Keresés

Részletes keresés

öregfa.. Creative Commons License 2011.12.31 0 0 9836

A könyökbe (vagy környékére) kellene rakni egy pillangószelepet, az megakadályozná a párás levegő kpe csőbe jutását kivéve, ha megy az elszívó, akkor pedig a menetszél leszárítja az esetlegesen lecsapódó párát.

Előzmény: sabolisc (9835)
sabolisc Creative Commons License 2011.12.31 0 0 9835

Üdv. a fórumozóknak! Új vagyok még itt.Lehet,hogy nem is jó helyre írok,de hátha valaki tud segíteni a problémámon. Lakásfelújítás után a feleslegessé vált téglakéménybe (cserépkályha ki) a páraelszívót kötöttem be .A kivitelező ajánlatára húztam bele egy 110-es kpe csövet (kb. 4m).(Szerinte erre azért van szükség, mert enélkül a kéményben lévő korom a párától idővel átázik és ez a fekete lé átáztatja a falat). Egyik vége túl ér a kéményen kb 50 cm. ,a másik vége egy derékszögű könyök és egy alu gégecső után csatlakozik a páraelszívó felső kivezetésű páraelvezetőjére. A gondom az, hogy a kpe csőben keletkező pára (nem esővíz ellenőriztem) lecsapódik, összegyűlik a könyök vízszintes részében, és ha megtelik ez a vájat a páraelszívón keresztül folyamatosan csepeg a gáztűzhelyre.Van valami ötletetek? Előre is kösz!

Meister Creative Commons License 2011.12.31 0 0 9834

Dunit: de mi a megoldás? Mert nekem 3 normális kéményem volt. Ezekből kettő átminősítődött tartalék-kéménynek, a harmadikat meg kibéleltem.

Most a társasház fizet a 3 kémény után továbbra is, gondolom, én meg 1 kémény után a 4500Ft-ot.

Holott:

3 hagyományos kémény díja: 3 x 1865 = 5595.-

2 tartalék + 1 túlnyomásos: 2 x 1201 + 4489 = 6891.-

 

Szóval én úgy érzem, hogy csak a kettő különbözetét fizettethetnék be velem, ami 1296 Ft.

 

Sajnos idén én is beengedtem őket, és alá is írtam a papírt.

 

Ahogy korábban valahol olvastam, társasházak esetén a füstelvezető rendszrek osztatlan közös tulajdonban vannak. Erről nem ismeri valaki a jogszabályi hátteret? Mert ha ez meglenne, akkor megmondanám a kéményseprőnek, hogy írja a számlát a társasház nevére, én majd a különbözetet fizetem a társasháznak.

 

Vélemény?

 

Ja, egyébként kéne mérniük tömítettséget, nem? Hozzám kijöttek egy CO-mérővel bohóckodni, ugyanazt csinálták gyakorlatilag, mint egy nem mesterséges kémény esetén. Nos, ennek nyilván semmi értelme, és nem kéne ezért több pénznek járnia.

Ha biztos lenne, hogy kellett volna tömítettséget mérniük, akkor ezt a számlát, amit most kaptam kézhez, már nem fizetném be, kérnék egy tömítettségi jegyzőkönyvet.

Előzmény: Dunit (9831)
Szbubu Creative Commons License 2011.12.30 0 0 9833

Hali!

 

Fekete színű, jó vastag anyagból készült, úgy tudom hogy műanyagból van. Nem kondenzációs, sima turbós a kazán.

A lakótérben a kazántól a födémig fémből van a "füstcső" és a födém feletti része a fekete.

Előzmény: Dunit (9832)
Dunit Creative Commons License 2011.12.30 0 0 9832

 Műanyag cső ?? Tán csak nem kondenzációs az a kazán ??

Előzmény: Szbubu (9830)
Dunit Creative Commons License 2011.12.30 0 0 9831

  Miért ? miért ?

 

 Hát hogy nagyobb legyen a bevétel !

 Erről is van egy kis történetem.

 Az egyik gyerekemnél is ilyen van. Jönnek a fontoskodó ellenőrők. Immitálnak valami mérést - ki nem látnak mivel van törés a kényben ( kéményesek   ! Elhúzás a szakkifejezés.

 Mondja az ürge, hogy minden rendben, sőt le is írja. Írjam alá. Aláírtam, majd ír tovább. Kiderült számlát írt és hogy ezt is írjam alá. mondom nem írom. No szó szót követmajd mondá az ürge, hogy akkor úgy veszi, hogy nem volt vizsgálat és feljelent.

 ezzel a derék mester elkövette egyszer a  zsarolás büntettét, majd a kilátásba helyezet okírat hamísítást. Végül aláítrasm a békesség kedvért.

 A z oka ennek  az eljárásnak : a társasház fizeti a hagyományos  kémények ellenőrzési díját, de nem fizeti az ilyen 'úripassziós'zárt égésterüek ellenőrzési díját.  De az senkit nem zavar, hogy van lakás ahol  3 kémény is van.

 sajnos a sok társasház tulaj ezt a méltánytalaságot is beveszi.

Előzmény: Szbubu (9830)
Szbubu Creative Commons License 2011.12.29 0 0 9830

Sziasztok!

 

Meg tudná valaki mondani hogy a turbós fali kazán kéménydíja miért a kétszerese a hagyományos tégla kéményének? Mit kellene hogy megnézzen (vizsgáljon) a kéményseprő azon a kéményen - tetőből kiálló műanyag csövön?

 

Köszi.

Zs:) Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9829

Esetleg nem lett túl betolva a füstcső a kéménybe?

Alulról a tisztítónyílásból tükrözd meg, vagy fényképezz bele.

Előzmény: vincek (9825)
hóapóka Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9826

A kazán pillangó szelepét nézted, hogy áll?

vincek Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9825

holnapra összeszedeg minden infot

talán ugy jobban tudtok segiteni

 

Előzmény: vincek (9824)
vincek Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9824

ha vissza olvasod meg kell hogy értsd

Előzmény: Meister (9822)
hóapóka Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9823

milyen kazán van?

 

Előzmény: vincek (9821)
Meister Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9822

Ezt most kinek válaszoltad? Lehetne esetleg központozással, mondatokban, érthetően is? Úgy szívesebben segítünk, ha értjük amit írsz.

Előzmény: vincek (9821)
vincek Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9821

nincs most összel készült a kémény és összel jött az uj kazán

 

Meister Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9820

Nem lehet, hogy el van tömődve?

Előzmény: vincek (9819)
vincek Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9819

a kémény az  a tüzfal mellett megy fel északrol telibe kapja a hideget meg mindnet mellete északnak semmi nincs

lehet az a baj nagy az átmérő? és nem melekszik fel eléggé?

mert amikor nyáron elkészült és be lett gyujtva a papir a tisztitójába allul még a hamut is felkapta

 most meg éphogy ég benne

 

vincek Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9818

a kazánon a luk hátul van nem felül és az mejdnem vizszintesen megy bele a kéménybe

 

vincek Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9817

kb 40 *20 a kémény nem a szokványos kocka alaku hanem tégla lap kb 20 átmérőbe a füstcső is

 

vincek Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9816

sik részen vagyok

 

vincek Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9815

a kémény az téglalap alaku és volt is huzata én arra gondoltam hogy nem jol van bekötve a kéménybe.

hiszen mindig fent szokott lenni kb 1,5m magason

 

nagy ivó Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9814

Nem tudni a gerinc magasságot, a közelben levő épületek magasságát, van-e vakolva a kémény, völgyben vagy magaslaton lax stb:

Előzmény: vincek (9812)
gmkiev Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9813

Ami számíthat.

Kazán füstcsonkjának mérete.

Kazán huzatigénye.

Kémény huzata, főleg keresztmetszete.

A bekötési magasság nem számít.

Előzmény: vincek (9812)
vincek Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9812

segitség

üdvözletem hozzáértők segitségét kérném

van egy vegyestüzelésű kazánom uj,uj kéménnyel(téglakémény béléscső nélkül

a gerinctől 1,5m magas a probléma az az hogy visszajön a füst

mitől lehet?

számitr az hogy milyen magasan vitték bele a kéménybe a fustcsövet

most per pillanat

a betontol kb 70 centire megy bele a kéménybe a füstcső és majdnem vizszintesen . helyes ez igy? vagy magasabban kéne?

kérem segitsenek

köszönöm

üdv zoltán

 

kod1111 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9811

Csak a kép miatt tettem be, a reklám nem érdekel.

Előzmény: Dunit (9809)
Hruz Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9810

Ezt a reklámot én is olvastam, de fura hogy a környéken csak az én kipufogóg jegesedik, ezért gondolom hogz nem törvényszerű a jelenség. Érdekességképpen, a tervező Leier szerelt kéményt tervezett a kazánhoz is, mint ami a kandallómnál van, de a kéményseprőnél amikor adtam be az engedély kérelmet, engem elküldtek és behívatták a tervezőt hogy rajzolha át kipufogóra és nekem azt mondták hogy le akar valaki nyúlni 200 e Ft-tal és senki nem épít Leier kéményt egy gázkazánnak.

 

így lett ami lett nálam. Nem tudtam sem akkor sem most hozzászólni, kinek van vagy nincs igaza, mindenesetre nehéz elképzelni hogy a tervező hogyan profitálna az általam "feleslegesen" megvett Leier-ből amikor mással kiviteleztettem a házépítést.

Előzmény: Dunit (9809)
Dunit Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9809

 Hát ennek van némi reklám ize - úgy nagyjából igaz, de nem minden.

 Lássuk csak :

 

 



Ez Schiedellel elkerülhető!


Kb. 50-70°C között megkezdődik a víz kicsapódása.Az így keletkező folyadék savas kémhatású.

Nagyjából igaz, de hogy savas,  na és, én reggelente savat is iszogatok.

A kéményben felfelé haladó füst folyamatosan hűl, hagyományos falazott kéményben 15-16 C°-ot méterenként.

Bármilyen fűtőanyagot égetünk, a füst jelentős mennyiségű vízgőzt tartalmaz. Nem igaz. Csak a hidrogén tartalamú fűtőanyagok. Pl. a koksz és faszén  égetésekor semmiféle víz nem keletkezik.
Ha a kémény belső területe nem saválló, annak szétmaródása után a nedvesség az - esetleg lerakódott kormot, kátrányt is feloldva - megjelenik fal külső felületén is.
 Nem teljesen így van, nem kell szétmaródni a nékül is átjön a kátrány a téglafalon.
A hőszigetelés nélküli kéményeket nem a csapadék, hanem a hideg falakon a füstgázból lecsapódó savas nedvesség teszi tönkre.

 Így van ,de hozzá kel tenni hogy a fagy miatt.

 

A kémény nélküli füstgázelvezetés veszélyei


  • A tető és a vakolat korróziója.
  • Lefagyott kitorkolás télen, jégdugó.
  • A gerinc alatti kitorkolás emberéletre veszélyes.


 Összefoglalva : a kéményeket szigetelni kell  azért ,hogy semmi sem csapódjon ki.

 Hogy régen miért nem vol ennyire nagy probléma ez?

 Hát gázzal nem igen fűtöttek,  amivel fűtöttek az jobbára tüzifa volt - igaz ott a kátrány kicsapódhatott, de csak ritkán, mert jobb kéményeket építettek  és a lényeg - rendszeresen használták, nem volt ideje lehülni.

 

 Persze volt más probléma. Pl. a nagy  kéménytüzek, aminek hatására néha egy ház, fél utca vagy fél település is leégett.

 

 Nos ezért hozták létre ea kéményseprő szakmát, aminek igénybevétele kötelező volt.

 

 És nem azért, hogy a lakosságot szivassa, mint most, holmi ál életveszélyről papolva pl. azért mert a tisztító ajtó nem korr. acélból van, vagy a kéményfej szétfagy.

Ha tisztító ajtó sima mezei acélból van lemázolom, mert nekem úgy jó.

 Ha szétfagy a kéményfej, majd újra rakatom.

 Soroljam még ??

Előzmény: kod1111 (9804)
Hruz Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9808

Fagypontot azért írtam mert egy hozzászóló említette hogy -5,-10 C alatt rendre jegesednek a kipufogók. Az enyém már 0 fok alatt kezd.

 

Lehet hogy nem is kombi a kazánom? Van egy 60 literes tartálya, tehát nem kapcsolgat ki-be kézmosáskor. Egyszer a sok szerelő közül az egyik aki már látta de nem tudott dűlőre jutni vele, említette hogy lehet nem elég forró az előremenő hőmérséklet, és emeljem meg. Azóta 60 C-ra van állítva. Persze köszöni, jól van a jég ettől még :)

 

Kérdeztem egykor, nem folyik-e vissza a kondenzvíz, nem okoz-e gondot? Ekkor egy kémlelőnyílást kinyitott a kéményen, a kazán felett, illetve a gázláng színét stb kommentálta és azt mondta hogy annak jele lenne ha visszafolyna mert az enyém "tiszta".

 

Tulképp azért zavar a dolog mert félek hogy egyszer leáll a kazán amikor nem vagyunk otthon huzamosabb időre, meg azt vettem észre hogy a tetőcserépen csúnya feketés lefolyást csinál a víz, lehet hogy a kémény bádogozását oldja? Mindenesetre nem csöpögő/jegesedő kipufogó jobb lenne.

 

Amikor a kazánt telepítették, aki kijött lemeózni egy olyan megjegyzést írt a munkalapra hogy "kondenzvíz elvezetés nem megoldott". Ezután kihívtam egy szakembert, aki valamit mért és beállított, illetve egy bizonyos gyűrűt vagy mit tett a kéménybe amit a telepítéskor kifelejtettek.

 

A rákövetkező éves felülvizsgálaton már nem tettek megjegyzést a kondenzvíz elvezetésre /illetve annak hiányára/, én kérdeztem miért jegesedik a kémény, ekkor kezdődött a "mert hosszú a cső és lehül a gőz", "majd elmúlik ha beépül a tetőtér" illetve "nem baj ez csak ha magát zavarja akkor" megjegyzés és minden maradt a régiben.

 

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (9807)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9807

"már rögtön fagypont alatt kezd."

Lehet azért...mert fagypont alatti a hőmérséklet ?  :-))

 

"Biasi Parva 24M tubó kombi"

DE amúgy meg lehet, hogy a kombi üzemmódban kell keresni a megoldást !!

be-be kapcsol kézmosáskor-vízvételkor, nincs ideje "átmelegedni" a kéménynek, a fütgázban lévő "víz" meg kicsapódik, megfagy .....ki tudja...

 

Amúgy fűtésnél, hány fokos az előremenő általában ?

Előzmény: Hruz (9806)
Hruz Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9806

Itt egy kép a kipufogóról nyáron, épp a gerinc fölé nyúlik egy kicsit, valahol olvastam hogy a jegesedés lehet amiatt is hogy nem magasodik a gerinc fölé. Ezért is rejtély miért jeges az enyém, már rögtön fagypont alatt kezd.

Előzmény: kod1111 (9804)
Hruz Creative Commons License 2011.12.28 0 0 9805

Köszönöm a tanácsot, valahol olvastam fórumban egy hozzászólót hogy "kétévente vízkőtlenítem a kazánt" ezért kérdeztem, kell-e cserélni a vizet.

Előzmény: kod1111 (9804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!