Keresés

Részletes keresés

.vatti. Creative Commons License 2005.03.12 0 0 2010
 

Mi tavaly nyáron voltunk Thassoson (Limenesban ez a "főváros") busszal. Keramotiból kompoztunk át a szigetre (lehet Kavalából is csak hosszabb az út kb 1.5 óra) így csak háromnegyed óra volt.  Szállást a Bella T. intézte és nagyon jó volt, igaz mi 4-en voltunk. Egy apartman két hálószobával, márvány padló, tuti butorokkal. Limenas jó hely este van élet. A partja viselhető (homokos ingyen napágyakkal). Árakra már nem nagyon emlékszem sajna de egy vegyes haltál egyszemélyes 8.5euro talán sör 0.5-1.5 euro boltban. Cola 1.5l boltban 1.5-2 euro. Limenasban érdemes megnézni az Evreokastrot (a város végén a sziklán egy kis templomocska), innen lehet felneni az ókori színházhoz, illetve van valami régi vár maradvány is. Ja és az ókori agóra. Mi autót béreltünk 4 napra és azzal jártuk körbe a szigetet. Amit nem szabad kihagyni: Golden Beach gyönyörű strand, Paradise Beach még szebb strand (hegyekkel körbe vett part, homokos lassan mélyűlő olyan mint a Balaton, csak egy bűfé van ott). Panagia, régi főváros volt, falú közepén forrás. Aliki innen nyerték ki a tengerből a márványt olyan mintha a vizen járnál. Psili Ammos tuti part pörög az élet ezerrel nekem nagyon tetszett. Theologos a sziget közepén mintha megállt volna az idő... Ipsárió a sziget legmagasabb pontja 1004m ha jól emlékszem kocsival fel lehet menni márha nem féltitek a járgányt, én a bérelet autóval felmentem pedig itt már nem volt biztosítás a kocsira. Kb. 1 órás út, de megéri. Azttán ott van még Potos és Limenéria is.Összeségében elmondható, hogy nagyon szép a sziget.  Bármikor visszamennék.

 Vatti

Előzmény: Törölt nick (2009)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.12 0 0 2008
Neked is küldtem!
Előzmény: kardio1 (2005)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.12 0 0 2007
most nincsenek nálam képek de jövö héten teszek majd föl párat
Előzmény: stupiddog (2006)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.12 0 0 2006

Szia,

köszi,megkaptam,fotók is jöhetnek(pl.strand,a hegycsúcs,vagy bármi)és hacsak nincs rajta személyes,ide is tehetsz fel,sztem sokunkat érdekelne...

Előzmény: .vatti. (2003)
kardio1 Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2005

Szia!

Ha lehet, nekem is írj (akár mailben, akár itt a fórumon) thassosi élményeidről, ha kérhetem!

Előre is köszönöm!

Előzmény: .vatti. (2003)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2004
Thassos
Előzmény: Törölt nick (1831)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2003

Szia!

 

Írtam neked mail-t Thassosról!

 

Vatti

Előzmény: stupiddog (1993)
Fabien Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2002
Én meg nem is figyeltem, hogy 2000 volt közben :)) Éljen.
Előzmény: k.valcsi (2001)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2001

Bocs! Nem olvastam vissza kellően. Azért köszi, hogy válaszoltál.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Fabien (2000)
Fabien Creative Commons License 2005.03.11 0 0 2000

Szia!

A 1954-ben a te 1950-es hsz-odra válaszoltam. És Tolo volt a téma :) A Platamonas szó nem hagyta el a billentyűzetemet, és mivel nem is ismerem, sajna nem tudok segíteni... De azért drukkolok.

Előzmény: k.valcsi (1999)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.11 0 0 1999

Szia Fabien!

Írtad, hogy Platamonaszban a kikötő melletti aprócska strand nem homokos. Akkor milyen? Kavicsos, köves, sziklás? Azért kérdezősködöm ennyit, mert eddig eléggé ellentmondanak a válaszok egymásnak. A Takisz apartman (ezt néztük ki) közvetlen a tengerparton van, az aljában taverna, a térkép szerint a vasútállomástól nem túl messze a vár irányában. Az érdekel, hogy tudunk-e fürödni a ház előtt, vagy el kell sétálni messzebbre (ha igen kb. hány méterre?), ha aprókavicsos vagy homokos partot szeretnénk. Lehet-e a parton napágyakat és napernyőket bérelni, és ha igen mennyiért?

 

Nagyon örülnék, ha tudna Valaki válaszolni a kérdéseimre.

 

Elöre is köszönöm!

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Fabien (1954)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.11 0 0 1998

Kedves Csá!

Nagyon szívesen segítettem. Idén csak azért nem megyek én is Sartiba, mert jövőre biztos, hogy oda megyünk. A keresztfiúnk és a barátnője szeretne velünk jönni, de csak jövőre lesz rá elég pénzük. Sartiba látatlanul beleszerettek a fotóink és a videófelvételek alapján. Idén nekünk ezért Platamon, vagy Spanyolország.

Jó nyaralást kívánok és főleg jó időt!

Üdv.: Valcsi

Előzmény: csá (1997)
csá Creative Commons License 2005.03.11 0 0 1997

Kedves Valcsi!

 

Nagyon köszönöm a segítségedet, idén Sarti van betervezve (mint mindig) de átruccanunk Ournapolisba, és onnan a kis szigetre egy felfedező körútra.

 

Üdv.

Előzmény: k.valcsi (1990)
Fabien Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1996

Sörözés, borozás ügyben:

iszonyú jó házi borokat lehet kapni pl. piacon. Lásd Argosi piac :) Vagy pl. a palackozottan horror árú Nemea-i bor közvetlenül Nemea-ban megvéve az úttest mellett, néhány darab kecske unott tekintetétől övezve... És ez utóbbi azért jó, mert Korinthoszból Toló felé csak erre lehet menni kocsival :)

A Retsina sokaknak nem jön be, de szerintem a sós tengervíz után, vagy pedig több kilónyi édes süti után nagyon klafa.

 

Söröket én nem iszom, ámde a hozzámtartozó ember nagy mennyiségben fogyaszt, és pl. a 0,5 dobozos Hellas Pils tavaly az egyik Supermarketben 0,59 EUR volt. Be is ugrott a csomiba néhány tálcával, már csak úgy napközbeni szomjoltásra.

A Mythos mellett az Alpha sör a másik kedvenc, sőt állítólag az finomabb is.

 

Mi az Alpha sör óta tudjuk egyébként, hogy vannak különféle nemek a görög nyelvtanban. Merthogy 'parakalo ena Mythos' vagy 'parakalo mia Alpha'. :)))

 

aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1995

Ferikém!

 

De azt nálatok csak forralva lehet inni ugye? :))) Különben, így hogy említed ittam olyat és télleg lyó volt.

Előzmény: LUCzI FERencz (1991)
aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1994

Hehe!

 

Akkor lehet, hogy papnak álcázta magát és lentről jött. Na nem sok esélyed van a menyországra, de majd ahova én kerülök lécci járj ki nekem egy jobb üstöt! :))

Előzmény: stupiddog (1993)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1993

Luczi Ferencz?

NEMÁÁÁÁÁÁÁÁ!és ez a név létezik,így hívták a keresztelőpapomat,(!!!)és ez nem viccc!Most ezerrel forgatok fel mindent,hogy megtaláljam a keresztlevelemet,és felrakjam ide!

Előzmény: LUCzI FERencz (1991)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1992
ez is wow!hétvégén majd minden eddigit felvezetek a családnak.Nem én döntök sajna,én csak a zasszony vagyok,aki itt strapálja magát és problémát csinál mindenből(hogy ne odakint legyen probléma)
Előzmény: aszaly (1981)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1991
Recina. Kimondottan gyantás bor. Nagyon finom.
Előzmény: aszaly (1989)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1990

Szia csá!

Találtam még egy honlapot, amin két Amoliánin lévő hotel van.

 

http://www.greekhotel.gr/north/amoliani.htm

 

Üdv.: Valcsi

Előzmény: csá (1983)
aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1989
Az édes nekem se gyerebe, kivéva az aszut. De a görög borok többségében érzek valami gyanta ízt. Ez eleinte zavart, de végülis nem marad az üvegben :))
Előzmény: nahat (1985)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1988

Szia csá!

Nézd meg a http://www.qsl.net/j48isl/island2.htm honlapot. Itt találsz képet és leírást angolul Amoliániról. Majd írok még, ha esetleg találok valamit.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: csá (1983)
nahat Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1987
Jóvanjó, bocs :-)

Nem fogtok hisztiző gyerekekkel ott állni, de ezt tényleg meg kell tapasztalni, akkor hiszi el az ember, hogy mennyire barátságosak és segítőkészek.
Előzmény: stupiddog (1978)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1986

Szia!

Találtam Neked egy szállást. Nézd meg a http://www.gothess.gr/tour/chspecial.asp?id=1 honlapot.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: csá (1983)
nahat Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1985
Mármint a borok? Mert a sörökből asszem jobbszeretem a lágerit, mint a pilsenit :-) A borok rendben vannak, bár nagyon sokáig nem értettem, hogy itt a bor őshazájában miért nincs rengeteg sok jó bor. Sok idő kellett elteljen, mire megértettem, hogy itt az emebrek a helyi borokat isszák, vagyis Janisnál Janis borát kell inni, mert. És ezek a borok jók, de nem extrák, mint mondjuka francia vagy olasz/spanyol borok, hanem jó kis dögös háziborok, és a boltban kapható borok is erre hajaznak. Miután ezt elfogadtam, minden rendben lett :-)

Egyébként én a vörös szárazat szeretem, a mavrodaphne és egyéb fejfájós édesek nem kellenek.
Előzmény: aszaly (1982)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1984

Szia csá!

Sajnos nem tudom, hogy lehet-e apartmant bérelni, mivel mi Sartiból mentünk át hajóval kirándulni a szigetre. Elképzelhető hogy lehet, de valószínüleg kevés van belőle, mert mint említettem nagyon picike a sziget.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: csá (1983)
csá Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1983

Köszi a gyors választ,

 

Olyanra is kiváncsi lennék, hogy szállást lehet-e foglalni, van-e apartmann a szigeten. Komppal vagy hajóval mentettek át?

 

Üdv.

Előzmény: k.valcsi (1980)
aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1982

Nahát-nahát!

 

Köszike, mán próbáltam. Nem az igazi, de a 4-5 évvel ezelőtti állapotokhoz képest, amikor csak piros amstel volt kapható lényeges előrelépés. De azért Krétán majd ez is jó lesz :))))) (ha +hívsz). Te meg kapsz azokból a jó mézgás borokból :)). Egyébként, Neked mint borosnak, hogy ízlenek?

Előzmény: nahat (1976)
aszaly Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1981

Stupiddog!

 

Ezt nézd meg!

http://www.go-thassos.gr/thassos.htm

k.valcsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 1980

Szia csá!

Én jártam ott, még 1998-ban. Azóta nem tudom, hogy mennyit fejlődött. Egy egész pici sziget, kb. egy óra alatt átsétálsz egyik oldalról a másikra. Kevés túrista, látnivaló pedig csak egy 1700-as években épült kicsike templom, mellette egy velencei stílusú harangtorony. A kikötőnél tavernák, akad egy-két szupermarket is, de nem sok. A kikötővel szemben lévő, enyhén emelkedő út másik végén szintén tengerpartra érsz egy öbölhöz. Itt nagyon szép kristálytiszta a víz, lehet búvárkodni is csak vigyázz a sok tengerisünnel. Homokos-aprókavicsos, fürdésre alkalmas része is van ennek a résznek. Egy egész jó étterem is található itt, tulajdonképpen a két előbb említett öböl között.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: csá (1977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!