421

Ezek tuti nem normálisak!Komolyan,hogy lehet ilyen idióta?Azért kiváncsi lennék ha ezek az emberek kerülnének ilyen helyzetbe akkor,hogy állna a szájuk?Gondolom te leszázalékolt vagy?Mióta?Mi lett a vége ennek a nevetséges vizsgálatnak?Jobbulást kívánok mindenkinek!

Előzmény: ka-la (9420)
ka-la Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9420

BUÉK minden kedves ismerősnek,igazából nem tüntem el,és nem is gyógyultam meg. Kedves vagy Gica75,hogy érdeklődsz,jó híreket kellene írnom hiszen elmúlt egy hosszú fájdalmas év,az 5.-ik gerinc műtétem sem hozta amit reméltünk,a lábam zsibbad ülni nagyon keveset tudok ,járni csak könyök mankóval. De van egy jó hírem is ismét voltam a soros ORSZI/ Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal / felülvizsgálaton.1993-óta minden két évben meg kell jelenni. Két hónapja volt az  "utolsó " mütétem és a "felülvizsgáló nagytudású " doki elolvasta a 27-darab kórházi zárójelentésem ami két év alatt jött össze.Kérdezi mi a probléma fáj-e valamilye.Könyök mankóval tudok közlekedni és feltette a nagy kérdést,HOGY FOG ÍGY DOLGOZNI   ez kiverte a biztosítékot.Röviden ennyi fájdalom mentes szép napokat üdv Laci.

kazettatok22 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 9419

Hello!

 

Sajnos nem olyan rózsás a kép, mint mondták. Elvittem a leletem (MRI) egy másik orvoshoz, aki megnézte, és azt mondta, hogy szerinte ez bizony sérv, legalábbis gyanú.  

Szószerint:

LIV-LV protusio, LV hernia suspect, L III LV discopathia.

 

A másik szerint nincs ilyen (hernia suspect), de a talpzsibbadás miatt én sajnos annak hiszek, amelyik szerint van sérv. :(

Elkezdtem az itt ajánlott McKenzie tornát, de nem éreztem  még  semmit 2 hét után.

A zsibbadás aggaszt, de nem tudok vele mit kezdeni.

Az egyik nem akart semmifél további kezelést ajánlani, a másik pedig azt mondta, ha a zsibbadás nem múlik el 2 hónap alatt, akkor el kell menni idegsebészetre. Visszaküldtek dolgozni, de csak derékfüzővel ajánlják.

Egyenlőre ennyi. Sajnos csatlakozom a klubhoz, úgy néz ki.

 

Jobbulást nektek.  

LBM Creative Commons License 2012.01.04 0 0 9418
Fájdalom mentes szép napot! Két napja ocsmányul vagyok,de nagyon. Ilyen az idő,és más is megérzi? Kedves Gica, jobbulást :-(
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.04 0 0 9417
Olyan isiaszom van, hogy megorulok.:-(
similis Creative Commons License 2012.01.04 0 0 9416

Ezt jó hallani,, de azért másfél hét múlva melóban.... Hmmm nehezen hihető :S

Előzmény: Törölt nick (9412)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9415

rokkon Te is nagyon el vagy tünve, jelentkezz mi van veled?

 

Hol vannak a régiek? Remélem azért nem jelentkeznek, mert jól vannak.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9414

Ka-la, Malvin mi van veletek, hogy vagytok? Írjatok egy pár sort.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9413

Szia!

 

Gondolom kiszakadt a sérve. Azért aki időbe kerül műtőasztalra annak nagyobb az esélye az ilyen sikeres műtéthez, nincs hosszan tartó izomspazmus, leépülés, antalgiás testtartás, ezek mind tovább rontják a gerincet.

Előzmény: Törölt nick (9412)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9412

Üdv csoporttársak.

Milyen az élet. Ma hívom a cimborámat -szombathelyi- furcsa is volt hogy nem beszéltünk az ünnepek alat.Részemről tudtam az okát dec 17 óta L-V  el töltöttem az időm.

Mint kderült a srác dec 15 én lett rosszúl ( tüsszentett egy jót majd összeesett. 23-án már műtötték is. Fájdalom megszünt kicsit zsibbad a lábújja.

Mondanom sem kell már a melóhelyén találtam.

Sajnáltam de jó volt ilyen példárol is hallani.

 

Fájdalommentes estét.

 

luci71 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 9411

Sziasztok!

BÚÉK mindenkinek!

Szeretném megkérdezni hogy a neuropathias vizsgálaton volt e valaki közületek.

Milyen a jó és rossz eredmény,utána olvastam már hogy milyen vizsgálatból áll de ez még számomra nem sokat mond.Kb.lassan 2 hónapja zsibbadnak a kezeim,azt mondták ez több betegség jele is lehet,plussz az hogy feszült vagyok.A gerinc az biztos mert azzal bajom is van.Cukros vagyok és a diabéteszes dokim küld a vizsgálatra. Előre is köszönöm ha valaki hozzá tud szólni.

angelina111 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 9410

Jaj ez borzasztó!Mi a fenéért nem javul a te állapotod sem?Én ma a napi itthoni teendők után ágynak döltem a mosogatást a párom fejezte be mert majd leszakadt a derekam!Estére a nyakam kezdte és a jobb karom mintha tépnék!Baromira elegem van!Már sosem leszek a régi úgy látom!Ilyenkor azt hiszem mégis csak müteni kéne a nyakam,mert elegem van a fájdalomból!De a derekam meg mütét óta nem bírja a terhelést! 1-1 óra menés vagy állás vagy ülés után le kell feküdnöm mert szétszakad a derekam! :-(

Előzmény: Törölt nick (9409)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.02 0 0 9409

Szia!

 

Hát elszomorító ez is amit Te írsz. Tegnap mind a 2 lábam ismét elkezdett comtőből fájni a görcs húzta a vádlim, éjszaka arra ébredtem, hogy a baloldali medencémbe akkorákat nyilal, hogy alig bírtam kimenni wc-re, reggel ugyanerre ébredtem, délbe már alig bírtam lábra állni, ahogy felálltam mint a villámcsapás hasított bele és elsötétült előttem minden, kijött a háziorvos, kaptam szteroid injekciót meg demalgont. Csütörtökön megyek neurológiára. Fájdalom ambulanciára az Oitibe február 19 re kaptam időpontot, addig mi a fenét csináljak?

Előzmény: Kris3 (9405)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.02 0 0 9408

Szia. 

MegneB6 ot szedem de nem tudom hogy segit-e.Én mászkálni tudok akkor " meg is szünik " ha megpihen akkor indúl a fájdalom.Olyan mélyről jövő görcs, mintha a csontob robbanna szét.

Előzmény: LBM (9407)
LBM Creative Commons License 2012.01.02 0 0 9407
Nagyon Boldog Uj Évet mindenkinek! Remélem valamennyire jól sikerültek az ünnepek. A vádlim szokott begörcsölni, amióta a betegség meg van,és nem múlik el pár perc alatt, mint normális esetben, nekem sem. Például tegnap is ez volt,,szinte egész nap. Kínomban végül meg ittam egy mg pezsgőtablettát,mert nehéz így járkálni. Egyenlőre bevált. Szerintem próbáld ki te is. Hátha segít.
Előzmény: Törölt nick (9406)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.02 0 0 9406

Sziasztok.

 

Az állandósult lábikra görcsökre ( belül görcsöl mintha felrobbanna ) nincs valami tippetek, hogy lehet  " megszüntetni " elviselhetővé tenni. 

Izomlazítók semmit nem használnak ( mideton, sirdalud ) .Kezdem unni de nagyon . 

Kris3 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 9405

Boldog fájdalommentes Új évet kívánok mindenkinek!

 

Gica elszomorodtam, hogy nem vagy jobban! remélem ha nem is javul, de legalább nem romlik tovább az állapotod.

 

Bassetos, jó a cikk, csak sajnos nem az az általános. bár nekem volt szobatársam is visszament triatlonozni, és versenyeken is indul.

 

Xover neked is jó dokid van, én kedvelem.

 

Similis akkor én valószínű kivétel vagyok, mert nekem 2002-ben úgyanezt a technikát csinálták és 2 hónap várakozás után. más dolog, h nem jött be nekem :( így idén kivették, de az idei műtétnél is csak 5 hónapot vártam, azt is saját kérésre, mert áprilisban mondta a doki hogy műtét kell. én viszont kértem hogy nyáron ne, mert a gyerekek felügyeletét nagy nehezen megszerveztük,és a 4 hetet amit én vigyáztam rájuk, nem lehetett volna megoldani (dolgozó nagyszülők mellett)

 

én a január közepét várom.. mikor kontrollra megyek. 28-n nagyon rosszul voltam, mintha állandóan begörcsölt volna a gerincem, hátrafele húzta (hídba a derekam) este már sírtam annyira fájt, és hiába vettem be fájdalomcsillapítót + mydetont, nem használt... :( ) 29-n már az ügyelet állított talpra, mert felkellni se tudtam, azóta se jó, de legalább fel tudok kellni, és nem kaparom a falat egész nap.. volt vkinek ilyen görcs szerű fájdalma?

most úgy vagyok, hogy bánom hogy megműtőttek, mert jobban fáj már most mint műtét előtt, lábam is nagyon gáz, bár nem tűnik el..(ez az egy előnye van a műtétnek..) ráadásul január végén mennem kell dolgozni, ha azt  akarom h legyen munkahelyem, és ne rúgjanak ki.  

real_geri Creative Commons License 2012.01.01 0 0 9404
Es csak fel-egy ev varakozas utan :(
Előzmény: similis (9402)
similis Creative Commons License 2012.01.01 0 0 9402

Meg az hogy hétköznapi embert alapból nem stabilizálnak, "majd legfeljebb ha így nem lesz jó...", meg az is hogy ha mégis, akkor sem ezzel a módszerrel mint a cikkben említetteket. (Max. ha van 2 millád + jó kapcsolataid :S)

 

BUÉK!

Előzmény: Bassetos (9399)
real_geri Creative Commons License 2012.01.01 0 0 9401
Csak az a baj, ez nem altalanos tendencia :(

Boldog új évet mindenkinek!
Előzmény: Bassetos (9399)
xover Creative Commons License 2011.12.31 0 0 9400

jó cikk ez év végére! :D amúgy ez a doki műtött engem! 

jobbulást mindenkinek. BUÉK!

Előzmény: Bassetos (9399)
Bassetos Creative Commons License 2011.12.31 0 0 9399

BUÉK.

Gerinccsavarok után is van élet, érem

Fazekas Róbert műtéte után mázsával nyomott fekve, a műugró Barta Nóra karrierje sem tört meg, Steinmetz is visszatért a pólóválogatottba. Tovább »

forrás: sportgeza.hu

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 9398

Úgy legyen ! BUÉK

Előzmény: angelina111 (9397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!