Keresés

Részletes keresés

becko8 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 257

Terebessen mást írnak:

"Talajkeveréke laza, morzsalékos legyen. A mésztartalom (ami a hazai talajokra általában jellemző) jó hatású fejlődésére. A fejlettebb növények nitrogén- és káliumigényesek, ezért a nyár folyamán 3—4 alkalommal érett trágyával, trágyalével vagy mesterséges tápoldatokkal pótoljuk a hiányzó tápanyagokat. A fák a vegetáció alatt meleget kívánnak. A tél folyamán a kedvező hőmérséklet 7—8 °C. Ezt a hőmérsékletet gyenge fűtéssel biztosíthatjuk. A fiatal, nem termő növényeket hidegebb helyen is teleltethetjük (0 °C körül). A termésekkel megrakott fák a 7—10 °C-os hőmérsékleten beérlelik terméseiket és jól telelnek. A télen meleg helyen tartott növények rosszul fejlődnek és alig virágoznak. Az olajfa a hazai csapadék mellett jól fejlődik. A szabadban földbe süllyesztett, edényes növényeket csak keveset öntözzük. A jól fejlett példányok a —5, —10 °C-os fagyokat is átvészelhetik károsodás nélkül, de terméseik már —3 °C-nál károsodnak."

Előzmény: leac (255)
parga 010 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 256

Köszi a tippet. Oda fogok rá figyelni, mert szeretném ha megmaradna.

Előzmény: leac (255)
leac Creative Commons License 2012.03.18 0 0 255

Az olajfát nem kell nagyon tápozni, sőt öntözni is mértékkel csak.

 

 

Előzmény: parga 010 (254)
parga 010 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 254

Kinn a fa!Ma kicipeltük a teleltetőből, és él. Van rajta kb 10-15 levél és sok-sok kis rügy+ gyökérhajtás 2 db. Még nem nyúlok hozzá.A föld tetejét kb 2 cm rétegben leszedtem és tettem rá mediteránföld+marhatrágya keveréket.Remélem fog neki tetszeni.

msek Creative Commons License 2012.03.14 0 0 253

Szia,

az enyémek kb. két hete kint vannak, félárnyékban, most hétvégén naposabb helyre teszem őket.

 

Előzmény: parga 010 (252)
parga 010 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 252

Sziasztok! Állitólag jön a tavasz. Ti kraktátok már az olajfáitokat?Van egy kb 180 cm fám, ami a teleltetőhelyen ledobta a leveleit, de van uj hajtása.Ugy gondoltam 15-20-a között talán már ki lehet tenni.Ez az első telem vele és nem tudom mi lenne jó neki.

msek Creative Commons License 2012.03.11 0 0 251

Értem, majd megnézem az enyémeken, most kezdenek hajtani, a kicsi levelek milyenek.

:-)

Előzmény: leac (250)
leac Creative Commons License 2012.03.10 0 0 250

Csak addig fényes a levele míg nagyon fiatal, később már

jobban hasonlít a "hagyományos" olajfa levelére.

Nam annyira ovális, és matt sötétzöld.

Előzmény: msek (249)
msek Creative Commons License 2012.03.08 0 0 249

Igen, ezt láttam a honlapodon. Ha az a sok levél lehullott, akkor lehet, hogy ezt is jól meggyorsították tápokkal? Ez nagyon csinos, amiket én láttam, azok elég nyomorultul néztek ki. Csak egy öregebb, hüvelykujjnyi vastag törzsű fácska, amit 10-15 centis törzsnél elvágtak, és kihajtott. Sok levél volt azokon is, de formátlanok voltak.

Az ovális fényes levél érdekes, az enyémeknek matt kékesszürkés a levelük.

Előzmény: leac (248)
leac Creative Commons License 2012.03.08 0 0 248

Én is vettem egyet amiről azt mondták bonsain, aztán ilyen lett belőle.

A régi leveleit leszórta és nagyon gyorsan nő.

 

Mikor vettem:

 

 

Egy év múlva :

 

 

Előzmény: msek (247)
msek Creative Commons License 2012.03.07 0 0 247

Szia, Leac,

ma láttam egy kertészetben bonsainak csúfolt, csonkolt olajfácskákat, a levelük 3-4 cm-es, ovális volt.

Te foglalkoztál a fajtákkal korábban, miben más ez az olajfa?

Nekem a hosszabb, keskeny levelű változat van, ez az ovális levelű is tetszik.

leac Creative Commons License 2012.03.04 0 0 246

Szép ez a virágzó olajfa !

Biztosan a téli meleg elfeledtette vele mikor kellene virágozni.

Az meg külön szerencse, hogy dugványozás után ilyen gyorsan

virágzik.

Előzmény: becko8 (241)
leac Creative Commons License 2012.03.04 0 0 245

Ma már én is kitettem az enyémeket .

Egy pár fok hideg nem árt nekik.

Előzmény: msek (244)
msek Creative Commons License 2012.03.02 0 0 244

Az enyémeket szerdán kiraktam, félárnyékba.

Nem tudtam ellenállni az időjárás csábításának.

:-)

Figyelem az időjóslást, ha nagyon kemény fagyokat ígérnének, behozom őket. Néhány fok mínuszt a fal mellett kint is el kellene viselniük...

 

becko8 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 243

Hétvégén szegényt kitettem kicsit, hogy napozzon, de lefújta a szél, így újra kellett cserepeznem, remélem nem lesz semmi baja...

Tavaj szeptemberben is dugványoztam, kb 20 ágacskát (nyaralásból hoztam őket) abból jelenleg háromnak van esélye a megmaradásra, közülük az egyik elkezdett hajtani néhány hete, majd teszek fel róla is képet.

Előzmény: msek (242)
msek Creative Commons License 2012.02.27 0 0 242

Szia,

nagyon meglepődtem, amikor olvastam, az enyémek nyárelőn virágoztak, ráadásul az egyik úgy, hogy - mint utóbb, az átültetésnél kiderült - félkilónyi táp volt a gyökeréhez szórva. A másik önszorgalomból virágzott, sokkal kevesebb fürtöt hozott. Egyiken sem értek be a bogyók...

Ez itt a képen nagyon szép, ügyes vagy, hogy sikerült a dugványozás.

:-)

Előzmény: becko8 (241)
becko8 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 241

Itt a kép a kis virágzó olajfáról:

 

 

Előzmény: becko8 (235)
leac Creative Commons License 2012.02.26 0 0 240

Megjön a tavasz ,szépen kilombosodnak megint.

 

Előzmény: msek (239)
msek Creative Commons License 2012.02.26 0 0 239

Köszönöm!

:-)

Így néztek ki tavaly júniusban:

         

 

Most jóval kevesebb levelük van...

:-(

Előzmény: leac (238)
leac Creative Commons License 2012.02.26 0 0 238

Én ezt a két-három éjszakát kivárnám, utánna jópár napig nem igérnek 

fagyokat . Akkor védett helyen hozzá szokik a kinti klímához, aztán már nem 

lehet baj . Persze ha később nem jön valami durva hideg.

Előzmény: msek (237)
msek Creative Commons License 2012.02.26 0 0 237

Leac

bocs...

:-)

 

Előzmény: msek (236)
msek Creative Commons License 2012.02.26 0 0 236

Szia, leac,

nekem két kis olajfám van, kb. 25 cm-es cserepekben.

Szerinted ki lehet már őket tenni?

Eddig garázsban, ablak mellett voltak, fény volt, és az ajónyitogatás miatt elég hideg. Sajnos ősszel korán raktam be őket, maradhattak volna még... Ráadásul egyszer kiszáradt a földjük, és számos levelüket eldobálták.

A következő napok esetleges éjszakai mínuszai árthatnak nekik?

 

Előzmény: leac (234)
becko8 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 235

Sziasztok!

2010 nyarán dugványoztam 3 olajfát, abból az egyik gyökeret eresztett, tehát sikerült a művelet, de csak 2011 tavaszán hajtott ki.

Tavaj növekedett, kb 20 centis kis ágat hozott. Most tavasszal, illetve már kb. január elején a kis 20 cm-es növényke 4 virágfürtöt hozott.

Még nem nyíltak ki, de meglepődtem, hogy ilyen fiatalon virágzik... Gondolom valószínűleg nem önbeporzó...

Képet majd teszek fel.

leac Creative Commons License 2011.09.26 0 0 234

Köszönöm a dicséretet.

Nagyon szeretem a növényeket,  talán ez látszik rajtuk.

Előzmény: msek (233)
msek Creative Commons License 2011.09.26 0 0 233

Szia, Leac,

akármelyik fórumon nézem a növényeidet, fantasztikus kertész vagy, csodás eredményekkel!

:-)))

Előzmény: leac (232)
leac Creative Commons License 2011.09.19 0 0 232

Az idei olaj bogyó termésem.

 

 

leac Creative Commons License 2011.09.02 0 0 231

Nagyon szuper !!!

 

Olvasd a 202hsz-t a színekről .

 

Ha van lehetőség vesd el a magokat , nem sokáig csíraképesek arra vigyázz.

Sok szerencsét hozzá.

Előzmény: örökkéúton (230)
örökkéúton Creative Commons License 2011.09.02 0 0 230

 

sziasztok!

 

még tavasszal írtam, hogy a két nagy fám közül az egyik  tele volt bimbókkal, de nem nyílt ki sok. vettem neki egy társat, hogy majd jól porozza be - ez utóbbi nyílt szépen.

 

hááát, fordítva sült el, az első fa porozta be a másodikat (ez onnan tűnik biztosnak, hogy ahol vettem, ott volt még a fajtájából, s azokon egy szem bogyó sincs, a múltkor láttam) az első meg csak kettő kis csökevényt bírt kinevelni.

 

ezen a másodikon viszont - kis mérete ellenére - van vagy 70 határozott méretű bogyó.vagy 90, nem számoltam, de sok. és szépek, és nagyok.

 

nyilván nagyon boldog vagyok :)

 

pedig tök kicsi a koronája ennek a gyönyörűségnek, a törzse meg olyan vékony, hogy több helyen fel kell kötnöm, nehogy egy kisebb szél eltörje. azt meg ne kérdezzétek, mit csináltam, hogy ilyen lett. tápoldatot még sosem kapott szerintem, az idei nagy szárazság ellenére öntözve is alig volt, max annyi, hogy időnként elmondtam neki, mennyire szeretem :)

 

van néhány kérdésem: honnan tudjam, hogy ez zöldet vagy épp feketét, lilát termő fa? meddig várjak a szürettel? és mit érdemes kezdeni a bogyókkal? ültessem el a magokat?

 

ha valakinek van ilyetén tapasztalata, kérem írjon! köszi előre is!

leac Creative Commons License 2011.08.23 0 0 229

Elkezdtek szinesedni az olajfámon a bogyók , pedig nagyon kicsik még.

 

  

leac Creative Commons License 2011.06.24 0 0 228

Nagyon sok hasznos linket gyüjtöttél köszi.

Előzmény: becko8 (227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!