Keresés

Részletes keresés

Uazmentős Creative Commons License 2010.12.13 0 0 8987

A mai Veszprém megyei Naplóban megint megjelent egy interjú az MN1480-al kapcsolatban.

HG4I Creative Commons License 2010.12.12 0 0 8986

:)

 

Előzmény: Volt tüzér (8985)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.12 0 0 8985

Sőt: Аврора. :)

Előzmény: HG4I (8981)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.12 0 0 8984

Kedves Árpapa!

 

Inkább én hagyom el a topikot, mert nem szeretném szétverni a fórumotokat. Hidd el, én is úgy érzem, hogy miattam ne érje veszteség az itt emlékezőket és barátkozókat.

Üdvözletem mindenkinek és további kellemes időtöltést kívánok!

 

Szervusztok!

Előzmény: arpapa (8983)
arpapa Creative Commons License 2010.12.12 0 0 8983

 

Tisztelt Topictársak!

 

A tisztesség úgy kívánja, hogy tájékoztassalak bennetek, és veled is nem is nick társunk köszöntsem itt újra, nem szívesen.

Azért újra mert már volt itt is, a Weblapon is, aztán innét is, onnét is sajátságos stílusa miatt törölve lett, de erről ő maga is írt, azt is becsületes dolognak tartom, hogy közölte velünk nevét.

 

"Igen, 1981. aug. vonultam. "D" aeg. (híradó szd.) "Füge" szakasz, R142. Simon Ervin, Dunaújváros. Voltak is ebből problémáim."


  Azt is tisztességes dolognak tartom, hogy személyével kapcsolatban őszinte volt:

 

"Nem tudom tartani a pofámat. Ezért is zárnak ki elég sűrűn az indexről, jelesül a polidilin való beszólásaim miatt. Már lassan nem tudok milyen nick-nevet kitalálni."

 

 

Azt pedig én tartom tisztességesnek, hogy elmondjam, ezek előtt 2009.04.17 02:41:50 -én írt egy  hozzászólást itt a 8197 -es számon, amit aztán a moderátor törölt, nem idézném.

 

Kedves Ervin!

Hozzászólásaidból szép lassan jön elő az a stílus ami miatt törölve lettél. Nem vitatom el a jogod, hogy azt írsz amit akarsz, és úgy ahogy akarsz.

Azt sem vitatom el, hogy rossz volt neked a 1480 -nál.

Én a te stílusoddal egy felületen nem akarok jelen lenni.

Tiéd a pálya, ígérem nem zavarlak.

Boldog karácsonyt kívánok neked a családodnak.

 

 

 

Kedves Topictársak!

Kellemes ünnepeket kívánok mindnyájótoknak.

 

 

 

 

 

 

 

Nevemre kattintva újra olvashatjátok amit egy hónapja írtam!

( Azért nem volt olyan rossz ez az egy hónap, remélem legközelebb csúcsot javítunk, ha visszakerül a pálya. )


Árpapi 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8982

Elhiszem Én is tanultam oroszt, de ma már csak olvasni tudok. A munkahelyemen minden felirat orosz volt. Még ma is van néhány, a fiatalok szentségelnek, hogy miért vannak azok még ott. Meg szoktam kérdezni, és ha angolul lenne vagy németül, azt megértenéd? Csend a válasz. Na látod? Kettőnk közül legalább az egyik érti.

Hiába, nem tudom, de az élet lagalább is felém mindig mozgalmas volt. A nemzetőrről jutott eszembe. 199x-ben volt, már nem emlékszem. Állok a Vasmű úti buszmegállóban, elmélázva. Jön egy ősz hajú tag úgy rendesen nekiöltözködve. Kicsúszott a számon - mert sosem tudom tartani a pofámat -, hogy: Na, a vén marha, ennek se volt elég a honvédség, vénségére beöltözött munkásőrnek! Na, azt a lekommunistázást amit én kaptam ott nyilvánosan, ne tudjátok meg. Még elém is köpött. (Majdnem pofán vágtam.) Meg asszongya, hogy megütöm a bokámat azért, hogy őt, mint hagyomány őrző nemzetőrt le merészeltem munkásőrözni. Jó, hogy jött a 19-es, mert szerintem eldurvultak volna a dolgok.

Előzmény: Volt tüzér (8980)
HG4I Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8981

Maradjunk abban, hogy latinul.....

Oroszul: avrora.

 

üdv.

Előzmény: Volt tüzér (8980)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8980

Oroszul az aurora hajnalt jelent. Munkásőrből meg azért lett Hold, mert csak. Annak idején én a Nemzetőr utcára tippeltem, de aztán mégse az lett.

Előzmény: Törölt nick (8977)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8979

Önvédelmi kiképzés? Erről is van egy aranyos emlék. Mindig a Füge vezette, ez nyilvánvaló. Mindig volt egy segédje, a helyettese. Egyszer a helyettes nem ért rá, beugrott helyette a Re... őrm. Nem volt az szemét, csak olyan műveletlen. Elég volt ahhoz, hogy sokan utálják. A gyakorlat a késes támadás kivédése volt. A Re... őrm volt a támadó. Füge vezényelt, támadás, elhárítás, ártalmatlanítás, rúgás fejre. Az utóbbi persze tilos volt, ezt mindenki tudta. A Füge résen volt, valamit meglátott, lehet, hogy vérben forogtak a szemeim. Csak annyit kiáltott, hogy Simon, nehogy bevigye, mert megszívatom. Nem tudom, mi volt, hallottam mit mond, de nem tudtam ellenállni, mert a hülye nem tudta kivédeni. Csak azért nem fejeztem be a gyakorlatot, vagyis, hogy nem sarkalltam bele a manus fejébe, mert annyira szánalmas volt, ahogy könyörgött, hogy ne tegyem, mert családja van. Aztán a Füge megfuttatott... A szokásos felszólítás: Indián! Kőrözés!

Ricky Hawk Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8978

Oké, de miért lett Munkásőr, amikor főként katonáknak épült?

No de nem akarom szétoffolni a topicot, még valaki megszól miatta.

Előzmény: Törölt nick (8977)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8977

Na, figyelj, te tudatlan vidéki :-))) ! (Nehogy magadra vedd!)

A Munkásőrből azért lett Hold, mert az Aurórából Hajnal lett. Pedig az aurórának annyi köze van a hajnalhoz, mint...ő...mittudomén. Az auróra sem hajnalfény, ahogy azt az általánosban töri órán belénk nyomták. Az vagy déli vagy északi sarkifény. (aurora australis ill. aurora borealis).

Nem okoskodni akartam, csak a névadó ötlettelenségét kifigurázni.

Előzmény: Ricky Hawk (8975)
Ricky Hawk Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8976

A hetvenes évek közepe- végén ritka volt dunaújvárosi a 1480-nál. A fő csoportok helybeliek (és környékbeliek), budapestiek, Salgótarján, Miskolc és Nyíregyháza környékiek voltak (már akiket ott ismertem).

A híradóknál Horváth szds volt akkor a pk., nálunk ("A"aeg) Kerékgyártó, majd Máth őrnagyok. A te idődben már lehet, hogy Kárpáti szds volt a műhelyszd pk.

Egy folyosón voltunk a technika szd-al ("Ö" alegység), ahol Horovitz szds volt a pk.

A második emeleten sokszor néztem a lépcsőházablakon ügyeletesként a napfelkeltét. A híradószd ("D" aeg) ügyeletesének volt a legrosszabb az üti éjszakai ellenőrző körútját tekintve, mi felfigyeltünk a híradószd ügyeletes jelentésére, és felkészülten vártuk az ütit. Télen meg jó hideg volt a földszinten.

Egyik téli reggel nagy zúgásra ébredtünk, mi történt, elaludtuk a riadót? Az ügyeletesünk meg fülig érő szájjal közölte: a híradókat bemurgáztatták havat hordani. Mit mondjak, megértően, de egy kis kárörömmel néztük, amint lapátolták fel a havat a kocsikra.

Előzmény: Törölt nick (8974)
Ricky Hawk Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8975

A Béke II-ben főként a Munkásőr urcában laktak a mezőfalvi lérak laktanyában szolgáló hivatásosok. Máig nem értem, miért nem Honvéd utca lett a neve, mert anno az is felmerült alternatívaként. Azt legalább nem kellett volna átkeresztelni :). De a névcserekor miért Hold utca lett, ez sem igazán világos. Egyébként lakik az utcában egy baráti házaspár.

Előzmény: Volt tüzér (8973)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8974

Lassan teker a mail, de elküldtem. Lehet, hogy azért gyöszös, mert spam-re válaszoltam. (?)

Mint Rickinek írtam, '81-ben sok dunaújvárosi vonultattak a 1480-hoz. Ezen a kérdésen a Fügével össze is tűztünk, de ennek részéről magánügybeli oka is lehetett, sosem árulta el. Egyébként mindig kötekedett velem, de sosem volt genya. Ennek ékes bizonyítéka volt az a férfias játék, amikor azt mondta, hogy bemoshatok neki egy akkorát, amekkorát akarok. Megtettem. Persze padlót fogtam mielőtt egyáltalán a közelébe ért volna az öklöm. Senkinek semmi baja nem történt, csak aztán másképp néztünk egymásra. Nem ellenségesen.

Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8973

Munkásőr utca, majd egy kis sárbogárdi kitérő, majd Hold utca. Üdv földi!

Előzmény: Ricky Hawk (8972)
Ricky Hawk Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8972

Lassan csak összeverődünk, én a Szabadság úton laktam 25 évig.

Előzmény: Volt tüzér (8969)
Ricky Hawk Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8971

Üdv, most küldtem egy mailt.

Előzmény: Törölt nick (8970)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8970

Ja! Én '83-ban költöztem oda (papíron már '82-ben, dehát a mundér ugye '83 februárig fogva tartott), az Auróra, ma Hajnal utcába. Aztán 2000-ben elegem lett paneléletből.

Előzmény: Volt tüzér (8969)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8969

Nem rossz hely az, nemde? (Dunaújváros, Francianegyed. 1985. óta.)

Előzmény: Törölt nick (8968)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8968

40 évig laktam Dunaújvárosban, most sem lakom messze tőle. Munkahely 33 éve vasgyár. Ha gondolod, emilem publikus, megírhatod, hol laksz.

Előzmény: Ricky Hawk (8967)
Ricky Hawk Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8967

25 évig éltem Dunaújvárosban. Most sem lakom messze tőle.

Előzmény: Törölt nick (8964)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8966

Én voltam, csak sajna Te nem voltál! Dehát ami volt, elmúlt! De ha legközelebb leszek, akkor megyek ha Te is leszel! :-))

Előzmény: Volt tüzér (8963)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8965

Az a mail már nem mail! :-))

Lentebb írtam egyet, de természetesen megírom noch einmal! :-)

csillda@freemail.hu

Kíváncsian várom leveled!

Üdv: AmbulanceZoli

Előzmény: arpapa (8962)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 8964

Gondolom mindenki volt a Bakonyban kitelepülésen, vagy akár a pisztrángos patak mellett. Nos, ha abban az időben szabadott volna filmezni ezeken az eseményeken, akkor okulásként ma azokat a filmeket bemutathatnánk a profi és az amatőr környzetvédőknek. Szemben azzal a megítéléssel, hogy egy hadsereg csak árt a környezetnek. Szigorú fenyítés lehetőségének terhe mellett lehetett szemetelni és hangoskodni az erdőkben. Hozzáteszem, hogy olyan gyönyörűséges erdőt azóta sem láttam, mint az a kinevezett harcálláspont volt. Ma sem tudom hol van és nem is találnék oda. De olyan volt, mintha egy másik csodaországban lettem volna. Ilyen üdítő pillanat volt néhány, ezekért az élményekért viszont köszönet jár az akkori elöljáróknak. Nekem főleg üdítő volt, mert Dunaújváros környezete annak idején meglehetősen lepukkant állapotban volt, ezt ugye nem kell magyaráznom.

A pisztrángosnál pedig előre felhívták a figyelmünket, hogy csak csoportosan látogatható, a patakmedret megközelíteni, ott hangoskodni, dobálni, belehugyozni, köpködni és szemetelni 6 hónapi főbelövés és akasztás terhe mellett tilos!

Ja, jut eszembe! Még Fügedi et. is megigérte, hogy az az indián, akit emiatt megfenyítenek, az megy vele kőrözni minden nap a sportpályára. Na az a bűntetés, nem a főbelövés!

Volt tüzér Creative Commons License 2010.12.10 0 0 8963

Nincs annak semmi akadálya. Eddig sem volt. Feltéve, hogy ott voltam.

Előzmény: AmbulanceZoli (8959)
arpapa Creative Commons License 2010.12.10 0 0 8962

 

Steril!

Mostanában kevés időm jut mindenhová eljutni, kérlek erre a címre írj:

arpapa55@citromail.hu

( Ez csak magyarázkodás, de ne törődj vele, ezen a címen elérsz! )

 

Volt tüzér!

Azért hagyjál belőle nekünk is, nem kell irígynek lenni. :))

 

Hawk!

Nagszerű, öröm újra olvasgatni.

 

AmbulanceZoli!

 

Akartam emailt írni az itt lévő méledre ezt írta vissza a piszok:

"<............@freemail.hu>:
.......nem szereti címzett.
Távoli gazda azt mondta: 550 Cím elutasította (# 5.1.1)"

( google fordító )

 

 

Árpapi

 

Előzmény: steril (8957)
Megtért Creative Commons License 2010.12.10 0 0 8961

☺ Nem a szerkesztőn, és nem is a programon múlik a minőség, hanem a film eredetiségén ☺

Előzmény: AmbulanceZoli (8958)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2010.12.10 0 0 8960

Köszönöm a bizalmat....én még csak most 28! Nah munkára fel!

Előzmény: arpapa (8949)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2010.12.10 0 0 8959

Természetesen jár! Hálád jeléül szívesen venném egy tavaszi kirándulás keretében ha bele-bele kukkanthatnák egy-két forgalom elől elzárt szerkezetbe Zsámbékon! Kössssze! :-))

Előzmény: Volt tüzér (8950)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2010.12.10 0 0 8958

Törekszem a minőségre, ezért is vagyok ilyen "lassú"! Sajnos a film maga nem egy HD dehát nem is ez a lényeg! Pinnacle 14-et használom sztem otthonra ennél most nagyon nem kell jobb! Elkészül ez csak Please wait! Homokóra forog....fehérember nézi!

Előzmény: Megtért (8948)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!