Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2007.01.06 0 0 559

Sinisa,

Rosszul esett nekem is a sky törlése, így jan 15-22 között utazom.Nem egészen 2 nappal hosszabb, mert eredetileg kora reggel ment volna,most dél körül érkezik. Direkt  a korai indulás miatt választottam az időpontot. A fapados útazásain kb. harmadában van valami gond: törlés, több órás indulás csúszás st. Olcsó húsnak kicsit híg a leve, 11 ezer volt jegy, tokkal-vonóval.

Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.01.06 0 0 558

 Ne mennyetek  ha a tömeget, meg a nyüzsit nem bírjátok. ha igen akkor meg menjetek ( bocs) .

 

Itt főleg egyénileg utazók fordulnak meg, az ő szállás, utazási, és élménybeszámolóit olvashatod. A hozzászólások között volt aki részletesen beszámolt az 1-2 napos karneváli utak "receptjéről". ( kereső "karnevál" )Szerintem-aki még sohasem utazott irodával- az ismert és nem olcsó utakat érdemes megcélozni  társaság a rendelkezésre álló keretei  miatt jobban tudja irányítani a  turistákat, és újat mondani nekik, lekötni a figyelmüket, míg az olcsóbb kínálatban gyakorlatilag a szállás meg az utazás a fix, aztán a többi meg fakultatív, azaz nem sokban különbözne ha magad szerveznéd meg a dolgokat.  A karnevál idején meg jóval drágább minden, a  turisták  is jóval többen vannak.   Érdemes mérlegelni, hogy a karnevál előtt vagy után lehet, hogy többet látnál.

Előzmény: momo65 (557)
momo65 Creative Commons License 2007.01.06 0 0 557
Sziasztok,BUÉK mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni,hogy melyik utazási irodával mennyünk a karneválra(2 felnõtt,1 13 éves gyerek),mert a nagy választékból képtelen vagyok dönteni!!!!
1v.2 éjre mennénk busszal.Melyik a legmegbízhatóbb iroda,akik már régóta foglalkoznak ezzel??Esetleg rossz tapasztalat...stb.
Kb. max. 200.000.- Ft-ot akarunk max. költeni
Még soha sem voltunk és nem szeretnék csalódást okozni nekik!!!
Elõre is NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!




cwtrans Creative Commons License 2007.01.05 0 0 556

Ki tudna nekem írni a kaneválról mindent? kérem tegye, meg...

 

Az idei nyitó és záró rendezvény idejét tudom, de ezen kívül hol találok programot, merre vannak a felvonulások, mennyire van teli a buszparkoló a (tronchetto illetve Punta sabbioni.) Mekkore dugó szokott lenni az autópályákon a ponte della libertén?? Kb szombat reggel és este 10 óra körül???

 

Érdemes-e mondjuk hétköznap menni?

 

Puntáról melyik hajó visz be és hova?

 

Mire érdemes és mire kell figyelni, egyszóval mindent...

 

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 555

Szia,

akkor Te is sorstárs vagy.

Ugyanígy jártunk,szintén a "fa alá" került a sky lemondó levele,hihetetlen rossz időzítéssel küldték.

Remélem már több kavar nem lesz,így is a kelleténél kicsit hosszabbra nyúlik a kiruccanásunk..

Te mikor indulsz?

 

Előzmény: vélemény (554)
vélemény Creative Commons License 2007.01.05 0 0 554

Valószínű, hogy a Sky törölni fogja a desztinációt, vagy legalább télen szünetelteti Nem tudják tölteni

Nekem csak az odafelé járatomat törölték, karácsony napján jött a mail. Persze sem a megelőző sem a következő napon nincs járat. Ha a két nappal későbbit választom, túl rövid lett volna, így 2 nappal hosszabb lesz. Addigra már én is lefoglaltam a szállást: Hotel Lisbona, San Marco közelében, 60Euro az 1 ágyas.( Ratzes to go-n 55 lett volna, de ott felszámítanak foglalási díjat) . A ráadás2 éjszakára  az állomás mellett foglaltam Belle Epoque,  jó, hogy közel a vasút, mertakkor kirándulok Padovába és Vicenzába. Mindkét szállodáról jót írnak a tripadvisoron és a venerén is.

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 553

Érezd jól magad,és oszd meg az élményeidet,tapasztalataidat majd velünk.

Jó utat!

Előzmény: Orsa75 (551)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 552
2 ajánlatuk volt:az egyik a visszafizetés,a másik egy ingyenes átfoglalás másik járatra(még szép:)),de az új akciójukra tekintettel(illetékmentesség) ez a verzió lett a nyerő nálam,h utalják vissza a törölt járat árát,és csináltam egy új foglalást 10ezerrel kevesebbért.(mondjuk azóta is várom a számlámra a pénzt,de majd csak...)
Előzmény: Latya (K.L.) (549)
Orsa75 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 551

Latya és Sinisa!

Ezer köszönet!

Majd hozok szép képeket cserébe az infóért.

Sziasztok

auray1 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 550

Boldog Uj Evet Mindenkinek!

Ezen a topikon szetnem megkoszonni Vegh Izabellanak, hogy segitett nekem abban, hogy megiscsak Velenceben tolthessem a Szilvesztert. Az utolso pillanatban szerzett szamomra szallast, a csucsidoszak araihoz kepest meg elfogadhato aron.

Batran tudom ajanlani mindenkinek, akinek szallas gondja van, hogy keresse meg ot.

 

Udv.

A.

Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.01.04 0 0 549
Visszautalják a különbözetet, vagy  törölték, és még vegyed meg a másikat, vagy hogyan ?
Előzmény: Törölt nick (548)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 548

Mostanában én is sokat pöszmögök különböző velencei dolgokkal,mert jan. 29.én utazunk a lányommal 5 napra.

2-3-at terveztünk,aztán egy malőr közbejött..a 31.-ére,ill. vissza 2.-ára lefoglalt(és kifizetett) skyeurope-os járatunkat törölték.

Azok 10 ft-os menetjegyek voltak,az illeték viszont jól megdobta,vmi 26000-re jött ki összesen..Végülis a kezdeti sokkhatás kiheverése után újra rákerestem a sky-nál,és 2 nappal előbb,29.-én megy egy gép,vissza meg az eredetileg tervezett febr. 2.-án,csak éppen más napszakban.(persze a szállást is lefoglaltam jóelőre arra a 2 éjszakára,így ahhoz muszáj volt valamennyire igazodnom.)

Na,szóval a törléssel -úgy tűnik- jóljártunk..illetékmentes akciójuk van,így csak az á' 3500 ftos jegyárat kell kifizetnünk,azaz ketten odavissza 16000-ből megjárjuk Velencét.:)(el sem hiszem,olvasva a rémes vonatjegy árakat)

Nagyon jó szállásokat is találtunk a http://www.octopustravel.com/at/Home.jsp;jsessionid=0000XaXxPjstrNVYaY4lyQ0UhS8:11kquh4ko

site-on.

136,ill 106 euróért 2-2 éjszakára 2 ágyas szoba,a Rialto mellett,10 perc sétára a San Marcotól.(Malibran,ill Locanda Novo)

Na,majd mesélek,ha visszajöttünk..

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 547
Na,addig vacakoltam a postolással,h közben beelőztél.:)
Előzmény: Latya (K.L.) (545)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 546

Szia!

Jól értem,Favaro Venetoban a Hotel Altieriben fogsz lakni?(az utca Via Altinia)

Mert akkor eszerint: http://www.altierivenice.it/en/location.htm a Marco Poloról 15-ös busszal jutsz el a szállásra.


From the airport take the ACTV line bus No. 15 and get off after about 7-8 minutes in Piazza Pastrello (Favaro Veneto). The hotel is 200 yards away, at Via Altinia 51.

 

 

 

Előzmény: Orsa75 (544)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.01.04 0 0 545

Izé, a  Hotel Altieri-ben fogsz lakni Favaro Veneto -ban , azaz Mestre-ben?

 A linken le van írva, hogy  jutsz oda ( Pl. 4-es busszal Velencébe, a 15-ös busszal meg a reptérre. 

Előzmény: Orsa75 (544)
Orsa75 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 544

Halihó!

Valaki tudna nekem segíteni? Jövőhéten csütörtökön (jan.11.-én) megyünk Skyeurope-pal Velencébe, a szállásunk Favaro Veneto-ban van a Via Altieri-n. AZ lenne a kérdésem, hogyan lehetne eljutni oda aránylag kevesebb gyaloglással a reptérről. Valamint onnan be Velencébe. Visszaolvasva a topicot val.szeg. veszünk 3napos kártyát, mert az gazdaságosabb lesz, de sajnos sehol nem találok olyan linket, ahol mondjuk le lennének rajzolva az egyes buszjáratok irányai, megállói és mondjuk egy külföldi aránylag könnyen tájékozódhatna róla.

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni!

LDin Creative Commons License 2007.01.04 0 0 543

Szia!

 

Először is mindenkinek boldog és utazásokban gazdag új esztendőt kívánok!

Köszönöm az információkat, hát, nem dobtál fel túlságosan, de sajnos nem tudunk máshogy utazni. De mindenesetre köszi, mert igy legalább fel tudunk készülni alacsonyabb elvárásokkal. Megvettük a jegyet, 2 személyes fülkét választottunk, mert nem szívesen osztozkodunk, főleg nem éjszaka. 1 főre (oda-vissza) 37.800 Ft volt, ami tényleg nem olcsó. Repülő sajnos nincs megfelelő időpontban, a busz és a vonat ülőhely (Prágába utaztunk igy, hát, szeritem 80 kg felett már kín) nem tűnt vonzónak a kényelmetlenség miatt. Remélhetőleg az út nagy részét átalusszuk majd és lesz fűtés is! És mivel kora reggel érkezik és másnap késő este indul, két teljes napunk lesz, de csak 1 éj szállást kell kicsengetni. Az viszont a Szent Marc téről néhány saroknyira.

 

Remélem, jól telt a szilveszter Velencében! És a hazaút sem volt vészes.

Üdvözlettel,

Din

Előzmény: Bluehotel (533)
Bluehotel Creative Commons License 2006.12.31 0 0 542

 

Koszonom a jokivansagokat Tolgy!

 

Ma gyonyoru napos ido volt Velenceben, elotte eleg hideg volt....

Rengeteg ember a Rialto es San Marco korul, ezert inkabb a kevesbe forgalmasabb utcacskakat valasztottam ma, az Arsenal es Canareggio kornyeken.

Kar hogy a tisztasagra kevesbe ugyelnek az olaszok, pl. az utcak tele vannak kutyagumival, itt-ott szemet (bar utobbit lehet hogy a turistak szamlajara lehet irni).

 

BOLDOG UJ EVET MINDENKINEK!!!     BUON ANNO !!!

Előzmény: tölgy (541)
tölgy Creative Commons License 2006.12.28 0 0 541
Legyen csodás az ottléted!
/az utazás emléknyomai is törlődjenek. visszaútra se gondolj!!!/
láss, izlelj, varázsolódj el!:-)

de jó most Neked !

/ hirtelen feltörtek az októberi utunk képei előttem/bennem:-)/
Előzmény: Bluehotel (540)
Bluehotel Creative Commons License 2006.12.27 0 0 540

 

Ciao tutti,

 

Udvozlet a napos, de kicsit huvos Veneziabol!

 

Sajnos az utazas nagyon szornyu volt vonattal, ugyanis tel van es nem volt futes, igy kibirni 13 oràt....... el tudjatok kepzelni?    Mindenki nagykabatban, sapkaban, kesztyuben  ..... ja es mindezert fizettem egy csomo penzt, brrrrrrrrrr

 

De Velence kàrpotol mindenert:-)

 

Buona giornata!

auray1 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 539

Szia Bluehotel,

 

level a reszletekkel ment az itt megadott e-mail cimedre.

A.

Előzmény: Bluehotel (537)
auray1 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 538

Ciao Bluehotel,

nekem mar ugyis remenytelen. Ha ugy gondolod, eladom neked a repjegyemet. Oda dec 29, vissza jan 1. Az ara 11,742 Ft atiras nelkul.

En mar oreg vagyok ahhoz, hogy vegyes dormitoriumokban szalljak meg. Egynemut meg mos kedvenc helyem sem tudtak (akartak) garantalni. Egyagyas meg egyaltalan nics elfogadhato aron.

Udv.

A.

Előzmény: Bluehotel (537)
Bluehotel Creative Commons License 2006.12.20 0 0 537

 

Ciao Auray1,

 

Igen, az én szállásom már le van zsírozva...

Sajnos ajánlani nem tudok, próbáld meg, amit a többiek írtak!

 

Én viszont repjegyet nem tudtam szerezni, úgyhogy 13 óra zötykölődés a vonaton oda és vissza:-(...    Mamma mia:-)

Előzmény: auray1 (534)
santa scala Creative Commons License 2006.12.20 0 0 536

Szia!

 ALBA D' ORO kemping 16,5 euro/ fő.

Előzmény: auray1 (534)
igus Creative Commons License 2006.12.20 0 0 535

Van màr szàllàsod ?

 

Ha nincs még, es beéred alacsony komfortfokozattal is, akkor a www.hostels.it oldalon keress ra a Venecia-ra, az a Judecca-n van, es 19.5 euro egy éjszakára reggelivel együtt.

 

 

Ha legalább 3 napig maradsz Velencében, akkor érdemes vásárolni a Venecia Card 3 napos változatot, mert korlátlan utazási lehetőség az összes vizibuszra (Muranoba, Buranoba, Lido-ra is)

Előzmény: auray1 (534)
auray1 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 534

Szia,

van mar szallasod? En is a jovo heten utaznek Velencebe. Megvan a repulojegyem, de nem talalok szallast. Kiegyeznek mar 70 eurosban is, csak legyen. Vagy teljesen foglalt minden hely, vagy 130 euro. Lehet, hogy bukom a repulojegyet.

Udv

Előzmény: Bluehotel (533)
Bluehotel Creative Commons License 2006.12.19 0 0 533

Ciao Din!

Én idén nyáron utaztam Velencébe hálókocsiban. Eléggé lerobbant volt a hálókocsi, nem valami bizalomgerjesztő.... Egyedül voltam a fülkében egy darabig, aztán Zágrábban kaptam 1 női, bagós hálótársat.

Szóval ha 2-3 ember van a fülkében, az elviselhetö, de ha esetleg 6-an is összejönnek, mert 6 hely van összesen, az már nem túl kellemes, föleg téli idöszakban.

Adnak lepedöt, takarót, párnát...

Egyébként elég húzós ára van ám a hálófülkének.

 

Én 1 hét múlva megyek 6 napra Velencébe éjszakai vonattal (mert már csak ilyen közlekedik Velencébe), de ezúttal ülöhelyet vettem, ki lehet birni ülve is és jobb állapotunak tünt, mint a hálókocsis részleg. 85 Euroért vettem a jegyet oda-vissza.

 

Az EUROLINES busz sem rossz, gyorsabb mint a vonat és olcsóbb,

persze a Skyeurope a legjobb ha van megfelelö idöpontban és árban.

Üdv.

 

 

Előzmény: LDin (531)
Hungary25 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 532

Sziasztok!

Barátokkal kollégék tánccsoportokkla megyünk haveri társaság szervezi VELENCEI karneválra utat!!!!!11ezer ért!!Luxuskategoriájú busszal!Nyitóünnepségre!!!!!!!Feb9-11ig Este indulás reggel otvagyunk szabadprogram szombaton éjfél fele,után hazaindulás.és Vasárnap dél körül ithon vagyunk!!

Akit érdekel irjon Hungary002@freemail. hu cimre!!küldök anyagot róla!!!!

LDin Creative Commons License 2006.12.19 0 0 531

Szia Laci!

 

Van SkyEurope járat, csak nem a nekünk megfelelő napon, illetve du megy és du jön, tehát +1 éj szállást kellene fizetni, és az ugyebár nem olcsó. És a most található Sky jegy sem az. szóval ezért gondolkodtam vonatban.

Én pont azért gondoltam hálókocsira, mert anélkül tényleg iszonyat lenne 13 óra. Főleg,hogy az ülések nem a páromra vannak méretezve (leginkább talán modellekre méretezték őket).

De köszönöm a válaszod.

 

Még valaki? Vonatos hálókocsis élménnyel?

Din

Előzmény: FLaci (530)
FLaci Creative Commons License 2006.12.19 0 0 530

Hi,

 

Nagyon-nagyon régen egy 1 hónapos InterRail-es nyaralás második állomása volt Velence... (Az elsõ Bécs volt.) Hálókocsi nélkül, elsõ éjszaka a vonaton -> nem sokat aludtunk...

 

Más: SkyEurope nem játszik? Most van valami 0 illeték akciójuk, lehet hogy olcsóbb is lenne mint a vonat...

 

Bye, L.

Előzmény: LDin (529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!