Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

KKoppány Creative Commons License 2006.05.24 0 0 559

Szia!

 

Köszönöm a jó hírt! Az a helyzet, hogy a szalon vezetője elég jó ismerősöm, eddig egyszer volt nála az autó, amikor az autópályán elszállt a légkondi, majd visszajött, de maradt a "menj azonnal szervízbe jelzés".

Rádobták a számítógépre, megtalálták a hibát - egyszerű programhiba volt -, és mentem tovább.

Az előző kocsim volt náluk diagnosztikán, akkor is nagyon korrektek voltak, és amikor megvettem ezt a mostanit, akkor is volt egy futás Fehérvárra, velük nézettem át.

Nekem nagyon fontos a jó szervízkapcsolat, mert semmit nem tudok az autókról, úgyhogy engem nagyon könnyű lenne átverni...

Kösz még egyszer a megerősítést!

A kávé is nagyon finom, a recepciós kislány is nagyon szép, de hát én nős vagyok, úgyhogy nekem ez már csak vizuális élmény...

 

Üdv:

 

Koppány

Előzmény: Adsa (556)
pug406st Creative Commons License 2006.05.24 0 0 558

Szia!

 

Tényleg nincs fent viszont az öreg nagyon ért hozzájuk hiszen neki is volt már mindenféle most épp 607se van.

 

Peugeot Klinik Grósz

06-1-419-2308

nagyon ott van az öreg

Előzmény: KKoppány (555)
szpészmen Creative Commons License 2006.05.24 0 0 557

Végre szereztem egy zsír kijelzőt és nem is drágán, nagy köszönet érte halacs mesternek! :)))

Már csak ezért is éremes volt fórumozni.

Adsa Creative Commons License 2006.05.24 0 0 556

Peugeot Fábián Székesfehérvár:

 

ajánlatos 1 héttel előre időpontot foglalni, mert nagyon tele vannak. Ad-hoc jelleggel én már nem is próbálkozom.

 

Jó dolog, hogy eddig minden problémámra tudtak megoldást, ha az autó épp produkálta magát. A hol-jó-hol-rossz dolgokkal ők sem nagyon tudnak mit kezdeni, mert ha ott éppen jó, akkor jó...

 

A szervíz egy kicsit lassú, pl egy kerékcsere nyomásérzékelő átállítással egy óra!! És ennyit is számláznak. (majd 7eFt az óradíj), viszont nekem ott megőrzik a gumikat-felniket a következő cseréig, és ez nem kerül plusz díjba.

 

Van büfé, meg Peugeot shop. És a recepciós hölgy nagyon attractive. :)

 

A munkafelvételisek udvariasak, segítőkészek. Ha eddig is márkaszervízelve volt a járgány, akkor ők az autó múltját át tudják venni.

Előzmény: KKoppány (555)
KKoppány Creative Commons License 2006.05.23 0 0 555

Szia!

 

Ki az a Grósz? Mert a Peugeot Magyarország honlapján nincs fenn, mint hivatalos márkakereskedő/szervíz.

 

Egyébként köszönöm a javaslatot, Peugeot Fábián, Székesfehérvár. Oda fog járni az autó szervízbe.

 

Üdv:

 

Koppány

Előzmény: pug406st (554)
pug406st Creative Commons License 2006.05.23 0 0 554
javaslom grószt
Előzmény: KKoppány (533)
Adsa Creative Commons License 2006.05.22 0 0 553
napi fogyasztás szombaton Budapesten + 40 km országúthavi teljesítmény 1/3 országút 2/3 város
Adsa Creative Commons License 2006.05.22 0 0 552
a képek. az előbb nem töltődött fel.
Adsa Creative Commons License 2006.05.22 0 0 551

Szombaton elvittük a gyerkőcöket az állatkertbe. Gondoltam csinálok nektek egy fogyasztási tesztet benzinesre.

Érden tankoltam a JET-nél és ott nulláztam a napi számlálót, majd egy kis diosdi fagyizás után tűz az állatkertbe 7-út Lánchíd, Andrássy útvonalon. Az átlagból talán jól látszik, hogy inkább városi használatban volt a gép. (az állásidő is beleszámít az átlagsebességbe...)

 

szerintem ez a fogyasztás teljesen elfogadható egy 2.2-től.

 

Mivel Dunaújváros-Székesfehérvár-Budapest háromszögben utazgatok inkább, (62 és a 6 út) az átlagsebességet lehetetlen feljebb tornászni. És a tempomat is értelmét veszti ezeken a szakaszokon.

 

Az egész utazás egy folyamatos előzgetés, gyorsítás lassítás anyázás...

pestigyerek Creative Commons License 2006.05.22 0 0 550

Most kaptam ajánlatot kulcsmásolásra:

 

Peugeott 607 -es gépkocsihoz 18.000.- Ft-ba kerülne egy darab immobilizeres kulcs.

A másoláshoz ( felprogramozáshoz ) szükség van az autóra, valamint az elektronikus kulcskódra. (négy jegyü kód)

Ha ez nincsen meg lehetőség van a lekérésére, de ehhez be kell fáradni üzletünkbe az alvázszámmal.

A kód lekérése ötezer Ft és egy munkanap alatt érkezik meg.

A kulcs nem tartalmazza a riasztó elektronikáját.

1132 Budapest, Victor Hugo u. 19.
Tel: 236-0630

pestigyerek Creative Commons License 2006.05.21 0 0 549
Hogy meggyorsitsam a dolgot: 2004 töl árulják csak a 607-t automata csomitarto lecsukással. Elötte csak kézzel zárhato. Belül van mindkét oldalon süllyesztett fogantyu majd kénytelen vagy kivülröl lenyomni. Persze ha lendülettel belülröl megrántod és gyorsan kihuzod a kezed ugy is lezárható.
Előzmény: KKoppány (548)
KKoppány Creative Commons License 2006.05.21 0 0 548

Ja!

 

Hát kétszáznál nekem is benyeli a 11-et, wazze! :)

 

A csomagtartón meg le fogom fényképezni a becsukó gombot, mert úgy látom lassan, ahány 607-es, annyiféle... :)

Előzmény: szpészmen (540)
KKoppány Creative Commons License 2006.05.21 0 0 547

Na ja.

 

Itt foglalt volt a mosó, mert másnap 207-es bemutató volt, és azokat mosták... :( De ma esküvői autó volt a drága, úgyhogy elvittem a MOM-mélygarázsban lévő mosóba, nem mondom, 11 ezer volt, de szerintem újkorában nem volt ilyen szép!

 

Ami a részecskeszűrőt illeti: én vagyok az ideális autószerelő-kuncsaft. Azért viszem az összes verdámat csak ismerőshöz, mert én olyan hülye vagyok, hogy énnekem bármit be lehet adni. De tényleg bármit, és boldogan elhiszem, ha eléggé meggyőzően mondják. Mert a motort is csak arról ismerem fel, hogy berreg - meg az újabbakra már rá van írva...

 

Mindegy. Itt még kicsrélik a bajuszkapcsolómat, kapok egy új kulcsot, aztán bájbáj Gablini, és irány a Fábián Székesfehérvár!

Előzmény: pestigyerek (535)
KKoppány Creative Commons License 2006.05.21 0 0 546

Helló pestigyerek!

 

Nem akarok álnaivnak tűnni, de ez pl. eszembe sem jutott...

 

Üdv:

 

Koppány

 

Előzmény: pestigyerek (534)
halacs0926 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 545

tévedsz. az adalék nem arra kell hogy az égeti a kormot az csak csökkenti a korom égési hömérsékletét. korom attol ég el a fapszüröbe hogy van egy plusz befecskendezés a kipufogás ütembe és az égés a katalizátor és a fapszüröbe zajlik.  adalék tényleg olyan kis koncentrácioba kell a gázolajhoz de 9268 dam számtol még kisseb.  dpx42 adalék 80000 km és az eolys176 pedig 120000km re elég ugyanugy 4 liter. adalék anyag nem a megtett rövidebb vagy hosszab ut fügvénye alapján fogy hanem leveszed a tanksapká megnézi menyi üzemanyagod van majd amikor vissza helyezted megint megnézi a (BSI-n) keresztül amenyit tankoltál annak arányába fecskendez a üzemanyag tanba!!!!

 

de a kedvedé tényleg megeresem az oktatási anyagot és be szkenelem.

 

Előzmény: pestigyerek (544)
pestigyerek Creative Commons License 2006.05.20 0 0 544

Elolvastam, de akkor sem hiszem hogy ez igy müködik. Ha a 6l adalékot elosztom 80000Km-re az annyit jelent hogy  13 literenként 6 cm3 anyag kerül az üzemanyaghoz teletankonként. Az lófasz. Pont az lenne a dolog lényege, hogy kizárólag akkor  és csak akkor amikor eltömődött a szűrő a befecskendező közvetlen bemeneténél feldúsulna az üzemanyag a spéci adalékkal, majd mindössze pár 10-20Km alatt amíg a korom elég addig lenne dús csak. egyébként sem működhet a tankba keverve, mert mi van akkor ha csak napi 5-10 km-t teszek meg az autóval? Simán elhasználom az adalékot és nem ég el a korom??? A szervizmanual szerint ha eltömődött a szűrő a sok araszolgatástól, tegyünk meg 10-20Km-t magasabb fordulatszámon és akkor regenerálódik a szűrő! Na ha valóban a tankba lenne keverve akkor ez nem működne, mert borzasztó pici lenne a koncentráció!

 

Hülye vagyok vagy tévedek?

Előzmény: halacs0926 (543)
halacs0926 Creative Commons License 2006.05.20 0 0 543

mikor mehetek a 607-emé és kulcsé cserébe odaadom amit kaptam a PH-tol fap részecskeszürö oktatási anyagot.   :)

 

 

amugy vállalom a navigácios kijelzö vezérlö computere valo ránázés de van olyanom is ha netán az is kell valakinek.

 

a 406 foruba nézd meg 13045, 13042, 13027 es válaszaimat abba már ismertettem a fap müködését.

Előzmény: pestigyerek (541)
pestigyerek Creative Commons License 2006.05.20 0 0 542
Megjött a szomszédom. Nem tudta pontosan megmondani, de 650 EURO körül van az uj kijelző. Jövőhéten mond pontos árat, de kell hozzá az alvázszám. Amugy azt mondta Fr o-ban a bontokban nincs bontott 607 !!!! Azt mondja azért mert ami sérült azt megjavítják, vagy amit nem érdemes azt a lengyelek felvásárolják! A srác autokat hoz be és minden héten megy egy kanyart. Párizsba jár többnyire. 4-5 bontoval van kapcsolatban. Érdekes, de az én kijelzővezérlőmre is 1400 EURO-t mondott de csak újat tud hozni. Én mindenképp megyek ki rövidesen dél franciao-ba, szeretném megnézni személyesen mi a helyzet. Másfél éve voltam kint, de akkor eszembe sem jutott hogy bontókban mászkáljak, nem volt semmi baja az automnak. Igazából most sem tudom mit nézzek a "saját problémámon" kívül.. Adjatok tippet mi az ami kellhet hosszabb távon bármelyikünknek.
Előzmény: szpészmen (540)
pestigyerek Creative Commons License 2006.05.20 0 0 541

Kit csaptak be? Ennyire primitiven nem müködhet egy részecskeszürö! Ha bebizonyitod az igazad neked adom a 607-em. Na? Amugy van egy rossz navigácios kijelzö vezérlö computerem. Vállalod hogy belenézel?

Előzmény: halacs0926 (536)
szpészmen Creative Commons License 2006.05.20 0 0 540

Most voltam pesten az átlag 10-re jött ki (kb 350 autópálya meg 100 város)

Nem mentem olyan nagyon. Mondjuk én 160at átlaában csak egy nagyobb fékezés után látok,szóval lehet mégis bennem van a hiba? :)

Csomagtartó becsukás... A multkor mikor megkaptam a kezelési útmutatót tök örömmel mentem le a kocsihoz,mert ott mutat egy kis gombot becsukáshoz a csomagtartó fedélen középen. Hát nem jött be nekem nincs.

Jobb oldalon? Most megint reménykedek,de szerintem multkor átnéztem mindent utánna. Pedig nagyon rossz így kézzel becsukni. Lehet valahová elbújt az a gomb?

 

Előzmény: KKoppány (530)
szpészmen Creative Commons License 2006.05.20 0 0 539
Lehet én is annak írtam egy sms-t,de én se kaptam választ meg nem is volt bekepcsolva...
Előzmény: pestigyerek (525)
szpészmen Creative Commons License 2006.05.20 0 0 538
Hát lehet,hogy az enyém is benzines,majd megpróbálok bele 98ast tankolni legközelebb :)
Előzmény: Adsa (526)
szpészmen Creative Commons License 2006.05.20 0 0 537

Nem tört be a kijelzőm! :)

Mondjuk lehet az előző tulaj csapott rá egy nagyot mikor meglátta a fogyasztást rajta,de az is lehet,hogy behejtott vele a tengerbe és beázott,vagy csak úgy elromlott.

A bal oldala,kb 1/3-a csíkos(vékony szines csíkok) a középső 1/3 teljesen látható és jó a jobb 1/3 meg full szürke és valamikor átlátszanak rajta az élesebb színek,de pl pillanatnyi fogyasztás nem látszik pont.

Már egy hónapja keresek rá megoldást,amióta megvan a kocsi. Bármi érdekelne!!!

Előzmény: halacs0926 (527)
halacs0926 Creative Commons License 2006.05.20 0 0 536

hello lehet hogy nevetséges a fapnak a müködése meg hihetetlen de hidd el igy van 9 éve csak peugeot-ot meg citroent szerelek elektromosan meg javitom a külömbözö computereit

 

aza kérdés hogy most kit csaptak be a müködésével?

Előzmény: pestigyerek (535)
pestigyerek Creative Commons License 2006.05.20 0 0 535

Ablaktörlőt bemész a Bárdy-ba és olyan 7000 körül kapsz gyári VALEO silencio-t.

Amúgy jól félrevezettek , mert a részecskeszűrő adaléknak semmi köze a tanksapkához! Elég nevetséges lenne ha így működne! Computer vezérli és a szűrő kellő mértékű telítettsége esetén az "adagoló" nyom egy kicsit az üzemanyaghoz amitől az magasabb hőfokon ég el, így kiégeti a szűrőt. Na de lényeg hogy kész a verdád! Amúgy én bármikor vittem a Sárkányhoz mindig kívül-belül takarítva kaptam vissza!

Előzmény: KKoppány (533)
pestigyerek Creative Commons License 2006.05.20 0 0 534
Tudod Koppány az önlopás is lopás! Biztosítási csalás más néven.. Kötsz rá CASCO-t, "ellopod" majd szétbontod és kiárulsz belőle vagy 1-2 milliót, aztán 3 hónap mulva utal a biztosító! Tuti üzlet! Csak a biztosító sem hülye, külön nyomozócsapata van az ilyenekre. szerintem az emberünk is bebukott...
Előzmény: KKoppány (532)
KKoppány Creative Commons License 2006.05.20 0 0 533

Na fiúk!

 

Megvolt az első nagyszervizem, 80.000,- kilométernél. Meg kellett rágnom a ceruzát de nagyon, hogy valami tisztességes hibalistát írjak, mert semmi komoly bajom nincs a kocsival.

A GabliniM3-nál vettem, oda is vittem - mert a rendes kilométer szerinti szervízt ingyen kaptam -, azért rámvertek még 45.000,- forintot a bluetooth kihangosító beszereléséért, egy darab hátsó fékpofa cseréért, a FAP-vizsgálatért!

 

Azt mondták, a részecsekszűrő folyadék még olyan 30.000,- kilométerre elég lesz...

 

És mondtak egy fontos infót: tankoljátok mindig tele az autót, mert a tanksapka levételekor lök a katalizátorba ilyen folyadékot, szóval aki gyakran tankol - mert nem tankolja tökig az autót -, annak hamarabb elfogyik...

 

De ablaktörlő lapátot nem cseréltek - pedig kellett volna, nem is mertem mondani -, az olajos szerelőcipővel összetaposták a kávészínű nyári szőnyegeimet, és a BT-kihangosítót sikerült - elsőre - úgy bekötniük, hogy a némító üzemmód azonnal bekapcsolt. A hidegfrász kivert, hogy mi lehet a baja, beszéltem a Speedshoppal, az ördög öreganyjával is, mire kiderült, hogy a szervízesek kötöttek rossz helyre egy vezetéket.

 

Reggel 8-ra vittem az autót, délután 3-körül érkezett meg a telefon aktív tartója - mert a kiszállító elsőre szivargyújtóst hozott, azt meg nem szeretem -, én fél négyre érkeztem a szervízbe, és fél hétkor sikerült egy végtelenül összekoszolt autóval távoznom. (Mondjuk amikor odavittem, akkor is egy merő dzsuva volt, mert nyolc napig - hétvégén is - úgy voltam, hogy reggel beültem az autóba, este meg kiszálltam belőle. Annyit el kell mondanom a javukra, hogy miután szóvá tettem, hogy talán nem kellene ennyire összekoszolni az autót, akkor - miközben a bluetooth cuccot újrakötötték - kiporszívózták a szőnyeget, és láttam, hogy amikor felhozta a szerelő a műhelyből, akkor már volt a talpa alá téve egy direkt erre a célra kialakított kartonlap. Azt nem értem, hogy ehhez miért kellett kivernem a balhét... :()

 

Na. Hát ennyit a szervíz-élményekről. Mondjuk legközelebb már a Fábiánhoz megy Székesfehérvárra...

 

Kap majd még egy új hifi-irányító bajuszkapcsolót, meg egy új kulcsot - mert az előző tulaj az általa használt kulcsot addig hullatta a földre, amíg már nem lehet becsukni, zsebben tartva is kinyílik...

 

Hát ennyi az élménybeszámoló urak!

 

Üdv:

 

Koppány

 

 

KKoppány Creative Commons License 2006.05.20 0 0 532

Szia Pestigyerek!

 

Lopott 607? Ez érdekes... Úgy tudtam, nem lopják a miénket... :( Ajvé!

 

Koppány

Előzmény: pestigyerek (525)
KKoppány Creative Commons License 2006.05.20 0 0 531

Menjél te a fenébe Cornetto! Tudod ki hiszi el, hogy 4,7-et evett a verdád? Biztos átrajzoltad Photoshoppal... :)))

Te jóég! Hol szoktál te közlekedni? Vidéki dűlőutakon 90-nel? :)

Előzmény: Cornetto33 (523)
KKoppány Creative Commons License 2006.05.20 0 0 530

Szia Szpész!

 

A fogyasztás éppenhogy csökken a chip berakása után! Nagyon furcsa, hogy neked emelkedett. Mondjuk nem tudom, milyen chipet csinálnak egy ötvenesért, persze eszem ágában sincs leszólni, csak furcsa, hogy utána nőtt a fogyasztás!

 

Én ha országúton hajtom, akkor úgy szoktam vele járni, hogy ahol lehet, megyek a normál 160-as tempómmal, de azt ugye sok helyen nem lehet, ezért olyan 6-körül van a fogyasztása.

Budapesten, ahol kettesbe viszonylag ritkábban lehet kapcsolni, 8-10 liter között, autópályán pedig - ott a tempomatot 160-ra, vagy nagyon ritkán, ha eszeveszetten sietek, 170-re szoktam állítani - olyan 8 liter. (Mondjuk most a héten ráfáztam, voltak ezek a nagy esők, és nem volt kecmec, hiába szakadt az Isten áldása, nyomnom kellett, és tudjátok, ilyenkor egy vízszőnyegen megy az autó, úgyhogy bekajálta a 9 litert...).

 

Érdekes, hogy a csomagtartó csak felfelé elektronikus, nekem a jobb oldalon a csomagtartóborító lemez alján van egy piros gomb, azzal kell lecsukni. Nem sértődik meg akkor sem, ha kézzel csukom le, de azért nem akarnám hazavágni a motort. Belül a kárpitban nincs valami kapaszkodó? A 406-osban volt.

 

Üdv:

 

Koppány

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!