Keresés

Részletes keresés

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.14 0 0 2337

Beálltunk a sávba 1600 és 1700 közé, amikor innen kitör akkor irány a 2000.

Előzmény: balacy (2335)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.14 0 0 2336

Ha EU-ból rendelsz, akkor se vám se ÁFA.

 

Honnan rendelsz? Érdekelne engem is.

Előzmény: sonyv1 (2334)
balacy Creative Commons License 2011.10.14 0 0 2335

http://elemzeskozpont.hu/content/az-indiai-jegybank-tov%C3%A1bbi-aranyv%C3%A1s%C3%A1rl%C3%A1son-gondolkozik

 

Remélem nem tesz ilyen csúnya dolgot, hogy aranyat vesz, mert így nem fog ez a szerncsétlen árfolyam esni...

sonyv1 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 2334

Ha Németországból rendelnék csomagküldéssel ezüstöt az ugye teljesen rendben van. Mármint ugye nem teszik rá az itteni ÁFÁ-t?

Csinált már valaki ilyet? Elvileg nem szabadna rátenniük legjobb tudésom szerint. Mennyiségtől függ esetleg?

 

Köszönöm!

naox Creative Commons License 2011.10.13 0 0 2333

Vigyázat! Nemcsak a betörőktől, de asszonypajtástól is óvni kell a megtakarításainkat:

http://divany.hu/egeszseg/2011/10/13/az_arany_szepeszeti_hatasai/

 

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.12 0 0 2332

Peak Silver (Ezüst Csúcstermelés) cikk, energiaelemzéssel. Erősen ajánlott olvasmány.

 

http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user5/imageroot/2011/09/Peak%20Silver%20Revisited.pdf

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.12 0 0 2331

Ja, a halottak és nem létező leszármazottaik - akik nincsenek itt - nem panaszkodnak.

 

Az én szemüvegem nem sötétszürke, hanem rózsaszín, minden krízis egyben nagy lehetőség is.

Előzmény: W_B (2330)
W_B Creative Commons License 2011.10.12 0 0 2330

"jaja! Az I a II világháború és az összes problémás helyzet is megoldódott, csak az nem mindegy, hogy KINEK HOGYAN!"

 

Volt két világháború, hidegháború, reális esélye volt az atomháborúnak, stb., mégis itt vagyunk.

 

"Ne légy cinikus, fogadd el más véleményét is."

 

Elfogadom más véleményét, de nem fogom rettegésben várni a világvégét, "ha elfogy az olaj"..

 

Ha elfogy az olaj, majd lesz helyette más. Az biztos, hogy lesznek változások, de változások mindig vannak.

Készülni kell rájuk, "szárazon kell tartani a puskaport", de nem szabad mindent sötészürke szemüvegen át nézni, mindenünket aranyba fektetni, és bunkerbe költözni..

Előzmény: Pénzméker (2329)
Pénzméker Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2329

"Nézd, sok problémás helyzet felmerült már az emberiség történelmében, és mindig sikerült megoldani."

 

jaja! Az I a II világháború és az összes problémás helyzet is megoldódott, csak az nem mindegy, hogy KINEK HOGYAN!

Ne légy cinikus, fogadd el más véleményét is.

  

Előzmény: W_B (2328)
W_B Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2328

"Semmiképp ne aggódj, majd minden megoldódik."

 

Nézd, sok problémás helyzet felmerült már az emberiség történelmében, és mindig sikerült megoldani.

Most is lesz megoldás.

Ha aggódom, attól nem lesz jobb.

Amit tehetek, az az, hogy felkészülök egy esetleges válságra; de azért nem veszek az összes pénzemen aranyat, és zárkózom be egy óvóhelyre.. :-)

Előzmény: V.4_BlackVoid (2327)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2327

A mi szempontunkból a kőolaj primer energia. Semmiképp ne aggódj, majd minden megoldódik. Max. nem úgy ahogy szeretnéd.

Előzmény: W_B (2326)
W_B Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2326

"etanol, metanol, butanol, hidrogén - egyik sem primer energiaforrás."

 

...ahogyan a kőolaj sem az; a Nap kisugárzott energiáját "konzerválják" kémiai energia formájában.

 

Én olyan borzasztóan nem aggódom. Gőzerővel folyik a kutatás rengeteg alternatív irányban.

Ahogy fogy az olaj, úgy kerülnek előtérbe az új megoldások.

 

A lovakról is átálltunk az autókra.

Előzmény: V.4_BlackVoid (2325)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2325

etanol, metanol, butanol, hidrogén - egyik sem primer energiaforrás. Ezek csak energiatároló módszerek, valamilyen más energiaforrással elő kell állítani ezeket.

 

A következő 50 évben (és ez nagyon optimista becslés, a valós az inkább 20, mert kb. 20 év múlva az olajtermelő országok fogyasztása eléri a csökkenő kitermelési görbéjüket - azaz olajexport =0) ki kéne váltani az összes energiafelhasználás 40%-át kitevő kőolajat. Hogy érzékeld a problémát, ez azt jelenti, hogy évente 50 atomerőművet kéne építeni. 4-5 db épül évente. De ahogy már írtam ez sem megoldás, mert nincs annyi urán. Az atomerőmű is drága ráadásul, ha nem lenne drága, akkor nem 6% lenne a részededése globálisan. A megújulók jelenlegi fejlődése meg az energiaigény növekedését sem fedezi!

 

Egyébként a gazdaság elég látványosan döcög nem kis részben a magas olajár miatt. Olcsó energia kell vagy a jelenlegi gazdasági rendszer nem marad fenn. Ennyi. Semelyik alternatíva nem olcsó, sőt a most termelt olaj jó része sem az már.

 

 

Olajexport előrejelzés.

Előzmény: W_B (2324)
W_B Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2324

"Olyan energiaforras kell ami olyan olcso mint az olaj volt 10 eve."

 

Miért ? A mostani olajjal már nem működik a gazdaság..?

 

Figyu, el kellene dönteni, hogy autóba/hajóba akarsz-e motorhajtó anyagot (ebben az esetben a benzin/gázolaj kiváltására működhet az etanol, metanol, butanol, hidrogén, etc.), vagy globálisan akarsz-e a fosszilis energiahordozók (kőolaj, földgáz, szenek) helyett valami mást..!

 

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (2322)
balacy Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2323

Meg fogják oldani a kőolaj kiváltását, ne aggódj.

 

Ki, az biztos, csak az a kérdés, hogy mikor és mennyiért. A bió - olyan, amit termesztenek - üzemanyaggal az a gond, hogy nagy helyet foglal el és termeszteni kell, ami bizony korlátossá teszi.

Előzmény: W_B (2321)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2322

Nekem is ez a szakmam. Az egyik.

Draga uzemanyag nem kell. Olyan energiaforras kell ami olyan olcso mint az olaj volt 10 eve.

 

Itt van egy jelentes a nemet hadseregtol errol. Azert ezt linkelem mert ez az egyik legujabb.

http://www.peakoil.net/files/German_Peak_Oil.pdf

Előzmény: W_B (2321)
W_B Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2321

Látod, én nem csak a netről szedem össze a dolgokat, hanem ez a szakmám.

Meg fogják oldani a kőolaj kiváltását, ne aggódj.

Ha nem etanol, akkor cellulózból butanol. vagy metanol. Ezer és egy anyag alkalmas motorhajtóanyagnak. Ha kell.

Előzmény: V.4_BlackVoid (2320)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2320

Nem offolom szet a topikot, ha erdekel nezz utana. Ha nem, akkor ne. Nagyon roviden: a jelenlegi vilaggazdasagi rendszer az olcso energiara epul es nincs tobb olcso energia. Az alternativak is mind dragak. A biouzemanyag az zsakutca, az USA kukoricatermesenek a fele az etanolba megy es a fogyasztas 2%-at valtja ki. Az adatok meg mind fenn vannak a neten.

Előzmény: W_B (2319)
W_B Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2319

"Túl drága az energia"

 

Milyen energia ? Elektromos ?

Ne beszélj általánosságban (mert így nem igaz, amit írsz).

 

"Atomenergia: globálisan: 6%"

 

Erre van forrásod ? mert nekem kevésnek tűnik.

A fejlett világban (USA, EU) gondolkodj.

 

"Tengeri szállítás."

 

Ott mi az üzemanyag ? Gázolaj ?

Akkor ahelyett lehet biodízelt, vagy bármi éghető folyadékot használni.

 

"De az autók esetén se tudjuk kiváltani, legalábbis gyakorlatilag nem. "

 

Az előbb írtam, hogy az autókba benzin és dízel helyett mennyi midnent lehet tankolni !

E85 pl.

 

"Az élő példa a valóság, nem terjednek sem a hidrogénes, sem az elektromos sem más meghajtású autók."

 

Szerintem meg pont hogy kezdenek elterjedni.

Ne aggódj, mire elfogyna a kőolaj, előhúznak a fiókból mást.

A kőolaj sem "fogy el" abban az értelemben, hogy hopp, holnaptól nincs, hanem egyre drágább és drágább lesz, ahogy a kitermelés költsége nő.

Így majd szépen előtérbe kerülnek az alternatív megoldások.

Előzmény: V.4_BlackVoid (2317)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2318

"Konkrét példa ahol nem váltható ki az olaj?"

 

Tengeri szállítás. Kiváltható persze akár széllel is, csak nem fogunk ennyit és ilyen gyorsan szállítani - tehát a jelenlegi használati szint nem váltható ki.

De az autók esetén se tudjuk kiváltani, legalábbis gyakorlatilag nem. Az élő példa a valóság, nem terjednek sem a hidrogénes, sem az elektromos sem más meghajtású autók.

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (2317)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2317

"Egyelőre nem versenyképesek a kőolajból előálíltott benzinnel/gázolajjal, de a technika fejlődik, a kőolaj meg ahogy fogy, egyre drágább lesz."

 

Meg is fogalmaztad a problémát. Túl drága az energia és minden helyettesítő meg még drágább.Az új technológiák helyett meg ami megvalósul az inkább a hiány meg a szegénység. Már most.

 

Atomenergia: globálisan: 6%, kőolaj: 40. Ráadásul az atom is 50 éves és nem volt képes igazán elterjedni, a 6% az kevés. Növekedés a szektorban nincs - nem is nagyon lehet, mert nincs annyi uránium. 

 

De ez egy másik topik, be is fejeztem. Google "Peak Oil". Google "EROEI".

 

 

 

 

 

Előzmény: W_B (2316)
W_B Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2316

"Az olajat nem lehet kiváltani a jelenleg ismert energiaforrásokkal."

 

Dehogynem. Csak pillanatnyilag olcsóbb az olaj.

De tudod, mit; mondj egy konkrét felhasználást, amit szerinted nem lehet kiváltani !

 

"Ha ki lehetne, akkor már megtörtént volna"

 

Ez nem érv semmire.

 

"Mégis még mindig a több mint 100 éve kifejlesztett belső égésű és villanymotorokat használjuk"

 

Hahó, a belső égésű motorban nem csak kőolaj-származékot lehet elégetni !!

Bioetanol ? Butanol ? Biodízel ? Metanol ? Hidrogén ?

Egyelőre nem versenyképesek a kőolajból előálíltott benzinnel/gázolajjal, de a technika fejlődik, a kőolaj meg ahogy fogy, egyre drágább lesz.

 

"- és az energiaforrások is szinte ugyanazok mint 100 éve. "

 

100 éve hol volt atomenergia ??

Mert Magyarország áramfelhasználásának több, mint a felét a Paksi Atomerőmű biztosítja.

 

"A politikai elitnek és a bankoknak semmilyen eszközük nincs a válság megoldására, az akarat ehhez kevés. A világtörténelem tele van olyan példákkal amikor valamire mindenkinek érdekében állt a megoldás és mégse az lett."

 

Ahogy arra is van példa, hogy megoldották.

 

"Nem tudom milyen nyelven figyeled az elemzéseket, de a magyar médiába csak a töredéke jut el ezeknek, ha magyarul figyeled akkor egy kontraszelektált kis csoport véleményét látod csak."

 

Magyarul, angolul, és németül. Zömmel angolul.

Előzmény: V.4_BlackVoid (2315)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2315

Az olajat nem lehet kiváltani a jelenleg ismert energiaforrásokkal. Ha ki lehetne, akkor már megtörtént volna, a kutatások eben a témában évtizedek óta folynak. Mégis még mindig a több mint 100 éve kifejlesztett belső égésű és villanymotorokat használjuk - és az energiaforrások is szinte ugyanazok mint 100 éve. (Van néhány újítás ugyan, de a részesedésük elenyésző).

 

A politikai elitnek és a bankoknak semmilyen eszközük nincs a válság megoldására, az akarat ehhez kevés. A világtörténelem tele van olyan példákkal amikor valamire mindenkinek érdekében állt a megoldás és mégse az lett.

 

Nem tudom milyen nyelven figyeled az elemzéseket, de a magyar médiába csak a töredéke jut el ezeknek, ha magyarul figyeled akkor egy kontraszelektált kis csoport véleményét látod csak.

Előzmény: W_B (2314)
W_B Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2314

Helló!

 

Nézd, fölösleges egymást győzködnünk.

 

Lehet, hogy szerinted Eric és Jim mindent eltalált eddig, de ez nem garancia arra, hogy ezután is így lesz.

Maradjunk annyiban, hogy tudni senki nem tudja, mi lesz; van neked egy véleményed, nekem egy véleményem, Ericnek, Jimnek, stb.

 

10+ éve kísérem figyelemmel az elemzéseket, részvényárakat, és már rengeteg ilyen Eirchez és Jimhez hasonló prófétát láttam. Az egyik is nyilatkozik valamit, a másik is nyilatkozik valamit, aztán amelyiknek igaza lesz, azt sztárolják; amelyiknek meg nem, az hallgat, vagy valaivel megmagyarázza, hogy miért nem úgy történt.

 

A részvény bull-nál ugyanúgy győzködtek, mint ahogy most te, hogy felfelé kell mennie; aztán látod, hogy mi lett belőle.

 

Csak csevegésképpen;

 

"a nyersanyagok nagy részének (elsősorban energia) a kitermelése nem fokozható (sőt, az olajexport 5 éve csökken)"

 

Az olajat ha nagyon akarnánk, ki lehetne váltani mással.

Új energiaforrásokra meg gőzerővel folynak a kutatások.

 

"A politikai elit és a bankok legfontosabb érdeke, hogy az egész ne dőljön össze hirtelen mint egy kártavár."

 

Igen. És ha a politikai elitnek, és a bankoknak egybeesik az érdekük, akkor jó eséllyel el is fogják érni a céljukat.

Nagyon meg akarják oldani ezt a válságot, ezért szerintem meg is fogják oldani.

 

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (2309)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2313

Most nem keresem vissza, de nagyon úgy emlékszem, hogy az 1600-as korlátot én csak valószínűre mondtam. Az 1600 alatti árat egyébként csak a grafikonon lehetett látni, valamikor hajnalban volt az a nagy kilengés.

 

Az jogos, hogy semmi sem 100%, mindig történhet valami teljesen váratlan esemény. Mondjuk úgy hogy az arany további emelkedésére az esély 99% .

Előzmény: napsutott (2312)
napsutott Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2312

Értem, de a "soha", meg a "biztos" szavakkal érdemes óvatosan bánni, mert 100% bizonyosság semmire sincs.

Előzmény: V.4_BlackVoid (2311)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2311

És mennyi időre ment alá? Néhány órára.

Előzmény: napsutott (2310)
napsutott Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2310

"A KÖVETKEZŐ ÉVEKBEN EMELKEDNI FOG AZ ARANY ÁRA. ÉS EZ BIZTOS."

 

Lehetséges, de ha jól emlékszem, akkor azt is ugyanilyen határozottan állítottad nemrég, hogy az arany ára nem fog többé 1600 dollár alá esni.

Előzmény: V.4_BlackVoid (2304)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2309

Eric és Jim: van amit nem találnak el rövid távon, de hosszú távon nagyon jók mind a ketten. Régóta figyelem őket, nem csak azt nézem amit reklámoznak.

 

Nézd, 2008-ban ugyanígy kötözködött néhány emberke itt, meg aranylufiztak - én akkor is kitartottam a további áremelkedés mellett. Aztán hirtelen nem jöttek többet a topikra. Visszakeresheted.

 

És nem pár elemzést olvastam el, hanem több ezret (nem csak az aranyról), nagyon sokat az ellentáborból is. Az ellentábor harmatgyenge érvelésénél (sokszor tele valótlanságokkal) semmi nem meggyőzőbb.

 

A Világ legnagyobb, globális adósságlufijának a kipukkadása zajlik, miközben a nyersanyagok nagy részének (elsősorban energia) a kitermelése nem fokozható (sőt, az olajexport 5 éve csökken). A politikai elit és a bankok legfontosabb érdeke, hogy az egész ne dőljön össze hirtelen mint egy kártavár. De az alapvető problémákat nem lehet pénzügyi eszközökkel orvosolni (nem tudnak olajat teremteni), marad a tüneti kezelés: pénznyomtatás.

A reaálkamatok negatívak, a részvénypiacok rogyadoznak, a tőke ide-oda menekül, de egyre kevesebb menedék van.

Soha nem voltak ilyen erős alapjai az aranybikának, a 70-es években nem volt globális a válság és a kamatokat Volcker az égbe emelte (18%-ot fizetett a dollár!). Most ezt nem lehet megtenni, ha a kamatok emelkednek, akkor mindenki csődbe megy.

A másik kiút az erőteljes gazdasági növekedés megindítása lenne, de az energiakorlátok miatt az esélytelen - kivéve ha valaki előrukkol a mükődő hidegfúzióval.

 

Amíg nincs egy új, az olajjal önmagától is versenyképes energiaforrás és/vagy egy globális pénzügyi reform (jelentős adósságcsökkentéssel), addig emelkedni fog az arany ára. 

Előzmény: W_B (2306)
naox Creative Commons License 2011.10.10 0 0 2308

A "spekuláció" kifejezés nálam semmiféle nagatív töltettel nem rendelkezik, nem sértésnek szánom, csak a hüje politika csinált belőle szitokszót. 

Előzmény: naox (2307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!