Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Roadtrain Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7180

Azért egy TGA XXL-be betudnám helyezni kicsi seggem :o))))))) ott van hely bőven

 

Előzmény: deps (7179)
deps Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7179

akkoréénis.........:)

 

ez a fülkés dolog országfüggő és természetesen léééééé.....

az amerikaiban van minden kivéve(beverlyhillsy zsaruba mondta eddymurphy, hogy ott alszom eszem iszom még sz*rni is odajárok, de azt azért mégse), na ezt tényleg nem teszi bele senki:o)

az amerikaiba lehet táncolni ahogy a kolléganő fogalmaz... az európiaba nemnagyon, bár a csőrös scaniába lehet vmit denszelni.... azújabb verzióba természetesen

pölö révész a kényelmet veszi figyelembe, ezt meg is mondta, s ezért vesz magnumokat, a többit meg azért mert neki is igazodni kell az országok kedvéhez.... most pölö azért vett most  x db(30) volvót mert sok a skandináv fuvar.....

az alapok a következők: állófütés, igenkomoly ágy(vmelyik a cardóval csináltatja), hútő köbö 20liternyi térfogattal, klíma, mikro rendelésre de van olyan amelyikbe alap de az egyszemélyes kocsi, stb.... ja és a nagyság relatív! megadott méretekkel lehet legózni, de a légköbmétere olyan 2 környékén alakul

olyan nincs hogy mindegyiknek megfeleljen! vagy kényelmes v komfortos kettőt együtt csak a tengerentúlon használnak!

a magyar frici a vállalkozó-nál minden van, vegyes kép, ki mire esküszik!!!!!

más...

a találkozók nagyon jóóóó dolgok! én sajna még egyen sem voltam!!! de jóó lenne már elmenni ebben az évben a szegedire!!!!!

miért jóóó??? mert itt találkozni tudsz azokkal az emberekkel évente egyszer, akikel mikor találkozol az úton akkor intesz... itt meg nem mentek el egymás mellett......

:)

Roadtrain Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7178
Ehhez hasonló esetet volt szerencsém látni :o((( a kamionos tépett az M1-M7 közös szakaszán egy CATERPILLAR-t szállított és ráfordult az M7-re csak elfelejtette,hogy a markoló gémje (vagy hogyhíjják :)) kicsit magasra lóg,így sikeresen ledobta magát a híd alatt. :o((( még szerencse,hogy nem ment mögötte senki.
Előzmény: deps (7171)
Roadtrain Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7177

Szerintem az a jó speditőr aki átlátja a dolgokat és tud a fuvarozó pici agyával gondolkodni néha.

Én szerencsésnek mondhatom magam mert olyan speditőrökkel dolgozok akik vágják a témát mint Szabó a mellbőséget :o)))

Természetesen ilyenkor is vannak néha kis ellentétek,de rövid idő alatt tisztázni lehet a konfliktust.

De volt úgymond rossz példa is mikor elküldtek egy felrakóra,hogy van két raklap árú az egyik 400kg a másik 350kg.Csak mikor a felrakóra beérkeztem és az árú után érdeklődtem akkor derült ki,hogy a darab stimm a súly stimm csak a mérettel van kis gond mert ugyanis az egyik árú az 7m hosszú,ami nehezen fér el egy 4m-es platón.

De erről is hosszasan lehetne regélni esetleg storykkal megspékelni a dolgot.

Előzmény: flower by kenzo (7159)
Roadtrain Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7176

Akkor egy kamion belső :o)))na jó kettő

Csak az íze kedvéért :o))))

A negyedik képen meg egy kis érdekesség,gondolom nem 10tonnás pót cibálásra tervezték ezt a tipust :o))

 

 

manf2000 Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7175

Hopp lemaradtam!! :)

 

Én kintvoltam a Xlll az az a 2003 Július 18-20-kain :)

Nekem tettszett!! :) képek nincsenek nemvittem fényképezőt én ááááááááááááá ökör :( mindegy! :)

 

Szerintem mind a kettő fontos hiszen ahogy már mondték neiedjen meg a hegytől és kényelmes legyen az ágy hiszen fájó héttal nemnagyon lehet a mazsolákra figyelni!!!!! :) :)

 

Konfort talán klíma,állófűtés,áram,lámpa stb.........

 

A cég arra megy hogy vezess és csináld a pénzt és nem arra, hogy "lakj" benne szerintem, de ha roszul tudom akkor kérem a kollégákat javítsanak ki!! :) :) :) :) :) :)   

Előzmény: flower by kenzo (7174)
flower by kenzo Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7174

Volt valamelyikötök valamikor a szegedi kamionostalálkozón?

Mi a véleményetek a találkozóról?

 

Másik kérdés!

Melyik a fontosabb, hogy a kamion fülkéje minél nagyobb, és konfortosabb legyen, vagy, hogy minél nagyobb legyen a lóerö?

 

Mitöl lehet konfortos egy kamionfülke?

 

Melyik kamion fülkéje a legjobb. Olyan kamiont írjatok, amik vannak cégeknél, mert tudom, van olyan nagy is amelyikben táncolni lehet, és még a mikro is be van építve, de nem hinném, hogy cégvezetök ebbe invesztálnak.

manf2000 Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7173

Jelentem

 

A 2/3 része kész a sport cikknek talán holnapra elkészül már úgyis frissíteni kellet volna az oldalam!! :) :) :) :)

 

Nemszégyen ha beszorulunk nagyon!!!!!! :) :)

_Gabesz Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7172
Mondjuk én is csak akkor jöttem rá mikor telefonálni akartam itthonra. Azt miután rájöttem mi lehet a gond, inkább úgyhagytam, sokkal jobb az ha nem csörög :))
Előzmény: deps (7170)
deps Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7171

maga mit csinál ember????? beszorultunk beszorultunk???????

neeeeeeem, vazzeeee hidatszállítok........

 

deps Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7170

az mekkora lehetett!!!!!

 ahogy olvastam megjelent lelki szemeim előtt a főnököd arca....... gyááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

:o)

pillanatnyilag nem kapcsolható gabesz nevű munkavállaló:o)

 

más....

 

én nem a niknévből jöttem rá hogy nő vagy kedves flowrebykenzo!

a drótpostád árúlt el...... mondom már megnézem a postacímét...... :)

nem zaklatás céljából, olyan kíváncsiság vitt ráááá ááááááá :)

hogy hogy irányították régen a pelyhecskéket?????? telexel és telefonnal asszem a hácénak 8848 as volt a telex száma...... a telefonos sztoryt meg már a topikgazda leírta.....

gyááááá megint rossz a kézim.... feszt ereszt ilyenkor ciszcisz

manf2000 Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7169
Tényleg nővagy én azt hittem, hogy férfi ezt nem úgyértem, hogy he he nővagy hanem furcsa ebben a szakmában a nő (kamionsofős)-re gondolok és még az akit érdekel is! :) :) :) :) :) :)!!! :)
Előzmény: flower by kenzo (7165)
_Gabesz Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7168
"Személyes megjegyzés: Szerintem ez volt a királyság, nem csöngött a mobil nyakra-főre, hogy "Holjárszmárgézamértnemértéloda??"

Hehehe. A múltkor elfelejtettem beállitani a roamingot a telefonban emiatt a határ után pár kilométerrel át is mentem nem kapcsolhatóba :))
Előzmény: Tector (7166)
_Gabesz Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7167
Most visszaültem a székembe...
...ugyan miért néztünk volna le emiatt?
Vikiviki is ir ide (igen, ő is nőből van) és néha ő is tud olyan technikai kérdéseket feltenni, hogy csipőből mi se tudunk rá egyből válaszolni (...sajnos mi se tudunk mindent).
Szóval emiatt ne legyen kisebbségi érzésed ;)
Előzmény: flower by kenzo (7165)
Tector Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7166

Amikor még csak a Hungarocamion volt, úgy rémlik, érkezés után le kellett jelentkeznie a célállomáson lévő -vagy ahhoz közeli- HC kirendeltségen, vagy egy ottani, (talán magyar/ul is tudó/) speditőrnél.

 

Egy kis caplatás vagy egy helyi hívás volt az ára, számlával belefért a rezsibe.

A hazatelefonálás, azaz Budapesten való telefonos lejelentkezés is.

(Meg az "okosság" is, ha komálós helyről telefonált, íratott x összeggel "hosszabb" számlát az ember -főképp interurbán beszélgetésekre- és akár egy ebéd, vagy bármi kijött a különbözetből...)

 

Személyes megjegyzés: Szerintem ez volt a királyság, nem csöngött a mobil nyakra-főre, hogy "Holjárszmárgézamértnemértéloda??"

 

Ezzel kapcsolatban van egy félig meddig UL számba menő sztori is.

 

Egyszeri vállalkozó felhívja az -egyébként első nemzetközi útján lévő, fiatal- alkalmazottját:

-Mondd már, miért késel, rég ott kéne lenned a lerakónál??? Hol vagy most??

-Jajj, főnök, én csak megyek, megyek mint a mérgezett egér! És most hagytam el az AUSFAHRT -i kijárót a 2 -esen!"

 

:o))

 

tector.story

Előzmény: flower by kenzo (7165)
flower by kenzo Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7165

Hát lebuktam. Mondjuk belátom, nem volt szerencsés a nicknév választásom, de minden férfias ami eszembe jutott, már foglalt volt. De azért nem volt olyan egyértelmü.

Nem akartam bevallani, mert féltem, hogy egy nöt nem tartanátok témához illönek, és lekezelnétek, esetleg butának tartanátok a témában.

Hát ha valaki Moldovához hasonlít, az iszonyú megtisztelö. KÖSZÖNÖM!!!!

Jó riporternek tartom. Ha tettszett a könyve, még sok hasonlót írt, mondjuk a mentösökröl irott hasonló riportkönyve nagyon jó.

 

 

 

Régen hogyan irányították a speditörök a kamionosokat, mikor nem volt még telefon?

_Gabesz Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7164
:)))
Előzmény: Tector (7162)
_Gabesz Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7163
Én meg lehet, hogy MALWIN sorsára jutok márciustól -már megint...részben a saját hülyeségem miatt, részben más okok miatt. Na de emiatt nem is izgatom annyira magam, ez ilyen formában ahogy csináltam úgyse volt működőképes. Viszont tegnap este majdnem ottmaradtam a 4-esen egy román buszos miatt. Az volt a szerencsém, hogy este 10 körül történt az egész és olyankor még egésszen "friss" vagyok.
Nem tudom mi történhetett vele -elég gyorsan történt minden- de valamiért átrántotta a buszát a sávomba. Szerencsémre ott épp egybe volt az út széle, igy mikor lementem, nem dobta meg semerre se az autót. Mögötte jött egy fehér kisteher (talán egy Sprinter), de miután a buszos beleállt a fékbe, majdnem belement hátulról. Kezdésnek mindenesetre izgalmas volt.
Előzmény: deps (7158)
Tector Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7162
Csodálkoznék is, ha evvel a finom illatú névvel férfi lenne... :o))))
Előzmény: deps (7161)
deps Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7161

most nézem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

az újságíró kollégánk egy NŐ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

én személy szerint kéz csókom.......

üdv a bakon Katica!!!!

kézcsók!

deps Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7160

ennyi pihe-NŐ-vel nem jutok sehova:o)

 

kire hasonlitasz??????

ha elolvastad a lóvénak lehet szaga:) című kiadványt... ha nem akkor az írójára:) a kamionosoknál ő volt a riporter.....:o)

kérdésekre a válszom, szerintem:

ha előbb veltmájszterkedsz akkor dörzsölt vagy v leszel, tehát van rálátásod dolgokra, pölö: útidők, útszakaszok veszélye, kit hol s mikor lehet lezsírozni......

de ha mondjuk nem soförködtél(mint énis), akkor nemsok rálátásod van, de ha bekerülsz egy olyan ember mellé aki mondjuk annyit már ment hátrafelé kamionnal, mint te előre, akkor jó is lehet, de rossz is.... én az előbbit fogtam ki.... mázlim volt!!!!!!

természetesen a sped-deps:) is megszabhatja hogy merre menj, de ált a fuvarok úgy vannak szervezve hogy megadott útvonalon kell menni és ha vmilyen gixer van akkor lehet tudni hogy mi történt(konkrétan ilyenkor lehet és kell kihasználni a nyomkövetést!!!). a speditőr ált összedolgozik a fuvarszervezővel!!!!!!

s természetesen az útvonalban az is meg van határozva hogy melyik pihenőhelyeket lehet igénybevenni... ez már régi, és bevált dolog hogy hol engedjük megállni a kicsit, mert legalább tudjuk hogy jóó helyen van-e és nem vmi útszélilenyúlöhelyen....

irányítás.... öööö.... én pölö 3 kocsit irányitottam és szerveztem... (kicsit túlméreteseket),..... más!a szomszédom a révész-trans tiszaújvárosi telepének szállítási igazgatója. nekik úgy köbö 60 kocsijuk van. namost ő mondta hogy egy fuvarszervező 30 kocsit el kell tudnia szervezni..... tehát ketten szervezik a 60 kocsit. nemtudom milyen a munkabírásuk... a lényeg az hogy van "pár" szerződéses kocsijuk, tehát azok könnyebbek... a többi útját és szállítmányát meg ki kell okoskodni hogy mindenki jól járjon, tudod a kecske is jóllakjon és a .......

hogy kinek jobb???? speditőr v sofőr????? mindegyik ideges!!!! az egyik a szállítmány miatt és épsége miatt, és természetesen az idő is, a másiknak is fontos mindegyik, csak a sofőr az utcán éli meg ugyanezt..... neki van a se**e alatt az a pár misi.....a speditőrnek meg nem lehet olyan helyre küldeni a kocsit hogy baj legyen! a másik lényeges dolog hogy a speditőrnek munkátt kell adnia mindenféleképpen, mert minden pereg!!! pölö a lizing, kaució,idő,.... nemtudom melyik kellemesebb, de én mindegyiket csinálnám!!!!!!! 

 

a veszting már hangot hallatt cisssssssssszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

napááááá

flower by kenzo Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7159

Jobb speditörnek lenni?

Lehet valaki jó speditör, akkor ha elötte nem kamionozott?

Miket szab meg egy speditör, csak hogy honnan hová, és mikkorra, vagy azt is , hogy merre mennjen, hol álljon meg?

Hány autót tud egy spedi irányítani?

De most már elég a kérdésekböl, nem akarok sok lenni. :-))

Ja, és kire hasonlítok?

Előzmény: deps (7158)
deps Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7158

cissssszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz"®" deps.védv.

 

mindenkinek áprilisra van időpontja???????? nekem is áprilisra mondanak vmit az állással kapcsolatban....

srácok flowerbykenzo nem emlékeztet vkire????? ha vki olvasta azt a könyvet amiről mostanába beszélgetünk akkor rájön mire gondolok.... :o)

jóóóó a srác!!!! nem rámenős és ez jóóó pont....

beszélnél speditörrel???? én fuvarszervező voltam, s még szeretném ezt csinálni, de majd áprilisba....:) ha érdekel én is nyújthatok helpet, máramennyit ha tudok segítek!!!

más...

tegnap hírek: egy kamion felborúlt x helyen és y "csomagot" otthagyott.... vagy elaludt v előzött vki szemből, elrántotta a kormányt és "elesett"...., utánna egy másik gyalulás: vki előz vkit az ipse nem tud visszatérni, megjelenik egy pehelysúlyú és már nem lehet mit tenni... a kamionost úgytudom elővették, hogy mit keresett ott..... hát vazzee, szerintetek mit??????? áááááááááááááááááá.......... tisztára olyan kérdés mint amit kérdeztek annakidején kuvaitba!: mit keresel itt??? hívott vki????? másmerre nem volt semmi érdekes????...... ja de arról nem szól a fáma hogy mint utánnajártam a srác akit legyalultak kicsit mámoros állapotban volt(fehérpor), és őt nem vonták felelősségre... ja és a szülei őrjöngenek, hogy miért nem adott elsőbbséget a "kerítésszaggatófenevad" az én kisfiacskámnak akinek kevés volt a kétsávos út és a kormányba kapaszkodott és nembírta eltekerni a megfeleló irányba..... na8

cisssszzzzzzzzzzzzzz-entem tova és a pihe-NŐ-m olfogyott

flower by kenzo Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7157

"az újságíró kollégától (flowerbykenzo) kérnék vmit ha nem baj.....

ha leszel oly szíves küldenél egy másolatot a cikkről???????"

 

Természetesen!!!(Nagyon jól esik a megszólítás.  :-))

A kész riportot április elején kell leadnom az újságírás tanárnak, addig anyaggyüjtést végzek. Szeretnék majd interjút készíteni néhány soförrel, idösebbel, fiatalabbal, és remélem sikerül egy cégvezetövel, meg egy speditörrel.

Összeszedek még néhány statisztikai adatot, összegyúrom, és amint kész küldöm.

Még az elött, hogy a tanárnak leadnám, mert szerintem sok hasznos kritikát kaphatnék töletek.

Előzmény: deps (7153)
Roadtrain Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7156

Akkor tegyél oda egy kis ® jelet :o)))

Előzmény: deps (7155)
deps Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7155

a cissssssszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

MOSTANTÓ LEVÉDVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

CSAK DEPS HASZNÁLHATJA INNENTŐL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Roadtrain Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7154

Lemaradt a cissssssszzzzzzzzzzzz.........   :o)))))))

Kicsit OFF ebben a topicban,meg lehet elég sokan ismeritek,de nekem a mai napig tetszik :o)))

 

Kettyintsen ide!!
Előzmény: deps (7153)
deps Creative Commons License 2005.02.25 0 0 7153

brékkóóóóóóóóó az út diplomatáinak!

 

srácok megjött az egyik könyv a pénz szaga.... 12kor jött meg a gls futárral...(érdekes mit megnemtesznek a vevőért a könyvesek! 400forintot elkértek a pest-tiszaújváros útért! fillér volt de házhoz jött!!!!! szeretem a komoly cégeket akik nem sz*rják le a vevőket!!!!!!!!)........... szóval megjött. nem bírtam letenni... elolvastam az egészet! este 9re megvolt... WWWOOOWWW eszméletlen az egész!!!

tudtam hogy ilyenek vannak de ha vki ezt leírja még jobb!!!!!!

a másik könyvecskére leszek még kíváncsi... állítólag már begyűjtötték....

 

tisztelet túravolvós kolléga Globetrotter!

szétröhögtem a szám, olyan vagy mint én, ha nem jut eszembe "külföldiűl" egy szó akkor mondom magyarúl.... az a hamarosan könyvecske lesz mondatra célzok.... végre vmi humor!!!!!

 

az effesemáen úrnak!

a szájtodat bővítsd képekkel is!!!!!!!

 

 a könyvről pár gondolat....

nagyon elgondolkodtam azon amikor az író ment a hácésekhez és nem engedték megíratni vele a cikket, és egyáltalán semmit, pláne mikor leadták a drótot hogy senki sem beszélhet vele.... volt vmi takargatnivaló?????????

itt vmilyen szürkületet éreztem... na8

 

az újságíró kollégától (flowerbykenzo) kérnék vmit ha nem baj.....

ha leszel oly szíves küldenél egy másolatot a cikkről???????

gondolom wordbe írod..... megköszönném ha küldenéd mélbe!!!!!! KÖSZÖNÖM!!!

 

további elhajlógumitáblásnemnormálissöfőrmentesnapot kívánok

Gasolin Creative Commons License 2005.02.24 0 0 7152
"te gasolin amit megadtál index.hu az a drótpostád????????"

Igen. Gasolin kukac index.hu, csak nem akarom rendesen kiírni, mert azután mégtöbb spam jön majd erre a mail-címre.
Előzmény: deps (7143)
KODI Creative Commons License 2005.02.24 0 0 7151

holnap pont Bajára kell mennem!  : )

 

Kodi

Előzmény: _Gabesz (7142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!