Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2041

Hali!

 

Úh, most már nagyon sok mindent lecsekkoltam, de tényleg:-))

 

Mykonos...hát igen, azt hiszem nekem se nem begyere, becsapósak a képek.(na meg a géjz....hát eeegeen.)...ja és drága.

 

Náxos-i szállodákat is megsasoltam a www.travel-to-naxos.com

oldalon...háát a panorámaképek alapján eléggé alulfejlett még az infrastruktúra. Ja! Megtaláltam a First Minute ajánlatot és is. (Ezért is vizsgáltam be a hoteleket)

 

Azon agyalok, hogy meg lehet-e kerülni az utazási iroda által szervezett 87.000 Ft-os (+16.000 illeték) utat...de nem igazán. Ugyanis ha nézem a 30EUR-os szállást...

 

De mégis miért van az, hogy a Kréta, meg a Santorini is jóval olcsóbb, mint pl. Náxos???

 

Jah, és még egy uccsó:

Bakker mindenhol ennyire fúj a szél, ahogy az úti beszámolókban szerepel?

 

 

 

woodchuck Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2040

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni, mivel még sosem jártam Görögországban. Május végén utaznánk, olyan helyre, ahol már akkor is meleg van, és fürödni is lehet. Nyugodt, csendes, vadregényes helyre vágyunk, ahol lehet pihenni (elvégre csak nászúton leszünk:)

 

Várom az ötleteket...

 

woodchuck

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2039

Csá' Csá !

 

És Ti mikor mentek Amolianira ?

Ha megelőznétek, úgy kérlek, hogy tedd utána itt közkinccsé az úti élményeiteket ! Pld. milyen is a sziget, akad-e néhány napot lekötő látnivalója, milyenek az árviszonyai a szárazföldhöz képest, komppal be lehet-e juttatni az autót (és milyen sűrű menetrend szerint), stb., stb. stb. ???

 

Ugyanis én is az idei esélyes úticéljaim közé vettem Chalkidikit, aminek fontos részét képezné ez a kis szigetecske is ... ;-)

Előzmény: csá (1997)
Fabien Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2038

Szia!

 

Menj ki jól az utazás kiállításra. A Dias Zeus-os lányok görög válogatott focimezben biztos fognak neked segíteni, majd figyeld meg :) (Főleg, ha Tolo-ról érdeklődsz:)

 

A Wizz 5000 Ft-ja persze nem annyi, de még így is feleannyiba fog kerülni a végén, mint a MALÉV. Legalábbis nekünk tavaly pont a fele volt úgy, hogy június végén foglaltuk le július végére.

 

Azonban szeptemberre szerintem nem kell most lefoglalni, legalábbis én augusztusig semmit se foglalnék le a helyedben. Lesznek jó kis lastminute-k, és addig még meg is gondolhatod magad :)

Előzmény: Törölt nick (2034)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2037

Szia Zoloúr!

A 10.000,-Ft-os kedvezmény nem utalványt jelent, hanem az általad kiválasztott út teljes vételárából levont kedvezményt. A kedvezmények általában nem összevonhatók, és ha van más kedvezmény is, csak az egyiket érvényesítheted.

Mykonoson ugyan még nem jártam, de láttam róla útifilmet és rögtön le is tettem róla. Gyönyörű szép, de nem az én pénztárcámnak és ízlésemnek való, rengeteg a nem heteró, főleg angol és német túrista. Nagyon zsúfolt és zajos a filmen látottak alapján. Az árak is jóval magasabbak, elsősorban a tehetősebb vendégekre szabottak. Az Apollon Travelnak ide is van útja. Szeptember 10-től a Hotel Mykonos Beachben**+, 1 hét/fő reggelivel 146.900,-Ft. Az árban a repülő, és a transzfer is benne van. A Megali Ammos Beachen levő, úszómedencés szálloda tengerparti, 500m-re a fővárostól. A szobák légkondisak, TV-vel és hűtőszekrénnyel felszereltek.

Ugyan ide szeptember 17-től, 1 hétre 127.900,-Ft/fő. Ezek first minute árak.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Törölt nick (2034)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2036
Köszi, Valcsi mégnéztem. Nagyon szép.
Előzmény: k.valcsi (2032)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2035
Az 5000 Ft csak a repülőjegy. Csinálj úgy, mintha foglalnál. Egyből jönnek az adók, illetékek.
Előzmény: Törölt nick (2034)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2034

Hello!

 

First: thx for all:-))

 

Aztán:

Megyek utazás kiállításra, de már célirányosan akarok érdeklődni, és kiszűrni a megvezetéseket. (pl. a 10.000 Ft-os kedvezmény azt jelenti, hogy kapok 10eFT értékű téli utazási csekket...kössszz)

Nos közben kiderült, hogy szeptember közepén tudunk menni.

(ja:nászút lesz:-))

 

Nos még mindig variálok az egyéni út, ill. az utazási iroda között. Nem lehet valami hibrid megoldás?:-))

 

Mivel eléggé az utószezonban megyünk tartok attól hogy nem lesz dögmeleg (mert én aztat szeretem ha nagyon meleg van:-))...főként ezért is jó lenne minél délebbre.

 

Érdekes a Mykonosra semmit nem írtatok. Mondjuk most hogy utánanéztem kissé elrettentett a nagy "géj" felhívás a mykonos-i honlapon, valamint különféle fórumokon szereplő ezirányú nagy érdeklődés....(konzervatív vagyok, ez van).

Az előbb megnéztem a wizzair-t, meg  skyeurope-t is....én még nem utaztam repcsivel, de mondjátok mit jelent a 5000 Huf-os ár a valóságban?Úgy mindennel együtt?

 

k.valcsi Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2033

Szia Zoloúr!

Pefkiben kavicsos a part nagy része, habár a kikötőtől nem messze van egy kis rész, ami inkább homokos-aprókavicsos. Tavernák és boltok a tengerparti sétányon találhatók, éppen ezért az apartmanok csendes helyen vannak. Motort lehet bérelni és érdemes körülnézni a szigeten. Nincs zsúfoltság, és kevés túrista található. Én a Neptun Toursszal voltam, de megszünt azóta ez az utazási iroda. Nem is tudom, hogy van-e valakinek Pefkiben apartmanja.

Naxos: Az Apollon Travel indít ide utakat. Augusztusban 1 főre, 1 hétre repülővel, hajójeggyel, transzferrel a szállás 121.900,-Ft a Hotel Sphinx-ben reggelivel. Ez egy first minute ár, ami azt jelenti, hogy április 15-ig kell befizetned. A szállóda 150m-re van a tengerparttól, egyszerű 2 csillagos.

Az utazási kiállításra érdemes kimenni, mert sok iroda ott nagyobb kedvezményt ad mint a katalógusban leírtak. Ha nincs sok időd, érdemes célirányosan megnézni a Görögországot kínáló utazási irodák ajánlatait.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: Törölt nick (2016)
k.valcsi Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2032

Szia Vatti!

Hydra szigete a Peloponnészoszi félsziget alatt található. Mi hajóval voltunk ott Tolóból. Egy nagyon picike, igazi görög sziget, amely főként sziklás, de rengeteg virággal. A szigeten csak gyalog, vagy szamárháton lehet közlekedni. Motoros jármű egyáltalán nincs, még áruszállításra sem. Kikötője egy kis öbölben van, a két oldalt  kiugró sziklákon ágyúcsövek "vigyázzák a tengert". Szűk kis utcácskák vezetnek fel a hegyoldalba, melyek általában lépcsősek. Hangulatos tavernákat is találsz mindenütt. A fehér házacskák és a sok virág, valamint a narancsfák csodálatos látványt nyújtanak. Fürdésre alkalmas homokos partja csak egy helyen van, inkább csak sziklás strand található. A víz kristálytiszta és gyönyörű kék.

Képeket és bővebb leírást találsz a következő honlapon.

http://www.hellasz.hu/leirasok/leirasok.php?PHPSESSID=20f7c3e2b819da155f0b0100aafc2ba1

 

Bocs, hogy csak most válaszoltam, de eddig nem voltam számítógép közelében.

 

Üdv.: Valcsi

Előzmény: .vatti. (2011)
ingmar-b Creative Commons License 2005.03.16 0 0 2031
Sziasztok!

Segítségét szeretném kérni valakinek, aki járt KOS szigetén. Most készülünk oda, és kellene egy kis tájékoztatás.

Előre is köszi: Help me!!

baz1joe Creative Commons License 2005.03.15 0 0 2030

Hello !

 

Ha mar Sartiban lesztek, korul lehet nezni, megy Athenba busz, csak 2 vagy 3 napos a "tura". Buszban alvassal...

Lehet menni barmelyik ottani irodaval, nam szamit, melyikkel mentetek, lehet meg jobban is jartok. Az egyik a foteren van, a masik egy onnan elvezeto utcaban. Erdemes erdeklodni.

 

BaziJoe

Előzmény: hellner (2023)
aszaly Creative Commons License 2005.03.14 0 0 2029
:oDDDD. Nagyonlyóó!
Előzmény: nahat (2028)
nahat Creative Commons License 2005.03.14 0 0 2028
(Öreg székely ácsorog az út mellett. Arra jön két hátizsákos turista, az egyik megszólítja: - Mondja, öregapám, Csíkszeredába mennénk, messze van? Az öreg elgondolkodik, aztán azt mondja: - Hát, elég messze, szerintem ne innen induljanak...)
Előzmény: aszaly (2026)
hellner Creative Commons License 2005.03.14 0 0 2027
Köszönöm szépen az infókat,utánanéztem,ha busszal mennénk Athénba, 7-órát utaznánk Tesszalonitiből,mondjuk reggel és késő este indul járat mindkét helyről.Reggelre oda vagy vissza lehet érni.Valóban,kocsival jobb menni,de még úgy sem ideális.Lehet,hogy Athénra másik alkalmat kell keresni,nem akartam kihagyni.Ki tudja mikor jutok el megint Görögbe?!

aszaly Creative Commons License 2005.03.14 0 0 2026
Csatlakozom az előttem szólóhoz, azaz jobb a kocsi bérlés, ugyanis Athén Sartitól több mint 600 km és ez kicsit hosszú lehet átszállásokkal. Meg aztán Athénban is jobb ha kocsival mész. De azért mert az az iroda nem indít Athénba utat, lehet, hogy egy másik igen. Nézz utána, vagy pl. a környékből ki visz le. Simán befizethetsz. De akár így, akár úgy, Sarti nem egy ideális kiindulópont erre a kirándulásra.
Előzmény: hellner (2023)
Fabien Creative Commons License 2005.03.14 0 0 2025

Nézd meg ezt:

 

www.ktel.org

 

Ez a görög helyközi járat. Sartiból el kell jutni valahogy Szalonikibe, és onnan még öt óra kb. Athén. Csekkold le, jó a honlap. (A térképen az egérrel a megye fölé állva látod, hogy mi a megye neve, és azt kell beírni, hogy várost tudj keresni.)

Ha kocsit bérelnél az is ugyanennyi időben.

Előzmény: hellner (2023)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.14 0 0 2024
Sartiból tényleg messze van. Ráadásul kanyar is van benne, mivel Szalonikiból tudsz eljutni Athénba. A Ring Roadon ráadásul a következő tábla van kitéve: "Athina 6xx km". Szóval tömegközlekedéssel szerintem nem fogsz elmenni.
Előzmény: hellner (2023)
hellner Creative Commons License 2005.03.14 0 0 2023
Sziasztok!Hellner ákos vagyok,egy kérdéssel fordulnék hozzátok:augusztusban utazunk a barátnőmmel Sartiba,egy utazási irodán keresztül,busszal.Többek közt elszeretnénk jutni Athénba is,csak nem indítanak onnan buszos kirándulást,gondolom nagyon messze van.Ha tudnátok ajánlani olyan angol v. magyar nyelvű linket ahol görögországi belföldi menetrendet és jegyárakat(-rendelést) megtudnánkk nézni azt nagyon megköszönnénk! 

Jox Creative Commons License 2005.03.14 0 0 2022
Itt pedig egy másik fórum Görögországról: http://www.hellasz.hu/forum
Jox Creative Commons License 2005.03.14 0 0 2021

Látogasd meg a www.hellasz.hu oldalt, azon belül pedig az "Ajánló" oldalt...

Itt találsz telefonszámokat is, illetve online szállásfoglalára is lehetőség van.

Előzmény: elmond (2020)
elmond Creative Commons License 2005.03.13 0 0 2020
Tudna valaki Bulgáriában, vagy Görögországban egy három és egy ötfős családnak apartmant ajánlani, esetleg telefonszámmal.
Fabien Creative Commons License 2005.03.13 0 0 2019

Szia!

 

Tolo az általad leírtak szerint:

 

1. Buszos út, ami azt hiszem max. a Dias Zeusnak van. Az ugye helyben tesz le. Min. 30 óra, de inkább 35. Viszont olcsó. (Személy szerint a hideg ráz tőle, de aki bírja, annak hajrá :)

 

2. Charter lehet, hogy több utazási irodának is van. Akkor már eleve ők biztosítják a transzfert. Ami utazási irodától függően lehet busz, vagy pl. mercédesz-taxi is. (Mi egyszer így voltunk, mivel össz. hatan voltunk egy turnus.) Ekkor az athéni reptéren vár egy idvez, és a bármelyik közl. eszköz helyben tesz le.

 

3. Wizzair. Athén El. Venizelos reptéren tesz le. (Ez a nemzetközi.) Közvetlen metrószerűség van a reptérről a KTEL helyközi buszvégállomásokig Athén belvárosba. Ebből kettő is van, meg kell nézni a KTEL honlapján, hogy melyik a melyik. Athén-Napflio buszjárat, max. 2,5 óra. Óránként jár. Napflio-Tolo 10 perc, félóránként jár.

Ezzel csak a visszaút gázos, mert a wizz hajnalban indul, és ha emlékeim nem csalnak baromi korán kellene visszabuszozni. Amúgy a taxi, Tolo-Athén reptér vonalon 80-100 EUR. (A transzferért min. 15.000 Ft-ot leszednek a charternél.)

 

4. Homokos strand van. Nyugis apartmant azért megkérdezheted itt, mielőtt lefoglalod (mert pl. a Dias Zeus Babis és Jannis ap-ja nem nagyon nyugis), robogót 20 méterenként lehet bérelni. Diszkó nem is tudom, hogy van-e Tolóban :) (Bár asszem a falu elején Assini felé épült valami kies helyen mostanában...)

 

Sok sikert, de ne sokat agyaljatok. Gyakorlatilag mindegy melyiket választjátok az általad felsoroltakból :) Mind jó választás.

Előzmény: Törölt nick (2016)
aszaly Creative Commons License 2005.03.13 0 0 2018
Pefkiről tudok információt adni, mivel ott 3x is voltunk. A nyugi meg a taverna az OK. Szvsz az egyik legjobb, leggörögebb üdülőhely. De sajna homok az nincs. Apró kavics, a tengerben meg nagyobb. A víz csudatiszta, de inkább felnőtteknek való, bár lassan méylül.
Előzmény: Törölt nick (2016)
egérút Creative Commons License 2005.03.13 0 0 2017

És miért nem mész ki az Utazás kiállításra most a héten?
Szerintem friss, autentikus infókhoz jutnál és nagyon sok pénzt spórolnál.

Most már tudod a főirányt, céltudatosan tudnál érdeklődni, esetleg foglani is, hiszen ilyenkor nagy kedvezményeket adnak.

Előzmény: Törölt nick (2016)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.13 0 0 2016

Hello!

 

Az utóbbi egy héten nagyon sokat böngésztem a Neten, meg utazási irodákban is.

Nos, három dolog (köszönet a hasznos tanácsokért, főleg valcsinak)körvonalazódik, de ehhez kérnék egy uccsó segítséget tőletek:

 

Szóval a következők vannak tervben:

 

1. Evia-Pefki. vagy 2.Tolo

Fontos, hogy legyen homokos strand, nyugis apartman (nem baj ha messzebb van a parttól), lehessen robogót bérelni. Nem hajnalig tartó nagy diszkókat, meg szórakozóhelyeket keresem, hanem inkább a nyugit, taverna...stb.

Asszem utazási irodával megyünk. Érdekelne, hogy szerintetek augusztus közepe-végén kb. mennyi az utazás, ill. mit gondoltok mennyi a szállás, vagyis cakompakk az egész:-)

Na és mennyi akkor, ha Wizzair, vagy charter (és hogyan? Athénba érkezés?Onnan tovább?)

 

3. Mykonos, vagy Naxos.

Nos ez csak egy vágy inkább.:-) Érdekelnének az utazási, szállási költségek, meg az árak. Nem a luxusnyaralás a cél, nemigen él bennem túl erős vágy a lá milliárdos módjára koktélt szürcsölgetni a tökéletes naplementében, inkább megfogott a táj, meg az egész.

Szóval a hogyan jutok el oda-tól egészen a mennyibe kerül/fő/nap-ig.

 

Természetesen nem az úszómedencés hotel érdekel, de nem is a bádogbódé szállás.

Tudom, hogy nem egyszerű a kér(d)ésem, de nagy segítség lenne!

Ja: sok honlapot átnéztem, azt ha kérhetem most inkább ne ajánljon senki:-)) Inkább a személyes, vagy közvetett tapasztalatok érdekelnek.

Mégeccer köszi!!!!

 

 

.vatti. Creative Commons License 2005.03.12 0 0 2015

Szívesen, remálem hasznosak az infók. Ha van kérdés írj bátran!

Vatti

Előzmény: Törölt nick (2014)
kardio1 Creative Commons License 2005.03.12 0 0 2013
Bocsi, nem figyeltem, hogy ti busszal utaztatok...
Előzmény: kardio1 (2012)
kardio1 Creative Commons License 2005.03.12 0 0 2012

Írtam mailt!

Ui.: Mennyi idő alatt értetek a reptérről a komphoz (kb.)?

Előzmény: .vatti. (2010)
.vatti. Creative Commons License 2005.03.12 0 0 2011

Szia!

 

Valamenyik topikban olvastam, hogy voltál egy Hydra nevű szigeten és nagyon jó volt. Írnál erről valamit?

 

Köszi Vatti

Előzmény: k.valcsi (2001)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!