Keresés

Részletes keresés

Ruskizene Creative Commons License 2018.03.22 0 0 175539

Katoczitól de mástól is kérdezném a következőt: 

 

egy alábbi kazánt vettem ki egy Gaggia Miladyből, sajnos elrepedt, ki kéne cserélni. (remélem sikerül feltölteni a képeket)

Honnan vennétek ilyet? Látok gaggia alkatrészek között ilyen kazánt de nem tudom eldönteni melyikre lehet nekem pontosan szükségem. (Katoczitól azért is kérdezem mert 10 ezer körül látok ilyen kazánokat, de múltkor azt mondta, hogy 3 ezer körül van egy új kazán:)

 

köszönöm nektek a segítséget!

Előzmény: Katoczi (175528)
Ludovicus Creative Commons License 2018.03.22 0 1 175538

Valóban jó hozzá a 145-ös szűrője és lehet itthon kapni. Írj a Tooltechnic-nek és kérd a 6032109800 gyári számú szűrőt. Én tőlük rendeltem ezt és a duplát is (7313286069). A szimpla szűrő lefelé szűkül ezért elvileg lehet vele szimpla és dupla presszót is főzni ugyan annál az őrlő beállításnál. Az én gyakorlati tapasztalatom viszont az Graef 702-vel, hogy a szimplához egy lépéssel finomabbra kell állítani az őrlőt annál, mint ahogy duplához állítom. Nekem 3 gyári alátéttel 6-os és 8-as fokozatok között lesz megfelelő az őrlemény alapanyagtól függően.

Előzmény: Nibiru (175513)
Nibiru Creative Commons License 2018.03.22 0 1 175537

Atyaég, nem győzlek benneteket olvasni. :)

Freedom of mind:  köszi az ötletet! Már meg is találtam a webáruházukat. Telefonon nem sokkal kecsegtettek egyébként. 

H_G:
Lehetséges, hogy ha változtatnék a szemcsefinomságon akár működhetne a saját szimpla szűrője is? Vagy az továbbra is felejtős?  

Előzmény: H_G (175523)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.22 0 0 175536

Én is a cilinderesre esküszöm. Az ízbéli eltérést az okozhatja, hogy a kúpos szimplánál a diffúzortól lefelé haladva egyre több, alul akár háromszor annyi víz halad át a tölteten. Ráadásul annak nagy része oldalt, a kosár mentén halad lefelé miután elérte azt.

Előzmény: Katoczi (175533)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.22 0 0 175535

"...nekem nem tetszett amit a zárt karral és dupla kifolyóval kaptam. Kinézetre abszolút nem, mert ua. idő alatt fele annyi folyadék a dupla kifolyón tönkre vágta a cremat, ami nálam meghatározó és ha nem tetszik, jobbára nem is ízlik"

Egyszer azzal tréfálkoztam baráti körben, hogy kiöntöttem a kávét a crema alól és úgy adtam oda a barátaimnak. Akik nem rendszeres kávéfogyasztók, megkóstolták és megitták, hogy szerintük így is király (én meg közben előadtam a mea culpát. :D A kávéértők viszont kóstolás után rögtön elkezdték magyarázni, hogy milyen hibát követtem el, meg hogy öreg volt a kávé, stb. 

Hasonlót csináltak borral is. Ugyanazt a bort töltötték két fajta üvegbe. Az egyiken nevesincs cimke volt a másikon pedig valami drága pincészeté.
Az emberek többsége fanyagolni kezdett az olcsó cimkéjű borra és a nyelvét csettingette amikor abból a palackból töltöttek neki amelyiken egy drága picészet cimkéje volt. 

Szóval ilyen az ember. De olyat még nem hallottam, hogy valaki saját magát csapja be hasonlóképpen. XD

Előzmény: GAgyiXyXy (175534)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.03.22 -1 1 175534

Én napi rendszerességgel szimplázok, 3 mindig megvan. Van különbség a duplához képest, az tény, még én is kikóstolom. De nem rossz, inkább picit másabb. Viszont sokkal jobban büntet minden apró eltérésért. Kizárólag naked karral szimlpázok, ezt ajánlom mindenkinek, mert nekem nem tetszett amit a zárt karral és dupla kifolyóval kaptam. Kinézetre abszolút nem, mert ua. idő alatt fele annyi folyadék a dupla kifolyón tönkre vágta a cremat, ami nálam meghatározó és ha nem tetszik, jobbára nem is ízlik(tudom hülyeség, de ez van). Nyilván szimpla csőrrel is ki kellene próbálnom, de nem tervezek venni másik kart, cserélgetni meg nem fogom a csőröket. El is engedtem, mert nem érdekel, nakeddal jókat húzok. A kalapos szűrővel és az IMS "the single" szűrővel is. Előzővel babrásabb, utóbbival egyszerűbb mert a palmtamp zsenialitása ennél jön ki legjobban. Ezért 99%-ban azt használom, nagy megelégedéssel, bár a jelenlegi 7,5g-t lecseréném 9/10g-re. De lehet jó szimplát húzni.

Előzmény: Katoczi (175533)
Katoczi Creative Commons License 2018.03.22 0 0 175533

A legjobb, legdrágább szimpla szűrők produktuma sem ér fel a dupla szűrőjével (58 és 49 mm-es méretben legalábbis). A kialakítás hozhat valamennyit, számomra a cilinderes kialakítás jött be leginkább ( VST 7g) de a dupla vst és reneka kosarak jobbak voltak. Az IMS The single nem volt meg, de abból kiindulva, hogy hányan adták el, az sem a Szent Grál.

Előzmény: H_G (175532)
H_G Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175532

Ne kezdd már te is a viccelődést így késő este! :) A tölcséres szimpla szűrő a kialakítás, mitől lenne előnytelen? A legjobb-legdrágább szimplás szűrők, a VST, La Marzocco stb., amit sokan megvesznek tuningként az 58 mm-es gépekhez, szintén előnytelenek szerinted?

Előzmény: Katoczi (175526)
H_G Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175531

Vissza a tartályba.

 

Előzmény: Freedom of mind (175525)
endrepp Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175530

Persze É és D pont fordítva. :)

Előzmény: endrepp (175529)
endrepp Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175529

Budapest nagy részét a Szentendrei szigetről látják el délről, kisebb részét északról, Csepelről, vannak csápos kutak lejjebb Halásztelek, Lakihegy térségben is, ott is olyan kemény a víz, mint feléd, lehet, hogy onnan jön. A szódás csinál magának jó ízű vizet, azt még nem próbáltad? :)

Előzmény: paljoc (175509)
Katoczi Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175528

Gondolom ahová a legtöbb gépben. Vissza a pumpa előtti csőbe.

Előzmény: Freedom of mind (175525)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175527

Ez igen érdekes. Le mertem volna fogadni, hogy a kúposba kellett a finomabb őrlemény. Ismét tévedtem. :)

Előzmény: H_G (175523)
Katoczi Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175526

Az ok vsz az volt, hogy a dupla alatt annyira megborult a hőháztartás, hogy jobban elrontotta az italt mint a szimpla szűrő előnytelen kialakításából adódó egyenetlen extrakció.

Előzmény: H_G (175523)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175525

A biztonsági szelep tehát kinyit x BAR-nál, ami magasabb mint 9, de kisebb mint 15. Az sem túl jó, de gondolom valahová kiengedi a vizet.   És azt is tudod, hogy hová kerül az a víz? 

Előzmény: H_G (175517)
H_G Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175524

Úgy kellett, hogy legyen, mert ez nem nagy csésze, egy dupla majdnem színültig megtölti.

 

Előzmény: Freedom of mind (175522)
H_G Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175523

Más a tapasztalatom. A BAR 14 (eléggé tölcséres) egyszeemélyes szűrőjével egyenesen könnyebb volt jót készíteni, mint a duplással, és a gépek többségével ellentétben, kicsivel durvább őrlemény kellett bele, mint a kétszemélyesbe -- azt mondanám, a szűrő formája túlkompenzált.

 

Előzmény: Freedom of mind (175519)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175522

És ezt a kúpos, egyszemélyes szűrővel csináltad? 

Előzmény: H_G (175518)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175521

Szép. :)

Előzmény: H_G (175518)
ogrEicsab Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175520

Ha esetleg valakit érdekel, a Graef CM900 őrlőm eladó. 1,5 éves, elvileg van még rá fél év garancia, de a sok pangóért felelős lemezkét kiműtöttem belőle, így valszeg már nem él... cserébe viszont gyakorlatilag nulla a pangó, de akit zavar a sztatikus feltöltődés annak vizezni kell a babokat. Fél éve a Major mellett már csak tartalékban áll, azóta néha Brikkához daráltam vele. Doboza ( ha megtalálom ) , számlája és minden gyári tartozéka jár vele. Nagyon jó állapotban van szerintem. Ára fix 38e Ft. Érd-Bp. környéke személyes átvétel.
Kérésre  tudok képeket küldeni. Mail publikus.

Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175519

Kösz, ennyire nem ismerem a konstrukciót, csak logikai következtetés volt a részemről. Egyszemélyes szűrőnél ha nem is garantált a csatornásodás, de nagyon valószínűnek tűnik számomra, hacsak nem tölti túl és tamperolja agyon, és nehéz megtalálni azt a pontot amikor az őrlemény elég finom, hogy már megfelelően zárjon, de még 25 másodperc alatt lejöjjön az espresso.  Vagy más a véleményed?

Előzmény: H_G (175517)
H_G Creative Commons License 2018.03.21 0 1 175518

Egy nem-eszpresszó :) csapolás vége a saját múltamból, DL BAR 14. Az érdekessége, hogy ez mégcsak nem is saját darálásúból készült, hanem bolti őrölt Davidoffból. Az íze nem is volt olyan jó, mint amennyire a crema vöröses árnyalata tetszetős.

 

 

 

Előzmény: Freedom of mind (175516)
H_G Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175517

Ez nem igaz, sőt kimondottan hülyeség. NyF. nélkül, jó darálóval a kis DeLonghikkal egész jó eszpresszó készíthető, persze az ingadozó hőháztartás miatt néha nagy odafigyelés mellett is túl hűvös vagy kicsit égett lesz egy-egy.

A biztonsági szelep ezeknél a gépeknél úgy van beállítva, hogy fapados OPV-ként működik. De ha nem úgy lenne, akkor sem létezik olyasmi, hogy garantált csatornásodás.

 

Előzmény: Freedom of mind (175516)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.21 -1 0 175516

Elgondolkodtam egy kicsit és majdnem biztos vagyok benne, hogy egy nyomásfokozó nélküli szűrővel ezzel a géppel nem lehetséges espresso-t csinálni. Hacsak nem raksz bele egy OPV-t. A pumpa névleges nyomása mellett, pláne ha szimpla adagos szűrővel próbálod,garantált a csatornásodás. Még talán akkor is ha sikerül venned egy tökéletes méretű tampert. Kérj a boltban tanácsot!

Előzmény: Nibiru (175513)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.03.21 -1 0 175515

Az Üllői úton XVIII kerben van egy kávégépes bolt, alkatrészeket is árulnak. Szerintem nézz be hozzájuk a karral, talán tudnak segíteni. Viszont arra figyelmeztetlek, hogy ha nyomifoki nélküli szűrőt veszel, nem leszel elégedett a kávéddal, hacsak rögtön be nem ruházol min. 30 ezret egy darálóra.
Aztán ahogy lenni szokott, az egész cuccot le fogod cserélni max. fél éven belül. XD

Előzmény: Nibiru (175513)
H_G Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175514

"Vagy ilyesmit csak az extra drága masinákhoz lehet kapni?"

 

Nem, de a darálón is állítani kellene ilyenkor, mert soha nem tökéletes ugyanaz az őrlemény az egyes szűrőhöz és a dupláshoz. Ha nem teszik (és kávézóban nem igazán van mód rá, legfeljebb ha két külön darálót használnak), de mégis a szimplás szűrőt használják, az igénytelenebb megoldás, mint duplát csapolni és kiönteni a másik csészényit. Szerintem ez nem szentségtörés, mikrózni a kihűlt kávét sokkal inkább az (és nem is egészséges).

 

Előzmény: Nibiru (175513)
Nibiru Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175513

Hát ez elszomorító és egyben dühítő is. Ha nem jó az ESE párnához az a szűrő, akkor mi a fenének reklámozzák vele a gépet? :-(  Ez egy költői kérdés volt. Kiönteni szentségtörés volna. Eddig mikróztam a másik felét, de szerintem nem kell magyaráznom, hogy az miért nem az igazi. A koffeinmentes meg nem olyan ízű mint az alapkávé és csak őrölve kapható ha jól tudom, így az kiesett.

Egy barátom azt mondta ma, hogy a régi EC145 szűrőjének a mérete azonos, csak az nem nyomásfokozós. Már az is jó lenne, de úgy tűnik mintha azt a típust alig árulták volna itthon. Még készülék sincs eladó, nem hogy alkatrész. Valamelyik Krups-ot emlegette nekem még, de hogy annak nem olyan a széle és ki kell lapogatni. Ha legalább egy típusszámom volna, rá tudnék keresni, de azt nem tudott mondani.

Ti hogyan csináltok presszó kávét a szuper masináitokon egy személyre? Nektek sincs használható egyadagos szűrőtök?

A szomszédos kávézóban ma pont néztem és nem öntötték ki a felét amikor kávét kértem, hanem egy egycsőrős, vagy egykifolyós (nem tudom hogy hívják) alacsonyabb kart vett elő amibe egy adag kávét tett. Vagy ilyesmit csak az extra drága masinákhoz lehet kapni?

Ha nincs megoldás, akkor melyik a legolcsóbb használható gép amivel már lehet valódi 1x presszókávét csinálni? Egy félórája néztem, de az összes Delonghi-ban szinte ugyanolyanok a szűrőkosarak. :(

Előzmény: H_G (175510)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.03.21 -1 0 175512

Nálunk 104 a keménység és 460 a vezetőképesség.

Előzmény: paljoc (175506)
H_G Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175511

"E.S.E. párnák jóval drágábbak mint a Senseo párnák"

 

Cserébe az ESE pod valóban iható, célgéppel elkészítve.

 

Előzmény: Nibiru (175505)
H_G Creative Commons License 2018.03.21 0 0 175510

Ne fáradj vele, az a fajta szűrő ESE podhoz még alkalmatlanabb, nyugodtan kidobhatod. Ha csak egy szimplát szeretnél, öntsd ki a dupla felét (a kávéházakban is így csinálják) vagy főzz 50% koffeinmentsből és mégiscsak idd meg az egészet.

 

Előzmény: Nibiru (175505)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!