Keresés

Részletes keresés

GBotond Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9345
Ilyenkor a szalámitaktika másik módszere használható: megkérdőjelezni az alapító alapítóságát, és hasonló módon széthordani az örökséget...:-(

B.

Előzmény: DLala (9344)
DLala Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9344
Azért az teljesen más tészta. WT/C/TCH ügyben a nagymester egykori tanítványainak szervezetei állnak szemben egymással.
Itt viszont az alapító nagymester él és aktív!
Előzmény: Törölt nick (9343)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9343
Wing Tsun is csak egy letezik, a tobbi csak a nevet hasznalja:)
Előzmény: DLala (9340)
DLala Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9342
Feltenni? Én nem találtam a neten.
Előzmény: Unsui (9341)
Unsui Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9341
DLala

Éppen mostakartam feltenni ill. szólni a cikkről. Jó cikk, mindenkinek csak ajánlani tudom.

Odavágás: csak 1 megjegyzés volt:-) én élveztem.

Üdv, Unsui

Előzmény: DLala (9340)
DLala Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9340
Unsui,
Mai Nemzeti Sportot tessék megvenni, van benne némi érdekesség a 15. oldalon... (sajnos valamiért a netes kiadásba még nem rakták fel)
Odavágás ügyben pl.
"Mint ahogy egy fiam van, Taekwon-Do is csak egy létezik. A másik csak a nevet használja"
"... nálunk mindenhol ugyanazt a technikát oktatják. Míg a WTF-en belül a különbözo országokban más és más iskolák léteznek"

Ennek fényében remélem értheto, miért írtam azt, amit írtam.
Úgyhogy csak cáfoljon meg bárki. Állok elébe.

Előzmény: Unsui (9330)
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9339
Szerintem hagyjatok abba, vagy szet lesztek ultetve.
Előzmény: praclee (9338)
praclee Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9338
brühühüüűűűű
Fórum
Nem igaz Wazull kezdi!!!

:)

Előzmény: Wazull (9326)
praclee Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9337
ja egyébéknt köszi hogy megvédesz!!:)

A legelején volt egy olyan fórumos tag hogy krumplee.ne ez nem semmi név!!:-DDDDDD
Gondolom ő is rajongó volt!:)

Előzmény: 4UM (9324)
praclee Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9336
Fórum
Hanyas voltál matekból.Mág hátra van közel 800 hozzászólás!
Vagy azt hiszed hogy csak daráljuk?:-D
Előzmény: 4UM (9324)
praclee Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9335
"meg is lepodtem, hogy kis betuvel irtad a nevet..."
Teljesen véletlenül történt.

":-(((
Valamit alaposan felreertettel..."
Ezt hogy érted??

"ennel melyebben nem erintett meg"
Engem annál is inkább!

2Ha egyszer talalkozol majd vele, kerdezd meg tole... :-)))"
Már gondolkodtam rajta.

Más:
Milyen volt a film?
Jön vki a kick box világkupára Debrecenbe?
Kapott vki Jackie Chan-es invitáló levelet?
Holvannak az öregek??pl:
hiryu
sama
sumo(aki látom most itt van)
Mamut
mami nyanya
jibiki
stempi(bár tudom ő keveset lehet itt)
És még sokan mások.Elnézést ha vkit kifelejtettem.Tudom hogy ilyenek többen vannak de nem jut eszembe hirtelen több!

Előzmény: Wazull (9322)
praclee Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9334
hmmm...
Most nincs nálam a könyv mert erre az évre már nem iratkoztam be.Mert mindíg csak ugyanazt a 6 könyvet tudom kivenni.Viszont ez nem tallhtaó meg a boltokba.Lehet hogy igazad van.Bár én nem tudnám elképzelni David carredine szerepében.vagy ha igen akkor biztos hogy teljesen más szaga lenne a filmnek.
Előzmény: GBotond (9321)
Sumo Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9333
az elsokent megjelent harom reszben kendos szakertok segitettek a vivojelenetekben a szineszeket. azthiszem a birodalom visszavag werkfilmjeben volt errol konkretan szo, mark hamill kapcsan.
Előzmény: Wazull (9320)
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9332
Wazull!
NEm akartalak megbantani (tudom, nem szoktal megbantodni), csak poenkodtam, persze, hogy elhiszem amit irtal, foleg amit en kiemeltem. Mindenesetre a mi mesterunk annyit meselt mar a kendorol ö is 6 danos kendos, vmint nem tudom kendzsucuban milyen szinten van, de azt meg az apjatol tanulta, hogy voltam egyszer a VSZM muvhazban, megnezni milyen egy edzes.Nekem akkor nagyon tetszett, de sajna egyenlore nincs idom lejarni, mert a sajat stilusomban is olyan komoly hianyossagok vannak, amiket muszaj javitani, ha vmire vinni akarom az eletben. De mar biztos vagyok benne, hogy majd vmikor kiprobalom. Erdekes es jo is az- barcsak a Wadoban is igy lenne- hogy ket japan mester is van itt az orszagban aki kendot oktat. MIndenkeppen jobb lehet igy, mint evi nehany kurzuson megprobalni ellesni, hogy mi van. Raadasul ha jol tudom, olyan sokan magyarorszagon nem is vagytok. Talán
ezren?

Az SW-re visszaterve egyebkent a Jedi visszater jeleneteit megnezve, szerintem majdnem biztos, hogy mar ott is kendos alapokon nyugvott a dolog. A kamae-uk meg a vagasok is nekem olyannak tunnek.

Nincs meg neked veletlenul az a film amit mar korabban kerestem, a National Geographic Channel-en volt, az a cime, hogy Hatchi Dan, the highest level in kendo? VAgy lattad esetleg?

Előzmény: Wazull (9320)
TLM Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9331
Pedro14 :

Egy kis kiigazítást kell tennem a hozzászólásodhoz. David Ip (kínai nevén Ip Chee Keung) a fia Ip Pak Shui Chow Gar nagymesternek. Nem hiszem, hogy itt lesz. De ez majd pénteken kiderül.

4UM :

Hamarosan lesz majd olyan bemutató amelyre bárki eljöhet. Ha érdekel akkor előtte szólok majd. Annál többen mint amennyien leszünk pénteken csak nagyon kényelmetlenül férnénk el bármelyik edzőtermünkben

Üdv : TLM

Unsui Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9330
Wazull, DLala

Érdekes volt figyelni a párbeszédeteket. De kb. olyan, hogy melyik nő a szebb vagy melyik gyümölcs a finomabb. Én személy szerint azt szeretem ha viszonylag kevés alaptechnikát kell begyakorolni és az végtelen számban kombinálható (szellem) (kyokushin). Azt tapasztaltam, hogy még így is évtizedekbe kerül az, hogy a test ki tudja fejezni tökéletesen a szellem "akaratát". A lényeg mit szeretnél elérni a gyakorolt stílussal (do-jitsu) ennek függvényében változik az, hogy számodra jó vagy rossz.

DLala:

Aki "o(l)davág" az számíthat rá, hogy talán vki vissza fog vágni. Azért örölük vitátoknak mert megint tanultam valamit.
Amint kész a video dobd fel ide, személy szerint engem nem zavar ha vki pénzt kér azért mert dolgozik.

Ajánló:

Április 7, Kispest, súlycsoportos Trad. Kyokushin Karate OB

Üdv, Unsui

Pitzu Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9329
Én ugyan nem vagyok egy angol zseni, de a Once were warriors-nak nem lehet egy olyan jelentése, hogy Egyszervolt harcosok?

haka tane!
Ne reménykedj túlságosan. Azok magyar kempósok voltak. Szerintem csak a filmből kinézték. Bár úgy emlékszem, mintha az alapítómesterünk mondott volna '96-ban valami olyat, hogy egy darabig a maorik közt élt...
Mindenesetre áprilisban kempo OB! Szerintem ott lesz a nagymester is, meg azok a srácok is, akik tavaly a hakát csinálták. Valószínűleg április 14 nagyszombat. (Alexa, tudsz valami biztosat?) Mindenkit szeretettel látok.

Előzmény: Törölt nick (9328)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.14 0 0 9328
Hasznalhato hat, csak nem ugyanazt jelenti. Az, hogy once they were warriors, az azt jelenti, hogy egyszer ok harcosok voltak. A once were warriors meg azt, hogy egyszer voltak harcosok. Nem ok, hanem ugy egyaltalan leteztek harcosok egyszer:)
(kb azonos lenne a once there were warriorsal)
Na, legalabbis en igy gondolom, wazull meg majd kijavit, ha nem:)
Előzmény: haka tane (9327)
haka tane Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9327
(BLaca (03.13 08:26))
Nincs valaki, aki tudna annyira angolul, hogy megmondaná: Helyes-e, használható-e így a mondat: Once were warriors, vagy csak így helyes: Once they were warriors? Ugyanis mind a kétféleképpen látható leírva…

Pitzu (03.13 13:12)
Nem tudod véletlenül, hogy azon a tavalyi versenyen kik adták elő a hakát? (Abban reménykedem, hogy magyarok, vagy itt élő maorik, de félek, nem lesz ilyen szerencsém.)
Pitzu (03.13 15:16)
„A haka egy új-zélandi harci tánc. Szerintem Magyarországon aki ismeri, az mind csak egy helyről ismerheti, nevezetesen az említett filmből. Tegye föl a kezét, aki nem onnan ismeri!”
(Most felemeltem a kezem, és mondom:) Én a hakát a Maori hercegnő című filmsorozatból ismerem, amelyet nemrég láthattunk a tévében. (Ez nem volt igaz…bocsánat! : -))))))

Bout (03.13 14:12)
Itt letölthető az új-zélandi All Blacks rugby csapat (meccset kezdő) hakája. Nem annyira „agresszív”, mint az Egykoron harcosok voltak című filmbeli haka, de „nem rossz”:
Csak meghallgatható: http://www.haka.co.nz/haka.html
Itt pedig meg is tekinthető http://www.nzrugby.com/history/history_haka.html

Elnézéseteket kérem, de – mivel olyan jó sokat tudtok írni (tartsátok meg jó szokásotokat!) – megint elhelyezném ide a felhívásomat:

HAKÁT TANULNÉK!!!!

Előzmény: haka tane (9292)
Wazull Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9326
4UM,

"Wazull: Hagyd már szegény pracleet, neki így jó. Hát nem látod? Már a neve is Prac Lee ;-)"
De hat en tenyleg nem...
Mindig praclee kezdi! :-)))

Előzmény: 4UM (9324)
Gemini Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9325
Nagyon szégyellem magam... megint emlékezetből szóltam hozzá, tényleg nincs a They benne a címben

:-(((

Bocsánatot kérek!

Gemini

Előzmény: BLaca (9296)
4UM Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9324
Sziasztok!

Pedro14: Termek vannak. Kicsik nagyok egyaránt. Azt a termet valaki(k) választották. Szerintem nem azért zártkörű, mert kicsi a terem, hanem azért kicsi a terem, mert zárkörű a bemutató.
Pedig megnéztem volna.

Wazull: Hagyd már szegény pracleet, neki így jó. Hát nem látod? Már a neve is Prac Lee ;-)

praclee: a 10000-ik hozzászólás lassan itt van, készülj! :)

A japán napon gondolkodtam, végül nem mentem el. (Igaz, nem is tudom hol a Vigadó.) Dobot már hallottam korábban, azt akkor nagyon élveztem. Kíváncsiságom a többire is kiterjed(t volna).

Kb. az utóbbi 1000 hozzászólás az ami képben van, korábban nem jártam ide.

Jahhh, ez az "Egykor harcosok voltak" látható valahol, mert ahogy most rákerestem az EST.hun, nem találom de az angolt ismerve szerintem ott kéne lennie a "they"-nek a címében.

Wing Chunt gyakorlok. Ugyanoda járok, ahová Földhözragadt is. Meg most már Babaloo is. Gondolom azért is nem írt mostanában, mert nagyon gyakorol. Ugye Babaloo? :)

Pedro 14 Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9323
Hali Mindenki!

Megkérdeztem, és zárt körű a bemutató.Kicsi a terem, ezért csak a meghívott csoportok vehetnek részt rajta.Díszvendégek lesznek David Ip(Dr.Bánhegyi László) és ha minden igaz Ip Chee Keung nagymesterek.Kár, hogy nem láthatjuk...Egyébként rengeteg bemutatót ígérnek márciusban.
Sziasztok!

Wazull Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9322
praclee,

"
"Szerintem: Ueshiba..."
Hogyha más szempontból nézzük akkor nekem is.
Nekem az aikido a kedvencem."
Mindezt tudva meg is lepodtem, hogy kis betuvel irtad a nevet...
:-(((
Valamit alaposan felreertettel...

"Letaszitani? Megis honnan?????"
Hát a nagypublikumról.Mert átadt a tudását."
A legendak ellen nem lehet ugye kuzdeni, B.L. meg legenda a javabol... :-)))
(igaz, en nem is akarok kuzdeni a legendaja ellen, szeretem a filmjeit, de ennel melyebben nem erintett meg...)

"Tudni kell hogy akkor még csak az arra méltó személyek adthatták át a tudást!Lee meg megszegte a törvényt és mindenkinek tanította."
Mint ahogy Amerikaban mindenki mas... :-)))

"Viszont megtiltotta hogy a jeet kune do-t vkinek is tovább adják.Nagyon kevesen tanulták meg jól.És nekem az szúr szemet hogy Rober Lion-s is el akarja adni meg még nem tom ki.Amikor nem is lehetne.Egyáltalán honnan tanulták meg??"
Ha egyszer talalkozol majd vele, kerdezd meg tole... :-)))

Előzmény: praclee (9315)
GBotond Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9321
"hmmm... ő nem amerikában kezdett filme t frgatni!!Először még a hazájában csak összeveszett a produszerrel meg minden problémája volt és elment.Az amcsik meg felfigyeltek rá. "

Kevésbé rajongó életrajzírói szerint BL 17 évesen ment Amerikába. Hongkongban korábban gyermekszínészként több filmben szerepelt, de ezek nem az ő főszereplésével készült harcművészeti filmek voltak. Igazi mozifilmekben és tv-sorozatokban Amerikában kapott szerepeket. Hongkongba akkor ment vissza, amikor nem neki, hanem David Carradine-nak adták a Kung Fu főszerepét. Ekkor készítette Hong Kongban a Big Bosst és a Fist of Fury-t, és ezek sikere után kezdtek vele sztárként foglalkozni Amerikában, így stimmel.

"Viszont megtiltotta hogy a jeet kune do-t vkinek is tovább adják.Nagyon kevesen tanulták meg jól.És nekem az szúr szemet hogy Rober Lion-s is el akarja adni meg még nem tom ki.Amikor nem is lehetne.Egyáltalán honnan tanulták meg?? "

Biztosan nekik is eladták, és most ők továbbadják (értsd: pénzért tanítják). A világot a pénz mozgatja, szerencsés esetben a pénzt az emberek...;-)

GBotond

Előzmény: praclee (9315)
Wazull Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9320
Darth Bane,

"csak a jedik vivnak ugy, mintha kendosok lennenek"
Ez nyilvan nem veletlen. G. Lucas annak idejen nyilvan megkerdezett valakit, akinek volt mar tapasztalata a vivasban (harcmuveszetekben). Gondolom azert, hogy "eletszerubb" eksonok legyenek...
Mint az eredmenyen lathato, az illeto valoszinuleg Kendo-t is probalt mar. Sot a "fenykard" alakja is meglepoen hasonlit a shinaira...

Előzmény: Darth Bane (9310)
Wazull Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9319
Orltran,

"Boston melyik kerulete Pestnek?:)))"
Igen, ez jo kerdes. A valaszt mar nagyreszt megadtam Darth Bane-nek irott par soromban...
:-)))
Mindig ugy gondoltam, hogy a harcmuveszetek vonatkozasaban en nem Dr. XY MD, PhD vagyok, hanem Z. fokozatu kendos. Amit az ember azon kivul csinal, az ezen vonatkozasban irrelevans. Barmekkora arca is van...
:-)))

Előzmény: Törölt nick (9305)
Wazull Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9318
Darth Bane,

"Wazull
Sok mindent elhiszek, de hogy kendo 2. dan... :-))"
Lehet, hogy furcsa, de amit leirtam "alairaskeppen", annak minden betuje igaz. Kiveve a Wazullt, mert persze nem ez van a szemelyimbe irva.
Kendo 2. dan? Ez is igaz. Azt mar le sem merem irni, lehet hogy az iden megyek vizsgazni...
:-)))

"Pesten kendozol? Ha igen a Fehérvári uton vagy a belvárosban (asszem a Király utcában?)"
A Kendo-t Szegeden kezdtem 9 eve. Pestre (igy a Fehervari utra a VSZM-be) csak valogatott keretedzesekre jartam...

"esetleg máshol?"
Ott van a mondat vegen... :-)))

Ha arc, hat legyen arc...
:-(((

Előzmény: Darth Bane (9300)
GBotond Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9317
Hát persze, már értem az ír edzőknek nem kötelező a TF...:-))

B.

Előzmény: DLala (9273)
praclee Creative Commons License 2001.03.13 0 0 9316
dARTH bANE

Naa ezt ne!!!!!Nézd már meg a végét figyelmesen!!!!Wazull barátunk a nagy ámerikááában van!!!hmmm... ezt nem tudni!!!
Ja és világhírű orvos!:-DDDD

Előzmény: Darth Bane (9300)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!