Keresés

Részletes keresés

n0teasy Creative Commons License 2019.05.26 0 0 1561

Ukanc.

Előzmény: Tünde Leslie (1560)
Tünde Leslie Creative Commons License 2019.05.26 0 0 1560

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Június 2-án van foglalva szállásunk Bleden. Szeretnênk megnêzni a Bohinj-tó de a felvonóval is szeretnénk menni.Ha valaki megmondaná hogy mit üssek be a gps-be hogy a felvonóhoz vagy a libegőhöz jussunk azt megköszönnêm..😀

öreg utazó Creative Commons License 2019.05.22 0 0 1559

Köszönö 

onlyread Creative Commons License 2019.05.22 -1 1 1558
Előzmény: öreg utazó (1557)
öreg utazó Creative Commons License 2019.05.22 0 0 1557

Ljubjanai parkolásról és a díjakról tud valaki tájékoztatni? 

Henike72 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 1556

Sziasztok!

 

Tudnátok nekünk családbarát apartmant ajánlani valahol a Bledi tó-Radovna-völgy-Vintgar-szurdok-Bohinji tó környékén nyárra?Bringázni,túrázni,pihenni szeretnénk 2 gyerekkel!

 

Előre is nagyon köszönök minden tippet/megosztott tapasztalatot!

silencetom Creative Commons License 2019.05.19 0 0 1555

Értem, köszönöm.

Előzmény: alphabetti (1554)
alphabetti Creative Commons License 2019.05.19 0 0 1554

Mol benzinkutaknál lehet kapni, de nem mindnél. Rá tudsz keresni,  hogy melyik árul. Ill az M7 zalakomári pihenőn a benzinkútnál biztosan lehet kapni. 

Előzmény: silencetom (1552)
silencetom Creative Commons License 2019.05.19 0 0 1553

Találtam egy netes oldalon: "Szlovéniában a benzinkutak egységes áron dolgoznak". Ez így van?

silencetom Creative Commons License 2019.05.19 0 0 1552

Sziasztok, jövő hét végén átutazunk Szlovénián, Tornyiszentmiklósnál lépjük át a határt. Autópálya matricát tudunk venni a magyar oldalon, vagy csak odaát?

Melcsi1978 Creative Commons License 2019.05.12 0 0 1551

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni. Idén először Szlovénia Strunjan lenne a nyaralásunk célpontja. 2 felnőtt egy 12 éves gyerek és egy Tacsi. Mindíg visszük magunkkal, szállásajánlatot ha tud valaki kisállattal kérem ne tartsa magába! Köszönöm szépen előre is! 

wyetkong Creative Commons License 2019.05.08 0 0 1550

Szia! Mi szinte már hazajárunk Szlovén tengerhez. Mindegy merre szálsz meg, de általában a szállás árak, fekvésük és komfortot tükrözi. Piran, Portoroz egy pár napra érdekes, egy hétre már szerintem kényelmetlen is lehet. Mi rendszeresen Koperbe szállunk meg ott is a bosjamarin részén van egy bevált apartman legalább is nekünk jó. Kocsival megyünk a strandokra, parkolás egy kicsit gáz, de mindig található hely. A parkolás átlag 1,50 Euró óránként. Nekem Koperbe azért is bevált mert a legjobb infrastruktúrával rendelkezik. Gyakorlatilag bármikor bármit elérhet, lényegesen olcsóbb a szállás és tényleg 30 perc alatt le érsz Piránba is. Ja ahol mi szállunk meg mindig, legutóbb két felnőt egy gyerek mindenestűl 417 euró volt 7 éjszaka. Mi már közvetlenül a szállás tulajától béreljük, így legalább 20% olcsóbb. Tavaly elkészült a tetőtéri, meg egy három szobás apartman a meglévő egyszobás felett. Ha visszatérő vendég vagy kedvezményeket is kapsz.  Nem mellesleg felújított teljesen felszerelt modern apartmant kapunk ennyiért. Tavaly, kis kirándulásal, barlang vonatozás, pivkai hadimúzeum látogatással, sok strand,  minden nap éttermekkel (közép színtű) , hajózással, gyereknek ajándékokkal, szállásal 1000 euró körül kijöttünk kényelmesen, úgy hogy nem nagyon nézegettük az árakat.

 

Strand. Portoroz homokos bulisabb hely, 

Piránba a városfal alatt kicsit nomád de szép hely búvár szemüveggel meg egy pár talppal merülgetni is lehet. Van olyan szakasza ahol 50 méterre a parttól is pár méter mélységű a víz.

Piránba a strandok néplavor betonos zsúfolt nekem nem jött be viszont a nagyobb strandnál van egy élmény wellnes fürdő az egész klassz. Ja és itt van a környék legjobb pizzája. A helyiek szerint is.

Nekünk gyerekekke Strunjan vált be, apró kavicsos, nagyobb kölyköknek mindenféle vizijátszó marhaság. Kajálda itt a leg gyengébb, de ha egyszerű büfés hambi, pizza, frissen sütött apró hal meg tintahal megteszi akkor ok.

Ettől nem messze elsétálható a parton, de én inkább besszoktam úszni a hold öbölbe. Inkább merülgetni lehet egy masszkal mint klasszikus strandolni .A hold öböl után kezdődik a nem hivatalos nudista strand.

 

Jellemzően mindenki mosolyog, turista barát árak szerintem nem vészes, magyar viszonylatban kell számolni. Két felnőtt egy gyerek Piránba a tengerparton étteremben 30-40Euróból desszertekkel megebédel. Ezt a Balaton parton nem lehet megoldani ennyiből. 

Nekem sokkal szimpibb mint Horvátok, remélem egy darabig még nem szállnak el mint a horvátok. 

 

 

Jó nyaralást kívánok.

Előzmény: kovjose (1549)
kovjose Creative Commons License 2019.05.01 0 0 1549

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni Szlovén tengerparti szállásokkal kapcsolatban.

Rengeteg szállás található, viszont kicsit kozmetikázottnak tűnnek a vélemények.

2 kisgyerekkel mennénk, esetleg tudnátok megbízható szállást ajánlani?

Piran és Portoroz környékét néztük. Pirani parkolást már áttanulmányoztam, az itteni leírások alapján. Nekem szinpi ez a megoldás is.

Viszont a Portorozi szállások többnyire parkolósok, viszont a kifizetés legtöbb szállásnál valamiféle Novasolos cégen keresztül történik, akár Booking, akár a többin keresek is. Erről a Novasol-ról viszont igencsak negatív kritikák vannak, vagyis kritikán aluliak. Ezért is fordulok hozzátok.

Köszönöm a segítséget előre is.

Üdv és szép napot "májulást" mindenkinek!

Köszi.

 

SzürkeFarkaska Creative Commons License 2019.04.28 0 0 1548

Mi anno pont múlt héten voltunk Szlovéniában a VivaldiTravel 3 napos körútnak hála (Szlovénia, az Alpok gyöngyszemei)

 

Az kell hogy mondjam, jóval kellemesebb volt mint amire számítottam, egyedüli kifogásom max a szállással volt (Hotel Creina)  egészen pontosan az opcionális svédasztalos vacsorával, ami hagyott némi kívánnivalót maga után: a kialakítása miatt (elkerített kis részen volt a kajaválaszték, ami miatt sorbanállás alakult ki, amin nem segített hogy pont előttünk érkezett be egy busznyi ázsiai turistacsoport) és a kajaválaszték se volt a topon.

 

Ezt leszámítva ez a 3 nap nagyszerűen telt,  Attila útvezetőnk iszonyatosan  profin végezte a dolgát és rengeteg olyan dolgot megtudhattunk egy egy nevezetességről és helyről amig még turisztikai könyvekben se találnál meg, sikerült az ország és egy egy régió történetét közelebb hozni.

 

Bármikor visszamennék ha nyílna rá adandó lehetőségem.

kakula z. Creative Commons License 2019.04.23 0 0 1547

Köszi a válaszokat.

alphabetti Creative Commons License 2019.04.23 0 1 1546

Nem lesz zsúfolt a központi strand. Szerintem nem érdemes átmenni Horváto-ba, ott többen vannak. Lehet, hogy jobb a strand, de elég lassan tudsz átérni. Mi vagy a központi strandra szoktunk menni, vagy a Metropol előtti medencés strandra. Ott a belépőért kell fizetni, nyugágyért az utóbbi 2 évben nem.

Előzmény: kakula z. (1544)
onlyread Creative Commons License 2019.04.23 0 1 1545

Gugli a barátod, árak:

 

http://okoljepiran.si/it/cenik/cenik-plaza-portoroz/

 

A Skocjan szerintem verhetetlen. De hosszú program, időpontos vezetések, el kell jutni a kiindulópontra és onnan vissza a parkolóba. Szerintem fantasztikus.

Előzmény: kakula z. (1544)
kakula z. Creative Commons License 2019.04.23 0 0 1544

Sziasztok. Portorozban lesz a szállásunk nyáron. A strand (Centralna Plaza) mennyire zsúfolt július-augusztusban (ha nagyon, érdemes-e a horvát oldalra átmenni, Kanegrába például?) Tudtok napernyő- és napozóágy árakat?

Odafelé és visszafelé tervezem Postojnát és/vagy Skocjant. Ha csak az egyik fér bele, melyiket javasolnátok?

silencetom Creative Commons License 2019.04.20 0 0 1543

Köszönöm szépen, megnézem az ajánlásaitokat.

scarabaeus Creative Commons License 2019.04.20 0 0 1542

No meg Lipica. :-)

 

Előzmény: silencetom (1540)
onlyread Creative Commons License 2019.04.20 0 0 1541

Postojna kisvasutas barlang, Predjama várkastély, Skocjan barlangrendszer. A Skocjan verhetetlen, de elég hosszú program. Attól függ, mikor értek oda. Vezetett túrák vannak, időponttal. Nézd meg a honlapokat, nyitvatartásokat, azok alapján tudsz tervezni.

Előzmény: silencetom (1540)
silencetom Creative Commons License 2019.04.20 0 0 1540

Sziasztok, május végén utazunk Olaszországba autóval. Mivel az út elég hosszú, arra gondoltunk megállunk egy éjszakára Szlovéniában, az olasz határ közelében. Kora délután érnénk oda. Tudnátok ajánlani olyan helyet az autópályához közel, ahol érdemes megállni, kirándulni egy rövidet?

policecars Creative Commons License 2019.03.18 0 0 1539

Pont ott töltöttük a hétvégét, pár szó a tapasztaltakról: 15 percre ingyen be lehet hajtani, a szállástól pedig kaptunk egyszeri 1 órás behajtásra feljogosító papírt. 15 percet meghaladó parkolás díja óránként 3 euró, csak helyet szinte lehetetlen találni. Az autót csak érkezéskor és távozáskor vittük be Piranba, amúgy a Fornace parkolóházban állt, ennek díja napi 17 EUR, a szállásadótól kapott parkolókártyával napi 9. A parkolóháztól folyamatosan jár az ingyenes kisbusz a városba, és vissza, a sofőrök pedig gond nélkül megállnak útközben is az integető utazóknak :) 

Előzmény: TD Garden (1537)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2019.03.18 0 0 1538

Április 9-én éjfélig érvényes szlovén autópálya matrica (felragasztatlan) Pesten a Deák téren napközban 4 doboz Dreher sörért elvihető. Ha érdekel, akkor dobj egy emait, a címem publikus.

TD Garden Creative Commons License 2019.02.24 0 0 1537

Piranba nem lehet autóval bemenni, busszal tudsz átmenni Portorozból, kb. 20 percenként jár, Piranban strandolni sem lehet, illetve lehet de nem érdemes, Portorozban igen, gyerekkel inkább Izola Koper mellett.

 

Előzmény: Bartush (1536)
Bartush Creative Commons License 2019.02.24 0 0 1536

Nyáron mennénk a szlovén tengerparta gyerekkel. Szállást ajánlanátok? Csak Piranba nem lehet kocsival bemenni, vagy Portorozba sem? 

TD Garden Creative Commons License 2019.02.23 0 0 1535

booking.com

 

amúgy mi Koperben szálltunk meg, 10-15 perc autóval...és sokkal olcsóbb...

Előzmény: Laila.ali (1532)
Kobzoska Creative Commons License 2019.02.23 0 0 1534

Minimális szintkülönbségek vannak, pár lépcsőfoknyi magasságúak csak.

Előzmény: Dettixx (1533)
Dettixx Creative Commons License 2019.02.06 0 0 1533

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy a Vintgar szurdok kismamával járható-e?  Mennyire megy felfelé és lefelé az út? Köszi:

Laila.ali Creative Commons License 2019.01.29 0 0 1532

Kedves Fórumozók!

 

Szeretnék tanácsot kérni. Idén 3 napra kiruccannánk Portoroz, vagy Pirán településeket megcélozva. 6 felnőtt és két gyerek részére keresek szállást, vagy kiadó házat. Tudtok ajánlani olyan magánszállást, ami olcsó és jó?

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!