Keresés

Részletes keresés

cam aro Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75101

csirket kinem allom. 

igazi jo lamb donert keves helyen csinalnak, es meg kevesebb helyen jol.  

(ahol nem pep van felgyurva a rudra hanem real lamb meat, es nincs budos birka szaga. ) 

 

a woody az egyik. 

A5, Killburn High Road. 

mondjuk nem csendes.. ugy este fele. :) 

 

ezt csak az indiai konyha birja uberelni..huhh. 

off vege. ehes lettem. 

============

 

 

Előzmény: Clan Donnelly (75097)
cam aro Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75100

munkahelyi artalom.  

 

 :) 

Előzmény: titamita (75099)
titamita Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75099
Milyen helyeken fordulsz te meg... :-)
Előzmény: cam aro (75053)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75098

Ouch. xD

Előzmény: Kiskukacka (75086)
Clan Donnelly Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75097

Ha le kell menni Londonba, sosem jovunk vissza kebabozás nelkul.. Amúgy 2007 óta rendszeresen járunk egy kis kebaboshoz, a Tower híd elott (Southwark felol). Tower cafe a neve, isteni a kebabjuk és csendes, diszkrét hely.

Előzmény: cam aro (75095)
cam aro Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75096
Előzmény: cam aro (75095)
cam aro Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75095

Woody grill. 

Tucc elni! :D 

 

imadom oket. :) 

Előzmény: Clan Donnelly (75093)
cam aro Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75094

camden market helyen lokorhaz volt.

..mikor meg a lovak szennyeztek london levegojet. 

Előzmény: Kiskukacka (75086)
Clan Donnelly Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75093

Kebab a Woody Grill bármelyik uzletében remek, kiadós adag és nem is drága.

Előzmény: Kiskukacka (75091)
seci Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75092

"Ha Oxfordbol erkezel Londonba reggel, akkor vegyel a vasutallomason "

Avagy mar Oxfordban vegyel olyan jegyet, amiben benne van a londoni utazas is (with London Travelcard) es akkor nem kell szorakoznod mar Londonban ezzel.

-seci

Előzmény: Kiskukacka (75091)
Kiskukacka Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75091

Green Park vagy Victoria metroallomas, innen gyaloglas:

Buckingham Palota

St.James`s Park

Trafalgar Square - National Gallery

Westminster Palota (gondolom itt a house of parliamentet erted. a ketto ugyanaz) es Katedralis

Big Ben

London Eye

 

vagy

Green Park vagy Victoria metroallomas, innen gyaloglas

Buckingham Palota

Green Park (esetleg itt buszra szallni Piccadilly Circusre)

Piccadilly

Trafalgar Square - National Gallery

Westminster Palota (gondolom itt a house of parliamentet erted. a ketto ugyanaz) es Katedralis

Big Ben

London Eye

 

Tower Hill metroallomas es innen gyaloglas:

Tower of London

Tower Bridge

Shard (innen viszonylag sokat kell gyalogolni kulonosebb latvanyossag nelkul, habar a folyo felett atsetalni mindig jo!)

Golden Hind (Drake)

Monument

Gherkin. Innen szabadpalyas setalas, ajanlom a Lloyds insurance buildinget, a Tower 42-t, a Walkie Talkiet, a Cheesegratert es hasonlot.

 

A Millenium Bridge a St Paul's Szekesegyhaz es a Tate Modern galeriat es a Shakespeare Globe szinhazat koti ossze. Talan a Gherkin utan elbuszozhatsz St Pauls fele, es onnan atsetalhatsz a hidra, majd megnezheted a szinhazat.

 

 

National Maritime = Greenwich. Hosszu ideig tart a belvarosbol a kiutazas (nem annnnnyira, de azert ha limitalt idod van akkor sokat elvesz)

Browning's Pool = Little Venice. Kiesik

Macclesfield Bridge = ez Londonban van?

Windsor Castle = ez Londonon kivul van

Sherlock Holmes museum = Baker Street. Talan osszekotheto Little Venice-l, de semmikepp sem setatavolsag.

 

Hyde parkot kivettem. Ugyan a Serpentine to (tudooood, ahol az Olimpian is uszkaltak) eleg szep, foleg a reggeli paraban, de a setatol kiesik.

 

WC-k: barmilyen mekiben, nagyobb bevasarlohazban (pl Debenhams, John Lewis, Marks and Spencer) van ingyenes wc. A kocsmakba is bemehetsz. A gyorsbufekben (meki, bk, itsu) is van wc, de altalaban csak a nagyobbakban. Senki sem fog kizavarni, hogy ne pisilj naluk. Legalabbis engem meg nem zavartak ki. A metroallomasokon fizetni kell.

 

Ennivalo: Tesco, Sainsbury's, M&S, Waitrose mind arul frissnekmondhato meleg etelt. Ez akkor jon jol, ha hideg van es nagyon kivansz valami egyszeruen elfogyaszthato chilli con carnet vagy curryt. Ez olyan 3.5-5 font korul van. Evoeszkozt adnak. A Pret szendvicslancolat, a legolcsobb szendvicsek 2.5 fontba kerulnek. A legdragabb 4. Ok arulnak levest (fozeleket) is meg peksutiket, salatakat is. Ha megkerdezik hogy eat in or take away, akkor kerjed take awayre, es akkor nem fizetsz adot. Meg akkor sem, ha helyben fogyasztod. Ciki? Igen. Rad szolnak? Nem. Megsporoltal vele par pennyt? Igen. jolesik? Igen. Talalsz majd meg utkozben mas fuggetlen bufeket is, pl POD, SUBWAY es hasonlok. Ezek valtozo arakon kinalnak kajat. Ha a penz fontos, akkor ajanlom a Sainsburys vagy a Tesco Meal Deal-jet, vagyis amikor kb 3 fontert valaszthatsz szendvicset, csipszet (vagy csokit vagy gyumolcsot) es egy 0.5 l kolat (vagy vizet, vagy szorpot, vagy 0.3dl tropicana gyumolcslevet)

 

 

 

Igy hirtelen ennyi.

 

Ha Oxfordbol erkezel Londonba reggel, akkor vegyel a vasutallomason egy adult off peak travelcardot zone 1-2. Ez £7.30-ba kerul es ervenyes metrora es buszra is. 30 pennyvel kerul tobbe, mintha oystercardot valtanal ki.

Előzmény: Georgepictures (75089)
Georgepictures Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75090

DRKA=Drake(elírtam)

Előzmény: Georgepictures (75089)
Georgepictures Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75089

Az igazság az, hogy sem az Oyster Card-ot nem tudom sem azt, hogy mit fogok venni még.Egyenlőre arra építek, hogy a délelőttöm elmegy egyedül első nap, és a délután fele is, mert a lány akivel találkozom suliban lesz és csak este szabadul fel.Erre az időszakra tervezem a magját Londonnak, ami bejárható sétálva.Időm lesz.Amikor meg találkozunk elmondom mi az amire kiváncsi vagyok és elmondja mizu.

De amit összeírtam, hogy jó lenne látni, nem fontossági sorrendben.
(de ha nem látok mindent akkor sem esek kétségbe):
Tower Bridge, Big Ben, Millenium Bridge, Wesminster Catedral, Windsor Kastély, Tower of London, Golden Hinde, Drka hajójának Copy-ja, Macclesfield Bridge, Browning's Pool, National Galery, Hyde Park, Gherkin(St Mary Axe, nem tudom mi a pontos neve?!?!),National Maritime Museum, és kb ennyi első blikkre.Persze Piccadilly, Sherlock Holmes Museum,Trafalgar Square,

Westminster Palota,St.James`s Park, London Eye(mert ez az utolsó kettő közel van egymáshoz, ezt pont tudom), Buckingham Palota.

Ami biztos, hogy minden nem fér bele.Bemenni kb sehova nem megyek be, csak amihez kedvet kapok.A maradék ami érdekel, azt m,ajd megnézem legközelebb.Két nap úgysem elég erre.
Anyagilag nem vagyok eleresztve.Amit költök, annak egy részét állják majd, de a luxuskiadásokat(taxizni a belvárosban lustaságból, éttermi hatfogásos menük, belépők, stb...)nem, és így is saját pénzből kell kiegészítsem, szóval a leg-economy-bb megoldást kell választanom utazás szempontjából Londonon belül.

Az utazás vége felé tervezem Londont, hogy ne kelljen ugrabugrálnom Oxford és London között feleslegesen, és onnan jövök is haza, szóval lesz rá egy hetem eltervezni mindent.
Azért aki jártas a dologban és sacc/kb be tudja határolni mi az ami gyalog egyhelyen van nagyjából(1-2 km es körzetben) és megközelíthető tömegközlekedve, és lenne olyan kedves összeírná, azt megköszönném.
Nem kell mindent, csak ami tényleg egy sétára bevállalható.Ha nem az sem baj, mert próbálom én is szervezni.

A barátnőm helyismeretével nincs gond, csak azzal, hogy egy napot majdnem egyedül leszek ott.

netszkvid Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75088

Azt hiszem az index ELLENERE kezdem latni, miert is meg most is 50% feletti a FIDESZ tamogatottsaga MO on mikozben minden mediaszakos  diktaturat kialt:

http://index.hu/belfold/2013/10/30/molnar_gyula_bortonbe_megy/

Ha jol emlekszem, az V. keruletiek mar bortonben ulnek. Erre azert 1990 es 2010 kozott nem nagyon volt pelda. De biztos demokracia volt :-))) (plane ha az SZDSZ volt a demokracia orzoje LOL).

 

Ettol meg azzal is egyetertek aki szerint OV megalomanias, csak mielott bekerulok itt a topikban a veres fideszes kategoriaba :-). De sikkasztani az MSZP jobban tudott, tud es fog tudni.

 

 

 

netszkvid Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75087

En csak ezt ismerem, de ez nem Camden Town csak eppen Camden boroughban van (fizikalisan a Russel Sq hata mogott) 

http://www.thehorsehospital.com/

 

Előzmény: Kiskukacka (75086)
Kiskukacka Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75086

horspital?

Előzmény: Dorka 57 (75084)
Kiskukacka Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75085

lokorhaz...?

Előzmény: Dorka 57 (75084)
Dorka 57 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75084

Camden számomra a lókórházat jelenti, ami nagyon jó hely.

 

Előzmény: Georgepictures (75080)
Némedi László __ Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75083

mondtad, hogy lesz kísérőd, ő segíteni tud optimalizálni.

 

Ha nem lesz kísérőd, akkor kicsit hosszabb a dolog, és mint a kollega mondta: Oyster, és utána kérdés mi az optimális (akkor többet kell tudni mit akarsz megnézni (hol, melyik zóna), hogy optimlaizálni lehessen. Ha a pénz nem probléma, akkor bérlet mondjuk 1-3 zónára, és a többire meg ráteszel topupot és OK, ha nagyon sok pénzed van akkor 1-6 bérlet, és akkor London OK. Bérlet hetitől indul, napi Oysteren nincs csak napi limit (ami olyan mint a napi bérlet, de lehet kevesebb is).  ...huh de nehéz elmagyarázni az összes finomságát a dolognak :)))

Előzmény: Georgepictures (75080)
mert mindig a hoki Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75082

Oyster Card lesz a te barátod.:-)

Előzmény: Georgepictures (75080)
Felix Assorted Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75081

Csak szolok, Hounslow-tol 20 perc vonatutra vagyok..

Előzmény: Georgepictures (75080)
Georgepictures Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75080

A hely nem para.Laktam fél évet Vallecas/Madrid/ szívében.Örültem, hogy visszajöhettem ide végre.Annál nem nagyon lehet rosszabb.

Folyamatosan jegyzetelek, mert ugye holnap startolok, és még meg kell találnom az aranyutat, hogy mindent amit tudok útba ejtsek.A saját célú fotózás úgymond munka része az meglesz.Arra lesz időm.Max nem fényképezek le minden látványosságot, hanem elmegyek, megnézem és majd legközelebb, ha arra járok lefotózom.
Ez a business negyed jól hangzik.
Az indiaiakat is megkeresem.

Camden-t úgy kell elképzelni akkor kb mint a Rasto-t.
Több a túrista mint a helyi arc és inkább nevezetesség, mint élvezhető azért ha arra keveredek megnézem.
Renegetg infó két napra sajnos, úgyhogy mindenképp a belváros, és a legjobban megközelíthető helyekre kell koncentrálnom.
Köszi mindenkinek a segítséget.Ha lesz olyan kép ami publikus, akkor dobok linket, ha érdekel majd valakit, ami meg nem publikus, azt majd ha publikálták küldöm(remélem lesz ilyen, és nem hiába caklatok annyit)

Még egy utolsó kérdés és megyek is.Kaptam egy infot, hogy vannak ilyen napi jegyek a tömegközlekedésre.Ezt kaptam:

 

London Travelcard prices London Travelcard prices start from £7.30 for a Zones 1 & 2 Off-peak Travelcard (£8.00 for Zones 1-4 and £8.90 for a 'Zones 1 to 6' Off-peak Travelcard), and can be purchased as an add-on to many rail tickets.

If you're starting your journey from within the Network South East area (see map with London Zones - opens in a new window), you'll often be able to get a Travelcard included within the train ticket, for a much better price than buying it separately.

Namost ha a  fontos jegyet veszem akkor elviekben 1-6 zóna közt utazhatok, de mivel ami a zónán belül van?Mert akkor az a leggazdaságosabb, ha csak kiegészítőjegyeket vagy még azt sem kell vegyek.Ugye gyalogosan a legjobb, mert akkor mindent látok, de a nagy távokra kell a tomegközlekedés is..Gondolom én.De nem igazán értem ezt a zóna meg ideoda vonatjegy dolgot...
Előre is köszi a türelmet és a segítséget.



Clan Donnelly Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75079

Én speciel a régi infrastrukturális, ipari és kozlekedési jellegu dolgokra bukok (alagutak, csatornak, stb).

Előzmény: Kiskukacka (75077)
Clan Donnelly Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75078

Az az igazság, hogy nelkule szurke lenne az élet. Ajanlom, olvasd el az osszes hsz-ét, kulonosen az autózással kapcsolatosakat...:)

Előzmény: Kiskukacka (75076)
Kiskukacka Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75077

engem camden sosem vonzott.. Lehet, hogy azért, mert amikor először ott jártam az utca teli volt varázsgombával, bokáig érő bőrkabátokkal, taknyot köpködő 'egyedi' figurákkal, és százezer olyan emberrel, aki életében nem merné kilyukasztani az orrát, de ott liheg, mert izgatott attól, hogy más csak lazán csinál ilyesmiket.

 

Londonban persze a punk nem tűnt el, és soha nem is fog. De sokkal jobb, amikor a Bond streeti metróállomáson a metrós dolgozó  centis piros tarajjal, bazi nagy fekete fültágítóval és agyontetovált kézfejjel magyarázza kedvesen a totál elveszett idős turistának, hogy merre kell mennie.

 

Vagy amit tegnap láttam, egy fekete taxiban ült hátul egy türkizkék-sárga színváltós tarajos.

 

nekem ez jobban bejön. :)

 

Ha emberek, akkor Edgware Road hátsó utcái és éttermei. Tooting Broadway piac. Mayfair. Bank negyed. Canary Wharf.

Előzmény: netszkvid (75074)
Kiskukacka Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75076

oké. Akkor viszont megtiszteltetésnek kell vennünk, hogy itt diskurál...!

Előzmény: Clan Donnelly (75075)
Clan Donnelly Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75075

Előzmény: Kiskukacka (75070)
netszkvid Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75074

Mondjuk ugy, hogy en utoljara 21 evesen lelkesedtem Camden townert.... Ezert megertem azokat akik oda vannak erte, bar mar reg nem osztom ezt a lelkesedest. Southhall foutcaja, Green Street (E7) vagy Green lanes (N4) sokkal inkabb lazba tud hozni, ott az ember bepillantast nyer egy-egy masik vilagba.

Előzmény: Felix Assorted (75063)
netszkvid Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75073

Dehogynem. De en az oszi szunetert nem veszek ki szabit (tegnap azert otthon voltam veluk es baratokkal talalkoztunk). Gyerkocok meg imadjak a holiday clubot ahova jarnak, ugyhogy mindenki jol van. (annyira szeretik, hogy pl nyaron amikor jottunk haza a walesi nyaralasbol, mar 3 nappal korabban ujjongtak, hogy vegre mehetnek holiday clubba.. weird.... )

Előzmény: Caitlin (75064)
Kiskukacka Creative Commons License 2013.10.30 0 0 75072

háááát, állítólag pont az ellenkezője. A baj az, hogy szeretek magamból kiindulni. Ha tőlem megkérdezi valaki, hogy mennyibe kerül szezonban 4 éjszaka London normális környékén egy olcsóbb kategóriás hotel reggelivel, akkor válaszolok neki, hogy figyu, arra számolnod kell legalább 90 fontot per éjszaka, de lehet, hogy vannak olcsóbb hostelek is.

 

Ennyi. És ezt még soha, egyetlen topikban sem kaptam vissza.

Előzmény: titamita (75048)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!