Keresés

Részletes keresés

praclee Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9314
Ki jön májusba a kick box világkupára debrecenbe??
jaa izééé milyen volt a film mert nem láttam.
TLM Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9313
Pitzu :

Én láttam egyszer a híradóban búcsúzó új-zélandi ENSZ katonákat, és a reptéren ezt a táncot adták elő.Fantasztikus volt. :-)

Üdv : TLM

Előzmény: Pitzu (9311)
Pitzu Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9312
Na igen, annak idején, amikor a Darth Maul-os jelenetet csináltuk, sajnos nem tudtam belevinni azokat a shaolinos pörgőugrásokat, amiket Ray Park csinált a filmben. De azért még nem mondtam le róla, hogy tökéletesítjük a gyakorlatot. Van egy shaolin kung-fus ismerősőm, remélem majd segít megtanulni néhány ilyen ugrást.
Előzmény: Darth Bane (9310)
Pitzu Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9311
bout!

A haka egy új-zélandi harci tánc. Szerintem Magyarországon aki ismeri, az mind csak egy helyről ismerheti, nevezetesen az említett filmből. Tegye föl a kezét, aki nem onnan ismeri!

Előzmény: bout (9309)
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9310
Pitzu!
Ha megnezed a vivasjelenetet az Episode1-ben akkor lathatod, hogy a sith lovag nem kendos, hanem wu-shu-s, csak a jedik vivnak ugy, mintha kendosok lennenek. Szoval legjobb esetben is csak jedi lehetne. Dehat azokat a sithek kiirtjak, ugye.. :-)
Egyebkent a kendo mint kozelebb all a szivemhez mint a kinai kardvivas.
Szoval nem kell felni ketten vagyunk. De ki a mester es ki a tanitvany?
Előzmény: Pitzu (9307)
bout Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9309
Most már valaki világosítson fel engem is, hogy mi az a haka?!

Nincs egy URL-je valakinek véletlenül vmi hakás oldalra?

bout

Előzmény: Pitzu (9308)
Pitzu Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9308
Az "Egykoron harcosok voltak" kempós berkekben is alapműnek számít. '96-ban az edzőtáborba hozta el az alapítómesterünk, hogy nézzük meg együtt. Angolul láttuk, ha jól tudom, a magyar mozik csak másfél évvel később vetítették.
Aztán tavaly egy versenyen egy 8-10 fős csoport hakát adott elő "bemutató" címszó alatt...
Előzmény: BLaca (9296)
Pitzu Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9307
Darth Bane!
Wazull tényleg 2. danos kendós. Talán be is vehetnénk tiszteletbeli Sith lovagnak, csak az a baj, hogy akkor már hárman lennénk, Sith lovagból pedig csak kettő lehet...

Wazull!
A múlt hétvégén Shinkendo szeminárium volt nálunk. Megfogadtam, hogy egyre már elmegyek végre, de sajnos megint nem értem rá, úgyhogy még mindig nem tudok neked részletesen beszámolni, hogy milyen is az igazi kendo (talán amit Rorimack a fejére köt...)
Majd legközelebb...

Előzmény: Törölt nick (9305)
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9306
Asszem valahol texasban van, nem?
Előzmény: Törölt nick (9305)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9305
Darth Bane,

"Sok mindent elhiszek, de hogy kendo 2. dan... :-))
Pesten kendozol? Ha igen a Fehérvári uton vagy a belvárosban (asszem a Király utcában?) "
Tudom nem nekem szolt, de veszem a batorsagot, szoval irta Wazull annal a ket dannal:

"Dr. Wazull, MD., Ph.D., Kendo 2. dan, Harvard, MGH, Boston, MA... "

Boston melyik kerulete Pestnek?:)))

Előzmény: Darth Bane (9300)
Rorimack Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9304
Haliho!

Technika: lehet, hogy tevedek, de az "altalam gyakorolt stilus" (Na, jo, az aikido) lenyegeben minimalis technikakat kombinal vegtelen szamban... Talan meg az is lehet, hgoy csak egy technika van, es a variacioi ;)

Mas.
"Akar hova megyek edzötáborba, ha azt mondjak seisan, ugyan azt fogom csinalni, mint a mellettem allok."

Erre lattam egy gyonyoru ellenpeldat. Bemelegito edzes (marmint azoknak, akik egy het mulva mentek az osznemzeti banzajra, de voltak olyan aljasok (Koztuk jomagam) akik szintent rezst vettek)

A vezeto mesterek felsorakoznak a tobbiek elott. Mindenki elott ott a pancel, mindenki osszerendezi, es kozben vannak, akik korbejarnak, es kiigazitjak a kissebb nagyobb hibakat. Altalanos utasitas* az osszerendezett pancel fele ki kell teriteni a tenuguit (az a "kendo", amit a, a fejunkre kotunk, hogy kenyelmesebben uljon rajta a "sisak" (no meg hogy ne follyon a szemunkbe az izzadsag, eredetileg ver, stb.) ki kell teriteni. kb. 100 ember igy is tesz, a szazegyedik nem.

Odamennek hozza, kerdik, miert.

"A Sensei nem ezt tanitotta nekem."

(Bar ez nem teljesen ugyanaz, mint amit te irtal...)

R.

Előzmény: Darth Bane (9300)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9303
Nálunk (Tradicionális Wing Chun) is így csinálják: ha sifu vagy sihing kint áll előttünk, akkor a tükörképét csinálja, de a sorok között egy-egy embernek segítve, hibákat javítva természetesen nem. Tanítványi szemszögből nagyon jónak találom így, jócskán megkönnyíti a mozdulatsor megtanulását, ha tükrözve mutatják, mert nem kell "lefordítanom" magamban, amit látok.
Előzmény: DLala (9297)
madjoe Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9302
:)

:):):)Uff.

Előzmény: leha (9301)
leha Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9301
egységes, vagy sem ...

ha jól tudom, O'sensei életében még nevük sem nagyon volt az aikido technikáknak, nemhogy rendszerük (persze lehet, hogy volt rendszer, csak nem leírva, kinyilatkoztatva : ))

a 3200 mozdulatról az jut eszembe, amikor először akadt kezembe az Illatos kert című mű. ebben leírták a férfi és nő egyesülésének sok módját, de nekem nem tetszett, hogy attól, mert most a füle melett támaszkodom, vagy a válla mellet, az most két külön módi ...

szóval ez a hány darab technika attól is függ, hogy ki számolja ...

ilyen alapon lehet mondani, hogy az aikidoban van (ad has) 40 technika, és nem egységes, meg lehet mondani azt is, hogy van többtízezer technika és csak azért nem látszik egységesnek, mert amire azt mondják, hogy irimi nage, abból van minimum 90 féle, és mindenki egy másikat szeret csinálni belőle : )
ne, ezt is jól összezavartam, remélem : ))

Darth Bane Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9300
Wazull
Sok mindent elhiszek, de hogy kendo 2. dan... :-))
Pesten kendozol? Ha igen a Fehérvári uton vagy a belvárosban (asszem a Király utcában?)
esetleg máshol?

Wazull, Dlala
Egyebkent kettőtök beszelgetését tényleg más is olvassa. Személy szerint nekem az a véleményem, minél több technika, annál több lehetőség. A 3200 kissé sok ahhoz, hogy mindegyiket ugy tudd használni, hogy az készségszinten muködjön benned. A száz alatti szám az már tényleg inkább közelebb áll szerintem a ténylegesen használható technikákhoz. MIndenesetre egy technikat sem lehet tokeletesen megcsinalni, csak egyre jobban.
AZ, hogy egy stilus szövetsegen belul egyseges, az szerintem meg teljesen normalis. Akar hova megyek edzötáborba, ha azt mondjak seisan, ugyan azt fogom csinalni, mint a mellettem allok. Ugyanugy fogok utni is meg rugni is. (mar amennyire mozgasunk egyezik) HA egy shotokanos melle allok, nem ugyanazt fogom csinalni, pedig az is karatezik, csak nem az en stlusomban. de ok is egysegesek a stilusukon (es szovetsegeiken) belul.

Előzmény: Wazull (9291)
madjoe Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9299
;)
Na mondjad mi volt az! Nehezen tudom elképzelni milyen tudást is lehet ott szerezni, ha az alapító maga nem rendszerezte halála elott a stílust. Erre nem lennék büszke. Valamit félreérthetsz.

A beszelgetes elejebol szerintem egyertelmu, mindenki a sajat stilusarol beszelt, esetemben ez az aikido. Te nem tudod elkepzelni, es nem is lennel ra buszke, en atelem, es buszke is vagyok ra, hogy atelhetem, bar szemely szerint elegge csekely erdemeim vannak benne, hogy ilyen. Nem, kivetelesen nem ertettem felre semmit.
byte

Előzmény: DLala (9284)
BLaca Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9298
Pontosan ez az! Furcsa számomra, hogy közöttük így csinálom, szemben meg amúgy! Amikor csak 90 fokban vagy elfordulva, akkor hogy csinálod? Arról nem is beszélve, hogy van aki szemből lát, van aki hátulról ugyannabban a pillanatban.
Előzmény: DLala (9297)
DLala Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9297
A tükörkép akkor érvényes, ha szemben állsz velük. Ha azonos irányba, akkor természetesen ne tükrözz! :-)
A tükrözést a TF-en elsosorban a gimnasztikára értették, illetve arra az esetre, amikor az instruktor egyedül, szemben áll a tanítványokkal. Amikor egy bizonyos mozdulatot kell tanítani, én általában azt a megoldást választom, hogy minden irányból megmutatom. Ha kell, bemegyek a sorok közé és ott is, hogy mindenki jól lássa. Ez kissé idoigényes, de szerintem megéri.
Előzmény: BLaca (9296)
BLaca Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9296
Tegnap megnéztem az Egykoron harcosok voltak című filmet, amit ajánlottál ( Once Were Warriors, They -t nem láttam a címben, lehet hogy nagyon kicsi betűkkel volt).

Nekem egy kissé nyomasztónak tűnt a film története (bár életszerű). Ami keveset a hakáról láttam benne, az viszont nagyon tetszett.

DLala
Egy előadásodat én is nagyon szívesen meghallgatnám az ITF edzőtáborról. A hosszúra eresztett szakmai magyarázatos változat is érdekelne az elkészült anyagból. A jövőben úgy is sokszor fogunk találkozni, remélem, hiszen meg szeretném Tőled tanulni az elájulokolyanjóugrópörgőforgó rúgást.

Tükörkép tanítás
Meglepődve hallottam én is a TF-en, hogy ezt ajánlják, világ életemben a tanítványokkal szemben is mindig ugyanazt ugyanazzal a kézzel csináltam, mint ők. Lehet, hogy rosszul tettem?

BLaca

Előzmény: haka tane (9292)
haka tane Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9295
Izgatottan (mégis türelmesen) várok! Előre is köszönöm!
Előzmény: Gemini (9294)
Gemini Creative Commons License 2001.03.12 0 0 9294
Haka tane,

Van egy NZ kollégám, de szerintem Ő 'csak' szkvassol. Meg fogom kérdezni, van-e egyáltalán NZ kolónia errefelé. Kis türelmet kérek! Magánba válaszolok, a fórumos cimedre.

Üdv:
Gemini

Előzmény: haka tane (9292)
Gemini Creative Commons License 2001.03.12 0 0 9293
Leha,

OFF
A .mov-ot Apple Quicktime-mal lehet hivatalosan lejátszani, de én az Irfan View-t használom, ami teljes funkcionalitásában is FREE!!!

Innen: http://www.irfanview.com/ tölthető le.

Sajnos, a felvételen hang nincs, végtére is a NIKON 990, amivel felvettem, egy fényképezőgép csupán! ;-)

ON

Gemini

Előzmény: leha (9264)
haka tane Creative Commons License 2001.03.12 0 0 9292
Gemini!
Köszönöm a - 03.11. 22:37 - kis korrekciót! Igazad van. Örülök, hogy neked is tetszett a Once they were warriors!

Rorimack!
Neked is köszönöm a - 03.12. 13:55 - véleményedet! Milyen sekélyes a gondolkodásom; amiről írtál, az nekem nem is jutott az eszembe, de komolyan!! :-) Így hát a "felhívásomat", most az alábbiakra módosítom:

KERESEK 3 UJZEELANDIT!
(Mert hakázni szeretnék (még ha hobbi szinten is)).

Előzmény: haka tane (9242)
Wazull Creative Commons License 2001.03.12 0 0 9291
Dlala,

"Nos, akkor itt most mi öreg csókák vitatkozunk."
En nem akartam vitatkozni, komolyan.

"Figyelj már Wazull. Ilyet írsz: "Ezek szerint megsem lenne egyseges a TKD? Megis lennenek mas szervezodesek?" Most komolyan, elfogyott a Cavinton? Igen vannak mások akik TKDnak nevezik magukat, aztán valami shotokanféleséget muvelnek meg protektorban olimpiai ugrabugrát. Már bocs azoktól akik ebben nyomulnak csak megpróbálom röviden és érthetoen. Wazull, nem hiszem el, hogy errol nem beszéltünk volna legalább ezerszer."
Minden stimmel, a Cavintont kiveve. Ahelyett mast szedek. De a neve nem jut most eszembe... :-)))
A felreertes (reszemrol) onnet adodott, hogy en ugy tudtam: van ugye a koreai harcmuveszet(ek kozul) a TKD. Tudtommal ennek van ket tagozata, az egyik az ITF, a masik, hu azt nem irom le, csak ugy, hogy a vege olyan, mint az ITF, de W-vel kezdodik. Ha jol emlekszem. Azt nem tudtam, hogy azt Te nem nevezek TKD-nek. Ha ez igy van, en sem teszem tobbe. Igerem...

"Én mindig is csak az ITF Taekwon-Do-ról beszéltem, ami az alapító saját szervezete.
Vagyis "A" Taekwon-Do-ról."
OK, ez most mar tiszta nekem is.

"Ezt a szövegelést itt mások is olvassák. Én a magam részérol lehetoleg mindig hozzáteszem, ki vagyok, mi vagyok. Ez nem egy belterjes hely. Ezért ütköztem meg azon, hogy ilyenkor nem nevesítetek semmit. Ezt így inkorrektnek éreztem."
Ez egyfajta poenkodas lett volna a reszunkrol azt hiszem. Amolyan: persze, Te is tudod, hogy O is tudja, hogy en is tudom... Na mindegy, ez most nem jott ossze.
A keson jovokrol: Tarde venientibus ossa (annak is a rossza...) mondana muvelt honfitarsunk. Tehat, ha valaki beir ide eleteben egyszer (valami olyasmit, hogy: Marci+Klarika=Love...), anelkul hogy mondjuk vette volna a faradsagot, hogy az elozo tiz hozzaszolast elolvasta volna...
...nos, szemely szerint en nem gondolom ugy, hogy minden hozzaszolasom vegere mintegy alairaskeppen oda kellene biggyesztenem: Dr. Wazull, MD., Ph.D., Kendo 2. dan, Harvard, MGH, Boston, MA...
:-)))

Előzmény: DLala (9290)
DLala Creative Commons License 2001.03.12 0 0 9290
Nos, akkor itt most mi öreg csókák vitatkozunk.

Figyelj már Wazull. Ilyet írsz: "Ezek szerint megsem lenne egyseges a TKD? Megis lennenek mas szervezodesek?" Most komolyan, elfogyott a Cavinton? Igen vannak mások akik TKDnak nevezik magukat, aztán valami shotokanféleséget muvelnek meg protektorban olimpiai ugrabugrát. Már bocs azoktól akik ebben nyomulnak csak megpróbálom röviden és érthetoen. Wazull, nem hiszem el, hogy errol nem beszéltünk volna legalább ezerszer.

Én mindig is csak az ITF Taekwon-Do-ról beszéltem, ami az alapító saját szervezete.
Vagyis "A" Taekwon-Do-ról.

Más.
Ezt a szövegelést itt mások is olvassák. Én a magam részérol lehetoleg mindig hozzáteszem, ki vagyok, mi vagyok. Ez nem egy belterjes hely. Ezért ütköztem meg azon, hogy ilyenkor nem nevesítetek semmit. Ezt így inkorrektnek éreztem.

Előzmény: Wazull (9289)
Wazull Creative Commons License 2001.03.12 0 0 9289
Kedves Dlala,

"Nem azt írtam, hogy valami magasabbrendubb,"
Azt en sem irtam. Valami olyasmit irtam, hogy "jobb"...

"hanem azt, hogy nehezebben tanítható és elsajátítható, mert óriási a tananyag."
Lehet hogy meglepo, de ha valaki csak EGYETLEN MOZDULATOT gyakorol, es azt akarja tokelyre fejleszteni, arra sem biztos, hogy elegendo egy elet. Plusz mindez megspekelve a mar korabban emlitett jellemfejlesztessel...

"És mivel ezt is milliók gyakorolják szerte a világon, ennek az egységben tartása sokkal, de sokkal nehezebb."
Miutan ezt mar nem eloszor allitod, es ehhez nyilvan Te ertesz, igy ezt nem vitatom tovabb...

"Ezért tartom szenzációsnak, hogy mégis sikerül egységben tartani."
Mar bocsi, de minden kotozkodesi szandek nelkul:
"Voltak a szemináriumon más TKD szervezetbol, olyanok, akik az ITF-hez kívánnak csatlakozni. Miért? Elmondták, hogy bejárták a világot, de sehol nem találtak használható Taekwon-Do-t, csak az ITF-et."
Azt hiszem, ezt Te irtad ma. Ezek szerint megsem lenne egyseges a TKD? Megis lennenek mas szervezodesek?

"Én csak ennyit írtam, de ha nem esik le, akkor sajnálom. Ha nem vagytok képesek értelmesen írni és csak a háttérben vihorásztok a kétértelmu célzásaitokon, nos akkor bocs, de keressetek más madarat, nem vagyok vevo az ilyen humorra."
Mar meg egyszer elnezest, de azt hiszem, Te, madjoe, meg en mar vagyunk annyira regi csokak ebben a topicban, hogy ne kelljen a tudatalattink legmelyere leasni, vajon milyen stilusban kokanyolhat a masik (harmadik) ember. Ha ezt ketertelmu celzasnak, hatterban vihoraszasnak veszed, tenyleg oszinten sajnalom, es elnezest kerek erte...

"Csillagos kisbicska nincs benne a 3200-ban, mert ez csak a fegyver nélküli mozdulatokat taglalja."
Akkor a madjoe altal emlitett stilus (nevezzuk az egyszeruseg kedveert Aikidonak... :-))), nem beszelve az "altalam is emlitett stilus"-rol, nevezeeuk csak az egyszeruseg kedveert Kendo-nak :-))) ), az csak kifutoinas lehet a TKD mellett. En meg meg azt hittem, hogy az Aikido tartalmazza a legtobb technikat...

Előzmény: DLala (9288)
DLala Creative Commons License 2001.03.12 0 0 9288
Nem azt írtam, hogy valami magasabbrendubb, hanem azt, hogy nehezebben tanítható és elsajátítható, mert óriási a tananyag. És mivel ezt is milliók gyakorolják szerte a világon, ennek az egységben tartása sokkal, de sokkal nehezebb. Ezért tartom szenzációsnak, hogy mégis sikerül egységben tartani. Én csak ennyit írtam, de ha nem esik le, akkor sajnálom.
Ha nem vagytok képesek értelmesen írni és csak a háttérben vihorásztok a kétértelmu célzásaitokon, nos akkor bocs, de keressetek más madarat, nem vagyok vevo az ilyen humorra.

Csillagos kisbicska nincs benne a 3200-ban, mert ez csak a fegyver nélküli mozdulatokat taglalja.

Előzmény: Wazull (9285)
Wazull Creative Commons License 2001.03.12 0 0 9287
Dlala,

en ismerem azt a stilust, amit madjoe is ismer... :-)))
Viszont az a stilus mar kozel sem tunik annyira szervezettnek szamomra, mint az "altalam is emlitett stilus" (habar azt is japan ember talalta ki...) ... :-)))
Nem a technikakrol beszelek, mert azokat ott nem ismerem, hanem a szervezeti felepitesre, vizsga es fokozatrendszerre gondoltam...

"Bírom, hogy mindenki ilyen kis szemérmes. Mi van, cenzúrázzátok magatokat?"
Persze, mert nem akarjuk, hogy kimoderaljanak bennunket... :-)))

Előzmény: DLala (9284)
Wazull Creative Commons License 2001.03.12 0 0 9286
madjoe,

mar irtam korabban a Su-ha-ri-rol. Amit nyilvan Te is ismersz. Ebbol kifolyolag nyilvan nem kell magyaraznom, miert nem volt ket mozdulata sem egyforma... :-)))
A smiley-jaid is erre utalnak... :-)))

Előzmény: madjoe (9283)
Wazull Creative Commons License 2001.03.12 0 0 9285
Dlala,

azt hiszem 3200 mozdulat onmagaert beszel. Ebben nyilvan benne van mar az is, hogy csillagos kisbicskamat otthon veszem-e elo, vagy a szomszedban...
Hogy az "altalam emlitett stilus"-ban hany mozdulat van, oszinten megmondom: nem tudom. Maradjunk abban amit irtal: kevesebb mint 100.
Hogy a stilus most torekedne az egysegesites FELE, az nem igaz. Mar most egyseges. Akar a technikakat, akar a vizsgakat, fokozatrendszert, gyakorlatilag barmit tekintve...

"Egy formagyakorlat attól lesz bonyolult, hogy nagyon sok lépésbol áll és technikailag nehéz elemek követik egymást. És egy rakás van belolük."
Azt hiszem, en is valami ilyesmit irtam, ha nem is pont szo szerint. VISZONT: azt ugye nem gondolod komolyan, hogy ha az egyik stilusban tobb formagyakorlat, vagy technika van, mint a masikban, az "jobb" is lenne egyuttal? Foleg miutan a technikak elsajatitasa a harcmuveszetektol a Mako-Jeruzsalem vonulatba esik. Mar tobbszor volt szo itt a topicban rola, hogy vannak stilusok, ahol csak a technikak elsajatitasa a cel. Ezeket illetik ugye "jitsu" nevvel altalaban (magyarul: hogyan oljem meg a masik embert gyorsan, takarekosan...). Mas stilusokban igyekeznek ezt megfejelni a "szemelyiseg fejlesztesevel" is. Ezek a stilusok hallgatnak altalaban a "do" nevre. (magyarul: hogyan lehetek egy kicsivel jobb ember ma, mint tegnap voltam...)
Ezt nem magamtol talaltam ki, egy, az "altalam emlitett stilus"-bol valo 7. danos mester jott Tokiobol kb. ket hete egy edzotaborba hozzank, es a topicon par hete felvetodott kerdest nekiloktem, nosza valaszolja mar meg. O azt mondta, amit irtam par sorral feljebb. Miutan nemcsak gyakorolja is az "altalam emlitett stilus"-t, hanem egyetemen tanitja, meg a hozza kapcsolodo Budo filozofiat is, igy elhittem amit mondott (ez azert sem esett nehezemre, mert en is igy gondoltam... :-))) ).

Előzmény: DLala (9282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!