Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 2017.08.23 0 0 7568

Nálam is van egy olyan aminek az első termése beérik, a második lehull. Még tavasszal hagyom teremni mert a többi bokor pici ezen meg sok lesz, utána kiteszem a szűrét.

Előzmény: Sz.Misi (7567)
Sz.Misi Creative Commons License 2017.08.23 0 0 7567

Sziasztok!

Nem akarok "lelombozni"senkit,de a DK darázs nélkül csak breba-t terem,ezt is csak akkor,ha a breba kezdemény nem fagy el.Ez előbb fagy el mint a vessző.Magyarország nagyobb részén ez rendszeres minden télen.

Előzmény: PathosVerdesIII (7564)
jozsibacsika Creative Commons License 2017.08.23 0 0 7566

Én voltam a jozsibacsika. Itt elküldöm a képeket a fáról és a gyümölcsről ami van rajta. Erről a fárol szaporitottam ami a piros edényben van ( azzal a műanyag ballonos módszerrel amit ráhelyezünk az ágra,- ez volt május végén). Irtad hogy érdekelne - engem is valamilyen lila füge hasonló mérettel mint az enyém. Nézd meg a képeket és hátha ráismersz valamelyik fajtára. Benne vagyok valamilyen cserébe. Nem tudom hogy milyen fajta de ez úgy nőtt hogy öröm volt nézni.

Képek erről.

 

Van ujjas levelű fügém is az sajnos elfagyott és ujból tőröl hajtott itt a képe és a szaporitott a fehér edényben már hajt.Várom a válaszodat. Amúgy meg a hozzászólásodat.

Előzmény: PathosVerdesIII (7559)
bombaba Creative Commons License 2017.08.23 0 0 7565

Nekem is volt fügedarazsas fügém, egyszer termett 40 év alatt, 2009-ben, szeptember elején. Ez első termés akart lenni.

Előzmény: zakkwylde873 (7561)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2017.08.23 0 0 7564

Igen van :) És ha pl mindig elfagy, akkor sose terem rendesen, a tulaj meg azt hiszi nem jót vett. A Desert King elég jó fagytűrő és bőséges az elsőtermése, ezért tartják. Eddig nem sikerült szereznem, de keresem.

Előzmény: zakkwylde873 (7561)
Berényi József Creative Commons License 2017.08.23 0 0 7563

Jeszenszky Árpád

Déligyümölcsfélék termesztése hazánkban

 

Előzmény: zakkwylde873 (7561)
Berényi József Creative Commons License 2017.08.22 0 0 7562

Te még nem hallottál erről?

 

Hidd el nem írta el, és nem is a sör teszi:))

Előzmény: zakkwylde873 (7561)
zakkwylde873 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 7561

azt meg hogy ? ilyen van ??? elsotermeshez nem kell a fugedarazs, masodtermeshez meg igen ? ez valami hibrid ? :D

ertem en, hogy kezdodik a hetvege es sorban pattintjuk a soroket, de... :D

Előzmény: PathosVerdesIII (7557)
Berényi József Creative Commons License 2017.08.22 0 0 7560

 

Ha van rá mód mérd meg a talaj Ph-ját, ha túl savanyú a talaj okozhat terméselrúgást. Édesanyámnál ilyen okok miatt éveken keresztül hiába várták a termést. Tavaly megmértem, túl savanyú volt, gyorssegélyként kapott fahamut, hosszútávra pedig takarmánymeszet (Futort). Ennek hatására ősszel már megmutatta termést, sőt egy másik bokor is amin az előző években alig volt termés, ezen kezelés hatására, tövig fagyás ellenére is rengeteg másodtermést hozott.  Ha nem tudsz Ph-t mérni, és nem olyan vidéken laksz ahol alapból meszes a talaj, akkor egy próbát megér, hisz a takarmánymész pár száz forint, és bármennyit szórsz nem lehet túladagolni.

Előzmény: jozsibacsika (7558)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2017.08.22 0 0 7559

Engem érdekelne ha esetleg lesz róla gyökereztetni való vessző, itt a fórumon szoktunk cserélgetni fajtákat. Van sok kétszer termő fajta ami itthon elterjedt és gyorsan nő, csak télire takarni kell mindegyiket hogy megmaradjanak az ágak.

Vannak fajták amik visszafagyás után teremnek még abban az évben.

Előzmény: jozsibacsika (7558)
jozsibacsika Creative Commons License 2017.08.22 0 0 7558

Köszönöm a hozzászólásokat de most nem tudom mit csináljak vele - hisz a fügedarázs még itthon nem található és úgy nézem a képekből itélve hogy ez Desert King fajta ( finom édes és ilyen pirossas a szine belülről, ja és ez nem fagyott el annyira mint a többi). Azért érdekes mert azért tavaly is volt rajta csak nem sok---akkor meg volt fügedarázs vagy más porozta be. Amúgy tényleg nagyon finom csak kevés marad meg rajta. És még hogy tetézzem ebből sikerülr szaporitanom ami most dézsában van , mert jövőre akartam kiültetni.Gyönyörű 2 hajtást nevel most ami van vagy 40cm-es. Hát igy jártam. Mégegyszer köszönök minden hozzászólást.

Előzmény: PathosVerdesIII (7557)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2017.08.22 0 0 7557

Van néhány fügefajta (a San Pedro családba tartozó változatok) aminek az első termése - ami az előző évi ágon jelenik meg tavasszal - sikeresen beérik, viszont  másodterméshez - az idei ágon jelenik meg - kell a fügedarázs hogy beporozza, különben eldobja.

 

A zöld vagy zöldessárga lehet Desert King fajta, ami olyan amit az előbb írtam és itthon is kapható néha.

 

Ha megnézed ezt az oldalt akkor a képek alapján esetleg megállapítod hogy ilyened van-e: http://planetfig.com/cultivars/fcveng8588.html

 

Sok sikert.

Előzmény: jozsibacsika (7555)
55judit Creative Commons License 2017.08.22 0 0 7556

Kedves Józsibácsika! Lehet fajta jelleg is. Az ujjas óriást ismerem ilyennek. Első terméséből sokat leszór, ami viszont marad az nagy szemű és nagyon finom.

Nekem van egy ismeretlenem ami az első termését szépen beérleli, viszonylag korainak mondható, a másodtermését viszont mind leszórja. Tavaly 1 szem beérett, idén semmi.

Előzmény: jozsibacsika (7555)
jozsibacsika Creative Commons License 2017.08.22 0 0 7555

Kedves fügetermesztők. Lenne egy kérdésem: Van egy fügefám amit Eté-ről kaptam ha megérik zöldes sárga szine van nagyon finom jóizű de van vele egy gondom--sok gyümölcsöt ledobál magáról.Ez úgy kezdődik hogy elsorvad fenn a fán és utána lepottyan. Ami fenn marad az nagyon finom. De miért dobál le magárol sokat. Van másfajta fügém is és az ezt nem csinálja.

Van valakinek valami ötlete? Próbáltam locsolni is és ez sem használt. Szarvasmarha trágyát is szórtám már a tövéhez - ez sem használt. A nevét nem tudom már csak azt hogy interneten rendeltem Etéről.

   Szivesen fogadok bármi jó tanácsot.

        Köszönöm.

PathosVerdesIII Creative Commons License 2017.08.20 0 0 7554

Május végén indult talajszintről, most már 2.5 méteres a horvát ismeretlenem, és van rajta termés ami szerintem októberre érik majd, mint előző évben. Oltani jó lesz, az egyik ágon van a kísérleti légbújtásom.

ahraya Creative Commons License 2017.08.20 0 0 7553

Attól függ milyen magasak a fügék és sorban egymás után, vagy 2 sorban lesz elrakva.

Jó ha van köztük 2-3 méter távolság hogy tudjon bokrosodni.

A szomszéd jól megoldotta. Lényegében raklapok közé lehet rakni a fügét a közét száraz avarral kirakni a tetejéig és ráhúzni fóliát lehet méterben kapni és a végeknél tetejére nehezéket rakni hogy ne bontsa meg a szél.

Vagy még a 2 raklap tetejét faléccel is lehet kimerevíteni.

Előzmény: Balesz21 (7551)
Tibicsoki19 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 7552

Szerintem az avar és a szalma is jó. Én a selyemfenyő lehullott tűleveleit használtam, az azért jó mert vékony, kb 15 cm hosszú szálakból áll és szellősen lehet belőle a füge köré kupacolni, nem fülled be.

Előzmény: Balesz21 (7551)
Balesz21 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 7551

Sziasztok!

Tudom kicsit korai még erről beszélni,de sikerült beszereznem 20-30 db raklapot egy építkezésről, van pár füge bokrom 2-3 évesek,amit hely hiányában kiszeretnék ültetni a végleges helyükre ősszel, ez egy dombtető, fagylefolyásos terület, 200 méter tszf magasságban. Mit javasoltok,a raklapok közé mit lehet rakni majd,avar,szalma? Sokat olvastam visszafele a fórumon,illetve be is írtam a keresőbe,hogy téli takarás stb,de nem sok mindent találtam. A szomszédom tavaly ültetett ősszel egy kis füge csemetét,télen 4 raklapközé szalmát gyúrt decemberben, a tetejét lezárta egy lemezzel a csapadék elől, majd ezt márciusban bontotta ki, idén roskadásig van fügével és hatalmasat nőtt a bokor. :) 

bombaba Creative Commons License 2017.08.19 0 0 7550

Két fajta van a fotókon, az 1-4 egy bokor, és az 5-6 egy más fajta. Mindegyik helyi noname fajta.
A második termés szept. 5.-e körül kezdődik.

Előzmény: 55judit (7549)
55judit Creative Commons License 2017.08.19 0 0 7549

Jól néz ki. Ez melyik fajtád?

Előzmény: bombaba (7548)
bombaba Creative Commons License 2017.08.19 0 1 7548

55judit Creative Commons License 2017.08.19 0 0 7547

Nem, nincs hozzányúlva. Csak a jég verte meg a fügéket, ezért azt gondolom lepotyoghat mikor érés előtt elkezd majd nőni.

Onnan tudod hogy másodtermés, hogy a fügék nem csupasz ágon vannak, hanem mindegyik levéltőből nőtt.

Előzmény: ahraya (7546)
ahraya Creative Commons License 2017.08.19 0 0 7546

Tényleg sok van rajta.

De úgy látom ez még az első termés lenne, mert nem látok sehol érettebbeket.

Viszont a csúccsal te is dolgoztál valamit.

 

Előzmény: 55judit (7545)
55judit Creative Commons License 2017.08.19 0 0 7545

Szívesen.

 

Előzmény: ahraya (7544)
ahraya Creative Commons License 2017.08.18 0 0 7544

Feltölthetnéd a rengeteg terméssel az ágakat

Előzmény: 55judit (7542)
zakkwylde873 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 7543

sztem se erdemes addig levalasztani. en is majd csak osszel, lombhullas utan fogom leszedni oket.

Előzmény: 55judit (7542)
55judit Creative Commons License 2017.08.18 0 0 7542

Jól néz ki!

Ez pedig tőzeges:

Egy fiatal tőre raktam, most fog először teremni, és dugig van. Állítólag apró lila termése lesz, de biztos hogy nem egyezik az én apró lilámmal, a levele is, és a bogyói is másak. A gyökereztetett ágon is sok van, lehet, le sem kellene választani amíg le nem terem.

Előzmény: zakkwylde873 (7541)
zakkwylde873 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 7541

A gyokereztetokozeg kokuszrost.

55judit Creative Commons License 2017.08.18 0 0 7540

Ha nálam kiderül valamelyikről hogy ilyen kései fajta, kidobom.  Én azokat szeretem, amik beavatkozás nélkül is időben beérlelik a fő hullámot is.

Előzmény: ahraya (7539)
ahraya Creative Commons License 2017.08.18 0 0 7539

Volt olyan évem a 2016-os.

Az év első felében a vállammal problémáztam, a második fél évben meg a köhögéssel küzdöttem és külföldön is voltan 1,5 hónapot.

A fügével nem foglalkoztam.

Termés nem sok lett.

A másodérés rajta maradt télen is  és márciusban potyogtak le kb cseresznye nagyságúak voltak.

Ennyit tudok mondani.

Nem az a fő hogy rengeteg legyen rajta hanem hogy beérjenek.

Csak kedvtelésből csinálom.

Na, beszéltem a nénikémmel, a szülei 1925-be ásózták egy református templom kertjéből.

Tőlük cipelte/cipeli a rokonság, már akinek a foga fájdul meg rá.

Az én szüleimnek is volt , de én kb 2002-ben kívántam meg.

Előttem ásózta le a nénikém és én aszerint szaporítottam 1-t, de az már nincs védett helyen.

 

 

Előzmény: Berényi József (7532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!