Keresés

Részletes keresés

skarabeus01 Creative Commons License 2013.04.24 0 0 4209

"..Bajnai nyíltan nekiment a rezsicsökkentésnek..."

Igen, mert a baloldaliak /és a liberálisok / azt vallják..támogatás csak szociális alapon.....és mennyire igazuk van..!

Előzmény: Törölt nick (4203)
traormani Creative Commons License 2013.04.24 0 0 4207

Ráadás nem csak a lakosság függősége csökenne, hanem az országé is, de ez már-már felfoghatatlan egy III. típusu propagandista számára.

Előzmény: macmester (4205)
macmester Creative Commons License 2013.04.24 0 0 4205

"a rezsi csökkentése helyett inkább a lakásokat szigetelné, amivel szerinte egyből 30 százalékkal csökkenhetne a fűtésszámla"

 

nagyon helyes, így energiafüggősége a lakosságnak csökke, így kevésbé függ a kurmányPRtól, és persze spórol ténylegesen, és a jövőben is, amikor nőni fognak az árak...

 

ez a valódi megoldás, kérdés, miből mennyiből, hogyan... ráférne kishazánkra némi energiatakarékosság, na az tényleg spórolás lenne...

Előzmény: Törölt nick (4203)
macmester Creative Commons License 2013.04.24 0 0 4202

http://index.hu/gazdasag/2013/04/24/santa/

 

Lázár régi barátja lesz az ország trafikosa?
Előzmény: Törölt nick (4201)
Anigu1 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4178

Van nekik olyanjuk? :)

Előzmény: Törölt nick (4177)
Anigu1 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4176

Te nem azt írtad. csak azt, hogy jobb a magyar. Miért is? 

Most multik szolgáltatnak sok helyen. Hogy is lehet belőőlük magyar, ha nem zavarjuk- lehetetlenítjük el öket? 

A CBA-val kapcsolatban meg: nem lehet, hogy azért nyomulnak, mert épp kedvez nekik a szél? 

 

A CBA-sok nagy nyertesei a nemzeti dohánybulinak

Az V. kerültben Rogán Antal polgármester szomszédja és annak üzlettársa viheti a trafikokat. A CBA igazgatósági tagjai és rokonaik is kiélvezhetik az állami monopóliummá tett dohányárusítás előnyeit. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: Törölt nick (4175)
Anigu1 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4174

Ki fognak, ha nem lesznek nyereségesek. Természetesen így és nem fordítva.

Előzmény: Anigu1 (4173)
Anigu1 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4173

Bankok vonultak már ki, és szolgáltatók is ki fognak, ha nem lesznek veszteségesek. Mert nem fogja megérni nekik itt szolgáltatni. ne legyél abban a tévedésben, hogy majd egy magyar cég a csökkentett áron fog szolgáltatni. Ahogy ez Mo-n lenni szokott, majd ha átveszik a szektort rájönnek, hogy húúú meg háááá, le van pusztulva, nem lehet így üzemeltetni és árat kell sürgősen emleni.  És a lepusztulás egyébként nem lesz ám annyira igaz, csak épp egy picinykét. Annyit, amit a nagy rezsicsökkentés-business eredményezett. 

Vagy ha nem emelnek árat akkor majd csődbe fog jutni és sajnos konszolidálni kell. 

Előzmény: Törölt nick (4167)
Anigu1 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4172

Go to 4109 és előzményei. 

Előzmény: Törölt nick (4170)
Anigu1 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4169

Közgazdaságtudományból megfeleltél-e?

Előzmény: Törölt nick (4167)
Anigu1 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4168

Hadd ne soroljam azokat a gyárakat, amelyeket meg magyarok zártak be vagy adtak el mulitknak és szépen üzemelnek itt. Tizenixéve. MIndene van példa meg ellenpélda is. Azt azonban máég mindig nem mondtad meg, hogy miért nem jó nekünk egy külföldi cég aki itt termel és itt alkalmaz munkaerőt? 

Miért kell elzavarni? 

Én nem szoktam szurkolni a magyar cégeknek. bevallom, ebben nem érdekel, hogy magyar-e vagy nem. Az érdekel, ha felvesz egy állásra akkor a munkámat megfizeti-e vagy sem, leggálisan bevallott fehér jövedelemmel, vagy sem. Normálisan bánik-e velem, vagy sem. Mivel több helyen is dolgoztam, a saját tapasztalatom az, hogy a multi hozza magával az európai munkakultúrát és bánásmódot, míg a magyar cég nem. A multi sokkal jobb foglalkoztatóként, mint a magyar cég. 

Ha fogyasztó vagyok akkor meg ár-érték arányt nézek. ha jobb egy külföldi termék ugyanazon az áron akkor azt fogom megvenni.

Előzmény: Törölt nick (4153)
skarabeus01 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4166

Hej, mikor tanulod meg már..nem a versenyzés a fontos, hanem a részvétel.../nem baj ha nem érted...)) apropo. mikor lesz már gázárcsökkentés..((

Előzmény: Törölt nick (4154)
Utolsó Muhi kán Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4165

köszi a meghívást, de csak akkor, ha a már szintén csökkentett árú palackos gáz felett sütjük a Pci mangalica szalonnát. :)

 

Hát azt nem éred meg hajas fejjel.

Én a saját erdőmben vágott fából rakott tűz parazsa felett sütném a szalonnát...:}}

tuutuu

most Is Úr

 


Előzmény: Törölt nick (4161)
Utolsó Muhi kán Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4163

"Ez rendben is van, nade ha az van ráírva, makói???"

mire? a gázmezőre? :)

----------------------

Láttál már fokhagymát, csomagolva?

 

A gázmezőt elsámántáncolták...:}}

Előzmény: Törölt nick (4158)
Utolsó Muhi kán Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4160

figy, ha gáz lenne, és már nagyon éhes vagy, akkor adok egy zacskó makarónit, meg egy üveg szószt egy 20g aranyért. ok? :))))

 

 

Nézd, qrva sok fődem van, tudok termelni, bár idén a paradicsompalánta halott lett., továbbá  van egy szívlapátom is.

A puskáról nem is beszélek...:}}}

 

Kitalálom, erőszak nélkül, hogyan ne haljak éhen...:}}

Ellenben jöhetsz szalonnasütésre, még békében ott is alhatsz...:}}

Előzmény: Törölt nick (4155)
turulkakas Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4159

Ezért lehet fingani a makói hagymától,mert gázból készül.

Előzmény: Törölt nick (4158)
Utolsó Muhi kán Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4157

Aki megveszi a kínai fokhagymát az egyébb aljasságokra is képes.))))

 

 

Ez rendben is van, nade ha az van ráírva, makói???

 

Jóvan, apróbetűvel Kína is...

 

Hehe, nekem meg a fődemen rengeteg snidling nőtt.

Nix bioherélés...:}}}

 

Előzmény: turulkakas (4144)
IVPetya Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4156

Sajos jeles közgazdászaink is elfelejtik, hiába olcsó egy árú, ha nem magyarok kaptak előállításáért bért, akkor nálunk nem termelt vásárlóerőt.

Előzmény: Anigu1 (4148)
Utolsó Muhi kán Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4152

 de én csak egy minimális pénzt tartok tartalékban, és az aranyban sem hiszek. azt se lehet megenni, meg ha tényleg beütne valami akkor azzal se sokra mész. szerintem. és most ki fogsz röhögni engem, mint az öreganyádat, mert én is teszek félre, de kaját. tartós élelmiszert, tésztát, rizst, konzervet, stb.. sokat. ami sokáig elég. azt meg lehet enni. az pénzt azt nem, se az aranyat.

 

Én senkit nem röhögök ki, max. magamat.

Amúgy a családi történelemből a 20 g arany látszik épeszűnek, mert balhé esetén csak az arany jáccik...:{{{

 

Persze a konzerv se rossz, száraztészta meg rulez!

 

Nade ez a topic nem egy túlélőtábor...:}}

Előzmény: Törölt nick (4118)
skarabeus01 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4151

"..most akkor azt is mond meg, hogy : hogyan?,,"

Tessék itt informálódni...anno 1968 Nyugat_Európa..!!

Előzmény: Törölt nick (4149)
skarabeus01 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4150

....majd akkor kérdezd ha egy aranyérmen múlik sok ezer forintocskám--akkor majd eldöntöm.

/amúgy hajrá Botafogo...)))

Előzmény: Törölt nick (4147)
Anigu1 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4148

Az a baj veled, hogy ezt te így fogod fel. Ez nem verseny. A magyar nem jobb mint a nem magyar, ha nem dolgozik jobban olcsóbban hatékonyabban.

Előzmény: Törölt nick (4147)
Anigu1 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4146

Azt nem látod, hogy aki szarban van, az már  rég nem fizet gázt, hanem az  uszadékfával fűt. A lakosság 20 %-a nem képes fizetni a szolgáltatók számláit. És ez nem azért van, mert túlszámlázzák, hanem mert nincs pénzük. Mert nincs állásuk.

Előzmény: Törölt nick (4142)
skarabeus01 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4145

Nem utálok Én senkit /föleg a multikat nem/ de mennyivel jobb a MOL vagy az OTP, ha külföldi leányt hoz létre.

Megmondom: mert az a vérmagyar multi--jaaaóó multi.! Gázárcsökkentést--ugy sem fizetem a ZZárát---mert már nincs miből...))))

Előzmény: Törölt nick (4140)
turulkakas Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4144

akkor vegyél import terméket   

Aki megveszi a kínai fokhagymát az egyébb aljasságokra is képes.))))


Előzmény: Törölt nick (4140)
Anigu1 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4141

Megfordítom. Csányi miért jobb, mint bármelyik másik akár multi cég, aki Magyarországon befektetett és itt alkalmaz munkaerőt, itt termel? Talán többet fizet az alkalmazottainak? Talán jobban bánik velük? Talán többet adózik a cége? Miért? 

 

Előzmény: Törölt nick (4140)
Anigu1 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4139

Bugárka. Az áramnak és egyébnek van valamennyi ára. ebben benne vannak a tényleges kőőőőccségek. 

Lehet eztet az alatt árulni a fogyasztónak, de akkor az a cég aki árulja, tönkre fog menni. 

Ha állami, ha nem. Szerinted az állami cég konszolidációját ki fogja kifizetni?

Súgok. MÁV BKV hasonlóak?

Előzmény: Törölt nick (4130)
Anigu1 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4137

Nem érted. Jelen állapotban a szemétszállítás díja egy adófajta. 

A törvény, értsd kormány alkotta meg így. 

A vonalkód sem segít rajta, mert a szolgáltató köteles hetente szolgáltatni, te meg köteles vagy a heti egyszeri szolgáltatást fizetni, ha a településen laksz és a törvény szerint akarsz eljárni. 

Jelen állapotban a hatályos törvény szerint nincs olyan lehetőség, hogy te csak kéthetente szállíttathass el szemetet. Ha van vonalkód ha nincsen.

Előzmény: skarabeus01 (4129)
skarabeus01 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4136

ha nem érted, hát nem érted.--

Értem Én, A magyar multi, jó multi! //ez ugye világos, érthető/

A külföldi multi, nem jó multi. /ezt is érteném, ha előkapnátok a párnacihából az 1000 milliárdokat...és munkát teremtenétek.

De ha ez a jaaó, miért kell kivinni 70 milliárdot Lettországba--van annak helye itthon is..((

Előzmény: Törölt nick (4132)
voks02 Creative Commons License 2013.04.23 0 0 4135

Horribiliset emelt, valóban, igaz, az adónövekedést sem ellensúlyozza, de annyi baj legyen.

Előzmény: Törölt nick (4130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!