Keresés

Részletes keresés

aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1995

Ferikém!

 

De azt nálatok csak forralva lehet inni ugye? :))) Különben, így hogy említed ittam olyat és télleg lyó volt.

Előzmény: LUCzI FERencz (1991)
aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1994

Hehe!

 

Akkor lehet, hogy papnak álcázta magát és lentről jött. Na nem sok esélyed van a menyországra, de majd ahova én kerülök lécci járj ki nekem egy jobb üstöt! :))

Előzmény: stupiddog (1993)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1993

Luczi Ferencz?

NEMÁÁÁÁÁÁÁÁ!és ez a név létezik,így hívták a keresztelőpapomat,(!!!)és ez nem viccc!Most ezerrel forgatok fel mindent,hogy megtaláljam a keresztlevelemet,és felrakjam ide!

Előzmény: LUCzI FERencz (1991)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1992
ez is wow!hétvégén majd minden eddigit felvezetek a családnak.Nem én döntök sajna,én csak a zasszony vagyok,aki itt strapálja magát és problémát csinál mindenből(hogy ne odakint legyen probléma)
Előzmény: aszaly (1981)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1991
Recina. Kimondottan gyantás bor. Nagyon finom.
Előzmény: aszaly (1989)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1990

Szia csá!

Találtam még egy honlapot, amin két Amoliánin lévő hotel van.

 

http://www.greekhotel.gr/north/amoliani.htm

 

Üdv.: Valcsi

Előzmény: csá (1983)
aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1989
Az édes nekem se gyerebe, kivéva az aszut. De a görög borok többségében érzek valami gyanta ízt. Ez eleinte zavart, de végülis nem marad az üvegben :))
Előzmény: nahat (1985)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1988

Szia csá!

Nézd meg a http://www.qsl.net/j48isl/island2.htm honlapot. Itt találsz képet és leírást angolul Amoliániról. Majd írok még, ha esetleg találok valamit.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: csá (1983)
nahat Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1987
Jóvanjó, bocs :-)

Nem fogtok hisztiző gyerekekkel ott állni, de ezt tényleg meg kell tapasztalni, akkor hiszi el az ember, hogy mennyire barátságosak és segítőkészek.
Előzmény: stupiddog (1978)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1986

Szia!

Találtam Neked egy szállást. Nézd meg a http://www.gothess.gr/tour/chspecial.asp?id=1 honlapot.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: csá (1983)
nahat Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1985
Mármint a borok? Mert a sörökből asszem jobbszeretem a lágerit, mint a pilsenit :-) A borok rendben vannak, bár nagyon sokáig nem értettem, hogy itt a bor őshazájában miért nincs rengeteg sok jó bor. Sok idő kellett elteljen, mire megértettem, hogy itt az emebrek a helyi borokat isszák, vagyis Janisnál Janis borát kell inni, mert. És ezek a borok jók, de nem extrák, mint mondjuka francia vagy olasz/spanyol borok, hanem jó kis dögös háziborok, és a boltban kapható borok is erre hajaznak. Miután ezt elfogadtam, minden rendben lett :-)

Egyébként én a vörös szárazat szeretem, a mavrodaphne és egyéb fejfájós édesek nem kellenek.
Előzmény: aszaly (1982)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1984

Szia csá!

Sajnos nem tudom, hogy lehet-e apartmant bérelni, mivel mi Sartiból mentünk át hajóval kirándulni a szigetre. Elképzelhető hogy lehet, de valószínüleg kevés van belőle, mert mint említettem nagyon picike a sziget.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: csá (1983)
csá Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1983

Köszi a gyors választ,

 

Olyanra is kiváncsi lennék, hogy szállást lehet-e foglalni, van-e apartmann a szigeten. Komppal vagy hajóval mentettek át?

 

Üdv.

Előzmény: k.valcsi (1980)
aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1982

Nahát-nahát!

 

Köszike, mán próbáltam. Nem az igazi, de a 4-5 évvel ezelőtti állapotokhoz képest, amikor csak piros amstel volt kapható lényeges előrelépés. De azért Krétán majd ez is jó lesz :))))) (ha +hívsz). Te meg kapsz azokból a jó mézgás borokból :)). Egyébként, Neked mint borosnak, hogy ízlenek?

Előzmény: nahat (1976)
aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1981

Stupiddog!

 

Ezt nézd meg!

http://www.go-thassos.gr/thassos.htm

k.valcsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1980

Szia csá!

Én jártam ott, még 1998-ban. Azóta nem tudom, hogy mennyit fejlődött. Egy egész pici sziget, kb. egy óra alatt átsétálsz egyik oldalról a másikra. Kevés túrista, látnivaló pedig csak egy 1700-as években épült kicsike templom, mellette egy velencei stílusú harangtorony. A kikötőnél tavernák, akad egy-két szupermarket is, de nem sok. A kikötővel szemben lévő, enyhén emelkedő út másik végén szintén tengerpartra érsz egy öbölhöz. Itt nagyon szép kristálytiszta a víz, lehet búvárkodni is csak vigyázz a sok tengerisünnel. Homokos-aprókavicsos, fürdésre alkalmas része is van ennek a résznek. Egy egész jó étterem is található itt, tulajdonképpen a két előbb említett öböl között.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: csá (1977)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1979
most látom,itt nem is minden link,ami bordón fénylik,hanem csak a sz@r,de az van több is...
stupiddog Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1978

wow,mennyi info jött:)))))))))

nahat,NEMAKARUNKELŐREFOGLALNÍÍÍÍÍÍÍÍ,csak tájékozódni szeretnénk,hogy milyen árakkal és körülményekkel számoljunk...(de ha netán úgy járnánk,hogy ott állunk 20 óra autózás után 3 hisztiző gyerekkel és nincs hol álomra hajtani a fejünket,akkor jusson eszedbe,hogy azért csuklik anyukád,mert valaki ott Thassoson sűrűn emlegeti:)))de ha télleg jó helyünk lesz,és összefutunk,lesz nálunk sör,amire meghívjunk!

aszaly,valcsi,mingyá' megnézem a linkeket is.Aztán majd megint lefárasztalak titeket a felmerülő kérdéseimmel.

 

csá Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1977

Sziasztok!

 

Járt már valaki Amuliani szigetén Ournappolis mellet a Halkidiki félszigeten? Ha tudtok információt adni szivesen veszem.

 

Üdv mindenkinek

nahat Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1976
Pedig van pils típusú görög sör is:
Előzmény: aszaly (1974)
nahat Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1975
Hát nem tudom, én a sört csak szomjoltásra használom, ezért a negyven fokban jéghideg Mythosnál azt hiszem jobban sör sohasem esett. Mondjuk én boros vagyok. És idén valszeg megintcsak Kréta lesz a target, mert jó-jó az a Thassos, de Kréta azért mégiscsak melegebb egykét fokkal és az út mentén érik a narancs :-) Ha Krétán találkozunk, tőlem ihatunk :-)
Előzmény: aszaly (1973)
aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1974
Kiegészítő információ: Holstein-t kérek!
aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1973

Aszaly kartárs nem hízik, aszály kartárs izmos lesz :)))))

Egyébként meg 1-et értek, tessék a tavernák és boltok forgalmát fellendítve a görög kaja híveivé válni. DE SÖRT AZT VINNI KELL MERT OTT NINCS OLYAN SÖR AMI NEKEM ÍZLIK, ÉS HA TALÁLKOZTOK VELEM ÉS + AKARTOK KÍNÁLNI AKKOR NEM TUDTOK .:))

Előzmény: nahat (1970)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1972

Szia stupiddog!

Találsz angol nyelven Thasszoszi szállásokról infót és a telefonszámukat, vagy e-mail címet a http://www.travelinfo.gr/thassos.html honlapon. Árakat sajnos nem írnak, de azt e-mailben megtudhatod.

Napolajat feltétlen vigyél (legalább 12-es védőfaktorút), mert az kint elég drága. Vákuumfóliás felvágottakat is pakolhatsz egy hűtőtáskába, mert ezek is drágábbak kint, mint itthon. Különben mindent lehet kapni. A tejük isteni finom.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: stupiddog (1968)
aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1971

Nos ezeket én is ismerem, de:

 

Olyan országokra vonatkozik amelyekkel nincs megállapodásunk, pl az Olaszország marhaság, mert az 1994-es téma. Akkor 1 hónapig szarakodtak, de csak a magyarokkal. Mivel akkor mentem Spanyolországba, kiváltottam. Egy röhej az egész: három lapos wcpapír, tűzőgéppel rögzítva a fénykép. Nos akkor is cikkeztek erről és egy hónapos huzavona után megállapodtak. hogy az akkori magyar jogsi megfelel a nemzetközi előíyrásoknak. Nem beszélve arról, hogy azóta EU tagok vagyunk ugye. Szóval  bátran - és tapasztalatból - állíthatom: Szibériától Amerikáig mindenhol elfogadják a magyar jogsit. A RÉGIT IS!!!!!

 

Viszont nemzetközi zöldkártya (biztosítási, nem az a sz@r környezetvédelmi magyar sajtpapír, ami arra sem jó) nélkül ne induljatok el. Tavaly ott áll a görög-bulgár határon egy házaspár visszafele(!!!) mert akkor kérték a zöldkártyát. Nos mehettek vissza kompozni Olaszország fele, mert a bolgárok nem engedték át őket.

Előzmény: DAEWOO KALOS 1.4S (1969)
nahat Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1970
Szia, nem ismétlem meg többször :-), de Görögországban nem érdemes előre foglalni. Rengeteg hely van, kis családi apartman-panziók 3-4 szobával, ésatöbbi. Az árak változóak, 2 személyre olyan 20-25 a minimum, de 35 is elfogadható per éccaka. Több személyre nem arányos, szerintem 2+3 személyre olyan 50-60 euró/éj már jó. A görög szállások kategóriaként vannak tólig árazva (hatóságilag), ebből viszont mindig lehet alkudni. Ezt azért nézd végig: http://www.calypso.gr/accomodation-rooms-hotels.php?place_id=77&areaname=all&lang=en

Útvonalban Szekeres István leírása a tuti: http://www.utirany.hu/bulgaria/fus75.html Annyi a különbség, hogy a szerb pályadíjak egy pöttyet drágultak (10-15%).

Görögországban nincs tejföl :-) viszont szerintem nincs értelme vinni. Szerintem semmit sem szabad vinni, a görög élelmiszerek sokkal organikusabbak, a tej, zöldségek gyümölcsök rettenetesen finomak. A tavernákat érdemes kipróbálni, sőt, mi mindennap ott eszünk, tavernában egy főétel 5-10 euró, egy sör 1,5-2 üditő ugyanannyi, saláták 3-7, házi bor litere (ezt érdemes venni!) kb 5 euró. Egyébként reggelire saláta (helyi uborka, hagyma, paradicsom, olivabogyó és olaj, feta, oregánó), finom péksütik, tej, gyümölcslé, délben semmi (max a reggeli maradéka), este meg taverna. Egyébként a görögök is rettenetesen sokat járnak tavernába. A halak viszonylag drágábbak, viszont frissen fogottak. Ha nem vigyázol, mint aszály kartárs, tényleg hízhatsz, de olyan vitaminkúrát tudsz összegyűjteni (kaja+nap), amely hónapokra rendbe tesz. Engem legalábbis. Egy dolog nagyon drága, ha nem tudtok élni nélküle: a felvágott. Én ki tudom hagyni :-)

Érdemes ellátogatni Theologosba, az volt Thásos fővrosa régebb, és fent van a hegyek között, kis utcácskák, csönd, rengeteg jó taverna. Ez volt talán a legjobb: http://www.thassos-island.de/pages/kleoniki/
Előzmény: stupiddog (1968)
DAEWOO KALOS 1.4S Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1969
> nemzetközi jogsit nem tudom ki és mikor találta ki.

tudod, ha egyazon siteon belül két különböző infó van.....
http://www.nagyutazas.hu/utravalo/lstGuide.asp?ID=58
http://www.nagyutazas.hu/utravalo/lstGuide.asp?ID=14
Előzmény: aszaly (1967)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1968

hol lehet itt a neten thassosi apartmanokra ránézni?(a thassos honlapon kívül)Ahol esetleg árak is vannak.Vagy mi az a tól-ig ár ami elfogadható júli.elején?

és milyen útvonalat javasolnátok?

Van-e bármi amit érdemesebb innen vinni,mert ott jóval drágább vagy nem kapható?

(emlékeztetőül:2 felnőtt 3 gyerek,autóval,utazási irodát kihagyva, magánúton,önellátásra berendezkedve menne)

és köszi az eddigi infokat is

Előzmény: aszaly (1967)
aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1967

Igen Az Espeirába. Az üzemanyag árak igen nagy mértékben változnak hely szerint. Mi gázolajat tankoltunk, az tavaly 62 és 90 cent között változott. Ez pedig pl egy 70 literes tankolásnál már nem mind1. A benzint nem tudom pontosan, de az is lényegesen olcsóbb mint nálunk. Az élelmiszer árak nem különböznek nagyon, de ez is helytól függ, mert egy kis faluban vagy nagy városban más mint az üdülő helyeken. Mondjuk a Tesco-nál vagy Auchan-nál valamivel drágábbak, de pl. nem veszik fel a versenyt egy budai kisbolttal. Az éttermek meg kb. mint nálunk, azaz változóak. De nyugodtan Lmehettek kajálni, ha itthon is +engedhetitek magatoknak akkor ott is. Szvsz L kell menni mert a görögkaja az Lengedhetetlen Görögországban. Főleg a juhtúróval töltött tintahal, a baklava (ezt kis pékségekben), a finom kukoricás és egyéb kenyerek, na és az igazi(!!!) girosz. Nos ez 2 hét alatt kb + 5 kiló. Sorolhatnám a kedvenceim. Ja és sörök azok nem jók, csak azoknak akik a lágert szeretik, azt mindig viszek.

A nemzetközi jogsit nem tudom ki és mikor találta ki. Még a régit is Lfogadták mindenhol a világon, pl az USA-ban is 90-es évek elején. Soha sehol nem kérték még tőlem, pedig voltam 1-2 helyen.

Előzmény: kardio1 (1964)
Fabien Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1966
ld. 1919 :)
Előzmény: kardio1 (1964)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!