Keresés

Részletes keresés

TLM Creative Commons License 2001.03.05 0 0 9113
Milyen volt az edzőtábor?

Üdv : TLM

Előzmény: Kreta (9111)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.05 0 0 9112
Shingitai,
Na jo, de megis mas egy oreg furulyazo japan, es egy scooter:)))))))))
Előzmény: Shingitai (9109)
Kreta Creative Commons License 2001.03.05 0 0 9111
Őedro14: :))) Ezek szerint te az első turnusban voltál!;) Én a másodikban, mivel lassan másfél éve tanulom ezt. Tapadó kezek 7végére te jösz/mész?:)

Zene nálunk edzőtáborban a reggeli gereinctorna alatt szokott lenni, de ott sem scooter v efféle, hanem tai-chi zene v. májkolfild (asszem).

Előzmény: Pedro 14 (9100)
Bandi-T Creative Commons License 2001.03.05 0 0 9110
Shingitai Creative Commons License 2001.03.04 0 0 9109
zene és harcművészet.
Megfelelő körülmények között, hasznos lehet zenét is használni. Én amikor relaxálni tanítom a tanaitványaimat, akkor használok zenét, és akkor is. amikor néhány lélekben merev embernek szeretném megtanítani a könnyed ritmusos mozgást, de egyébként egyetértek, hogy alapvetően semmi keresni valója sincs a zenének az edzésen.
De valamit még a tradiciókról. A következő adatok nem túl megbízhatóak, ezért ne vegyétek 100 %-nak őket, mégis érdekesek lehetnek. Hallottam, de sehol sem sikerült ellenőrizni, hogy a katákhoz régen dallamok és dalok tartoztak. Leírták több helyütt, hogy az USA-ban élő Osawa mester (5 éve maghalt ) edzések közben , ha Kanku Dai (koosookun dai) katát gyakorolták énekelte a hozzá tartozó dalt.
A mesterem mesélte, hogy egy versenye után összeismerkedett egy öreg japánnal, aki megjegyezte, hogy egész jó volt a seyenchin katája, de nem volt jó a légzés és a ritmus amit csinált. Az öreg a szálló halljában, ahol beszélgettek elővett egy japán furulyát, elkezdett egy dalt játszani rajta és mondta, hogy most erre csinálja a katát, mert ez a kata dallama.
A zene és a harcművészet nem zárja ki egymást a tradiciók szerint :-)
Gemini Creative Commons License 2001.03.04 0 0 9108
Aerobic: na jó, költői túlzás volt...
Előzmény: PINGYI (9106)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.03.04 0 0 9107
Sziasztok!
Egyetértek PINGYI-vel.Szerintem az aerobik nem keményebb, valamely keleti küzdősportnál.
PINGYI Creative Commons License 2001.03.04 0 0 9106
Nem írtad félre véletlenül, hogy az aerobik fizikailag erősebb edzés?
Én jártam több helyre is évekig, de nagyon hamar, három-négy alkalom után megszokja az ember azt a terhelést, aztán még csak izomlázam sem volt soha, meg éppcsak megizzadtam aerobik után. De a karate edzések után olyan helyeken is szokott izomlázam lenni, ahol nem is tudtam, hogy izom van, és még a fehérneműmből is csavarni lehet a vizet. :)
Előzmény: Gemini (9104)
Gemini Creative Commons License 2001.03.04 0 0 9105
Bout,

"A gyereket természetesen a legnagyobb szeretetben és a lehető legtöbb odafigyeléssel kell nevelni, ezt mindenki tudja. "

Bár mindenki tudná! Szerintem (írom, pedig 3 nagykorú gyerekem van) szeretettel nem lehet egy gyereket elrontani. Sokan azonban 1) vagy nem tudják kimutatni szeretetüket a gyerek felé vagy 2) azt hiszik, a keménységgel lehet jellemet nevelni, aztán sokszor az ilyen gyerekek kerülnek 'rossz társaságba' a nagy szeretetéhségükben... na jó, ez nem gyereknevelési fórum...

Harcművészet: kisebbik lányom egy danos iaidos, és citromöves karatés fiam citromöves karatés. (Nagyobbik lányom viszont hastáncot tanul :-)))) )
Nem én erőltettem a harcművészetet nekik, egyszerűen a példa vezette rá őket, hogy megpróbálják.

Gemini

Előzmény: bout (9087)
Gemini Creative Commons License 2001.03.04 0 0 9104
Magnó a dojoban:

Hát én biztosan gyáván elszaladnék, ha - csak úgy tudom elképzelni, hogy heveny pszichózisban - a mesterem magnót használna a dojóban!
Számomra ugyanis a zene annyira fontos, hogy csak arra tudnék figyelni, a karaténak annyi lenne...

Ez persze teljesen egyéni, de úgy érzem, ha magnót használnának a dojóban, csak annyi különbség lenne a karate és az aerobik között, hogy - az utóbbi fizikailag erősebb edzés... ;-)))

Gemini

Előzmény: Darth Bane (9058)
Gemini Creative Commons License 2001.03.04 0 0 9103
WOW!!! Sikerült a hypertext!!!
Előzmény: Gemini (9102)
Gemini Creative Commons License 2001.03.04 0 0 9102
Shifu:

Ez egy kicsit
OFF
lesz, bocs...

amennyiben ezzel az írásjeggyel írt fogalomról van szó:

(remélem, jól írtam be a hypertextet???)

akkor ez mestert jelent.
Ha viszont egy másik írásjeggyel írják:

AKKOR IS mestert jelent, de a második tagja külön valóban apát jelent...
Ugye most már teljesen világos?

ON

Gemini

Előzmény: Kreta (9008)
PINGYI Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9101
praclee
Kösz a bizalmat. :)

gyerekekről - kedvenc témám.:)
Nekem három is van belőle, és háromféleképpen viszonyulnak a harcművészetekhez. Én magam nem vagyok oktató, csak szülő. De a harcművészetek szellemiségét nem lehet különválasztani a hétköznapoktól, akaratlanul is összemosódnak. Így nyilvánvaló, hogy ezek szellemében nevelem a gyerekeket is. Nálunk ugyan nics vasfegyelem otthon. Viszont a keleti filozófiák hatása erősen érezhető a gyereknevelésben is. Talán az értékrend az, amit akaratlanul is átvesz az ember és átad a gyermekének is. És jó dolog a türelem, a tolerancia, a humorérzék, a tudás iránti alázat, a tisztelet, az önfegyelem, a kitartás, amiket nem biztos, hogy megismernék harcművészet nélkül. Ezektől pedig, úgy érzem, jobb szülő leszek.

Pedro 14 Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9100
Sziasztok!
Kreta!
Én nem mondtam, hogy Kapecska Attila neve szégyen.Beismerem nem volt szép dolog kihagynom.A téli edzőtáborban volt vele alkalmam megismerkedni és ott bebizonyította, hogy egy hitetlenül okos jó fej ember.6 hónapja tanulok Kung-Fu-t,ami nem sok idő.Kreta akkor a jelek szerint te is Chow Gar Déli Imádkozó Sáska stílúst tanulsz.Ugye?(Vagy csak simán tájékozott vagy ebben a témakörben?)
Darth Bane:Javíts ki ha tévedek, de én úgy tudom a wu-shu-t a kínaiak használjál és az a Kung Fu harcművészeti részére értendő.Mint gondolom tudjátok a kung fu nem csupán harcművészet, hanem életfilozófia.Ettől függetlenül igazad volt, és a jelek szerint téged is megfogatt Ray Parkban valami!?Mellesleg Park kaszkadőr, és Rayden dublőre volt a Mortal Kombat 2 című filmben.Park európa bajnok és világbajnokságon 4. helyezést ért el.
Sziasztok!
BLaca Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9099
Üdvözlöm a fiatalokat. 19 éve szereltem, de nálam is van öregebb!

A fiam 14 éves, a lányom 11, mindketten járnak hozzám edzésre. Fiam hatéves korában már járt egy évet, most fél éve megint elkezdte. Lányom hatodik éve jár. Bármi mással kapcsolatban következetes vagyok velük, a fiam teniszezni is jár, leszidom, ha nem megy. Viszont a ju-jitsu-val kapcsolatban mindig az jut eszembe, hogy a saját hülyeségemet erőltetem rájuk. Bár most azzal áltatom magam, hogy a saját döntésük. Vannak családok, főleg keleten, ahol nem kérdés, hogy a gyerek folytatja az apja stílusát. Egyszerűen így van, a gyereket nem is kérdezik.

BLaca

Előzmény: Darth Bane (9098)
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9098
MOst leszel még csak katona????? Arcátlan fiatalság. 8 éve szereltem le.
Előzmény: praclee (9093)
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9097
A lényeg: legerősebb sith lord. Darth Maul sem volt piskota, az a Ray Parks gyerek ugyes kis Wu Shu (bocsi ha nem igy irjak) mester. (Ő játszotta Mault meg a fejnélküli lovast is Az álmosvölgyben)
Előzmény: Darth Bane (9096)
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9096
Nem tudtam, hogy erre vonatkozik a kerdes. Darth Vadert, Darth Mault, es Darth Sidoust ugye nem kell bemutatnom. Ha igen StarWarsbol ELÉGTELEN. Volt néhány jedi, még a régi köztársaság elött, akik ugy gondolták, hogy a tudásuk nem arra valo, hogy szolgáljanak, hanem hogy öket szolgáják. Mindegyik sötét oldalát kezdte használni az erőnek. AZtán szépen egyre többen lettek, ugye mert ez az egyszerubb ÚT (DO). De ki legyen a goré? Szépen elkezdték kinyirogatni egymást, a legerősebb egy Darth Bane (magyarul:Átok Lord)nevű maradt egyedül. Ő volt az a sith lord, aki kitalalta, hogy a sötét oldal csak ugy tud fennmaradni, ha csak két sith lord van, egy mester es egy tanitvany. Évezredekig igy maradt fenn a sith rend, hogy aztán jol hazavághassa a régi köztársaságot.
Előzmény: praclee (9090)
bout Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9095
Én is a seregben töltöttem be a tizennyolcadik évemet. Attól még tinédzser voltam.

bout

Előzmény: praclee (9093)
bout Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9094
OFF
Azért annál a néhány centiméternél nagyobb vagyok. :-) És most már egy-két évvel idősebb is. Majd valamikor frissítem az oldalt, csak mostanában kicsit sokfelé áll a fejem. (meló-suli-edzés-stb.)

A MS FrontPage-nek vannak ilyen JavaScript-es trükkjei. Én csak használtam őket.
A tar.hu-n (ez itt a reklám helye) korlátlan méretű tárhelyet biztosítanak. Antireklám: gyakran nem, vagy nehezen elérhetőek az oldalak.
ON

Előzmény: praclee (9092)
praclee Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9093
Kikérem magamnak!!Hogy én tinédzser??Hát engem mán katonának visznek!!Hogy legyek én tinédzser??

:)

Előzmény: bout (9091)
praclee Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9092
bout
megnéztem a honlapod!Azt hittem idősebb és nagyobb vagy!Azt hogy csináltad hogy feljöjjön a képed oldalra?Mennyi helyet adtak a képeknek és a honlapnak hogy megcsináld?
Előzmény: bout (9087)
bout Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9091
Jó, akkor a kedvedért szóljanak az inaktív harcművészet-kedvelő tinédzserek is! :-))))
Aztán nem megsértődni!

bout

Előzmény: praclee (9089)
praclee Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9090
Ha jól látom bout leha Darth Bane és jómagam vagyok aktív!
darth Bane még mindig nem válaszoltl a kérdésemre hogy honnan van a neved!
praclee Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9089
bout
És velem mi lesz??Én nem kapok szót??:(((
Előzmény: bout (9087)
praclee Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9088
Úgy kell nevelni a gyereket.Engem keményen fogtak!Mégis most már tudom hogy jól tették és nem is ellenkeztem.De a mai korombeliek akiknek nagyon fiatalok a szüleik 90% rossz útra téved.Tisztelet a kivételnek.(én tudok egyet pingyi.bár az ő gyerekei még fiatalok)Mert mit látnak a gyerekek anyuka dicsoba jár,meg stb.Ebből akartok ti jó példát?Hát ebből nem lessz az és ne csodálkozzatok ha a gyerek egy pindurnyit más útra téved!És akkor már nem használ a nevelés.Meg nem is neveled mert ugyan már a gyerek most kamaszodik had szíjja a cigit had igya le magát részegre,majd megkomolyodik!Hát nem!!!Ebből a gyerekből nem lesz SEMMI!!!!!!

praclee

Előzmény: Darth Bane (9085)
bout Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9087
Meg is válaszoltad a kérdésedet.
Ha valaki harcművészettel foglalkozik és elég komolyan ahhoz, hogy az a mindennapi életébe is beférkőzzön, akkor ez otthon se lesz másként. A gyereket természetesen a legnagyobb szeretetben és a lehető legtöbb odafigyeléssel kell nevelni, ezt mindenki tudja.
De egy oktató ugyanígy tesz a tanítványaival is, nem?

Most már átadom a terepet az oktatóknak, a szülőknek és az oktató szülőknek. :-)

bout

Előzmény: leha (9083)
praclee Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9086
Igen én fekete öves vagyok.És ha a kölköm rosszul viselkedik akkor egy gyaku zuki icsomi kourahi vazari-val leütöm hogy észhez térjen!

Most mit mondtam,mert én nem tom.Boztos vmi szupertitkos technika!:-))

Előzmény: leha (9083)
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9085
"Szerintem " erre már csak az tud válaszolni, akinek van gyereke, asszem. Mindenesetre nehéz egy kis emberböl normális nagyot faragni, lehet, hogy azok, akiknek ez a szakmályuk pl. pedagogusok, a saját gyerekükkel csunyan befürödnek. Pszihologus lánya öngyilkos lesz, ilyesmi. Nem biztos, hogy amit te felnött fejjel a saját sorsodnak választasz, az a gyerekedet egy kicsit is meghatja.
Előzmény: leha (9083)
praclee Creative Commons License 2001.03.02 0 0 9084
szerintem:)Én még fiatal vagyok ehhez!

Hogyha szerintem akkor ez nem biztos.Én meg csak tudom hogy mi boztos és mi nem.Na de szerintem ti mondtátok hogy szerintem:-DD

Előzmény: bout (9080)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!