Keresés

Részletes keresés

SolnesMM Creative Commons License 2011.04.03 0 0 52509

 Szia ! 
 Látod más is írta a vezérelt órája maradhat !! A villanybojler meg maradhat olyan tároló félének.

 Egyébként a bojler csere a legegyszerűbb művelet a világon - már ha ki vannak építve a csatlakozási helyek.

 Vízre már régen kitalálták a flexi csatlakozókat, azza  egyerűbb - nem úgy mint régebben a különféle csavarzatokkal.

 Egyébként hasoló cipőben járok - nálam is van egy bojler vezéreltről. Ezt meghagyom, de mellette lesz egy kombi kazán is. Majd valamikor amikor összejön a dolog !!

Előzmény: kendu (52508)
kendu Creative Commons License 2011.04.03 0 0 52508

Nem álprobléma, hanem tudatlanság a témában és félelem a szolgáltató nagy kékeres farkától, hogy nehogy megb...on.

Azért térek át mert a fűtésemet is rendbe kell raknom, a gázkazán a végét járja. Úgyis kombi kazánt akartam valamikor vésztartaléknak, mert az asszony takarításkor kifogyasztja a bojlert és este fürdéshez mindenképp akartam valami biztos megoldást. Ígyaztán most a gázkazán miatt muszály lépnem valamit. Mivel a bojler is rossz állapotban van, ezért a két problémát egyszerre oldjuk meg.

És hogy miért nem a bojlert csinálom? Hát mert hitel is lesz a dologban és remélhetőleg mire bejön a fűtési szezon, addígra ki lesz fizetve. Aztán jó esetben jövő nyáron beáldozok egy új bojlerra. Így ha nem üt be a ménkű egy év alatt minden rendbe lesz téve.

 

 

Nagyon köszönöm mindenkinek!

Előzmény: SolnesMM (52502)
zizizuzu Creative Commons License 2011.04.03 0 0 52507

"Ha a füstgáz nem haladja meg a 3métert (készülék tetejétől a tetőátvezetőig), akkor nem kell kéményseprő szakvélemény..."

 

Hello

Erre kérhetnék valami linket?

Köszi

Előzmény: Törölt nick (52436)
ZAL81 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52506

Szia ! 

 

Köszönöm az összeszedett hozzászólást pár dolgot sikerült megvilágítanod . 

 

Szóval a kombi készülék nagy teljesítménye a melegvíz készítéshez kell 

ez így már egész más ha mellé elég kicsire lemodulál fűtésnél az már jó lehet . 

 

Erőtveszek magamon és nyomozok kazán ügyben . (nehéz lesz ) 

 

Számításom szerint a lakás hőigénye -15 / 22  esetén 5300W 

ezért vagyok bajban hogy ha csak  4 / 22 van amit itt sokan emlegetnek akkor szegény 

kazán hova fog modulálni . - ezzel lehet hogy már nem kéne foglalkoznom - 

Kissé maximalista vagyok én is , jó lenne ha lehetne optimalizálni . 

Kondenzációs kazán esetén még az is érdekes lehet hogy az alacsonyabb vízhőfok miatt 

nagyobb radiátorok kellenek és az egy kis lakásban megint problémás . 

 - szóljatok ha hülyeséget írtam - 

 

Egyre inkább szimpi a konvektor nem fogok ennyit kinlódni . 

 

ZAL81 

Előzmény: balsa02 (52457)
ANONYMOUS Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52505

Nekünk már vagy 10 (lehet 15)éve nincs a vezérelten fogyasztás,közben volt óra csere,de rá sem kérdeztek,hogy minek az ha semmi nem megy azon.

Előzmény: kendu (52501)
ZAL81 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52504

"hát, ha valamihez nem értesz nem feltétlenül kell kommentálni (170K), ha dolfgoztál volna egy kicsit is a kereskedelemben, akkor tudnád, hogy ezek az árak nettó listaárak, amelyből hatalmas következtetéseket nem lehet levonni. "

 

Bocs de nem értelek nem kommentáltam hanem a tényeket írtam le. 

Kaptam árajánlatot és ez szerepelt benne . 

És tényleg nem dolgoztam kereskedelemben ezen a területen . Bocs ! 

 

Hogy min görcsölök azt is leírtam : Túl nagy teljesítmény kicsi lakásban be / ki 

kapcsolgatást eredményez egyesek szerint ami idegesítő és csak többet fogysazt a kazán . 

 

Unical hát marhára nem olcsó a 230e  sőt ! 

 

Én itt információt szeretnék szerezni és segítséget kérni nem vagyok járatos a témában 

ahogy ezt már írtam . Szóval hiába hurrogod le az xy márkát . 

Csak az volt benne szimpi hogy 1,2kW ig lemodulál de ez  nem igaz a kombi változatra 

ha annak az értékeit nézem más nagyon sok egyéb is szóbajöhet. 

 

Inkább javasolj kérlek hogy szerinted mi lenne az jó megoldás a felvázolt "problémára" 

 

Köszönöm ! 

Előzmény: X20XEVmérfoglaltmán? (52455)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52503

Az E.On-nál telefonon módosíttatod a részszámla összegét, és ennyi. Csak a rendelkezésre állási díj fizetendő a továbbiakban, ahogy SolnesMM írta.

Előzmény: kendu (52501)
SolnesMM Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52502

 Nem álprobléma véletlenül ??

  A fogyasztás nem kötelező - csak van egy un. rendelkezésre álló díj !

 Ez a villanyoknál a legkedvezőbb.   A 24 órás áramnál 150 ft, a vezéreltnél meg valami 100 ft /hó.

 A gáz már sokkal húzósabb az olyan 1500 ft/hó.

 Már minden fogyasztásnál van ilyen rendelkezésre állási díj. A víznél is valami kevéske, aztán ott a kötelező szemét szállítási díj, ami min. 3000 ft/hó, a társaházakban meg a közösköltség.

 Szóvak ha nem laksz egy lakásban és semmit sem használsz, az társasházban min. egy 10 eft  - csak a kis lakásoknál. ha van kényszerfűtés akkor lehet akár havi egy húszas is.

 De miért akarsz áttérni a gázra ?

 Egy beruházás min. 200 , de inkább 300 eft csak melegvízre.

 Ez csak azért tünt fel mivel írtad: egy időre , végül is itt a földön is csak egyidőre vagyunk !!

Előzmény: kendu (52501)
kendu Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52501

Mi a teendő olyankor, amikor egy időre át akarok térni a villanybojlerről a gázra. A villany most vezérelt árammal üzemel és ezt elég hosszú időre most nem akarom használni. Teljesen kiiktatni nem szeretném, mert ki tudja, lehet 2 év múlva az lesz az olcsóbb melegvíz készítés.

Szóval csak annyi, hogy a villanyóránál lenyomom a főkapcsolót? Kell-e az eonnal valamit közölni? Nem fognak esetleg csesztetni amikor látják, hogy azon az órán nincs fogyasztás? Esetleg nem kell-e valami járulékot ettől függetlenül tovább fizetnem? Mittomén, a szénbányászok unokáinak az egyetmi kísérletüket, vagy ilyen hülyeségekezt ami a számlákon szerepel.

X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52500

:))

Előzmény: joevagyok68 (52499)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52499

Haggyadmá, megunta a "kérdezvereklámozok/marketingeleket" és elment más fórumokat bódogítani vagy "házalni"...

Most kell nyomni a panelt , mert most relatíve olcsón lehet vele fütteni- közel 20 fok van kint - , októberben meg telefonszámot cserél majd, oszt reklamáljanak ahol tudnak..:-))

Előzmény: Masgas (52497)
Masgas Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52498

Milyen magasra kell nyomnia?

Ha a ballomból elmegy a levegő nézd meg a szelepet a tartály végén lehet ki kell cserélni, sima autó szelep, ha jó lenne akkor sosem kell bele pumpálni. Apámnál kettő is van egy kisebb az nyomja a ciszternából és egy nagyobb az támogatja a vezetékes hálózatot. kisebbel edig semmi gond nem volt kb 10 év, anagyobban viszont megdöglött a szelep a balonban egy év után. Nos szerintem ellenőrizd a nyomást a balonban rá van írva a tarály fenekére  , ez a víztelenített nyomásmentes állapotra vonatkozik ált. 1,5 bar

Előzmény: Elar (52496)
Masgas Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52497

Nos ez a padlófűtés trombózis összefüggés számomra új (mondjuk ha asztmát említettél volna padlószőnyeggel kombinálva...). Hogyne melegítené fel a bútorokat is hiszen azok a padlón állnak és ugyanabban a légtérben ahol a padlófűtés működik. A falakat nem cél felmelegíteni , különben is melegszenek azok a levegőtől is.

A keringető szivattyú akkor megy amikor a kazán és még utána is egy kis ideig. A villamos fogyasztása majd elhanyagolható.

A műszaki tartalommal tisztában vagyok, csöveket akkor kell javítani ha elfúrják őket. vízkő lerakódás ebben a hőmérséklettartományban és csőanyagban elhanyagolható, inkább az egyéb szennyeződések... etc

És akkor mivan a melegedő fejemmel???

Ami a kérdés lett volna........................

 

Előzmény: Törölt nick (52477)
Elar Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52496

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Már volt róla szó régebben :)

Ismét egy kérdés a remek kis házi vízművemmel kapcsolatban - Einhell HW 811

Eljött a tavasz beüzemeltem.

Kicsit pumpáltam a benne lévő lufiba, sajna nem tudom mennyi van benne pontosan.

Most azt csinálja, hogy ha folyamatosan nyitva a csap akkor (mikor kiürül a tartályban lévő víz) 1.2 bárnál bekapcsol, majd 3 bárnál kikapcsol.

Innen kezdődik újra. Lemegy 1.2-ig belapcs és a többi.

A nyomás ennek megfelelően változik.

Ha megy a szivattyú - egész jó, viszont ha csak a tartályt üriti - elég ramaty.

 

Mit  csináljak még vele?

cseik Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52495

amiket eddig mondott, jobb is :/

Előzmény: SolnesMM (52494)
SolnesMM Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52494

 Gelen még csak a 21 . nél jár, így nehezen tud védekezni ! Ezt is tessék figyelembe venni !!

Zoltanuss Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52493

  Gelen  Gelen !  Miért makacskodsz lásd be nem éri meg !!

 

Habár a sugárzó fűtés felett azért ne törjünk pálcát.

 Volt/van nekem egy kis  'icsányi fürdő szobám. Az előd, aki anno telepítette a fűtést ez úgy oldotta meg, hogy egy cs. kályha sarka melegítette a fürdő szobát , működött is vagy 10 évig, majd egy másik használó felrobbantotta a kályhát - romokat kivittük.

 Tehát a 2,5 m2-es fürdőszoba fűtést nélkül maradt. Volt ajtó nyitogatássos módszer a fűtésre, de igazán soha nem volt konfortos.

 Volt viszont nyugalmazott villanykályha - na vajon miért ? Hát  qurva drága a fűtés vele, mint írták  3x  annyiba mint gázzal.

 De a teljesítmény,  a vételezési megmaradt. Egy villanybojlerre és a kályhára össszesen 10 kW. Igaz csak napi 8 órában de nem egytömbben.

 Volt egy  jó régi még pápai vonal sugárzom 1 kW -tal ezt feltettem és vettem a nagy hipermarketben egy kvarc sugárzót á. 4100 ft-ért. Ennek teljesítménye  2x 600 Watt -  ami állitható egy madzag kapcsolóval  - hiába a technika halad.

 Na ez a két szerkenytyű fel a falra összesen 2.2 kW teljesítménnyel, ami variálható is - ha már valakinek a szabályozás a mániája.

 Azaz  1. fokozat csak 600 W, 2. fok  1000 W,  3. 1,200 W, 4. 1600 W, 5. 2200 Watt.

 És az alapfűtés továbbra is a gáz  - az adja  az ajtón keresztül átjőve, de az kevés. Ennyit viszont csak kibirok - mán mint azt plusz áramos mókát a vezérelttel.

 de mint írtam pici a fürdő szoba.

Előzmény: Törölt nick (52460)
csiriz Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52492

 

"Austriában illetve nyugaton 20 éve használják"

 

Németországban meg 20 éve "mindenki" BMW-vel jár. Magyarországon mégsem akar annyira elterjedni. Vajon miért?

Most teljesen elbizonytalanodtam. :-)

Előzmény: Törölt nick (52481)
stary112 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52491

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.

A környék legmagasabb helyén lakunk. Az utóbbi időben szinte minden nap ugyanazzal a jelenséggel találkozunk amikor munka után hazajövünk, levegős a víz.  Nagyon sokáig eltart, amíg eltávozik a rendszerből, eléggé idegesítő. A vízműnél valamilyen karbantartási teendőkre hivatkoznak. A kérdésem csak annyi lenne: Vajon a csőhálózatba bekerült levegő nem hajtja meg a vízórámat?

Köszi

h.z.cs Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52490

Szia!

Ha komolyan érdekel az infra téma privátban összehozlak egy haverommal aki most éppen itt tart. Kicsi az elözményekről: Kimondott kis családiház kicsit szigetelve.

1., klímával fűt ( de nem jó a hőérzet )

 2., víz-víz hőcserélő + tetön panelek ( Kút lefagy, 2 boyler kirohad 2 év se kellett ) 5-6 Misinél tartunk!

 3., most infra panelok dögivel ( én majd megfulladok olyan száraz a levegő )

Nos? Érdekel a haver?

Előzmény: Törölt nick (52481)
Wattocsak Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52489

Infra panel?

Tavasszal találkoztam egy lakás tulajjal akinek a kéményébe nem lehetett bekötni semmit sem. A lakás 70 m2 és körbefűtött hat szintes ház 3. emeletén.

Keresett megoldást a fűtésre így akadt az infrapanelra és a hőszivatyúra mint lehetőség. A panelra kapott egy 2,1 m ajánlatot a hőszivattyúra 2,4m. Az eredmény hírdetésnél az infrapanel lett a második helyezet.

 

Hogy joe hagymát vagy kazánt forgalmaz azt nem tudom, de hogy érdekeltséged van az infrapanelban abban biztos vagyok. Ha ennyire érdekelne akkor már rég olvashattál volna itt az indexen erről fogyasztási értékeket, és még azt is olvashattad volna, hogy valaki AE házban egy vagyont fizetett ki és most készül egy levegő levegős hőszivattyút beépíteni. A havi fogyasztását meg itt publikálta.

Előzmény: Törölt nick (52478)
peterch Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52488

   Szia !

 

   Meg egy nekiugras, mielott elmegyek munkaba.:(

 

   Ha a hazad hoigenye -5C°-ban 13kWh, akkor szamoljunk. Az atlaghomerseklet futesszezonban durvan 4C°. Akkor a Te hazad hoigenye ebben a homersekletben a kovetkezo 8,67kWh. A futesszezon hossza durvan 200 nap .Igy az energiaigeny a szezonra 8,67 kWh x 200 nap x 24 ora =41616kWh amit mindegy, hogy milyen modon, de potolnod kell. Mostmar szamolj utanna, hogy mi mennyi !

   Azert nem artana tudnod, hogy a panelekbol azert megis mennyit volna hasznos felszerelned, mert ezen a telen is volt peldaul itt nalam -14C° is.

   Neked erre az esetre sajnos 17,8kW-nyi teljesitmenyu panelt kell felszerelni.:(

 

   Udv , Peter.

Előzmény: Törölt nick (52472)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52487

Ja hát igen, a radiátorokat is vihetném magammal ennyi erővel, még könnyebb is leszerelni, mint kibombázni a panelt az álmennyezetből :D

 

Előzmény: halaloszto (52482)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52486

Szívesen levezetem neked, de akkor is ugyanezek a számok jönnek ki, aki havi 16-20 ezer forint gázszámla helyett 63000-et akar fizetni villanyra, az vegye...

700W x 10 db panel, az ugye 7kW teljesítmény, 10 db panel mennyibe is kerül? 500W-ost láttam 44000Ft-ért, ebből 7 kW-ot összerakni, az 616000 Ft+kell minimum a 3x16A, ha mást is akarsz a fűtésen kívűl használni, becsövezni, vezetéket kihúzni, stb...

 

A gáz kiépítése se olcsó, de ha figyelembe veszzük, hogy 3x annyiba kerül üzemeltetni az elektromos fűtést...

 

Amúgy olyan nincs, hogy kW/h legfeljebb kW (teljesítmény) meg kWh (energia).

1 kWh energia villannyal 50 Ft

1m3 gáz 34MJ (ráadasul a kondenzációs kihoz belőle 36MJ-t, ez pont 10 kWh, ezt ha le kell vezetnem, hogy jön ki, akkor inkább ne vitatkozzunk)

 

Úgyhogy számlázási egységnyi gáz 10x annyi energiát adhat, mint a nappali villany. Az árkülönbség meg nem tízszeres.

 

Szóval, talán egy 2-3kW hőigényű házba még el lehetne rajta gondolkodni, de ennél nagyobb fűtésnél a gatyád rámegy.

 

Hamár elektromos fűtés, akkor inkább egy fűtő klíma, vagy éjszakai áramról puffert fűteni, vagy bármi más, mint a direkt használata.

Előzmény: Törölt nick (52469)
papesz28 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52485

Egyre gondoltunk, de megelőztél:))))

Előzmény: halaloszto (52482)
papesz28 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52484

Ha megengeded én is adok Neked egy tippet, hogy legyen gazdaságos, sugárzásos,  és nem padló:))))

 

Kondenzációs gázkazán+ fal- , vagy mennyezetfűtés+ padlótemperálás

 

Ettől gazdaságosabbat, kényelmesebbet mindenféle flanc nélkülözésével (napelem, napkoli, és egyéb alternatív energia) nem lehet napjainkban beépíteni

Esetleg ha van lehetőség akkor esetleg fatüzelés ( vizes kandalló, vegyes tüzelésű kazán)+puffer+felületfűtés, ez lehet még a gáznál is gazdaságosabb, szolgáltatótól független (kivéve villany), de a fával Neked kell vacakolni, és kihangsúlyozom, ha van rá lehetőség

 

Az hogy nem elvihető , arra csak azt tudom mondani, hogy ha neked semmi fűtésed nincs és ha már megemlítetted a költözést, akkor szted mennyit romlik a piaci értéke az ingatlannak ha nincs benne fűtés, mert ugye nem kevés komfort fokozatot bukik.

 

Még vmi, ahhoz , hogy Neked ilyen villanyos fűtésed legyen , és azt mondod, hogy bekerülés milyen jó áron van, azt még tudnod kell, hogy ahhoz olyan villamos hálózatnak kell lennie a lakásban, mert akármire nem akaszthatod rá, megvan egy bizonyos teljesítményhez a kötelező vezetékezés, és áram biztosítási feltétel, amit sajnos a villamos művekkel neked le kell boxolnod, és az eladó, értékesítő neked nem mond el, de azért súlyos összeget ki kell csengetni

 

 

Előzmény: Törölt nick (52481)
oldember Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52483

Ja, és még akkor még nem beszéltünk az áramszünetről!!!   :-O)

halaloszto Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52482

nem viheted magaddal. a futes az a haz resze. 

 

tovabba kell hozza komoly elektromos vezetekezest, nagyobb villanyorat meg hasonlokat csinaltatni. a villamos muvek alapbol 32A-t ad csak, egy konyha elvisz 25-ot, a 11 meg keves futeni. kell pluszpenzert nagyobb betaplalast venned.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (52463)
kendu Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52480

Ja, hogy ilyesmi van nekik kéznél? Há tudta a fene! Életemben nem éltem át még egy kazánszerelést sem! A múltkor volt nálunk radiátor csere, de annak tartozéka volt a tipli.

Akkor hagyom a fenébe.

Előzmény: Wattocsak (52451)
oldember Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52479

Én nem codálom, hogy a joevagyok68 barátunk berágott!

Korábban már én is és azóta többen levezettük, hogy ha ez olyan nagyszerűvolna mint képzeled(...mert hogy tapasztalatod nincs!!!) akkor már mindenki ezt használná!

Akkor amikor azt írják a beetető reklám szövegben is, hogy egy 20nm-es helységben 6-8darab  350W-os panel kell, akkor mit akarsz még több bizonyítékot arra, hogy egy kalap s.z.a.r.t sem ér? Az esztétikáról már nem is beszélve! Képzeld el 6-8db. "képkeretet" a menyezeten!

Legalább is családi ház, lakás fűtésére nem elégséges és drága, már megvenni is ,de üzemeltetni is! 

Annak ellenére, hogy karbantartást nem igényel!

Bár nekem erre is fenntartásaim vannak, mert Murphy törvénye itt is érvényes!

Gondolom tudod miről beszélek?

Tudod mit vedd meg! 

Minden ember a saját kárán tanul! Az okos meg a másén!  :-)))

 

Előzmény: Törölt nick (52474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!