Keresés

Részletes keresés

bout Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9208
Az arany színűt azért nem látom, mert még nem tudom kiszűrni a sajátomat és az minden más aranyat elnyom. Nem tudnál megenni egy egy kis romlott húst, attól általában enyhén bezöldül és akkor biztos megtalállak.

:-)

bout

Előzmény: Unsui (9207)
Unsui Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9207
Bout

OK, ha nem ismerélek fel én total feketében leszek a felsőmön egy fehér "Cottonfield" felirattal. Ja, és ha látod az aurát nekem szép arany színü van:-)

Üdv, Unsui

Előzmény: bout (9199)
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9206
Nem csak SW-ből, dobokbol is elégtelen!!
Előzmény: praclee (9204)
bout Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9205
Sajnos ennyire nem értek hozzá. Valami taiko, vagy mi a neve. Javítson már ki, aki tudja.
Most vagy az együttes, vagy valami másnak a neve Kazenohibiki. Ez van a hivatalos műsoron.
smh, talán te tudsz segíteni...

bout

Előzmény: praclee (9204)
praclee Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9204
Milyen dobkoncert??????????????????
Előzmény: bout (9195)
praclee Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9203
Ettől féltem.:)
Előzmény: Bassman_ (9194)
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9202
JO, hogy mondtátok, hogy lesz, magamtol meg nem talalok ilyen rendezvenyeket. Holnap lehet,hogy en is elmegyek.
madjoe Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9201
;)
Ha minden OK, en is leszek. (Kepet most nem kuldok, reszben a hatalyos mediajogszabajok ifjusagvedelmi reszei miatt, masodsorban pedig :) engem ugyis mindenki ismer:) )
leha Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9200
bout: ma este sajnos nem, mert edzés, meg hazamenés, de a szombatira megyünk (eddig úgy néz ki), legalábbis igyexem hamarabb elógni a melóból

a képet megnéztem, de mivel arcmemóriám zéró, inkább te keress engem : ))
ez vagyok én
de Alexát könnyebb lesz megismerni, mert magas és nagyon szőke : )

bout Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9199
Elvileg fél hétkor találkozunk a bejáratnál a többi ismerősömmel (klubtársamal) de lesz, aki csak háromnegyedre ér oda.
Erre a képre hasonlítok a legjobban. Keress meg, ha van kedved. :-)

bout

Előzmény: Unsui (9197)
Kreta Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9198
De jó is annak aki kap levegőt és edzésre is tud járni ...
No majd azért megkérdezem Ádámot.
Előzmény: Pedro 14 (9191)
Unsui Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9197
Szia Bout!

Mindkettőre megyek. A maira mikor érsz oda?

Üdv, Unsui

Előzmény: bout (9196)
bout Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9196
Akit érdekel, itt van egy részletesebb program:
A Japán Kultúra Napja a Pesti Vigadóban

Ueshiba előadásra jön valaki? Shingitai-nak kifejezetten ajánlom. Ne kérdezd miért, de te jutottál eszembe. :-)

bout

Előzmény: bout (9195)
bout Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9195
Gemini,

Akkor remélhetőleg összefutunk. Én igyekszem ellógni korábban a melóból, hogy ott legyek négykor és valószínüleg végig maradunk.
Nagy tömeg azért tavaly sem volt. Bár voltak jópáran, azért be lehetett férni. A legjobb most is biztosan a dobkoncert lesz. Tavaly az volt a zárószám és a harmadik visszatapsolás után a műsorvezető udvariasan megkérte a közönséget, hogy hagyjuk őket hazamenni, mert már nagyon fáradtak, de tiszteletből mindig vissza fognak jönni, amíg hívjuk őket. :-)

Már alig várom, remélem most is elég érdekes lesz.

bout

Előzmény: Gemini (9193)
Bassman_ Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9194

praclee

De, ő Mádai Norbert és éppen jó képet vág.

Előzmény: praclee (9176)
Gemini Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9193
Bout,

Tervezem, hogy a japán kultúrprogramra elmegyek (bár biztosan nagy tömeg lesz sajnos/remélem :-) ), kábé 6-ig tudok maradni.

Gemini

Előzmény: bout (9181)
Mikee Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9192
Hi Pedro!

Pont jövő héten? Akkor síelek!:((((

Biztos lesz? Ha igen, nem videózol véletlenül, mert annak nagyon örülnék!:)

Előre is kösz!

P.S.: Az instruktorom egyébként Fehér István.
H-Sz-P járok 1/2 6 -tól.

Előzmény: Pedro 14 (9191)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9191
Hali Mindenik!
Csen:Fogalmam sincs...
MINDEN CHOW GAR -osnak(meg akit érdekel)! Jövőhét pénteken lesz dr.Bánhegyi László nagymesterszületésnapjának tiszteletére rendezett bemutató!Hogy nyílt-e azt nem mondták meg! Érdeklődjetek az instruktoroknál!!
Sziasztok
Wazull Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9190
Csen,

termeszetesen az ember nem tud kibujni a sajat borebol. Igy en sem...
Amennyiben szemely szerint ugy gondolod (mert nyilvan Te sem tudsz kibujni a borodbol...), hogy komurara igenis szuksege van a topicnak, es az innet tortent "kiuzetese" (kevesbe patetikusan: feneken billentese) utan ugy gondolja hogy meg akar itt jelenni, a magam reszerol nem fogok ele allni, igerem...

W.

Előzmény: Csen (9187)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9189
En egyenlobb vagyok:)))))
Előzmény: Csen (9187)
Csen Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9188
Cenzúrázom magmat:
pofázásnak=pofozásnak
...még ha képletesen is
Előzmény: Csen (9187)
Csen Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9187
BOLDOG NŐNAPOT!

Wazull
Én úgy értem, hogy a topic és a saját értékeid jól felfogott védelmébe tetted, amit tettél. Tiszta sor. Ezért nincs értelme olyanokat mondani, hogy én nem ezt- esetleg nem így - tettem volna, mert te (és mindenki más is), amit tesz(el) azt a világról alkotott saját elképzelései alapján teszi úgy, ahogy azt jónak gondolja. Nem akarlak, hát meggyőzni semmi helyes vagy helytelen dologról, de ha meghallgatsz egy "kívülállóbbat " - bármennyire is hihetetlennek hangzik - innen egyáltalán nem tűnt pofázásnak, azt amit komura tett, szemben azzal amit vele tett a többség. Ennyi.

Orltran
A komura által idézetteket én bevallom még soha nem halottam, és az is igaz, hogy akkoriban csak épp beleolvasni tudtam a topic életébe - beteg szabiról jöttem vissza és rám szakadt egy csomó meló. Szóval számomra ezeknek a benyögéseknek volt egy varázslatos hangulata. Talán azért, mert egyszerűen azt néztem amit leírt és kész. Természetes, hogy olyan, aki nap mint nap figyeli a topic életét az vár, és számít a társalgóbb beszélgetésekre, de a véleményem, ha nem tud az ember alkalmazkodni, akkor soha nem szabadul meg az ilyen szituációktól. Újból visszatérnek majd, és újból felveheted a kesztyűt - véleményem szerint - önmagaddal. Mindannyiuknak meg van a maga keresztje nekem is, neked is, ő neki is, így mindannyian egyenlők vagyunk és ugyanolyan fontosak.

madjoe
Hogy nálam megbuktatok. Szó sincs róla. Ki vagyok én, így is már úgy érzem, hogy papolok itt mint egy faszent. Tőlem a téma mehet (bár a magán vél. hogy már szócséplés) , de hogy tényleg kiléphessek ebből a kínos kioktató szerepből jelzem ,hogy a továbbiakban, csak ezért nem válaszolok ilyen kérdésekre. Ok?

Pedro 14
Igen? És mi az a harmadik stílus?

Bassman_
Kösz a képet úgy is van egy nagy üres felületem. Na megyek kereteztetni…;-)

Wazull Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9186
praclee,

"Igen.Bár Bruce Lee-t három pontos nyomással ölték meg.De a hivatalos változat a gyógyszer."
Kedves praclee, komolyan mondom, sokszor irigyellek...

"Bár akkor felmerül a kérdés hogy az aGY TÉRFOGATA MIÉRT NÖTT MEG."
Ha megengeded, akkor megprobalom megvalaszolni a kerdesedet. Az agyszovet az ot ert karos hatasokra egyfelekeppen tud reagalni: vizet vesz fel a kornyezetebol, es megdagad. "Magyarul": oedemas lesz. Megno a terfogata, es a tomege is.
Tehat mindegy, hogy valakit jol fejbevagnak, valamilyen vegyi anyaggal megmergezodik (gyogyszer, ami lehet ugye egyszeru allergia is...), vagy titkos technikakkal (harompontos nyomas, nem is tudtam, hogy a kung-fu-ban a vegrehajtast is pontozzak... :-))) ) igyekeznek eltenni lab alol, az agy reakcioja ugyanaz: megdagad...
Amiert az illeto meg szokott halni: az agy egy csontos burokban (koponya) talalhato, ahol nem tud szabadon terjeszkedni. Tehat elobb-utobb elkezdi nyomni a koponya falat, illetve vegso soron sajat magat preseli ossze. Ez azert rossz dolog, mert ha bizonyos agyteruletek (a legzes, vagy a keringes kozpontja, amik egyebkent is "rossz helyen" vannak ilyen szempontbol...) nyomas ala kerulnek, akkor az illeto meghal, de izibe. Hivhatjak ot barhogy...

"Egyébként nem ezt akartam tudni mert róluk mindent tudok csak a filmről nem."
Korabban mar irtam, de csak megerositeni tudom: neha komolyan irigyellek...

Előzmény: praclee (9180)
sister moon Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9185
OFF

A nőnapi köszöntőknek: cupp-cupp!

ON

sm

madjoe Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9184
;) Ha jol latom felre lettem ertelmezve... nem baj, aki megszolal, igy jar.
GBotond Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9183
Én úgy tudom, hogy a film címe egészen más lett volna, valami olyasmi, hogy a Harc tornya vagy valami hasonló. A Game of Death címet és forgatókönyvet már a halála után szülték meg, és az elkészült jelenetekből végül is aztán két filmet csináltak, van egy Halálos játszma II is, ami számomra azért volt különösen érdekes, mert ott egy koreait is iskoláz Lee. Abban a filmben már tényleg alig-alig van új és eredeti jelenet, inkább a dublőr szerepel.

Üdv:

GBotond

Két érdekes link:
Bruce Lee filmjeiből és interjúiból részletek: www.geocities.com/kidd227
Egy németországi WTF-TKD bemutatócsapat videoklipjei: www.taepoong.de (néhány látványos ugrórugással.)

Előzmény: Pitzu (9182)
Pitzu Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9182
Azért ennyi véletlen nincs...

A film címe "Halálos játék". Bruce Lee ezt "A sárkány közbelép" előtt kezdte forgatni. Eredetileg teljesen másról szólt volna. Valami pagodában ment föl a harcos egy stílusfüggetlen narancssárga ruhában, s az egyes emeleteken különböző stílusú ellenfeleket kellet volna legyőznie. Karatést, kempóst, kung-fust, meg mittudomén még miket. Aztán a hatodik emeleten szembetalálja magát Az ismeretlen stílusú fekete óriás-sal (Jabbar Abdul Kareem).
A lényeg, hogy az egész filmből csak a két küzdelmi jelenet készült el. Utána Bruce Lee elment megcsinálni "A sárkány közbelép"-et, utána meg meghalt.
'78-ban gondoltak arra, hogy a két jelenetből klónoznak egy filmet. Telerakták Bruce Lee régebbi filmjeiből kivágott jelenetekkel (Nem volt nehéz, hisz tulajdonképpen saját maga a főhős. Billy Lo B.L.), más filmek fel nem használt jeleneteivel, s megírták hozzá az új forgatókönyvet. A film nagy részében pedig másvalaki játszik, nem véletlenül visel végig napszemüveget. Elvileg az volt a film mondanivalója, hogy ő is csak eljátszotta a halálát, s él. Gyakorlatilag szerintem a pénz miatt csinálták...

Brandonnal és "A holló"-val ugyanez a helyzet, Brandon halála után változtattak a forgatókönyvön.

Előzmény: BLaca (9179)
bout Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9181
A Holló-ban van egy jelenet, amikor a halálból visszatért Brandon (Eric) ellátogat a gonoszék főhadiszállására, ahol elég komoly sortüzet eresztenek rá közvetlen közelről. Az újságok szerint ebben a jelenetben sérült meg halálosan. Emlegettek éles lőszert, de a legtöbben a vaklőszerek torkolattüzének nyomására fogták a dolgot.

A poén az, hogy a film több jelenetét (pl. a sztoriban előbb játszódó tükör-jelenetet is) dublőrrel vettek fel, akinek arcára számítógéppel, utólag montírozták fel a már halott Brandon arcát.

A papa halálának körülményeiről rengeteg írás és riport jelent már meg. Az idő múlásával egyre több lesz erről is és Brandon halálának misztikus körülményeiről is.

Más. Jön valaki valamelyik általam ajánlott programra? Csak mert összefuthatnánk egy pacsi erejéig és ne menjünk már el egymás mellett.

bout

Előzmény: BLaca (9179)
praclee Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9180
Igen.Bár Bruce Lee-t három pontos nyomással ölték meg.De a hivatalos változat a gyógyszer.Bár akkor felmerül a kérdés hogy az aGY TÉRFOGATA MIÉRT NÖTT MEG.
Egyébként nem ezt akartam tudni mert róluk mindent tudok csak a filmről nem.
Előzmény: bout (9178)
BLaca Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9179
Bennem valami ilyesmi kép él Bruce Lee és fia Brandon Lee haláláról ( már nem tudom, honnan szedtem, valószínűleg több helyről, abban sem vagyok biztos, hogy jól tudom ):

Bruce Lee utolsó filmje ( talán Végső Játszma ? ) forgatása közben gyógyszerallergia, vagy mérgezés miatt meghalt. A filmben egy szinészt alakított, aki egyik filmforgatás közben meghal egy a filmben használt pisztolyba bekerült éles lövedék miatt. A szerepe szerint ez a szinész a halála után visszajön és megbosszulja a halálát. Ez volt tehát a szerepe, de ő nem emiatt halt meg.
Fia, Brandon Lee szintén szinész lett, aki a Holló című filmben (is) szerepelt és a szerepe szerint őt pisztollyal lelövik és a halála után visszatér a menyasszonyáért. Azonban éles lőszer került a pisztolyba és meghalt Brandon Lee a Holló forgatása közben.

Jól tudom ezt egyáltalán? Segítsetek, ha tudtok tényeket, mert sok itt a véletlen egybeesés...

BLaca

Előzmény: bout (9178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!