Keresés

Részletes keresés

rézműves1 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108990

...ne izgulj nálam is ilyen nagy...ráadásul nálam a jobb oldalon és csak a kép harmada látszik az egésznek...ha nálad is így jön, akkor először a kurzorral (bal klikk), húzd a képet középre, de ezt is csak a felső sötét sávra helyezve tudod megtenni...így ha már előjött a "jobb felső", lehet a teljes képet a le-fel nyíllal mozgatni, vagy kicsinyíteni úgy, ahogy Feribá

mondta...

Előzmény: murasake (108986)
bazseszka97 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108989

Üdv 

Nem tudom hogy ide való e, de azért ki írom. 

Van egy ismerősöm, aki üstöket gyárt Pécsen, rozsdamentes anyagból, bármilyen kérésnek eleget tud tenni, gyárban készíti az üstöket, bármilyen méretben, 1és 2 mm es anyagból. Ha valakit érdekel írjon.

stefán50 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108988

Egy jó megoldás engem is érdekelne,ha valaki egy kivitelezhető jó megoldást tudna prezentálni.

 

Előzmény: murasake (108985)
Feeriba51 Creative Commons License 2015.02.08 0 2 108987

A jobb felső sarokban katt a "teljes méretre" s aztán Ctrl és + vagy -  a megfelelő képnagyságot éred el.

Jó nedűt!!!!

Előzmény: murasake (108986)
murasake Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108986

Valami okból kezelhetetlenül nagyra ugrik rákattintásnál a kép. Másnál is? Mi oka lehet, mit lehet tenni, hogy értelmes méretben jelenjen meg?

murasake Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108985

Láttam az egyik hirdetőn egy elég összetett és árban nagyon durva kozmaolaj szűrőt.

Amellett, hogy akárki hulladékból helyből lekoppinthatja, tovább lehetne gondolni a dolgot, hogy lehetne két legyet ütni egycsapásra.

Arra gondolok, hogy a kozmaolaj szűrőt és az eprüvettát egy eszközben integrálni. Ez a zártszelvényes forma, igen alkalmas lehetne erre a szűrő alakja miatt, míg a csőből készült eprü erre nem alkalmas.

Én per pill megrekedtem a továbbgondolásban, de mint ötlet szerintem nem rossz.

Hogy lehetne esetleg még egy zártszelvény hozzáadásával ezt is belefoglalni? Vagy elég csak az elsőbe beletenni a fokolót?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

rézműves1 Creative Commons License 2015.02.08 0 1 108984

...való igaz, ezt a ma oly divatos szóval élve "benéztem"...mentségemre csak azt hozhatom fel, hogy ennek a mondatnak a tartalma számomra kicsit félreérthető, de igaz lehet...

 

                                                 ..."A sisak és a defi találkozására utalhatott"...

 

......mivel a legtöbb főzőnél, az üstfedővel egybeépített sisak így

 

(együttesen) töltik be a "defi", vagyis a léhűtéses deflegmátor szerepét, először azt gondoltam, hogy nála is ez a helyzet...

 

...ez néha, azért is ad okot a félreértésre, mert itt is gyakran találkozunk olyan megoldással, hogy az üstön lévő, azt lezáró fedőt nevezik sisaknak, vagy kupolának...

 

...ez utóbbi, talán még inkább inkább elfogadható, de sisaknak (Snapszi ábráit nézve), csak az üstfedőn lévő, ahhoz (nagy átmérőjű nyílással) csatlakozó, léghűtéses deflegmátort nevezzük, függetlenül a formájától...és ha már van egy sisakunk (az üstfedőn), arra miért tennénk egy másik léghűtéses "defit", hacsak az nem egy vízhűtéses erősítő feltét, vagyis egy Pistóriusz tányér...

                                                    ...én legalábbis így értelmeztem...

 

...ha azonban egy meglévő sisakra tesz fel egy plusz "defit", azt célszerű, minél nagyobb

átmérőjű (1"-5/4") csatlakozóval megtenni...

Előzmény: murasake (108977)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108983

Nem kell mindenhol rémeket látni :-) 

Ha törlöd a regisztrációdat a hozzászólások megmaradnak, a nick-név pedig Törölt nickre változik.

Előzmény: vasbicikli (108979)
snapszmester Creative Commons License 2015.02.08 0 1 108982

"E kézfogásokat a gyümölcsöt feldolgozók is, ha az czélszerűnek látszik, igénybe is vehetik, de ne hagyják más oldalról figyelmen kívül (v. ö. zamat), hogy a levegő csak a vázolt irányban tehet szolgálatot, míg a préselésnél, cefrézésnél és az erjesztésnél, a levegő állandó szabad járása nem éppen kívánatos.

Ugyanis a levegő és az abban lebegő por, eczet - legyek és egyéb röpködő rovarok terjesztői az erje­désre káros mikroorganizmusoknak. Ez már maga is veszély, de egyrészt fokozza ezt, hogy a gyümölcssavakat és a kész alkoholt felélő borvirágok, oidiumok, penészek, mind levegőt kedvelők. Általános szabály szerint felállítható, hogy a mikroorganizmusok, különösen ha a czefrék, tápoldatok felszínén, levegőtől jártán élnek, úgy a szerves vegyületek igen hosszú sorát, beleértve a saját erjedési termékeiket (alkohol, sav, hydrogén, methan stb.), nem mindig kellemes, de a legtöbb esetben, idegenszerű, dohos, penészes szag kíséretében, czukor-, glukol-, czroijm-, oxal-, végül szénsavakká és egyéb más vegyületekké élenyítik. Az alkoholt kiváltképpen az eczet- baktériumok támadják meg. Az eczetbaktériumok a szabad savakban szegény és 3—5°/o alkoholtartalmú borokkal könnyen birkóznak meg. Az eczeterjedés, az alkoholnak eczetsavvá és vízzé való részleges élenyítése, azaz elégése.

CH3 CH2 OH -+- O2 = H2O+ CH3 COOH

alkohol                          oxygén      víz           eczetsav

Idővel az eczetbaktériumok, az eczetsavat tökéletesen szénsavra és vízzé égetik el.

CH3 COOH + O2  = CO2 + 2 H2 O

eczetsav             óxygén    szénsav       víz      "

madarasz.barna Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108981

Csak meg lett változatatva a nick nevem :) . Eredetileg nem én regisztráltam be, és nem nagyon tetszett a "Madi86" nick név :D

Előzmény: vasbicikli (108979)
sogi01 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108980

                                             vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

Előzmény: sogi01 (108951)
vasbicikli Creative Commons License 2015.02.08 0 3 108979

Szegény Törölt nick kolléga vajon minek köszönheti ezt a rövid karriert?

Én itt semmi tilalmas dolgot nem látok tőle.

rézműves1 Creative Commons License 2015.02.07 0 1 108978

...ennél valóságosabb már nem is lehet...ez egy jó söröshordó...

Előzmény: Törölt nick (108976)
murasake Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108977

Kedves Mester, szerintem a kérdése nem a deflegmátor kimeneti oldalára vonatkozott (de majd ő is biztos írni fogja).

A sisak és a defi találkozására utalhatott.

Ezen már én is filóztam, amikor egy neves pálinkafőző oldalán láttam, egy alul-felül hollanderrel csatlakozó deflegmátort.

Szerény véleményem szerint is az a jó megoldás, ha alul nincs túlságosan beszűkülve, mivel a melegítés a főzőből a gőzt folyamatosan tolja fel, a lecsapódott flegma nem tud visszafolyni az üstbe a szűk nyakon keresztül, következésképp torlódik, majd újra felmelegedve ismét gőzzé válik és előbb-utóbb továbbjut a páracsőbe...

Én legalábbis erre a következtetésre jutottam... :)

Előzmény: rézműves1 (108973)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108976

Na most talán sikerült feltölteni :)

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108975

Valaki meg tudná nekem mond, hogy a képen szereplő paraméterek mennyire tükrözik a valóságot, 50 literes söröshordó esetében???

sörös100 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108974

Köszönöm igyekszik az ember.

Előzmény: rézműves1 (108971)
rézműves1 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108973

envision 2 napja
0 0 108903

Üdv mindenkinek!

 

"Segítségeteket szeretném kérni az alábbi ügyben...

A nagyobbik főzőm sisakjára felkerült egy 5 lityis deflegmátor  amibe gőzelosztó tányér is került ...elvileg használható Pistorius ként is ,mert a teteje peremes kialakítású és a víz elvezetésére is van csatlakozási lehetőség.

Elvileg  klasszikus deflegmátorént fog üzemelni nállam (nem lessz hűtve)

 

Egy ekkora térfogatu definek elégséges lehet a sisak csatlakozásánál 3/4 "menet ?

Elegendő lehet a belső átmérője a flegma visszajuttatásához az üstbe?
Előfordulhat hogy a megnövekedett deflegmáció miatt esetleg feltorlódik a csatlakozásnál a flegma?
Itt  arra gondolok hogy a kifolyás a hűtőből szakaszos lessz vagy ,"bugyog" vagy egyéb problléma jelentkezik a torlódás miatt....

 

Ne fogjátok vissza  magatokat :)"

 

...úgy láttam, hogy a válasz a kérdéseidre késik, úgyhogy "nem fogom vissza magam"..:)...

...segítség lett volna, ha tudjuk mekkora a "nagyobbik főződ", meg hogy mit értesz gőzelosztó tányér alatt?...a gőzt (párát) nem kell elosztani (max terelni), eloszlik az egyenletesen magától is...attól, hogy a tetejére vizet tölthetsz, még nem biztos, hogy "Pistorius-tányér"-ként működik...a lényeg, a megfelelő belső kialakításban van...

...nem a deflegmátor térfogata határozza meg a kimeneti nyílás nagyságát, hanem többnyire az üst térfogata...az 5-literes deflegmátor jól passzol egy 20-30-literes üsthöz és ahhoz nem túlzás az 1"-os kimenet sem 22-es csővel...de ha 3/4-es a kimeneted 18-as csővel, azzal sincs baj, nem fog visszatorlódni, bugyogni, ne félj semmi gond nem lesz vele...

Előzmény: envision (108903)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108972

Igen értem, csak nem frissítettem időben az oldalt és nem láttam, hogy jött újabb válasz.... de azért köszi :) . Azóta már olvasgatom "golyós" hozzászólásait a témában, nagyrészt választ is kaptam a kérdéseimre.. 

Előzmény: TINTUS (108967)
rézműves1 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108971

...ügyes munka, látom erősen figyeltél..:):)...

Előzmény: sörös100 (108968)
vordas8989 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108970

Üdv a sok főzőtársnak! Idetévedésem oka az lenne hogy érdeklődnék (mivel látom h vannak itt építő szellemű emberek) h esetleg van e valakinek kimaradt 2 colos saválló csöve (leeresztéshez kellene) és réz lemez (amiből a sisakot készíteném el) mivel nem szeretnék ilyen kis mennyiségért egész darabokat megvenni. Vállaszért előrre is hálás vagyok.

norris53 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108969

a főződ űrtartalma-(nos innen tünt el a 10 l )x 1 KW ez lehet a minimum

De meg oldódott Fire figyelt :-)

Előzmény: Törölt nick (108965)
sörös100 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108968

  ez lemaradt.

TINTUS Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108967

Írták, hogy 10 liter/1 KW  A Tiednek = 50 liter= 5 KW. érthető???

Előzmény: Törölt nick (108964)
sörös100 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108966

   lassan halad de egyszer biztosan elkészül.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108965

Ok. Pont ez nem volt világos, így már értem, köszi :D :D

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 108964

Köszi a gyors válaszokat. Bár ezt az űrtartam szorozva 1 kw-al nem nagyon értem :) az úgy elég sok nem? De az is lehet, hogy csak nem tudok számolni :P  Amúgy egy 50 l főzőről lenne szó..

Előzmény: norris53 (108961)
firekiller Creative Commons License 2015.02.07 0 1 108963

;)

Előzmény: norris53 (108962)
norris53 Creative Commons License 2015.02.07 0 1 108962

Egy kis módosítás és érthetőbb 10 l / 1KW

Előzmény: norris53 (108961)
norris53 Creative Commons License 2015.02.07 0 2 108961

Nem hiszem hogy az alapján kelleni ki indulnod ,hogy a két fal között mennyi legyen a hőmérséklet - de ha vizes akkor          ( 110°C ) ha olajos akkor (120>°C) az már jó lehet - Egy jónak mondható szám - a főződ űrtartalma x 1 KW ez lehet a minimum ahhoz hogy megfelelően működjön !                         Szerintem

Előzmény: Törölt nick (108958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!