Keresés

Részletes keresés

Zs:) Creative Commons License 2016.02.17 0 0 67411

T1+T2 induktivítással összeépített kivitel arany áron van

T1/T2 kompromisszumos megoldás, bár itt kompromisszumot kell kötni :)

T3 alkalmazása felesleges az előbbiek nélkül, csak pénzkidobás

 

Nem rémlik, a kérdezőnek 1 vagy 3f rendszere van?

 

A kiépített túlfeszvédelem pedig ugye nem garancia arra, hogy nem nyírja ki a készülékeit egy túlfesz. (ezt azért jobb ha tudja :) )

Előzmény: C20NE (67405)
sujgojo Creative Commons License 2016.02.17 0 0 67410

energomat eddig birta:) teve, kazan nincs. csak egy kis pc van meg a kamerak es a BOSSZUSAG. nem veletlenul szerettem volna megcsinalni. de a 300eFt+munkadij ki van zarva. ha nem sertlek meg, reszletezned egy kicsit, hogy jon ki ez a 300? ugy konnyebb lenne elfogadom ezt a szomoru tenyt..

Előzmény: C20NE (67409)
C20NE Creative Commons License 2016.02.17 0 0 67409

Mosógép, kazánvezérlő, Notebook, TV....simán többe vannak. A bosszúságról nem is beszélve. Persze ezt Neked kell tudnod. A biztosítónál rá kell kérdezni, hogy milyen feltételekkel fizet a villám másodlagos hatásai okozta károkra.

Előzmény: sujgojo (67408)
sujgojo Creative Commons License 2016.02.17 0 0 67408

es a biztosito fizet ugy, hogy nincs kiepitve a vedelem?

nem ertem hogy jon ki ekkor osszeg, de mindegy.

akkor nem csinalok semmit, mert ennyire draga eszkozok azert nincsenek.

Előzmény: C20NE (67407)
C20NE Creative Commons License 2016.02.17 0 0 67407

Én OBO cuccokkal építettem ki és a ház kompletten kb. 300.000 ft-ba került. Ez az anyagár. Ha nem komplett rendszert építesz nincs értelme neki fogni, köss helyette biztosítást.

Előzmény: sujgojo (67406)
sujgojo Creative Commons License 2016.02.17 0 0 67406

na valami ilyet szeretnek en is, 2+3-at.

erre mondjon lecci  valaki egy tipust, ami neki mukodik jo a tapasztalat vele,  es ami koijon 20eFt-bol (ha van ilyen), aztan nem is okoskodok tovabb.

Előzmény: C20NE (67405)
C20NE Creative Commons License 2016.02.17 0 0 67405

Csatoló induktivitás beépítésével mehet akár mellé is, de azt a  lakáselosztóba tettem 2+3 és az aljzatokhoz a 4-est.

 

Ha megvan a minimális kábelhossz nem kell induktivitás sem.

Előzmény: Zs:) (67403)
sujgojo Creative Commons License 2016.02.17 0 0 67404

nem tudok mit csinalni, ha a villanyszerelo azt mondja, hogy az emasz "nem favorizalja" az ora elotti tulfeszultseg levezetot, akkor ez szerintem azt jelenti, hogy meg lehet ugyan csinalni, de az nagyon sokba fog kerulni. mivel nincs erre par szaz ezer forintom, igy ebbe az iranyba nem mehetek tovabb. 

 

tovabba, szerintem akarmilyen vedelem is tobb a semmilyen vedelemnel.

 

egyebkent nem okosokodtam, szerintem, csak leirtam, hogy mit gondolok. te viszont, szerintem okoskodsz,  segiteni viszont sajnos nem akarsz, mert azzal nem sokra, megyek, hogy "olvass utana.."

Előzmény: Tízenhármaska (67401)
Zs:) Creative Commons License 2016.02.17 0 0 67403

Viszont az 1-es fokozatot nem a mérőhöz kellene telepíteni. Mert ugye akkor hova is megy a 2-es?

Előzmény: C20NE (67402)
C20NE Creative Commons License 2016.02.17 0 2 67402

Egy dologban vitatkoznék veled!

 

Semmi értelme a méretlen szakaszra telepíteni az 1-es fokozatot, Megvéded a saját pénzeden a szolgáltató tulajdonát képző mérőt, és ha cserélni kell a betétet nem kevés pénzért kijönnek és leszedik a plombát amíg cserélsz majd visszaplombálják. Ha lenne plombabontás nélküli kivitel még talán el is gondolkoznék rajta, így viszont cseréljék ki a mérőjüket ha meghibásodik a saját költségükön én meg beépítem a védelmet a mérő után a mért szakaszra.

Előzmény: Tízenhármaska (67401)
Tízenhármaska Creative Commons License 2016.02.17 0 0 67401

Mikor a számokat tanították általános iskolában,tudod nem a 3-ssal kezdték :-))

Túlfeszültségvédelemnél sem azért találták ki fokozatokat, hogy szabadon válogassál.

Sok mindenben sántit az írásod.

Elsőnek is mit vettél figyelembe mikor elkezdtél villámvédelmi berendezést kiépíteni?

Elég felelőtlen cselekedet.

Ezt terveztetni kell.

A másik dolog,a szolgáltató nem fogja meg akadályozni, hogy Te kiépíttesd az 1-s fokozatot, viszont előírja mit és hogyan legyen beépítve, kialakítva.

Túlfeszültség levezető beépítését az MSZ 447:2009 szabvány engedélyezi a fogyasztásmérő előtt,a méretlen fővezetéki szakaszon, zárópecsét alatt.

Csak így lehet közvetlen villámáram-utat létesíteni a fővezeték kezdőpontja és a földelőrendszer között. Így lehet megóvni a felhasználó mért hálózatát a másodlagos villámhatásoktól.

Egy olyan dologba akarsz "okos" lenni, amiben a szakmáját komolyan végző, folyamatosan magát képző villanyszerelőnek is mindennaposan képzetnet, tájékozotnak kell lennie.

További több órás olvasást javaslok Neked ebben a témában.

 

Előzmény: sujgojo (67400)
sujgojo Creative Commons License 2016.02.17 0 0 67400

sziasztok,

 

hetvegihazunkba szeretnek tulfeszultseg levezetot, mivel tavaly volt egy kozeli villamcsapas es azt kovetoen aramkimaradas es ennek tudom be, hogy tonkrement egy kameram es a rogzito 3 csatornaja, amit azota kicsereltem es jo lenne az ujat megovni egy hasonlo karesemenytol. azota elkezdtem kiepiteni a villamharitot is, amivel nyarig vegzek.

 

amiben segitseget szeretnek kerni, az a tulfeszultseg levezeto kivalasztasa.

 

tobb oras tanulmanyozas es keresgeles utan sem sikerult valasztanom. beszeltem az illetekes regisztralt villanyszerelovel kerdeztem mit szerelne be, de csak hummogott.

 

ezek utan inkabb megveszem en az eszkozt, ha mar ugyis en fizetem

 

azt azert elmodta, hagy a szolgaltato nem tamogatja a meretlen szakas vedelmet, igy 1-es fokozatot nem tudok telepiteni, egyebkent sincs hely az oraszekrenyben, ezert a 2-es fokozat is kiesik. vagyis 3-as fokozatot szeretnek kiepiteni a kiselosztoban, ott van meg hely. 20000 forintbol vagy kevesebbol szeretnem ezt az eszkozt megvenni a leheto legjobb muszaki tartalommal.

 

azt tudom, hogy ez igy nem lesz teljes vedelem, de tobb, mint ami most van. ha nem eleg, akkor jovore folytatom es legalabb egy 2-es fokozatot is csinaltatok.

 

King_of_Giants Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67399

Tökéletesen feltöltötte

Köszi!

Előzmény: kneissl (67395)
kneissl Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67398

Próbáld fülön csípni a helyi elműs szerelőt, aki a villanyóra bekötést csinálja majd, hogy ő, meg a műszaki ellenőr hogyan szereti, és akkor nem kell annyit kombinálni. 

Előzmény: lulucsek (67396)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67397

Köszi

Rátettem, tölti, elég 1-2 óra hogy holnapig kibirja, csak nem nyirja ki addig

Előzmény: kneissl (67395)
lulucsek Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67396

Bontjuk a telken lévő kis házat. Itt a házon belül van a villanyóra. Ezért kell kitenni a mérőt. Egyből végleges oszlopot szeretnék, ne kelljen kétszer költenem rá.

Előzmény: kneissl (67393)
kneissl Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67395

Micro USB csatlakozóval nyugodtan dugjad rá bármilyen USB aljzatra. Ha számítógéppel összekötöd, akkor is tölti a sz.gép a telefont.

Előzmény: King_of_Giants (67394)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67394

Igazad van, 3,7V, max töltő feszültség 4,2V

Kicsit se dugjam rá?

 Annyi szám van rajta , Alcatel 1588

Előzmény: Dreamer (67390)
kneissl Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67393

Ahogy korábban írták: az építkezéshez az ideiglenes áramvételezéshez és az ideiglenes mérőhelyhez jó lehet a másodkézből jövő oszlop.

 

A végleges bekötés meg lehet légkábelen az épületre feszítve, vagy földkábelen bevezetve az épületbe.

 

Ha jól sejtem, most ott az üres telek, és kellene legalább egy dugalj, amit az építkezésen tudtok használni - ez lesz az oszlopon, az ideiglenes mérőhely alatt a dobozban...   és mindez majd megszűnik akkor, amikor bekötik a végleges kábelt a végleges mérőhelyre. 

Előzmény: lulucsek (67385)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67392

Köszönöm szépen, hogy megerősítettél :-)

Előzmény: Peter atyuska (67391)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67391

Jól szerelted, ezt így is kell. Vagy alulról vezeted be a dobozba a kábeleket mint másik megoldás.

Előzmény: Törölt nick (67388)
Dreamer Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67390

Miért lenne az Alc 4,5V-os? Az akku 3.7 (4.2). Jellemzően nagyon régen 5V-tal töltenek. Ha a csatlakozó microusb rajta akkor bátran összedughatod.

 

Azért egy készüléktípus jól jött volna...

 

Dreamer

Előzmény: King_of_Giants (67389)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67389

Üdv Urak

Van itt egy Alcatel telefon ami merülget le, zsinór nincs és sürgősen tölteni kellene. Viszont a fotógépem usb kábele stimmel bele

Az Alcatel 4.5V-os, az usb 5 voltja jó-e és oda adja a voltot ahova kell?

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67388

Köszi, az egész kültéren van.

Eddig ezt követtem el, abból kiindulva, hogy ha a csőben gyűlik össze a pára, az kisebb probléma,

mint ha az elektronikát tartalmazó dobozba vezetném be:

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (67185)
ötfelezős Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67387

Bocsánat, a hivatalos terminológia az volt, hogy van a feszültségvizsgáló, amely lehet

 

- feszültségkémlelő, egysarkú vagy kétsarkú, amely áramfelvétele max 1 mA, és amely "jelzi, hogy a kapocs földelt, vagy a földhöz képest feszültség alatt áll, illetve a két vezeték között van-e a névleges feszültséghez közeli fezsültségkülönbség

 

- feszültségjelző, amelyik áramfelvétele 20-60 mA, és amely tehát "alkalmas az erősáramú villamos berendezések biztonságos üzemének ellenőrzésére"

 

(és még volt a feszültségellenőrző funkció, amelyik megadja a feszültségkülönbség tájékoztató értékét)

 

A már nem funkcionáló MSZ 20862 szerint.

Előzmény: ötfelezős (67386)
ötfelezős Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67386

Hát igen, kérdés, mire veszed.

Én például 20 éve használok Weidmüllert, de olyant, amin van (nyomógombos) terhelés is. Az azért kell - nekem. Bár eleve a magyar szabványok idejében a kétsarkú feszültségkémlelőnek tudnia kellett bizonyos áramtartományon belül terhelnie, amúgy nem lehetett

 kétsarkú feszültségkémlelőnek hívni. :)

A mai szabvány ezt az állapotot úgy hivatalosítja, hogy jó az ilyen is, mert éppen is lehet baj, hogy kapacitív vagy induktív alapon átjön feszültség, ha az már az érzetküszöb feletti áramot tud nyomni.

Fura, hogy a szabvány tehát meghatároz 100 kiloohm belső impedanciát, mint referenciát, amelytől lehet a gyártmány kisebb és nagyobb impedanciájú is, de a katalógusban meg ez az adat hiányzik.

De ha jelez a kezedben levő ketyere, akkor, hogy éppen melyik eset áll fenn, az a terhelő ellenállásosokkal szűrhető ki.

 

Valamint, ahogy a katalógust nézem, ugyanabban a kettőben, amelyiknek terhelő ellenállása is van, van 30 mA-es ÁVK teszter gomb - is. Amelyek nevének Pro a vége. Ezek, gondolom, drágábbak.

Előzmény: troby (67383)
lulucsek Creative Commons License 2016.02.16 0 0 67385

Villanyszerelő 150e ft-ot mondott oszloppal munkadíjjal együtt, csak próbáltam olcsósítani, hogy megveszem az oszlopot és beteszem. (Azt mondta ha tudok oszlopot letehetem)

Földkábel is rendben lenne de tavasszal szeretnénk elkezdeni építkezni, erre meg max 6 hónapot mondtak, ki tudja mikor lenne kész.

Előzmény: kneissl (67384)
kneissl Creative Commons License 2016.02.15 0 0 67384

Akkor sajnos neked kell megvenni, de számlásan és megfelelőségi papírral, mert különben nem akasztja föl rá a a drótot az ELMŰ.

Tehát a másodkézből származó cölöpök valószínűleg nem jók.

 

Én anno átálltam földkábelre, nem tudom nálatok műszakilag lehetséges-e, és/vagy anyagilag megéri-e. 

Előzmény: lulucsek (67381)
troby Creative Commons License 2016.02.15 0 0 67383

Sziasztok, szeretnék vásárolni egy érintés nélküli feszültség keresőt és egy ilyen villás közvetlenül a konnektorba dughatót, nem tudom mi lenne a konkrét neve. Tudnátok nekem ajánlani esetleg márkát vagy akár típust ami bevált és megbízható? Olyan 2-4 ezer forintot szánnék a feszültség keresőre a feszültség mérőre pedig 12-16 körül. Bár néztem ezt a AXIOMET AX-T901 ez 3600ft meg a WEIDMULLER 9918880000 ami 13000ft meg még sok másik típust is. Igazából nem munkára lenne használva csak esetleg egy egy hibajavításra otthon de műszerből szeretek megbízhatót venni de nem szeretnék rá 30.000ft ot költeni. Köszönöm szépen.   

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 67382

Papírosat kell venned, ha rózsaszínű és harkályok ülnek rajta akkor is legyen papírja. A papír a lényeg ami arról szól,  hogy nem gémeskút, hanem villanykaró, még akkor is, ha egy gyártósoron készülnének.

Előzmény: lulucsek (67378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!