Keresés

Részletes keresés

Alexa Creative Commons License 2001.03.11 0 0 9239
Sziasztok!

Off
Gemini:persze, hogy nem találtad lehát, az egy "lánykori képe" amit ide felrakott, akkor még szép volt és fiatal... :o))
A Te képeid viszont nagyon jók!
On
Amúgy, tényleg nagyon szép és érdekes volt a program. Teaszertartás,kalligráfia ,tradícionális színházi darab, kórus, koto, dobok (ez óriási volt), ikebana kiállítás,origami...
Szerintem érdemes volt kilátogatni.
Nekem csak annyi problémám volt az egésszel, hogy nagyon kicsinek bizonyult a Vígadó ehhez a rendezvényhez.
Ha valakit érdekel az ikebana, minden évben van kiállítás a Néprajzi Múzeumban.

Előzmény: Gemini (9237)
Gemini Creative Commons License 2001.03.11 0 0 9238
OFF
Ja, bocs, hogy menetközben elvesztek az ékezetek, meghülyült a necckép :-(
és elnézést a gyenge képminőségért, de vaku nélkül fényképeztem (szerintem zavaró a vaku előadás közben - bár ezzel a nézetemmel eléggé magányos voltam :-(((
ON
és lemaradt a no szinházról szóló mondat fele, szóval ahhoz képest hogy egy szót sem értettem belőle, eléggé megfogott a komolyságával, a kigyakorlottságával...

Na, megyek aludni...

Gemini

Előzmény: Gemini (9237)
Gemini Creative Commons License 2001.03.11 0 0 9237
Kedves Topiclakók,

Hát ott voltam a japán bemutatón, ilyen sokan voltak:


Először dobolás volt:


majd egy koto nevű hárfaszerű hangszeren játszott két egyetemista lány _europai_ zenei motivumokat:


Ezutan no szinhazi jelenetek kovetkeztek, ahhoz kepest, hogy egy szot sem ertettem belole (allitolag nem azert, mert nem ertek japanul mert allitolag a japanok sem ertik):









Feltettem egy kis .MOV videot, de vigyazat: 3.5 MByte, ha lassu a vonalad, inkabb ne toltsd le:

Dobolas

Bout, Leha,

Neztelek benneteket, de nem talaltalak a tomegben, pedig ki is nyomtattam Leha fenykepet :-)

_Dv>

Gemini

Pedro 14 Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9236
Sziasztok!
Amit megtudok elmondom.
TLM:Akkor te is Chow Gar-os vagy?Ha igaz, hogy az első négy csoport az kár,csak három csoprtal maradtam le! :)
Wazull:Szerintem TLM úgy érti a nem publikus bemutatót, hogy a stílusok főb vezetői, egyéniségei vehetnek részt rajta.Az olyanok, mint én (akiknek nincs övük) nem nézjetik meg.

De akkor a kérdésem, mire jó a bemutató?!

Wazull Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9235
Kedves praclee,

nem tudom milyen levelet kersz rajtam szamon...
Nem cikizlek, de azt hittem, erted mit irok...
Tul sokat tudott? Ez ritkan all fenn egy 33 eves embernel...
Kicsit off, de van egy viccem: harom terrorista beka ul a toparton. Megszolal az elso: brek! Megszolal a masodik: brek! Megszolal a harmardik: brekeke! Mire az elso lelovi a harmadikat. A masodik megkerdezi az elsot, miert tette. A valasz: tul sokat tudott...
Tovabba: ha nem veszed cikizesnek, akkor leirnam B.L.-vel kapcsolatban, hogy talan senki sem tudja, mi tortent pontosan. Ezert mindenki a vermersekletenek megfeleloen magyarazza B.L. halalat. Csak ket dolgot emlitenek meg.
Valoszinuleg mar mindkettorol hallottal, az egyik Occam borotvaja. Ez a tezis azt mondja, hogy: ha egy jelensegre tobb lehetseges magyarazat letezik,
mindig a legegyszerubbet kell valasztani, amely
az osszes megfigyelt tenyrol szamot ad. Jelen esetben mi lenne az? a misztikus harompontos nyomas???
A masik kedvenc regenyhosom Sherlock Holmes dedukcios elmelete. Ennek az a lenyege, hogy ha egy dolog osszes okat kizarod es csak egy marad, akkor valoszinuleg az az igazsag, barmilyen hihetetlenul (itt zarojelben hozzatennem: hihetoen) hangzik az...
Ez mi lenne szerinted? A harompontos nyomas???
A masik dolog, hogy a riporter ugye elment a mesterhez, hogy bizonyossagot szerezzen a fentebb emlitett titkos technika letezeserol. (itt megint csak zarojelben jegyeznem meg, hogy termeszetesen LEHETNEK ilyen, es ehhez hasonlo csodaszamba meno dolgok a vilagban. Viszont aki ezt tudja, az nem fog cirkuszban fellepni vele, abban biztos vagyok. Az (ujsag)irok dolga meg, hogy eladjak a konyveiket (ujsagjaikat)). Szoval az osz mester megbokte a fiat haromujjal (gondolom pont ott es ugy, ahogy az egyik Batman rajzfilmben lattam par eve), es a gyerek kutya rosszul lett. Legalabb is ezt hireszteltek rola. Aztan az apja (nyilvan nem akarta a hatralevo eletet bortonben tolteni sajat fia meggyilkolasaert) kikuralta a gyereket az "ellenbokessel" (vagy mivel). Ezzel aztan mint egzakt bizonyossagot a kronikas egybol bele is irta eppen keszulo konyvebe a mester altal muvelt csodat a harompontos nyomassal... Erre irnam, hogy persze, ez mind igy tortent szorol-szora, hiszen en voltam a haromponton megbokott gyerek...
Tomoren ennyit a harompontos nyomasrol, meg B.L.-rol, meg az (ujsag)irokrol, meg magunkrol...
Ezt mindenfele cikizes nelkul irtam...

Előzmény: praclee (9223)
Wazull Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9234
TLM,

a nem publikus bemutatonak mi a neve? Nem publikus bemutato, vagy edzes?

Előzmény: TLM (9220)
Unsui Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9233
Bout

Valószínüleg láttalak, de eléggé le voltam eresztve, legalábbis azt tudom, hoy az első 20 percben alig tudtam nyitvatartani a szemem.

Az ea. nem volt rossz, bár számtalan olyan infó volt amit már ismerem, de mindig van egy két mondat illetve pár perc amiért érdemes meghallgatni a már hallott történeteket is.

Számomra újdonság volt a kiai értelmezése mint "rezonancia frekvencia". (ha erről van valami plusz infód örömmel venném)

Az előadó hatásszünetei nálam nem jöttek annyira be, de ez egyéni.

A jó kérdések sajnos már csak akkor jutottak eszembe amikor a Kálvin téren jártam.

Mindenestre láttam, hogy lesz a maori harcosokról is ea. remélem arra is el tudok menni, kösz, hogy szóltál.

Üdv, Unsui

Előzmény: bout (9221)
TLM Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9232
Csen :

Valóban nem hallottam rólatok és meglep a dolog.

Üdv : TLM

Előzmény: Csen (9224)
bout Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9231
praclee,
Bármelyik keresőbe beírod, hogy "Taiko" és ezrével jönnek fel a weboldalak.
Az a jó benne, hogy nemcsak ők, de e közönség is nagyon szokta élvezni a zenéjüket. Nehéz nyugton kibírni azt a lüktetést a mellkasban és a gyomorban...

leha, majd kereslek, de elvileg jön madjoe is, őt csak megismered. Igyekszünk már fél és háromnegyed között bejutni, mert nincsenek helyjegyek és ha lehet, még fotózni is szeretnék.

bout

Előzmény: praclee (9227)
leha Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9230
9145-ben írta bout
tényleg Pesten
praclee Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9229
Lemaradtam vmiről.Mi lesz hol??Bár biztos pesten.:(
Előzmény: leha (9228)
leha Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9228
jajajajajaj! csak elengedjenek korábban a melóból!
aki ott lesz: nettós póló lesz rajtam (ha meg hűvösebb van, akkor kötött fehér pulcsi : ))
praclee Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9227
Honnan szedted ezeket??A zendeko songs lapján van egy pasas.Nézzétek meg a fejét.EZ ÉLVEZI A ZENÉT!!!!Ilyen zenész jó.Nem az aki ott leáll és csak työm työm.
Előzmény: bout (9225)
Csen Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9226
Beszedtem volna valami fogamzás gátlót?
Szóval, jelenleg Molnár Gábornál tanulok.
Előzmény: Csen (9224)
bout Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9225
praclee,

Nézz körül itt: Ryu Shu Taikod Drum Ensemble, vagy itt: Zendeko.
Ez nagyon dúrva: Japan's Largest Drum Completed

bout

ps.: sw = Star Wars (nálunk Csillagok Háborúja)

Előzmény: praclee (9222)
Csen Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9224
TLM
Fősuli alatt('93-'98) D.Újvárosban a Sun stílus Tai Chi Chuan mellett oktatták a Chow Gar-t Horváth Péter magyarországi főinstruktor vezetésével. Nem volt túl nagy kapcsolatunk a fővárosi iskolákkal így lehet, hogy nem is halottál rólunk.
Jelnleg Molnár Gábpr oktatja nekem (és még sokan másnak) a Chen rendszert Pakson.
praclee Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9223
Wazull
miért cikizel és miért nem írsz levelet??
:)
Na szóval elmondom és ki mit tart misztifikációnak az a maga dolga!
Lee túl sokat tudott és azért is nem volt jó az egész mert ő félvér volt!
Jött egy kínai mester harcoltak és hárompontos nyomást csinált.Ennek a hatása szabályozható befolyásolható.

Erről másutt is olvastam hogy már nagyon kevés azoknak a mestereknek a száma akik tudják ezeket a technikákat.Ment a "riporter"a kínai bácsihoz.Az meg a fián 3 pontos nyomást csinált és megmondta hogy 1 hét múlva a gyerek rosszul lesz.És valóban úgy történt.Csak a gyors beavbatkozás mentette meg az életét,és az hogy tudták mit kell csinálni.Mert egyébéknt ennek semmi külső nyoma nincs!

Prsze ez csak a képregény változat.Nem tudom ki mit hisz el ebből.
Ti kaptatok ilyen J.C.-s levelet??

Előzmény: Wazull (9186)
praclee Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9222
Mi az az sw?
Dobokból??háááttt...

Akkor ezek ilyen japán stílusban püfölik a dobokat?

Előzmény: Darth Bane (9206)
bout Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9221
Hát igen.
Kerestelek, de nem akartam mindhárom talpig feketébe öltözött vendéghez odamenni, hogy ugye te vagy az Unsui?
Elől ültem a harmadik sorban, a jobb oldalon.

Az előadás érdekes volt, bár én sokkal több olyan információra, vagy összefüggésre számítottam, amiről még nem tudok. Ráadásul volt olyan sztori is, amit én másképp ismertem és kicsit közelebbi forrásból ismertem meg.

Az előadót már láttam máskor is, de akkor valahogy pörgősebb volt a stílusa. Itt sokszor tartott "hatásszüneteket", ami engem csak kizökkentett, mint elgondolkodtatott.

De ez még nem jelenti azt, hogy megbántam volna, hogy elmentem. Kaptam új gondolatokat, van min filózgatnom és van mit kipróbálnom. :-)

A diázást kifejezetten jó ötletnek tartottam. A kérdezgetést már inkább erőltetettnek.

bout

Előzmény: Unsui (9214)
TLM Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9220
Csen és a többiek :

Van egy rossz hírem a pénteki bemutatóval kapcsolatban. Egyrészt nem publikus másrészt az egyesületből is csak az első 4 csoport képviseltetheti magát. De lesz tudomásom szerint olyan nagyszabású bemutató is amelyre bárki eljöhet majd és meg is lesz hirdetve.

Csen :

Kihez jártál és mikor?És kitől tanulsz most?

Üdv : TLM

Előzmény: Csen (9216)
dzsill Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9219
Sziasztok!
holnap Dújvárosban 10-kor verseny!sportcsarnok
több infot nem tudok...
:-)
Csen Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9218
Hunyuan Chenshi Taji Quan.
(Előtte azt a stílust tanultam, amit most te is.)
Előzmény: Kreta (9217)
Kreta Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9217
Milyen stílust üzöl te? Gondolom írtad csak én nem emléxem már rá.
Előzmény: Csen (9216)
Csen Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9216
Pedro 14

Ha esetleg nyílvánvalóvá vállik számodra, hogy nyílvános lesz a bemutató, megtennéd, hogy felteszed róla az infókat. Engem érdekel, szóval elmennék rá nagyon szívesen.
Egyébként ki szervezi? Azért kérdem mert, ha Kapecska Attila, akkor lehet, hogy értem a mi iskolánkat miért nem hívták meg rá. Isten tudja miért, de állítólag nem bír minket. Olyannyira, hogy nem vettek minket fel a Magyar Harcművészeti Szövetségbe, pontosabban utaltak rá, hogy kár is próbálkoznunk Ő tesz róla, hogy ez ne sikaerüljön. Indoklás nincs, állítólag ilyen a szabályzat. :-(

Kreta Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9215
Hát arra nem panaszkodhatsz, hogy rossz kezekbe kerültél! ;)))
Előzmény: Pedro 14 (9210)
Unsui Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9214
Bout

Nem ettem romlott húst éreztem, hogy baj lesz:-) na mindegy!

Milyennek találtad az előadást?

Unsui

Előzmény: bout (9208)
Unsui Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9213
DLala

Kérdés helyett most egy kérés.

Szívesen megnézném a már elkészült videót az eeményről, talán többen is összejöhetnénk és te tolmácsolnád számunkra az izgalmasabb részeket.

Nyitott vagy egy ilyen találkozóra?

Üdv, Unsui

ui.: A Duna TV-n mikor látom? (Virtus?)

Előzmény: DLala (9211)
sexmachinehead Creative Commons License 2001.03.10 0 0 9212
Hali!
A dob az taiko, vagy wadaiko. A zenekart nem ismerem, de biztos kiraly lesz. En persze nem leszek ott, de azert jo szorakozast!!!
Udv, smh
DLala Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9211
Üdv mindenkinek!
Egy ideje eltuntem és ennek oka volt. Mégpedig az, hogy segédkeztem minden idok legnagyobb Taekwon-Do szemináriumának megszervezésében. A szeminárium ma kezdodött és még két napig tart.
Érdeklodok az újságokból és a Duna TV-bol meríthetnek részleteket, illetve az egész fel lesz véve digitális videóra az meg nálam meglesz (remélem)...
A szemináriumot személyesen a Taekwon-Do alapító nagymestere, a 83 éves General Choi Hong Hi tartja (hihetetlen fiatalos! Olyanokat ugrik, mint egy macska). A teremben több, mint 250 feketeöves dolgozik egyszerre, gondolom a színvonalról mindent elmond, hogy az elso sorba 5. Dannal éppen, hogy be lehet férni és több 7. Danos mester is a sorban áll. Közel 20 7. vagy magasabb Danos mester van jelen, köztük az ITF összes tisztviseloje és az összes világrész szövetségeinek vezetoi. Túlzás nélkül mondhatjuk, hogy ilyen még nem volt Magyarországon és lehet, hogy soha többet nem is lesz. Szóval jelenleg életem egyik legnagyobb élményét élem át.

Jellemzo mondatok, inkább nem fordítom le:

"Taekwon-Do is not for fighting.
Taekwon-Do is for STOP fighting!"

"There are many types of sparring. Taekwon-Do is using 9 types of them. The most important is the three-step sparring. After that the second important is the one-step sparring."

"Free sparring is a usage of fundamental exercises and patterns against a moving opponent"

Várom a kérdéseket, ha gondoljátok...

Pedro 14 Creative Commons License 2001.03.09 0 0 9210
Nekem a jövő hetet Fehér István mondta.Sajnos nem kamerázok.De lehet kérni a losziktól is kazikat.Én elég szerncsés vagyok, ugyanis nekünk három instruktorunk van:Mosó Mihály,Fehér István,László Zoltán.Milyen szerencse......

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!