Keresés

Részletes keresés

praclee Creative Commons License 2001.03.21 0 0 9449
Off
Ti már nem használjátok az étel vagy ennivaló szót??
Előzmény: Gemini (9441)
praclee Creative Commons License 2001.03.21 0 0 9448
Babaloo
Te hol laksz?Hogy viszed magaddal odáig?
Előzmény: Babaloo (9428)
Babaloo Creative Commons License 2001.03.21 0 0 9447
Így gondoltam én is, csak nem akartam ennyire részletezni. Reméltem, hogy jól érted.
Előzmény: Gemini (9440)
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.21 0 0 9446
Gemini!
Te Shito Ryu-zol? Vagy honnan ismered Szénási senseit? Egy időbe jártam hozzá edzésre a Hallasyba.
Előzmény: Gemini (9440)
Kreta Creative Commons License 2001.03.21 0 0 9445
Tavaly elég korrekt volt a hely még. Kaja is egész jó volt, csak a pincérek voltak baromi lassúak. Viszont idén tényleg féltem lemenni enni, nem tudtam mi vár rám. És a mi ideén a legnagyobb trógerség volt, hogy a táborzáráson szobáztattak a szálláson. A mester beszélt és a ftrici ott mászkált felalá, csörgette a mobilját. Nagyon gáz volt.
Nem igazánértettem, hogy miért nem biznisz egy ilyen helynek télen 2 hétre 60 fő megtartása. Miért jobb ha mi 60 an szívunk a 10 mulatozni vágyó miatt? No mind1, jővőre már nem kell velünk foglalkozniuk.
Előzmény: Gemini (9441)
BLaca Creative Commons License 2001.03.21 0 1 9444
Joruto

Ismét felmerült a neve, nekem pedig az jutott eszembe, hogy ígért valami kőkemény versenyt Japánban, és hogy egy-két magyar versenyző kijutását segíti, valamint hogy ő is indul. Ti is emlékeztek erre? Tudtok valamit?

BLaca

Előzmény: Bassman_ (9442)
bout Creative Commons License 2001.03.21 0 0 9443
Bassman_ (bocs a múltkori kisbetűzésért, keverem a neveket)

Sajnálom, de azt kell, hogy mondjam, hogy neked már mániád az, hogy én téged rossz színben akarlak feltűntetni.
Legalábbis ez látszik abból, hogy milyen mondatokat ragadtál ki és azoknak milyen értelmezést adtál.
Akkor inkább hagyjuk az egészet akkorra, amikor már kicsit jobban bízol bennem. (Mi okod lenne rá?)

Na üdv,
bout

Előzmény: Bassman_ (9442)
Bassman_ Creative Commons License 2001.03.21 0 0 9442

bout

"Hozzáállásomnak az emberekhez semmi köze a harcművészkedéshez,"

Mintha éppen ugyanezt írtam volna én is, ha nem is az emberekkel kapcsolatban, hanem a témával kapcsolatban. Valahol hasonló azért.

"Éppen ezért az extrém esetektől eltekintve nem tartom jónak azt, hogy valakit az évekkel ezelőtti cselekedetei alapján ítélünk meg,"
Sajnos ez egy extrém eset, figyelembe véve a danok számát mondjuk.

"Ahogy megtanuljuk, hogy egy felénk érkező agresszióra ne a természetes (összehúzom magam, vagy csépelek össze-vissza cél nélkü), hanem a higgadtabb és hatékonyabb technikával reagáljunk,"
Megint elfelejted, hogy miképpen is történtek akkoriban a dolgok. (Itt voltál már akkor? Nem emlékszem.) Remélem, megfelel a fentebb írtaknak az a hozzáállásom, hogy inkább nem szóltam hozzá egyáltalán a topichoz vagy 7 hónapig, csak ne kelljen szócsatázni. Csak egy gond van: ez nem működött. Kár is tagadni. És nem miattam. Szóval, a cselekedeteimet (nyilván) elitélő szavaid nem kalkulálnak be minden tényezőt.

"Nekem azt tanítják, hogy nem az a hiba, ha valaki valamit rosszul csinál, hanem az, ha nem akar javítani ezen."
Mint láttuk, volt aki nem akart, pedig ezer lehetősége lett volna rá.

Előzmény: bout (9426)
Gemini Creative Commons License 2001.03.21 0 0 9441
Pedro 14,
"Párádfürdő (Idén februárban volt)
24000Ft(Tejes ellátásal,utázás egyénileg).Lebontva nem igazán tudom az árakat.
Ez elméletileg egy emelt díjas összeg volt, mivel hiperhuper kaját ígértek,"

Csak nem a kórházban voltatok? Mi évekig (kb. 3x) ott laktunk és ettünk az edzőtáborban, de a végére annyira hülyének néztek bennünket (romló szolgáltatás, meredeken emelkedő árak), hogy már nekünk is feltűnt... szóval tavaly Szigetvár mellett, Domolospusztán volt a tábor, idén pedig Szolnok mellett, egy holt-Tisza ág melletti campingben lesz, faházas szállás, állítólag jó kaja, némi szponzorálással 25-30 ezer lesz fejenként, 8 napra.

Gemini

Előzmény: Pedro 14 (9438)
Gemini Creative Commons License 2001.03.21 0 0 9440
Babaloo,

"Mennék, a Dunakanyarnál nincs szebb hely. Kutyát vihetek magammal, kettőt (huskyk)?"
Figyelj, nem az én tulajdonom a Dunakanyar... ha szerinted a vonatra fel szabad vinni őket, én hogy szólhatnék bele? Személy szerint, ha normálisan viselkednek, engem nem fognak zavarni...

(Mellesleg: Szénási Zsolt senseinek (5. dan) is huskyja van :-) )

Előzmény: Babaloo (9428)
Mikee Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9439
Csen!

Milyen volt a HOrváth Péter által alkalmazott edzésprogram? Mennyiben hasonlít a milyenkre (ha ismered)?

Kösz,

Mikee

Pedro 14 Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9438
Edzőtábor:
Párádfürdő (Idén februárban volt)
24000Ft(Tejes ellátásal,utázás egyénileg).Lebontva nem igazán tudom az árakat.
Ez elméletileg egy emelt díjas összeg volt, mivel hiperhuper kaját ígértek, azt egy nagy szart adtak.
PINGYI Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9437
Edzőtábor:
Simonpuszta aug.5-10-ig 11500 Ft/fő
Ebben benne van napi háromszori (bőséges) étkezés és szállás, strandhasználat. Külön csak a vizsgadíjat kell fizetni.
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9436
Ez igy jött, mailen. Ennel durvabbak is vannak benne, nezd meg a sajonara partyt!
Előzmény: Cibet (9430)
TLM Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9435
Csen :

Hát ez valóban kevésnek tűnik. Már csak az a kérdés, hogy aki nektek tanítja mennyire gyakran jár ki útmutatásért. Mert e nélkül csak sötétben való tapogatózásnak érzem a dolgot és nem sok értelmét látom.

Üdv : TLM

Előzmény: Csen (9433)
leha Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9434
tavaly Visegrádon volt edzőtábor, olyan dojoban tatamin alvásos, napi kétszeri melegétkezéses egy hetes. 10 és fél ezerre jött ki
Csen Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9433
TLM
Sajna, csak eggyetlen alkalommal. Egy bemutató edzés, és egy azt követő vacsora alkalmaával. Igaz az iskola méretéből adódan, mindez nagyon meghittre és bensőségesre sikerdett - plussz a haldók egyszer mehettek ki hozzá egy napra - ,de 4 év alatt mindez édeskevés. Ez talán kissé degradálóan hatott a társaságra - rám legalábbis mindenképp -, mert szerintem mindannyian nagyon keményen edzetünk, és készek voltunk bármikor fogadni, ill. kimenni hozzá mégsem sikerült szorosabb kapcsolatot kialakítani. Ma úgygondolom, hogy ez édes kevés, ennél több kell...

Sama
Egyelőre csak tavalyi adatokat tudok
1 hét egy Gyöngyös melletti kis falu művelődési házának kertjében:3000 Ft.
Szállás:benne fogaktaik a fenti összegben
Napi 3-szori étkezés díjja:7*500 Ft

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9432
Sejtettem, ezert is irtam oda, h inkabb a jelensegrol irtam:)
De egyebkent neked is igazad van, meg wazullnak is, na:)
Előzmény: bout (9427)
Babaloo Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9431
Rajongásod érthető :)
Előzmény: leha (9429)
Cibet Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9430
"Edzőtábor idelye(sic!): 2001. Augusztus 5-10-ig."

Ezt tenyleg igy kuldtek ki, vagy csak te gepelted el?!

Előzmény: Darth Bane (9425)
leha Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9429
wáááááá! imádom a huskykat
Babaloo Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9428
Mennék, a Dunakanyarnál nincs szebb hely. Kutyát vihetek magammal, kettőt (huskyk)?
Előzmény: Gemini (9423)
bout Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9427
Orltran,
Majd még utánakérdezek a főszerkesztőnél, de szerintem Joruto nem kaphatott túl sokat azért a cikkért. Ez egy elég kis költségvetésű és alacsony példányszámú újság. A cikkekért általában nem szoktak pénzt kapni a szerkesztők. A terjesztők többsége is társadalmi munkában dolgozik (én pl. ingyen újságért csináltam anno). A bevétel nagyrésze többnyire csak a nyomdai költségeket fedezi (ha fedezi). Az ATM-nek még nem kell konkurenciától tartania.

Szóval marad a hírnév(?) és a topic-lakó-pukkasztás. :-)

A többire megtalálod a válaszomat az előző hozzászólásomban.

bout

Előzmény: Törölt nick (9393)
bout Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9426
Wazull,
Mégegyszer: igazad van.
Mégegyszer: a cikk azért ott van, nem kell beszkennelni ezért senkinek.

bassman,
Pont ezt vártam tőled. :-) Tényleg leszarom, hogy ki csinálta (kik csinálták) azt a hadjáratot. Mert nem a személlyel, hanem a tettel volt a problémám. Nekem nem erre a kására fáj a fogam. :-)
De egy-két dologban tévedsz.
1. Hozzáállásomnak az emberekhez semmi köze a harcművészkedéshez, ha azt nézem, hogy én már régebben is így álltam hozzájuk. (Persze, hiszi a piszi...)

2. Nem célom, hogy elsikoljak(?) az emberek hibái felett csak azért, hogy megbocsátónak tűnjek.
Tény, hogy elsősorban a jót keresem mindenkiben (a rosszat általában nem kell kereseni, majd kiveri a szemünket), de nem a megbocsátás a célom (nem vagyok én keresztény). Viszont az is tény, hogy igyekszem úgy hozzáállni másokhoz, hogy ne kelljen "megbocsátós helyzetbe" hoznom magam. És ez sokszor úgy veszi ki magát, mintha átsiklanék a hülyeségeiken, holott csak igyekszem megérteni, feldolgozni az okokat, mielőtt még az indulataim felülkerekednének.

Félreértés ne essék: elítélem, amit Joruto(ék) (nem) tett(ek) a kislánnyal. És elítélem, amit itt tett többször a topic-kal, vagy néhány (sok) topic-lakóval. De mivel én még mindig nem vagyok benne biztos (és ehhez jogom van), hogy Joruto csak abból áll, amit az interneten előtalálni lehet róla, ezért nem áll szándékomban a tettein keresztül őt magát is elítélni. Ráadásul nemcsak rosszat hozott nekünk. (Bár ebben már egyre kevesebben értenek egyet velem. :-( )
És - ha már itt tartunk - szerintem nem lehet átsiklani valakinek a jó tulajdonságai (tettei) felett sem azért, hogy kihangsúlyozhassuk a hibáit. Nem olvastam utána annyira, mint mások, de úgy emlékszem, hogy itt a neten is volt szó egy (ma már nem létező) szervezetről, ami a magyarokat segítette Japánban tett látogatásaik során. Asszem ebben is benne voltak Jorutoék valamennyire. Persze, az kit érdekel?

Szerintem egy ember az élete folyamán folyamatosan változik, oda-vissza fejlődik. A jó és a rossz tettei és tapasztalatai alakítják őt haláláig (vagy talán még utána is). Éppen ezért az extrém esetektől eltekintve nem tartom jónak azt, hogy valakit az évekkel ezelőtti cselekedetei alapján ítélünk meg, mégha ez is a természetes (vagy kényelmes) reakciónk. Helyesnek tartom, ha egy ember megbünhődik a bűneiért, de mindennek van határa.

Ha már harcművészetek (esetleges) személyiségfejlesztő hatása is előkerült: a gyakorlások közben elvileg nemcsak technikákat tanulunk, nem csak a mozgásunk lesz egyre gyorsabb, ügyesebb, erőteljesebb. Valamit odabent is változunk. Ahogy megtanuljuk, hogy egy felénk érkező agresszióra ne a természetes (összehúzom magam, vagy csépelek össze-vissza cél nélkü), hanem a higgadtabb és hatékonyabb technikával reagáljunk, úgy ez a fejlődés, lehiggadás a bensőnkben is végbemegy.

Nekem azt tanítják, hogy nem az a hiba, ha valaki valamit rosszul csinál, hanem az, ha nem akar javítani ezen.

"nézzetekezértnyugodtanálszentnek" bout

Darth Bane Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9425
Szia Sama!
A mi nyari edzotaborunk kiirasat pont tegnap kaptam meg. Mutatom:

WADO-RYU KARATE
NEMZETKÖZI EDZŐTÁBOR
TATABÁNYA

Y. Iwasaki 7. Dan kyoshi-sihan S.Imai 6. Dan kyoshi F. Sugasawa 6. Dan

Edzőtábor idelye: 2001. Augusztus 5-10-ig.

Program: 2001. Augusztus 4. du. 14.00-tól regisztráció a kollégium aulájában (szállás befizetése )
5. de. 9.00-12.30 edzés
6. de. 9.00-12.30 edzés
7. de. 9.00-12.30 edzés
8. de. 9.00-12.30 edzés
9. de. 9.00-12.30 edzés du. 17.00-tól kyu vizsga
10. de. 9.00-tól Dan vizsga du. 16.00-18.00 edzés 20.00-tól sayonaraparati!!
11. de. Elutazás

Edzőtábor díja: 11 000 Ft/fő ( nem tartalmazza a szállást és étkezést )
Szállás díja: 800 Ft/fő/éj
Reggeli: 360 Ft/fő/nap
Ebéd: 542 Ft/fő/nap ( három fogásos )
Vacsora: 480 Ft/fő/nap ( két fogásos )

Szállás Címe: Középfokú Kollégium
2800. Tatabánya
Réti u. 1/a. Tel: 34 310-415

Előzmény: Sama (9424)
Sama Creative Commons License 2001.03.20 0 0 9424
Sziasztok,
Csak erdeklodes vegett leirnatok, hogy ki, mikor, hova, mennyiert es mennyi ideig megy edzotaborba?
(Arra vagyok kivancsi, hogy ahova mi jarunk es amennyiert az draga vagy olcsao :))

Sama

Gemini Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9423
Babaloo,

Igen, április 8-án (vasárnap) 8-kor találkozunk a Nyugatiban és a Zebegény-Nagymaros túrát tesszük meg (málnaszörp, könnyű terep, kábé 2-3 óra, de nagyon szép táj). Még egyszer közzé fogom tenni, a kirándulás előtt pár nappal...

Gemini

A tervezett útvonal (kékkel :-) )



Előzmény: Babaloo (9412)
Gemini Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9422
Darth Bane,
"Valaki esetleg megmondhatna, hol lehet megszerezni-kikolcsonozni ezt a Once were warriors-t, mert meg szeretnem nezni"

Mondjuk tőlem. Írj magánba.

Gemini

Előzmény: Darth Bane (9405)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9421
Íme egy kis segítség a "felkészüléshez":
http://www.extra.hu/wingchunkuen/mainpage.html
http://www.freeweb.hu/wingchun/index.html
Mindkét honlapról van bejárat a Wing Chun vitafórumba, ahol Juhász sifutól is kérdezősködhetsz, más TWCK-soktól, köztük öreg csókáktól is, és persze más ving csun ágak művelőivel is (rög)eszmét cserélhetünk. Kukkants be! Én most eltűnök, majd este találkozunk edzésen.
Előzmény: Babaloo (9420)
Babaloo Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9420
Hát, izé, ott a férfiak öltöznek, edzés közben meg csak a tanulnivalóra figyelek. Nem is látok mást, csak a mozdulatokat, meg arra koncentrálok, hogy jól csináljam. Csak ez lehet a magyarázat felkészületlenségemre.
Előzmény: Fődhözragatt (9419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!