Keresés

Részletes keresés

Wazull Creative Commons License 2001.04.11 0 0 9686
Na szepen vagyunk, kialthatom itt a pusztaba a szavaimat, nem erdekelnek senkit az Oceaniai zona foci eredemnyei ... :-)))
Hogy Ausztralia foci VB-selejtezon lenyomta Tongat 22-0-ra, megjavitva ezzel a VB-selejtezokon lott golok szamat...
De semmi ok a csuggedesre! Szerencsere a derek kenguruk ismet gondoskodtak ujabb szenzaciorol, most Amerikai Szamoat okitottak ki: 31-0-ra...
Szegeny Nicky Salapu (aki nem hallott volna meg rola, o a szamoai kapus) atlagban 3 percenkent kotoraszott maga mogott a haloban a labda utan...
Csak a torteneti huseg kedveert, az eredmeny es a gollovok:
"Ausztrália-Amerikai Szamoa 31-0 (Boutsianis 10., 50., 84., A. Thompson 12., 23., 27., 29., 32., 37., 42., 45., 56., 60., 65., 85., 88., Zdrilic 13., 21., 25., 33., 58., 66., 78., 89., A. Vidmar 14., 80., Popovic 17., 19., Colosimo 51., 81., De Amicis 55)"
:-)))
A kivalo szaklap (Nemzeti Sport) meg megemliti, hogy:
"Az összecsapáson egy másik „leg" is született: Archie Tompshon tizenhárom találatával átvette a vezetést az egy meccsen legtöbbször eredményes játékosok listáján, letaszítva a trónról a tíz-tíz gólt vágó dán Sofus Nielsent (1908, Dánia-Franciaország 17-1) és a német Gottfried Fuchsot (1912, Németország-Oroszország 16-0)."
Hat, ennyit mara a tudomany es a technika ujdonsagairol...
:-)))
Előzmény: Wazull (9674)
Wazull Creative Commons License 2001.04.11 0 0 9685
A gyalogtura is a Dunan lenne? Nem rossz otlet, ott aztan hamar kiderulne, ki az igazi harcmuvesz...
;-)))))
Előzmény: Fődhözragatt (9684)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.04.11 0 0 9684
Hajókirándulás a Dunán, gyalogtúrával kombinálva? Hmmm?
Előzmény: Bassman_ (9673)
Unsui Creative Commons License 2001.04.11 0 0 9683
Pingyi

Jó és szép küzdelemk voltak. A verseny jól meg volt szervezve.

Készítettünk egy-két (illetve három) kamerával videófelvételt (természetesen RTK-kás szemszögből, de tartalmaz nagyobb "nevü" nem saját versenyzőket is.)

Ha érdekel kölcsönadom, nézd meg.

Üdv, Unsui

Előzmény: PINGYI (9680)
Gemini Creative Commons License 2001.04.10 0 0 9682
Bassman,

"Talán legközelebb, amit esetleg nyáron lehetne
összehozni.
Gemini? "

Na nem, a következőt Neked kell megszervezni. Javaslom az általam alkalmazott terrorisztikus módszert (egyoldalú hely- és időmeghatározás), látod, működik :-) !

Egyébként azért is jó, ha az ember maga szervezi, mert akkor biztosan (?) elmegy. Én pl. reggel kinéztem az ablakon, és legszívesebben visszabújtam volna az ágyba, dehát én voltam a különös ismertetőjel, muszáj volt menni - - - oszt micsoda jó kis kirándulás sikeredett belőle!!!

Üdv:

Gemini

Előzmény: Bassman_ (9673)
Gemini Creative Commons License 2001.04.10 0 0 9681
Bout,

az időjárás relatíve kegyes volt, mert csak picit szemerkélt néha az eső... Igaz, mire a vonat beért a Nyugatiba, már ömlött, de akkor már mindegy volt...

Gemini

Előzmény: bout (9664)
PINGYI Creative Commons License 2001.04.10 0 0 9680
praclee
Azok nem mi vagyunk...:(

Unsui
Történt valami izgalmas szombaton a bajnokságon?

praclee Creative Commons License 2001.04.10 0 0 9679
Pingyi
Megnéztem ami Debrecenbe lesz és IKO2-es vagy mi!
praclee Creative Commons License 2001.04.10 0 0 9678
Bassman_
Igen én már szerveztem.Kecskemétre.De az abbamaradt.Fel lehetne vetni igaz hogy még a nyár késöbb lesz!
Előzmény: Bassman_ (9673)
Alexa Creative Commons License 2001.04.10 0 0 9677
Sziasztok!

Most kaptam a meg a 2001. évi kiírásokat. Ezt a Magyar Kempo Szövetség szervezi-rendezi. (akit érdekel bővebben, dobjon meg egy maillel -névvel,címmel, postázni is tudom, nevezési lappal együtt).
2001.04.13. - XII. Nyílt Országos Fegyveres Kumite Bajnokság.
2001.05.12. - Tavasz Bajnokság.
2001.05.30. - Fegyveres Kumite Bajnokság.

Unsui Creative Commons License 2001.04.10 0 0 9676
tzuiop

Sok könyvet is találhatsz a Lunarimpex gondozásában ezzel a témával kapcsolatban azonban szakavatott mester nélkül elég veszélyes gyakorolni ezeket a technikákat.

Arról nem is beszélve, hogy gyakorolsz, és esetleg más eredményeket érsz el mint amit szeretnél.

A tisztább kép elérése érdekében olvass el, egy- két a témához kapcsolódó könyvet aztán feltétlen keress egy szakértőt.

Tanulási idő: mindenkinél más és más, attól is függ, hogy konkrétan mit szeretnél elérni ezekkel a technikákkal.

Számolj 5 illetve 10 éves adagokban. (Inkább 10.)

Jó keresést és gyakorlást.

Üdv, Unsui

Előzmény: tzuiop (9665)
Rorimack Creative Commons License 2001.04.10 0 0 9675
Haliho!

A tolvajbol lett jogi:

Elt egyszer a varosban egy tolvaj. Abbol tartotta fent magat, hogy a piacot jarta, elcsent innen egy almat, onnan egy sultet. Gyakran leult a fogado ele, ott fogasztotta frissen szerzet ebedjet, es az ablak alol hallgatta az ott megpiheno utazok torteneteit. igy tortent, hogy egyik nap valaki a jogik csodalattos kepessegeirol meselt, es ez a kis tolvaj fulebe jutott.

ami igazan megragadta a kepzeletet, az az volt, hogy a jogik ismerik a lathatatlansag titkat.

-Hej, ha en lathatatlanna tudnek valni! _gondolta magaban- Nem kene nap mint nap megfutni a piacorok elol, csak fognam magam, lathatatlanul besetalnek mondjuk az ekszereszek uzleteibe, telepakolnam zsebeimet, s ugy elhetnek, mint a kiskiralyok!

egeszen addig gondolkozott, mig masnap reggel fel nem kerekedett, s el nem indult a hegyek kozt levo kolostorbba. Ott szivesen fogadtak, s a tolvaj elkezdett megismerkedni a jogaval.

Almat szeme elott tartva minden erejevel azon volt, hogy minel hamarabb kepesse valljon a lathatatlansagra...

Ha vizet kellett hordani, o volt az, aki egybol ugrott. Ha eppen gyakoroltak, o volt az, aki legtovabb birta, aki ketembernyi munkat vegzett egymaga..

Teltek multak az evek, s a tolvajbol jogi lett. Beavatast nyert a titkos technikakba, kepes volt lebegni, athaladni a falakon, megallitani a szivvereset, sot, a lathattalansag sem okozott mar neki gondot...

..De az evek alatt eredeti tervet elfeledte. Nem akart mar visszaterni a varosba, nem erdekeltek az ekszerek, vagyon sem. jogiva lett.

Szoval a legegyszerubb az, hogyha fogod magad, es meglatogatsz par taichi, kungfu, chikung klubbot a kornyekeden, s amelyik megtetszik, oda elkezdesz jarni. Majd gyakorolsz, gyakorolsz, gyakkorolsz ;)

(De tenyleg, mi a bajod a magasabb teljesitmennyel? miert akarod leadni? ;))

R.

Előzmény: tzuiop (9665)
Wazull Creative Commons License 2001.04.10 0 0 9674
Kis szines rovat:
A mai Nemzeti Sportbol (a tegnapelottiben irtak, hogy Erdei Zsolt pechvogel...)

"Erdei megsérült

BUDAPEST. Elképzelhető, hogy ismét rövidebb kihagyásra kényszerül Erdei Zsolt. A szombaton
negyedik profisikerét begy?jtő magyar bokszoló ugyanis az összecsapás hevében beleszaladt egy
pofonba, és megsérült a dobhártyája. „Bevallom, nem vagyok túl jó hangulatban, egyrészt a sérülés
miatt, másrészt mert törölték a MALÉV járatát, így csak jókora késéssel tudtam hazaérni Magyarországra - mondta Erdei Zsolt. - Kedden megyek az orvoshoz, és megmutatom neki a fülemet. Feltehetően akkor sérülhetett meg a dobhártyám, amikor riválisom fülön vágott, ilyen ütéstől ugyanis beszorulhat a levegő, és megsérülhet a dobhártya. Félek tőle, hogy ez történt, mert nem hallok olyan jól, ráadásul ürességérzetem is van. A m?tétet mindeképpen szeretném elkerülni, bízom benne, hogy vannak olyan gyógyszerek, amelyek segítségével magától összeforrhat a dobhártyám, már ha egyáltalán beszakadt."

Eszreveteleim:
Erdei szegeny, nem tudom, elhiszi-e meg, hogy belole vilagbajnokot akarnak csinalni a nemetek???
A tegnapi Nemzeti Sportban az volt, hogy talan nem is azzal az ellenfellel merkozott az egyesulet edzotermeben (!!!), akit annak hitt...
A dobhartya repedeset nem operaljak, kiveve, ha a dobhartyahoz kapcsolod hallocsontok is megserultek, vagy elmozdultak az eredeti helyukrol...
A terapia: antibiotikumot adnak, hogy ne fertozodjon el a ful (a dobhartya mechanikai vedelmet is biztosit a bakteriumok ellen...), aztan szepen magatol osszeforr. Ha nem, akkor 1-2 honap mulva plasztikai mutettel "osszevarrjak"...
Ha valakinek az a gyanuja tamad, hogy megserult a dobhartyaja: csukja be a szajat, fogja be az orrat, es fujja az orrat (nem kell erosen!), mintha csak nathas lenne. Ha serult a dobhartyaja, akkor a levego a fulon keresztul tavozik, eleg ijeszto, foleg a hangja...

Vegul, az igazi harcmuveszetrol...
Szintem mai Nemzeti Sport (kesz aranybanya az az ujsag :-))) ):
Golrekord a VB-selejtezon: Ausztralia-Tonga 22-0...
Ahhoz mar nem kis tartas kell, hogy valaki a 17. bekapott gol utan is tovabb jatsszon. A tizedik utan en mar biztosan hazamentem volna...

Bassman_ Creative Commons License 2001.04.10 0 0 9673

Kedves kirándulók. Tudom, hogy én vetettem fel, és azt is tudom, hogy nem voltam ott. :))
Szóval elnézést, de aznap hajnalban túl sokáig nyúlt a munkám, ami halaszthatatlan volt. Talán legközelebb, amit esetleg nyáron lehetne összehozni.
Gemini?
Babaloo Creative Commons License 2001.04.09 0 0 9672
Hát, izé, rossz fényviszony stb.
Előzmény: praclee (9671)
praclee Creative Commons License 2001.04.09 0 0 9671
Babaloo
Az te volnál?

leha
De most komolyan.Engem nagyon megrázott!!Hogy képzeli ezt!:)Követelni fogom hogy ne használja ezt a nevet.Ko-Ko is levédette a nevét akkor én miért ne?:)

Előzmény: Babaloo (9670)
Babaloo Creative Commons License 2001.04.09 0 0 9670
Nem a földet, hanem a kutyát, a gyönyörű Nikoszkát :)
Előzmény: praclee (9668)
leha Creative Commons License 2001.04.09 0 0 9669
pereld be!
praclee Creative Commons License 2001.04.09 0 0 9668
Ilyen sokan voltatok?Kik a hölgy és úrtagok?A baj csak az hogy vki éppen a főldet nézi nem pedig a kamerát ahogy az iskolába tanították ezért nem látok belőle semmit!:(

Képzeljétek!!
Bekapcsolódtam egy játékba a neve:Slave land
A lényeg hogy praclee-t akartam a nevemnek és kiderült hogy már van olyan!!:-<<<
Én azt hittem hogy egyedül vagyok.Ki az a hülye akinek még eszébe juthatott ilyen név.Ez olyan mint a krumplee.Tudomásom szerint ez is csak egy forumtagnak volt.
Szerintem én voltam elöbb majd csak aztán ő!A nevet hogy lehet levédettetni?
Szemét aljas gazember!!:((((

Előzmény: Gemini (9658)
Babaloo Creative Commons License 2001.04.09 0 0 9667
Hát tényleg nem. Azok az én kutyusaim.
Előzmény: Fődhözragatt (9666)
Fődhözragatt Creative Commons License 2001.04.09 0 0 9666
Gemini
Kösz szépen a kirándulás megszervezését és a fotót!

BLaca
Nem tudom, a többiek felfedik-e inkognitójukat :-), csekélységem a halványsárga farmerdzsekis, szakállas ülő alak. Azt hiszem, a két husky sem sokáig titkolhatja kilétét... :-)
Tényleg szerencsésen megúsztuk egy-két rövidebb esőszemerkéléssel. Edzésnek sem volt rossz ez a kis hegymászás és kidőlt fákon átmászás, a kilátás a Dunakanyarra pedig osztályon felüli volt, pont abban a patkóban voltunk, ahol majdnem 180 fokot kanyarodik a Duna, körülölelve azt a hegyet, amelyiknek a tetején lévő kilátóból bámészkodtunk.
Ami a stílusok arányát illeti a résztevevők között, nyert a Trad. Wing Chun 3 fővel - jó, jó, tudom, stílus-sovinzmus :-) - 2. a Shito-kai 2 fővel, 3. holtversenyben a Shotokan (ő készítette a fotót, így nem látszik) és a Kick-box 1-1 fővel. És volt egy nem HM-es vendégművész. Ja, meg 2 fő Husky-ryu. :-)

Előzmény: BLaca (9661)
tzuiop Creative Commons License 2001.04.09 0 0 9665
Sziasztok!

Engem a Tai chi,Chi Kung,kung-fu-ból azok a gyakorlatok(légző?)érdekelnének, amelyek energizálnak,segítenek nagyobb teljesítmény leadásában,segítenek koncentrálásban.
Hol, hogyan,miből(könyv?),mennyi idő alatt lehet ezeket megtanulni?
Esetleg tapasztalatokról is olvasnék.

Köszönöm a segítséget!

bout Creative Commons License 2001.04.09 0 0 9664
sm,
Valami lehetett abban a szorításban, mert Bori átment a vizsgán. :-)
Egyébként köszöni szépen, hogy gondoltál rá.

Gemini,
Innen lentről, a négy fal közül kevésbé tűnt kegyesnek az időjárás a kirándulókkal szemben. :-)
A kutyák nem fáradtak el nagyon?

bout

Előzmény: sister moon (9651)
Kreta Creative Commons License 2001.04.09 0 0 9663
Gratula a kirándulóknak. Én nem voltam a topon igy sajna nem mentem.
Rorimack Creative Commons License 2001.04.09 0 0 9662
Haliho!

Eljenek a kirandulok!

Ki az a kungfus, aki Varga Peter?
Elvileg ismernem kellene, "merthogy magyar", de sajnos en es a kungfu... ;)

R.

BLaca Creative Commons License 2001.04.09 0 0 9661
Gratulálok a kirándulóknak!
Szeretném tudni, hogy ki-kicsoda a képen! Lehetne?

BLaca

Előzmény: Gemini (9658)
Shingitai Creative Commons License 2001.04.08 0 0 9660
Innen hétvégi ügyeletből is kivánok minden kirándulónak kellemes pihenést.
Legközelebb én is megyek.
PINGYI Creative Commons License 2001.04.08 0 0 9659
Ez ám a gyorsaság...!!!
Remélem, nagyon jól éreztétek magatokat!
Előzmény: Gemini (9658)
Gemini Creative Commons License 2001.04.08 0 0 9658

Tisztelt Fórumlakók,

Hát megvolt a kirándulás. Az idõjárás
megkönyörült rajtunk, csak néha esett pár
csepp esõ.

Egyesek utólag reklamáltak, hogy nem is volt olyan kis
könnyû séta (fõleg a Hegyes-tetõre felmászásnál
lehetett hallani ilyesféléket...

Gemini


Gemini Creative Commons License 2001.04.07 0 0 9657
http://www.matmero.hu/Forumba/Nyugati.jpg

Kedves Kiránduló Fórumosok,

Az elkerülések elkerülése
érdekében egy fotó:


asszem így nem lesz gond...

A meteorológia szerint esni
fog az esõ, de azért én ott leszek, remélem,
Ti is...

Üdv:

Gemini

A képet egyébként egy Marc Mentzer nevű kanadai alak honlapjáról csórtam, a kopirájt miatt legyen itt ez mint acknowledgement, a cime: http://www.commerce.usask.ca/faculty/mentzer/

Előzmény: Kreta (9648)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!