Keresés

Részletes keresés

teletabiii Creative Commons License 2001.04.03 0 0 191
T. Magustanonc!

Az ember isten voltát tagadnám, ez az önmegváltást hirdető szellemi irányzatokban merül fel állításként, a Biblia pedig arról szól, hogy az Isten váltja meg az embert (istennek nincs szüksége megváltásra).

Számomra az is fontos, hogy valami honnan jön:
"jó fa nem terem rossz gyümölcsöt és rossz fa sem terem jót".
Jézus ill. az apostolok egyértelműen világossá teszik, hogy a Szentlélek (ami bizonyos értelemben összevethető a reikivel) az Atyától jön. Ha te a reiki kapcsán inteligens energiáról beszélsz, akkor fel kell tételezzek ez mögött egy inteligens szellemi hatalmat, ahogy a Szentlélek mögött ott áll az Atya.
Tehét még egyszer felteszem a kérdést, kitől jön a reiki? Ha erre nincs válasz, számomra az is válasz.

Előzmény: Magustanonc (180)
Magustanonc Creative Commons License 2001.04.03 0 0 190
2 reiki mesterrel fel lehet venni ezen a honlapon keresztul a kapcsolatot, akik az atlantiszi tradiciot oktatjak:
Magustanonc Creative Commons License 2001.04.03 0 0 189
Visit: a reiki peldaul ezen is tud segiteni |-)
Előzmény: Visit (188)
Visit Creative Commons License 2001.04.03 0 0 188
Ok. Csak nem értettem először, hogy miért mondtad el. Ilyenkor reggel lassabb vagyok magamnál.:)
Előzmény: Magustanonc (187)
Magustanonc Creative Commons License 2001.04.03 0 0 187
Visit: pl erre is hasznalhato a reiki, segiteni masnak, nemcsak fizikai szinten.
Előzmény: Visit (186)
Visit Creative Commons License 2001.04.03 0 0 186
Jézus gyógyításával kapcsolatban csak a kézrátételes módszerre utaltam, nem mondanám, hogy REIKI-vel gyógyított. Neki azért volt hatalma az anyag felett, persze lehet, hogy a REIKI, mit energia része volt ennek, nem tudom.
Szuper dolog, hogy elkerülted a verekedést... ÉS...?
Előzmény: Magustanonc (185)
Magustanonc Creative Commons License 2001.04.03 0 0 185
Visit: azert van 1-2 erdekes parhuzam. En nem zarom ki a lehetoseget, hogy Jezus is ezzel gyogyitott, es ha jol emlekszem, akkor volt ra pelda a Bibliaban, hogy nem kezratetellel tette, hanem tavol volt az, akit gyogyitott. A Reiki erre is kepes.

Amikor en megkaptam az elso fokozatu avatasom, aznap este sikerult reiki segitsegevel elkerulnom egy verekedest, csak az altal, hogy energiat adtam a masik felnek, aki eppen nagyon padlon volt lelkileg, es ha maskepp nem ment volna, akkor fizikai eroszakkal szerzett volna. Persze lehet, hogy nincs igazam, de vegulis nem lett belole verekedes.

Előzmény: Visit (184)
Visit Creative Commons License 2001.04.03 0 0 184
Azt gondolom, hogy a REIKI egyenlő az isteni energiával, vagy ha nem vagy hívő: az Univerzumban lévő energiával. Én úgy tudom, hogy ehhez az energiához eleve mindenki hozzáfér, csak aki REIKI-s, azon keresztül, mint egy csatornán intenzívebben áramlik. A gyermeke pl 3-6 éves korig rendelkeznek ezzel az energiával oly módon, hogy azt át is tudják adni. Én így tudomm...
Az egyház pedig mivel nem érti, nem fogadhatja el.
Különben sem szabad megengedniük, hogy Jézus kézrátétellel való gyógyítását holmi REIKI-sek, ha kisebb hatásfokkal is, de utánozzák. Szerintem..
Előzmény: Csaknézekéscsodálkozom (181)
Magustanonc Creative Commons License 2001.04.03 0 0 183
Csak...: szamit valamit, ha az egyhaz azt mondja egy dologrol, hogy ez rossz, es te azt tapasztalod, hogy ez jo?

Apro kitetel meg az egyhazakkal kapcsolatban: szinte az osszes nagy egyhaz egy vilagkorszakkal hatrebb van, mint a vilag. A zsidok a Kos korszakban balvanyokat imadtak, ami a Bika korszak jellemzoje volt. A keresztenyek a Halak korszakban pedig szerettek mindenkit tuzzel-vassal, ami viszont a Kos korszakra volt inkabb jellemzo. Most itt van a Vizonto korszak, es a kereszteny egyhazak most jutott el arra az allaspontra, hogy szeressunk mindenkit.

En azon az allasponton vagyok, hogy az ember maga allitsa fel az ertekrendjet, es az alapjan valasszon egyhazat, es az egyhaz csak tamogassa, de ne befolyasolja donteseiben es erzeseiben.

Előzmény: Csaknézekéscsodálkozom (181)
KCN Creative Commons License 2001.04.03 0 0 182
A Reiki fasza dolog. Aki gyógyulni akar, menjen a Reikibe.
Csaknézekéscsodálkozom Creative Commons License 2001.04.02 0 0 181
Arra a kérdésre szeretnék konkrét választ kapni, hogy a REIKI energia egyenlő-e az isteni (akár keresztény) energiával vagy sem. Nem lehetséges, hogy az energia egy és ugyanaz, csak a papok a bibliai körítésel veszik körül, a reikisek meg csakrák és pozitív megerősítésekkel? Illetve milyen a viszonya a katolikus egyháznak a reikihez, bűn-e, mint oly sok minden, mert például a HITGYÜLISEK szerint egyeneen a sátántól ered (legalább is ilyen magyarázatra emlékszem), mint minden, ami nem istentől. Na de ki dönti el, hogy mi ered istentől és mi a sátántól?
Magustanonc Creative Commons License 2001.04.02 0 0 180
teletabii: Mozes I. konyveben van egy olyan resz, ugy a 26. bnekezdes magassagaban, hogy az embert Isten a sajat kepere teremtette, ergo minden ember egyben isten is. Ha neked ennyi isten nem eleg, akkor keresgelj tovabb, de inkabb csendben tedd, plz. Ezt vitasd meg magadban legyszives egy masik topicban.

Miert kell azt hinni, hogy vkitol jon az energia? Nem lehet elfogadni, hogy az Univerzumban van? Miert kell mindent vagy befeketiteni, vagy kifeheriteni? Ez kb olyan, mintha azt kerdezned, hogy a tengerben levo viz honnan jott.

En ugyan Atlantiszig vezetnem vissza a reikit, de a mai hivatalos allaspont szerint Dr. Usui japan kereszteny "fedezte fel" ujra ezt a gyogymodot, mikor Jezus gyogyitasi modszere utan kutatott.

Előzmény: teletabiii (179)
teletabiii Creative Commons License 2001.04.02 0 0 179
"Reiki=inteligens energia"

Ezek szerint valamiféle istentől jön. De melyik istentől vajon?

Egyáltalán ez az energia megnevezés, főleg a szeretet energia, amit oly sok tarmészetgyógyász használ engem zavar. Mérte ezt valaki, visszautalok: van mértékegysége netán?

Sokkal jobb lenne, ha szellemi befolyásnak neveznétek, ez kevésbé félrevezető.
Ha pedig szellemi befolyás, akkor ez két helyről jöhet világnézetem szerint. Vagy Istentől, vagy a sátántól.

Előzmény: Magustanonc (172)
csapo Creative Commons License 2001.04.02 0 0 178
Igen beszéltél szintekről is de a k0vetkezőt is írtad a 2. hozzászőlásban "...nincs eleg akarata es energiaja." Ha nincs elég energiája akkor azt valahogy meg kellett állapítani.
Előzmény: Magustanonc (176)
jkowa Creative Commons License 2001.04.02 0 0 177
Sziasztk!

Reiki?..vagyis Isteni szél, vagy energia..hát én legalább is nagyon meglepödtem amikor elkezdtem. Tanultam, még mindig tanulom és örülök neki. Egy inteligens energia, ami ott hat, ahol szükéség van ré. Hogy riválisa lenne az agykontrolnak?..Hmmm....szerinem nagyon jól kiegészítik egymást...használom is őket, együtt, és nagyon jó....midenkinek csak ajánlani tudom.

J. Kowa

Magustanonc Creative Commons License 2001.04.02 0 0 176
csapo: amirol en beszeltem azok energiaszintek, mas szoval rezgesszint, ami minosegi kulonbseget jelent, nem mennyisegit.
Előzmény: csapo (175)
csapo Creative Commons License 2001.04.02 0 0 175
Te írtad az előbb, hogy sok meg kevés. Gondoltam akkor valahogy lehet mérni.
Előzmény: Magustanonc (174)
Magustanonc Creative Commons License 2001.04.02 0 0 174
csapo: miert kellene merni? A reiki nem kepes tulterhelni egy embert sem, mert intelligens, es legfeljebb csak annyit tud csatornazni az egyik ember a masiknak, amennyit az kepes befogadni.
Előzmény: csapo (173)
csapo Creative Commons License 2001.04.02 0 0 173
Milyen mértékegységgel mérik a reiki energia mennyiségét? kWó-ban, vagy valami másban.
Előzmény: Magustanonc (172)
Magustanonc Creative Commons License 2001.04.02 0 0 172
Energiafuggo a magasabb szintrol valo letekintes, mert ha az ember alacsonyabb energiaszinten van, akkor kevesbe latja at a probelamait, es lehet hogy tudja mit kell tennie, a megvalositashoz mar lehet nincs eleg akarata es energiaja.
Hogy mennyire rivalisa lenne az agykontrollnak? Az agykontroll tudatosan idezi elo az esemenyeket, a reikit viszont nem kell iranyitani, mert intelligens energia, es mindig ott hat, ahol szukseg van ra. Nezopont kerdese, hogy melyik a jobb, mindenkinek mas.
Előzmény: Csaknézekéscsodálkozom (171)
Csaknézekéscsodálkozom Creative Commons License 2001.04.01 0 0 171
Szvsz a magasabb szintről való letekintés nem reiki energiafüggő, talán elég hozzá egy alapos önelemzés, vagy más emberek véleménye, akik kívülről másképpen látnak bennünket, mint mi magunkat.
Illetve milyen nem egészségügyi problémákat tud megoldani a reiki? Esetleg konkurense az agykontrolnak a problémamegoldás/válaszkeresés témakörben?
Előzmény: Magustanonc (170)
Magustanonc Creative Commons License 2001.04.01 0 0 170
Ki mondta, hogy ez csak gyogyulasi lehetoseg? Amennyire en tapasztalom a reiki messze tobb gyogyitasnal, egy lehetoseg, hogy magasabb szintrol tekintsunk a problemainkra, es meg tudjuk oldani oket, es segitsunk masoknak is megoldani oket. A gyogyulast mindenkinek onmagaban kell keresnie.
Előzmény: Csaknézekéscsodálkozom (169)
Csaknézekéscsodálkozom Creative Commons License 2001.04.01 0 0 169
Nos hölgyeim és uraim, ki hallott erről a csodás gyógyulási lehetőségről, és mi a véleménye, illetve tapasztalata?
banyusss Creative Commons License 2001.03.07 0 0 168
bantha :)) igazad is lesz úgy érzem.

Az este akartam egy kicsit "dolgozni" az ügyeimen, de már megint elaludtam. Ez pedig a legbiztosabb jele annak, hogy jó idő jön. Még szerencse, hogy szándékolni még tudtam az energiát, működik így is :)
Vagy lehet, hogy egyszerűen csak fáradt vagyok a sok melótóL? Még ilyet...

banyuss

Előzmény: bantha (167)
bantha Creative Commons License 2001.03.07 0 0 167
Kitartás:banyusss
Ha Aigner Szilinek hinni lehet jön a jó idő :)
Előzmény: banyusss (166)
banyusss Creative Commons License 2001.03.05 0 0 166
Sziasztok :)

Ismét hétfő van, elkezdődött nekem egy újabb jó melós hét.

Hogy bírtátok a hét végi időváltozásokat?

banyus

Magustanonc Creative Commons License 2001.03.05 0 0 165
bantha: en perpillanat fejlodesre, es ezt mas nem adhatja meg nekem.
Előzmény: bantha (163)
paulov Creative Commons License 2001.03.05 0 0 164
Kedves Magustanonc!
Majd egy más alkalommal bemutatkozom.
Egy kicsit szeretném pontosabbá tenni a szeretetről megfogalmazott mondataidat.
SZERETETET csak ADNI lehet, KAPNI NEM. Amit kapsz érte az a boldogság, melyre minden ember törekszik.
Ha valaki vitatja ezt, kérdezd meg: tud-e a világtörténetében olyanról, akinek sikerült szeretetet vásárolni, legfeljebb képmutatást.

Üdvözlattel paulov

Előzmény: Magustanonc (157)
bantha Creative Commons License 2001.03.03 0 0 163
Magustanonc:Nemtudom de a te meglátásod és az enyim elég messze esik egymástól.
Egyszer azt írod "nem azért adunk szeretetet,hogy utánna azt kapjunk hanem mert ez a dolgunk".
Ez után pedig azt,hogy "nem hiányzik neked semmi amit ember adhatna neked"
Nekem ez egy elég nagy képzavarnak tűnik.
Kérdésem :
- te mire vágysz?
- és kitől?
Félre ne érts nem kötözködni akarok csak tényleg nem értem,mit akarsz ezzel mondani!
Előzmény: Magustanonc (162)
Magustanonc Creative Commons License 2001.03.03 0 0 162
bantha: en ugy vagyok vele, hogy nem varok el semmit, mert nem hianyzik semmi, ami mas ember adhatna nekem.
Előzmény: bantha (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!